Konkursy, zawody

................................

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC

Tradycyjnie, jak co roku, odbył się w Szkole konurs na najpiękniejszy różaniec.Jury konkursu miało duży problem z wyłonieniem faworyta, gdyż wszystkie różańce były piękne, zrobione z ciekawymi pomysłami i pracochłonne. Wykonawcy dziesięciu najbardziej oryginalnych różańcy dostali nagrody główne. Pozostali, wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni drobniejszymi nagrodami.

TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ

Dnia 21 listopada 2014 roku na naszej nowej sali gimnastycznej odbyły się pierwsze gminne zawody w piłce koszykowej. W rozgrywkach udział wzięły drużyny chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych naszej gminy.

GMINNE ELIMINACJE DO PRZEGLĄDU MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY IM. FLORKA SKUPNIA

Dnia 8 stycznia 2015 r. w Gminnym Centrum Kultury w Krościenku n. D odbyły się eliminacje do XXXIX Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu. Uczniowie naszej Szkoły zdobyli następujące miejsca:

1 miejsce w kategorii gawędziarzy w I grupie wiekowej kl. 0- III- Cyprian Potoczak z klasy 2.

1 miejsce w kategorii gawędziarzy w II grupie wiekowej kl. IV- VI- Hubert Potoczak z klasy 6.

1 miejsce w kategorii recytatorów w II grupie wiekowej kl. IV-VI- Karolina Sas z klasy 6.

2 miejsce w kategorii recytatorów w II grupie wiekowej- Amelia Wojtaszek z klasy 5.

3 miejscew kategorii recytatorów w I grupie wiekowej- Kinga Bąk z klasy II.

Do finału, który odbędzie się 12 lutego 2015 roku zakwalifikowali się: Cyprian Potoczak, Hubert Potoczak i Karolina Sas.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

MAŁOPOLSKI KONKURS HUMANISTYCZNY

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego zakwalifikowała się Alicja Hryc z klasy VI.

MAŁOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się: Alicja Hryc i Konrad Michorczyk                 z klasy VI.

KONKURS PLASTYCZNY " CZYSTA WODA- ZDROWE ŻYCIE"

Alicja Hryc z klasy VI została laureatką V edycji konkursu plastycznego " Czysta woda- zdrowe życie" organizowanego przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne. praca konkursowa alicji znajduje się w kalendarzu na 2015 rok wydanym przez przedsiębiorstwo.

"BAW SIĘ RAZEM Z NAMI"

29 stycznia 12 uczniów bedących przedstawicielami klas: I- III, wzięło udział w turnieju sportowym " Baw się razem z nami" zorganizowanym przez nauczycielkę wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Krościenku p. Izabelę Bąk. Druzyna z naszej Szkoły rywalizowała w wyścigach rzędów oraz w zabawach sportowych z zespołami ze szkół podstawowych w Grywałdzie i Krościenku n. D. Nasi zawodnicy spisali się na srebrny medal. Wszyscy bawili się wspaniale i z ogromnym zaangażowaniem przygotowują się do kolejnych zawodów.

"SUPER CZYTELNIK"

W dniu 28. 04. 2015 r. odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy " Super Czytelnik'. Uczniowie uczestniczący w konkursie przebrani byli za postać z ulubionej bajki lub książki.Elementy konkursu to:

- znajomość lektur z danej klasy,

- ilość przeczytanych książek,

- płynne czytanie wybranego wiersza Jana Brzechwy,

- turniej postaci z bajek.

Zwycięzcy:

Klasa I A - 1 m.- Magdalena Jankowska,  2 m.- Krzysztof Górecki,   3. m.- Patrycja Bielawska

Klasa I B- 1. m.- Przemysław Gruca,   2. m.- Sebastian Kowalczyk,  3. m. - Patryk Wolski

Klasa II- 1. m. - Maciej Wójcik,   2. m. - Marta Siedlarczyk,   3. m.- Gabriela Kubicz

Klasa III-  1. m.- Agnieszka Siedlarczyk,   2. m. - Alicja Jaworska,  3. m.- Zuzanna Kaleta

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Chłopcy:

I miejsce- Paweł Kubicz kl. 6

II miejsce- Szymon Tokarczyk kl. 6

III miejsce- Eryk Siedlarczyk kl. 5

Dziewczęta:

I miejsce- Justyna Hryc kl. 6

II miejsce- Magdalena Siedlarczyk kl. 6

III miejsce - Zuzanna Koterba kl. 5

GMINNE ZAWODY W LEKKIEJ ATLETYCE

Dnia 28 kwietnia odbyły się gminne zawody w lekkiej atletyce. Nasza Szkoła zajęła II miejsce w kategorii dziewczyny i II miejsce w kategorii chłopcy. Uczeń Grzegorz Klimczak zajął II miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

XX KONKURS WIEDZY O PIENINACH- konkurs międzyszkolny pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty

I miejsce- Magdalena Siedlarczyk kl. 6 (część historyczna)

III miejsce- Alicja Hryc kl. 6 (część przyrodnicza)

Drużynowa nasza Szkoła zajęła I miejsce.

POETYCKIE ABECADŁO

Dnia 21 maja 2015 r. odbył się w naszej Szkole II konkurs recytatorski " Poetyckie abecadło' przeznaczony dla uczniów klas I- III.

.

Jury, w składzie którego zasiadała wraz z Panią Dyrektor i Panią  Magdaleną Talar  wizytator MKO Pani Dorota Słońska - Halczak, wytypowało najlepszych recytatorów w tegprocznym konkursie:

Kasa I a- Martyna Sajdak

Klasa I b- Sebastian Kowalczyk

Klasa II- Weronika Hamerska

Klasa III- Alicja Jaworska

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "Dbajmy o czyste powietrze i wodę'- projekt " Czysta Małopolska"

Uczennica klasy szóstej - Anna Ponicka została laureatką ww konkursu w kategorii szkoły podstawowe.

X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI JANA PAWŁA II I O JANIE PAWLE II

Dnia 20 maja odbył się w Szkole Podstawowej w Szlachtowej Międzyszkolny Konkurs Poezji Jana Pawła II i o Janie Pawle II. Naszą Szkołę w konkursie reprezentowały uczennice: Aleksandra Bochnak z klasy II, Weronika Kubicz i Oliwia Chlipała z klasy IV oraz Amelia Wojtaszek z klasy V. Dziewczynki wywalczyły dla nas czołowe miejsca. W kategorii kl. IV-VI I miejsce zajęła Amelia Wojtaszek, III miejsce zajęła Weronika Kubicz.

KANGUR 2015

W edycji KANGUR 2015-  kategoria Beniamin wyróżnienie zdobyli uczniowie klasy szóstej:Alicja Hryc i Konrad Michorczyk.

• 0-18-265-01-91 sekretariat, fax
    0-18-265-01-90 dyrektor Szkoły