Nawigacja

 • REKRUTACJA

  Pliki  do pobrania dotyczące rekrutacji do klas pierwszych oraz oddziałów i punktów przedszkolnych w gminie Krościenko nad Dunajcem znajdują się w zakładce "REKRUTACJA"

 • WYJAZD DO KRĘGIELNI

  WYJAZD DO KRĘGIELNI

  Tuż przed feriami w piątek 24.01.2020. klasa VIa oraz klasa VII z wychowawcami wybrały się na mikołajkowy wyjazd do kręgielni. Po trzech lekcjach wyjechaliśmy autobusem do restauracji Szklarnia w Gołkowicach Dolnych. Tam uczniowie przez dwie godziny mogli doskonalić swoje umiejętności gry w kręgle, a niektórzy spróbować jej po raz pierwszy. Na miejscu skorzystaliśmy też z usług restauracji. Czas upłynął nam w sympatycznej atmosferze na wzajemnej rywalizacji i dobrej zabawie.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEWODNIKA

   MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEWODNIKA

  Uczniowie klasy 6b wzięli udział  w akcji charytatywnej Przewodnicy PTTK Dzieciom 2020 SZLAKAMI JANA PAWŁA II w ramach Małopolskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika. Ze względu na niezbyt dobre warunki pogodowe 11 lutego 2020 roku zamiast pieszej wędrówki odbyła się wycieczka autokarowa do Starego Sącza, gdzie uczniowie zwiedzili klasztor zakonu klarysek oraz Ołtarz Papieski i Muzeum Jana Pawła II. Następnie wszyscy udali się do Krościenka nad Dunajcem, gdzie mieli okazję skosztować wody mineralnej ze źródeł „Stefan” i „Michalina”. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta na Kopiej Górce ( Centrum Ruchu Światło - Życie), podczas której uczniowie poznali niektóre fakty z niezwykle interesującej biografii księdza Franciszka Blachnickiego.

  Dziękujemy panu Andrzejowi Sprochowi i panu Jakubowi Wolskiemu- przewodnikom PTTK Krościenko nad Dunajcem.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Dnia 24 stycznia br. w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie z Babciami i Dziadkami przygotowały klasy 0, a także klasy I, II i III. Program artystyczny ubogaciły wiersze, piosenki, tańce i  przedstawienie, w którym uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Nasi kochani Dziadkowie mogli również zaprezentować swoje zdolności taneczne i wokalne - tańcząc walca oraz śpiewając kolędy. Po uroczystej akademii obecni Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane upominki.

 • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

   

  „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.   (F. Edwards)

              Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się dobrem z innymi.

  Wieczorem Kolęd zakończyliśmy akcję charytatywną, którą prowadzili wolontariusze z naszej Szkoły. Naszym głównym celem było pozyskanie funduszy na rehabilitację dla podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy- pana Andrzeja.  Nasze działania polegały na przygotowaniu i sprzedaży stroików i ozdób świątecznych. Akcję rozpoczęliśmy już w listopadzie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele wykonali wtedy ozdoby. Wolontariusze sprzedawali je podczas spotkania z rodzicami oraz w trakcie V Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej.

              Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie naszej akcji. Udało nam się zebrać  6 319, 20 zł.

   

   

   

 • POPULARYZACJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

  POPULARYZACJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

   

  15.01.2020r. dwie uczennice z naszej Szkoły Julia Wolska z klasy VIb oraz Kinga Bąk z klasy VII wzięły udział w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”. Konkurs odbył się w Miejskim Ośrodka Kultury w Szczawnicy w sali kinowej. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z Ochotnicy Dolnej, Krościenka, Szczawnicy, Tylmanowej, Łącka i Nowego Targu. Uczestnicy konkursu zaprezentowali piosenki świąteczne w języku niemieckim i angielskim.

  Klasa V w ramach zajęć rozwijających kreatywność wzięła udział w wymianie listów napisanych w języku angielskim. Każdy uczeń wymienia listy z jedną osobą również z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Osieczanach (k. Myślenic). Uczniowie dostrzegają, że języka obcego uczymy się jako narzędzia komunikacji z innymi ludźmi, uczą się tworzyć wypowiedzi pisemne, które są bardzo ważne na egzaminie ósmoklasisty. Projekt spotkał się z dużym zaangażowaniem ze strony piątoklasistów, dlatego będzie kontynuowany w drugim półroczu roku szkolnego.

  Uczniowie klasy VIa oraz VII przygotowali wystawę prac plastycznych pt. Picture Dictionary (Słownik obrazkowy). Prace przedstawiają definicje angielskich słów w formie obrazowej, rysunkowej. Są ciekawe, pomysłowe, estetycznie wykonane, a ich przekaz zrozumieją nawet najmłodsi.
  J. Noworolnik

 • WYWIADÓWKA

  Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę w dniu 23 stycznia 2020r.

  Dla klas: I- III o godz. 16: 00

  Dla klas: IV- VIII o godz. 16: 30.

 • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

  Gratulujemy ósmoklasistom,  którzy wzięli udział w etapie rejonowym  w konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020 i uzyskali wysokie wyniki.

  Agnieszka Siedlarczyk – Małopolski Konkurs Języka Polskiego

  Zuzanna Kaleta – Małopolski Konkurs Geograficzny

  Marcin Wojtaszek – Małopolski Konkurs Chemiczny i Małopolski Konkurs Matematyczny

  Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu zainteresowań i pasji.

 • SZKOLNE JASEŁKA

  SZKOLNE JASEŁKA

   

  Po raz kolejny ksiądz katecheta uczący w naszej Szkole przygotował jasełka. Sceny z Betlejem oraz z dworu Heroda pięknie zagrali uczniowie klas siódmej i ósmej.

  Po jasełkach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy świąteczny stroik oraz pożegnanie Pana Mieczysława Siedlarczyka- długoletniego pracownika szkoły, który odszedł na emeryturę.

 • III WIECZÓR KOĘD

  III WIECZÓR KOĘD

  Tradycją naszej Szkoły stało się już organizowanie Wieczoru Kolęd. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, w zimowy wieczór 18 grudnia mieszkańcy Krośnicy i Hałuszowej mogli uczestniczyć  w III Wieczorze Kolęd. Była to doskonała okazja do posłuchania i włączenia się do śpiewania tradycyjnych kolęd i pastorałek, co stanowiło swoistą uwerturę do głównych obchodów Bożego Narodzenia 2019 roku. Motywem przewodnim III Wieczoru Kolęd było odczytanie fragmentów Ewangelii ilustrujących historię narodzenia Pana Jezusa. Z kolei muzyczne interpretacje  tych wydarzeń przedstawili  uczniowie naszej Szkoły, wykazując się różnorodnymi talentami artystycznymi. Nie mogło zabraknąć również regionalnego akcentu, dlatego podczas                        III Wieczoru Kolęd wystąpili uczniowie naszej Szkoły należący do zespołu góralskiego, który prowadzi Pan Jan Kubik. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła  wszystkim bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia oraz podziękowała za  ofiarność w akcji charytatywnej na rzecz pana Andrzeja.

 • XLIV PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

  XLIV PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

   

  Dnia 17 grudnia 2019 r. odbyły się Gminne Eliminacje do XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Z naszej Szkoły wzięło w nich udział 8 uczniów w dwóch grupach wiekowych: kl. IV- VI oraz VII i VIII.

  Kategoria recytatorów kl. IV- VI

  I miejsce- Krzysztof Górecki, kl. VIa

  II miejsce- Kacper Pyter, kl. VIa

  III miejsce- Alicja Bańka, kl. V

  Kategoria gawędziarzy kl. VII-VIII

  II miejsce Kinga Bąk, kl. VII

  Kategoria recytatorów kl. VII i VIII

  I miejsce Alicja Jaworska, kl. VIII.

  Do finału, który odbędzie się 23 stycznia 2020 roku, zakwalifikowali się:, Alicja Jaworska, Krzysztof Górecki, Kinga Bąk oraz Kacper Pyter.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

   

   

 • WIECZÓR KOLĘD

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW KROŚNICY NA WIECZÓR KOLĘD, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE DNIA 18 GRUDNIA O GODZ. 17:00.

  W czasie wieczoru będziemy sprzedawać ozdoby i stroki świąteczne w ramach akcji charytatywnej dla podopiecznego Fundacji A. Worwy- pana Andrzeja.

   

 • MIKOŁAJKI

  MIKOŁAJKI

  Mikołajki w naszej Szkole były obchodzone na różne sposoby. Młodsi  uczniowie  mieli okazję zobaczyć              św. Mikołaja, który zawitał do  szkoły. Z kolei uczniowie klas 6b i 8 postanowili iść w ślady świętego i obdarowywali się wzajemnie prezentami. Natomiast uczniowie klas czwartej i piątej pojechali z okazji mikołajek do kina..

   

 • KONKURS "BRZECHWA BAWI I UCZY"

  KONKURS "BRZECHWA BAWI I UCZY"

  Dnia 29 listopada 2019r. w naszej Szkole odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy. W tym roku odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 1 z Krościenka nad Dunajcem, Kluszkowiec i Grywałdu.

  Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiem i twórczością Jana Brzechwy. W drugiej recytowali wybrane wiersze. Zawodnicy zostali przydzieleni do właściwej kategorii wiekowej ( dzieci młodsze: klasy I- III oraz starsze IV-VII). Uczniowie rywalizowali w trzech grupach. W każdej z nich znalazł się przedstawiciel z innej szkoły.

  Głównym celem organizowanego konkursu było motywowanie  uczniów  do poznania życia i twórczości patrona szkoły– Jana Brzechwy. Ważnym aspektem była również współpraca naszej Szkoły z  sąsiednimi placówkami.

   

 • "ZIELONY DZIEŃ"

  "ZIELONY DZIEŃ"

  Dnia 20.11.2019 maluszki z klasy 0b  obchodziły " Zielony Dzień " , podczas którego na dzieci czekało wiele przeżyć i atrakcji. Wszystkie dzieci tego dnia przyszły ubrane  na zielono i zaczęły się  poszukiwania koloru zielonego w przedszkolnym otoczeniu .  Mieliśmy wiele zabaw muzycznych i ruchowych związane  z kolorem zielonym. Dzieci wykonały mnóstwo prac plastycznych  kolorem zielonym. Budowaliśmy w czterech grupach z zielonych klocków zagrody dla zwierząt. Próbowaliśmy zielonego owocu"Kiwi" który bardzo dzieciom smakował . Kulminacyjnym punktem było zrobienie  przez dzieci jak najciekawszej zielonej kanapki , każda kanapka wyglądała znakomicie. To był wyjątkowy dzień w oddziale przedszkolnym . Było wesoło , smacznie i zielono.A. Siedlarczyk.

   

 • SZKOLNE SAFARI

  SZKOLNE SAFARI

  20 września 2019 r. naszą Szkołę odwiedził Krystian „ Wild” Tyrański – podróżnik, prezenter radiowy Polskiego Radia Dzieciom, twórca projektu „ Szkolne Safari”, miłośnik dzikiej przyrody. W swojej prezentacji przedstawił uczniom główne założenia projektu oraz relacje z działań podjętych w roku poprzednim. Szkolne Safari to edukacyjna przygoda dla dzieci szkolnych przybliżająca dziką przyrodę chronioną w parkach narodowych. Dzieci ze szkół podstawowych w Polsce, w Szwecji i w Tanzanii wyruszają na odkrywcze safari do parków narodowych, poznają przyrodnicze piękno swoich krajów i dzielą się nim przygotowując różnego rodzaju prezentacje. W swojej klasie zakładają Dziką Bazę i nawiązują relację z innym szkołami. Dodatkowo dzieci zbierają fundusze by na wyprawę do parku narodowego pojechali uczniowie z uboższych rejonów świata. Edukacyjnej przygodzie towarzyszy: National Geographic Kids, Polskie Radio Dzieciom, Fundacja Dzieci Afryki. Patronat honorowy projektu: Polskie Parki Narodowe.

  W tym roku do projektu  dołączą uczniowie klasy II i VIb naszej Szkoły. Pierwsze działanie to wyprawa do Pienińskiego Parku Narodowego!!!

   

  Szkolne Safari w Pienińskim Parku Narodowym

           Dnia 16 października 2019r. klasa II, w ramach realizowanego projektu „Szkolne Safari”, uczestniczyła w wyprawie do Pienińskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili zamek  w Czorsztynie, obejrzeli wystawę w pawilonie PPN przy hali Majerz , poznali wiele ciekawostek dotyczących fauny i flory Pienin, podziwiali malowniczy krajobraz naszego regionu.

   

  SZKOLNE_SAFARI_2019-2020_PRZEWODNIK.pdf

 • 101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Z okazji 101-szej Rocznicy Odzyskania Niepodległości klasa VIA z wychowawczynią P. Joanną Noworolnik przygotowali występ słowno muzyczny. Obraz i nastrój tamtych czasów przybliżaly wiersze i pieśni patriotyczne.

 • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ- 101 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

  REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ- 101 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

  Po raz kolejny Szkoła wzięła udział w akcji „ Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej, dlatego  8 listopada  2019 roku o godzinie 11. 11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Po odśpiewaniu hymnu delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą 100- lecie Odzyskania Niepodległości.

   

 • ZAELEKTRYZOWANI

  ZAELEKTRYZOWANI

  Zarówno fizyka  jak i chemia to nie tylko przedmioty, których trzeba się uczyć w szkole, ale przede wszystkim to wiedza praktyczna, która przydaje się nam na co dzień. Dziś 5  listopada 2019 r. naszą Szkołę odwiedziła grupa animatorów - „Zaelektryzowani” z Lublina. Panowie przybliżyli nam tajniki fizyki i chemii w prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla uczniów klas młodszych jak i  starszych. Podczas lekcji animatorzy zaprezentowali efektowne eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi (wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego). Uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa latający balon na ciepłe powietrze, wytwarzanie wodoru. Najbardziej podobały się dzieciom doświadczenia związane z helem ( zmiana głosu) oraz z ciekłym azotem. Mamy nadzieję, że przedstawione przez Panów eksperymenty zaciekawiły uczniów i sprawiły, że nauka fizyki i chemii będzie dla nich czystą przyjemnością, a nie obowiązkiem.

  tekst: Katarzyna Kramarczyk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat

Galeria zdjęć