Nawigacja

REFORMA EDUKACJI

DOBRA SZKOŁA - broszura informacyjna

http://kuratorium.krakow.pl/user/sok/JE_201611211337_0.pdf

                                                                                                                                                                                      Nasza Szkoła otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2016/2017

przyznany przez UNICEF za udział w projekcie "Wszystkie kolory Świata"  

Poniedziałek 23.04.2018

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W związku z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 sierpnia 2017 roku w spawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 r. , poz. 1603) Dyrektor Szkoły informuje, że po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych w bieżącym roku szkolnym  2017/ 2018 są:

 • 2 listopada 2017 r.- czwartek
 • 30 kwietnia 2018 r. - poniedziałek
 • 2 maja 2018 r. - środa
 • 4 maja 2018 r. -piątek
 • 1 czerwca 2018 r. - piątek

   W wyżej wymienionych dniach Szkoła zapewnia opiekę dzieciom, które nie mogą być objęte nią w domu.

INFORMACJE DLA RODZICÓW-WAŻNE!!!

Co rodzic powinien wiedzieć w roku szkolnym 2017/ 2018

https://kuratorium.krakow.pl/co-rodzic-powinien-wiedziec-w-nowym-roku-szkolnym-20172018-informacje-men/

Rola aktywnego udziału uczniów w zajęciach wychowania fizycznego.

http://kuratorium.krakow.pl/user/sok/PS_201510110934_1.pdf

DYŻURY NAUCZYCIELI DLA RODZICÓW 2017/2018

Magdalena Talar-                 wtorek           11: 05- 11:50

Krystyna Błażusiak             sroda            12: 00- 13: 00

Katarzyna Kramarczyk        czwartek          10: 00-10: 45

Anna Jaszek                        poniedziałek   12: 00- 12: 45

Bogumiła Węgrzyniak          czwartek            7: 45- 8: 15

Krzysztof Czubiak               środa             11: 05- 11: 50

Łukasz Kocańda                 środa            10: 45- 11: 05

O. Mariusz                            czwartek      

Maria Kowalczyk                   wtorek   

Małgorzata Kozielec           codziennie, podczas "ranków'

 

 

PEDAGOG LOGOPEDA

Godziny pracy w roku szkolnym 2017/ 2018

Logopeda: czwartek 8: 00- 11: 50

Pedagog:  poniedziałek 8:30- 11: 30

                  czwartek 9:00- 11:00

.

 

BEZPIECZNA +

     BEZPIECZNA.pdf

Od września do grudnia nasza Szkoła realizuje projekt w ramach Rządowego programu „Bezpieczna +”.

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

Wiadomości

 • Szanowni Rodzice!!!

  W dniu 26. 04. 2018 roku o godzinie 16: 00 (dla klas: I-III) i  o 16: 30 (dla klas: IV- VII) w naszej Szkole odbędzie się wywiadówka śródroczna. Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy.

 • SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - Obrazek 1Tegoroczny turniej tenisa stołowego w naszej Szkole odbył się w większym gronie. Do zawodów przystąpili uczniowie klas: IVa, IVb, V, VI, VII.  Rywalizacja odbywała się systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów w kategoriach chłopców i dziewcząt.

  Wyniki:

  Kategoria chłopcy:

  1. Kamil Hryc
  2. Michał Ponicki
  3. Jakub Ganske

  Kategoria dziewczyny:

  1. Agnieszka Krężel
  2. Weronika Kubicz
  3. Aleksandra Salamon
 • MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY - Obrazek 1  W tym roku po raz pierwszy został rozegrany turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach brały udział klasy: IVa, IVb, V, VI, VII. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”. Drużyna składała się z dziewcząt i chłopców jednej klasy.  Organizatorem zawodów była klasa V w ramach projektu: „Trzymaj formę”. Fundatorem pucharu przechodniego jest Dyrektor Szkoły.

  Wyniki turnieju:

  1. Klasa VI
  2. Klasa V
  3. Klasa VII
  4. Klasa IVb
  5. Klasa IVa
 • NOC SÓW - Obrazek 1 Noc Sów odbyła się 23 marca o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy. Naszym przewodnikiem była Pani Ewa Siedlarczyk. Przez pierwsze dwie godziny poznawaliśmy najważniejsze informacje dotyczące sów i rysowaliśmy je. Poznaliśmy również wiele ciekawostek na ich temat. Kiedy nadeszła godzina 20:00 ubraliśmy się ciepło, zapaliliśmy latarki i poszliśmy do lasu. W drodze udało nam się ujrzeć sarny!

  Spotkanie zakończyliśmy o godzinie 21.00. Było bardzo ekscytująco, ale niestety nie udało nam się usłyszeć żadnej sowy. Mamy nadzieję, że następnym razem nam się uda.

 • Instytut Ochrony Zdrowia realizuje obecnie, na zlecenie Ministra Zdrowia, badanie przesiewowe uczniów szkół podstawowych i średnich pod kątem występowania chorób alergicznych. Badanie zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Badanie jest częścią Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

  Badanie jest całkowicie nieinwazyjne, polega na wypełnieniu ankiety. Specjalnie skonstruowany algorytm po zakończeniu ankiety podliczy wyniki badania dla konkretnej osoby - prawdopodobieństwo występowanie alergicznego nieżytu nosa i astmy oskrzelowej u badanego. Badanie nie zastępuje lekarza w jego pracy, ale znacznie ją ułatwia i przyspiesza diagnostykę.

 • TWOJE ŻYCIE TO TWOJE DECYZJE- WARSZTATY - Obrazek 1  W dniu 5 marca uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pn. „TWOJE ŻYCIE TO TWOJE DECYZJE” - profilaktyka uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze) prowadzonych przez profesjonalnego trenera z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

  Cele warsztatów było:

  - Zdobycie wiedzy i umiejętności przez uczniów pozwalającej na świadome zachowanie abstynencji
  w wieku młodzieńczym.- Uświadomienie młodym ludziom jak ważne w życiu jest podejmowanie dobrych decyzji.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - Obrazek 1W dniach od 12 do 14 marca uczniowie naszej Szkoły brali udział w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez Ojca Błażeja OFM. Podczas rekolekcjyjnych spotkań dzieci uczestniczyły we Mszy św. połączonej z nauką wielkopostną, na której ojciec rekolekcjonista głosił " Co czynić by stać się dobrym człowiekiem". W trakcie rekolekcji uczniowie mogli przystąpić do spowiedzi i uczestniczyć w drodze Krzyżowej. W przeżywaniu wielkopostnycvh rozważań pomogła schola, która swoim śpiewem ubogacała rekolekcyjne nabożeństwa. Ojcu Błażejowi serdeczne Bóg zapłać za wygłoszenie owocnej nauki.

 • PROGRAM " PEN PALS' - Obrazek 1Uczniowie klas VI oraz VII uczestniczą w programie „PEN PALS” polegającym na wymianie maili pomiędzy uczniami z innych państw na całym świecie. Program składa się z serii listów w których uczniowie poznają swojego rówieśnika poprzez listy w których dzielą się informacjami na swój temat, swojej szkoły, rodziny jak również miejsca z którego pochodzą.  Jak na razie uczniowie napisali swoje pierwsze listy oraz cześć z nich otrzymała już swoje pierwsze odpowiedzi.Mamy nadzieję ze w najbliższym czasie pozostali uczestnicy programu dostaną listy od nowych kolegów i koleżanek.

 • DZIEŃ PEŁEN CIEKAWYCH PRZEŻYĆ - Obrazek 1  W dniu 16 marca uczniowie klas I- VII udali się do Szczawnicy, aby uczestniczyć w projekcji filmu " Cudowny chłopiec". Film opowiada o chłopcu, który nazywa się Auggie i od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec pragnie udowodnić kolegom, że piękno jest w człowieku, a nie w wyglądzie zewnętrznym. Po obejrzeniu filmu uczniowie klas I- III udali się do Biblioteki Miejskiej w Szczawnicy w ramach zajęć z programowania. Z kolei uczniowie klas IV- VII w ramach obchodów 670 rocznicy nadania praw miejskich Krościenku nad Dunajcem obejrzeli wystawę w siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego pt: " Dziewolscy herbu de Dziuli w Krościenku, Tylce i Grywałdzie". Pani Dorota Zborowska- pracownik edukacyjny Pienińskiego Parku Narodowego w sposób interesujący przedstawiła uczniom dzieje rodu Dziewolskich na tle wydarzeń historycznych XIX i XX wieku.

 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - Obrazek 1 W dniu 6 marca br. na terenie Gminy Krościenko nad Dunajcem przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
  W eliminacjach tych wzięło udział dziewięcioro uczniów klas I-VI szkół podstawowych, dwanaścioro uczniów klas VII szkół podstawowych i II-III gimnazjum oraz czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwycięzców eliminacji na szczeblu szkolnym.

  Komisję egzaminacyjną powołał Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu,
  a przewodniczył jej mł. bryg. Bartosz Worwa. W wyniku rozgrywek finałowych
  w poszczególnych grupach wiekowych, wyłoniono następujących laureatów:

 •             W Naszej Szkole prowadzona jest akcja pn. „Bezpieczny czas w sieci” w ramach międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który w tym roku przypadł 6.02.2018 r.

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

  Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

 • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019 będzie trwać od 5 – 27 marca 2018 roku.

    Do oddziałów przedszkolnych i klasy I w Szkole Podstawowej w Krośnicy wnioski należy składać w Sekretariacie Szkoły w Krośnicy, ul. Ojca Leona 1.

  Informacje dotyczące rekrutacji oraz pliki do pobrania umieszczone są w zakładce "REKRUTACJA"

 • Zapraszamy uczniów klas 4-7 naszej Szkoły na spotkanie organizowane w ramach ogólnopolskiego wydarzenia

  Noc Sów 2018.

  Odbędzie się ono w piątek 23 marca o godzinie 18:00, w Szkole Podstawowej w Krośnicy.

  plakat2_krosnica_bialy_12pt_(2).pdf

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA - Obrazek 1   Uwieńczeniem ciężkiej nauki w I półroczu nasi uczniowie zasłużyli sobie  chwilę rozrywki w postaci balu karnawałowego, który odbył się na sali gimnastycznej naszej szkoły w dniu 6 lutego. Swoją zabawę rozpoczęły młodsze klasy 0-III , którym przedstawiono zasady bezpieczeństwa, a następnie życzono im udanego balu. Na sali  zaroiło się od księżniczek, rycerzy, piłkarzy, Spidermanów, piratów, kowbojów, wróżek, aniołków i innych postaci bajkowych, którzy w tanecznym kroku podrygiwali w takt dziecięcych rytmów . Podczas zabawy uczniowie mogli uczestniczyć w różnych konkursach, a zwycięzcy nagradzani byli słodkościami jak i gromkimi brawami. Każda klasa otrzymała pyszny poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców. Można śmiało powiedzieć, że wszyscy uczniowie bawili się wyśmienicie na tegorocznym balu.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat, fax
  0-18-265-01-90 dyrektor Szkoły

Galeria zdjęć