Nawigacja

 • UWAGA!!!

  Nastąpiła zmiana daty uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy i II Wieczoru Kolęd                                                       z 18 grudnia na 19 grudnia 2018 roku.

  Przepraszamy i jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

 • ODSŁONIĘCIE PAMIĄTKOWEJ TABLICY; II WIECZÓR KOLĘD- ZAPRASZAMY!!!

  Dnia 19 grudnia(środa) 2018 roku o godzinie 16: 30 na placu przed Szkołą odbędzie się uroczyste odsłonięcie    i poświęcenie tablicy pamiątkowej z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodleglości. Po uroczystościach o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej Szkoły rozpocznie się II Wieczór Kolęd. W trakcie wieczoru będzie można zakupić ozdoby świąteczne w ramach akcji charytatywnej dla podopiecznego Fundacji im. A. Wowry- Andrzeja Tkaczyka.

  Do udziału w tych wydarzeniach serdecznie zapraszają: Pani Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy.

   

 • PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

  PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY - Obrazek 1Dnia 11 grudnia 2018 r. odbyły się Gminne Eliminacje do XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Z naszej Szkoły wzięło w nich udział 11 uczniów w trzech grupach wiekowych: kl. 0- III i kl. IV- VI oraz VII i VIII.

  Kategoria recytatorów kl 0-III

  II miejsce- Zuzanna Rusnak kl. III

  Kategoria recytatorów kl. IV- VI

  I miejsce- Krzysztof Górecki, kl. Va

  II miejsce- Alicja Bańka, kl. IV.

  III miejsce- Maciej Wójcik, kl. VI

  Kategoria gawędziarzy kl. IV-VI

  I miejsce Kinga Bąk, kl. VI

  Kategoria recytatorów kl. VII i VIII

  I miejsce Barbara Wójcik, kl. VII.

  Kategoria gawędziarzy kl. VII i VIII

  I miejsce Aleksandra Salamon, kl. VIII

  II miejsce Alicja Jaworska, kl. VII.

  Do finału, który odbędzie się 10 stycznia 2019 roku zakwalifikowali się: Zuzanna Rusnak, Alicja Jaworska, Krzysztof Górecki, Kinga Bąk, Alicja Bańka, Barbara Wójcik, Aleksandra Salamon.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

   

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM - Obrazek 1

  W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 3 grudnia br. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, asp. sztab. Maciejem Kozłeckim, dzielnicowym rejonu Krościenko n/D, Grywałd i Hałuszowa.

  Prowadzący spotkanie zwracał uwagę na stosowanie się do reguł bezpieczeństwa, jak należy zachować się w drodze do szkoły i powrotu do domu po lekcjach. Przypominał zasady poruszania się po ulicy, przejściu dla pieszych i chodniku. Ponadto, zwrócił uwagę, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Pan policjant takie odblaski podarował każdemu uczniowi.

  Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w domu oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

  Bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i przeprowadzenie pogadanek dla uczniów.

  .

  Zdj. arch. szkoły

 • MÓJ PIERWSZY ZESZYT - 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

  MÓJ PIERWSZY ZESZYT - 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1  Uczniowie klasy I otrzymali z rąk Pani Dyrektor zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego oraz pamiątkowe ołówki przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - Obrazek 123 listopada uczniowie klasy I i oddziałów przedszkolnych świętowali Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoich pluszowych ulubieńców i w ich towarzystwie poznawały przygody misiów, będących bohaterami  różnych książek i bajek. Dzieci z przedszkola uczyły się piosenki " Miś", wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, oglądały urywek bajki "Miś Puchatek". Misiowe opowieści, zagadki, kolorowanki, a także przytulanie pluszaków przy misiowej kołysance sprawiły dzieciom wiele radości.

 • BĄDŹMY POSZUKIWACZAMI AUTORYTETU