Nawigacja

 • WYWIADÓWKA

  Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę w dniu 23 stycznia 2020r.

  Dla klas: I- III o godz. 16: 00

  Dla klas: IV- VIII o godz. 16: 30.

 • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

  Gratulujemy ósmoklasistom,  którzy wzięli udział w etapie rejonowym  w konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020 i uzyskali wysokie wyniki.

  Agnieszka Siedlarczyk – Małopolski Konkurs Języka Polskiego

  Zuzanna Kaleta – Małopolski Konkurs Geograficzny

  Marcin Wojtaszek – Małopolski Konkurs Chemiczny i Małopolski Konkurs Matematyczny

  Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu zainteresowań i pasji.

 • SZKOLNE JASEŁKA

  SZKOLNE JASEŁKA

   

  Po raz kolejny ksiądz katecheta uczący w naszej Szkole przygotował jasełka. Sceny z Betlejem oraz z dworu Heroda pięknie zagrali uczniowie klas siódmej i ósmej.

  Po jasełkach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy świąteczny stroik oraz pożegnanie Pana Mieczysława Siedlarczyka- długoletniego pracownika szkoły, który odszedł na emeryturę.

 • III WIECZÓR KOĘD

  III WIECZÓR KOĘD

  Tradycją naszej Szkoły stało się już organizowanie Wieczoru Kolęd. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, w zimowy wieczór 18 grudnia mieszkańcy Krośnicy i Hałuszowej mogli uczestniczyć  w III Wieczorze Kolęd. Była to doskonała okazja do posłuchania i włączenia się do śpiewania tradycyjnych kolęd i pastorałek, co stanowiło swoistą uwerturę do głównych obchodów Bożego Narodzenia 2019 roku. Motywem przewodnim III Wieczoru Kolęd było odczytanie fragmentów Ewangelii ilustrujących historię narodzenia Pana Jezusa. Z kolei muzyczne interpretacje  tych wydarzeń przedstawili  uczniowie naszej Szkoły, wykazując się różnorodnymi talentami artystycznymi. Nie mogło zabraknąć również regionalnego akcentu, dlatego podczas                        III Wieczoru Kolęd wystąpili uczniowie naszej Szkoły należący do zespołu góralskiego, który prowadzi Pan Jan Kubik. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła  wszystkim bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia oraz podziękowała za  ofiarność w akcji charytatywnej na rzecz pana Andrzeja.

 • XLIV PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

  XLIV PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

   

  Dnia 17 grudnia 2019 r. odbyły się Gminne Eliminacje do XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Z naszej Szkoły wzięło w nich udział 8 uczniów w dwóch grupach wiekowych: kl. IV- VI oraz VII i VIII.

  Kategoria recytatorów kl. IV- VI

  I miejsce- Krzysztof Górecki, kl. VIa

  II miejsce- Kacper Pyter, kl. VIa

  III miejsce- Alicja Bańka, kl. V

  Kategoria gawędziarzy kl. VII-VIII

  II miejsce Kinga Bąk, kl. VII

  Kategoria recytatorów kl. VII i VIII

  I miejsce Alicja Jaworska, kl. VIII.

  Do finału, który odbędzie się 23 stycznia 2020 roku, zakwalifikowali się:, Alicja Jaworska, Krzysztof Górecki, Kinga Bąk oraz Kacper Pyter.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

   

   

 • WIECZÓR KOLĘD

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW KROŚNICY NA WIECZÓR KOLĘD, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE DNIA 18 GRUDNIA O GODZ. 17:00.

  W czasie wieczoru będziemy sprzedawać ozdoby i stroki świąteczne w ramach akcji charytatywnej dla podopiecznego Fundacji A. Worwy- pana Andrzeja.

   

 • MIKOŁAJKI

  MIKOŁAJKI

  Mikołajki w naszej Szkole były obchodzone na różne sposoby. Młodsi  uczniowie  mieli okazję zobaczyć              św. Mikołaja, który zawitał do  szkoły. Z kolei uczniowie klas 6b i 8 postanowili iść w ślady świętego i obdarowywali się wzajemnie prezentami. Natomiast uczniowie klas czwartej i piątej pojechali z okazji mikołajek do kina..

   

 • KONKURS "BRZECHWA BAWI I UCZY"

  KONKURS "BRZECHWA BAWI I UCZY"

  Dnia 29 listopada 2019r. w naszej Szkole odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy. W tym roku odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 1 z Krościenka nad Dunajcem, Kluszkowiec i Grywałdu.

  Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiem i twórczością Jana Brzechwy. W drugiej recytowali wybrane wiersze. Zawodnicy zostali przydzieleni do właściwej kategorii wiekowej ( dzieci młodsze: klasy I- III oraz starsze IV-VII). Uczniowie rywalizowali w trzech grupach. W każdej z nich znalazł się przedstawiciel z innej szkoły.

  Głównym celem organizowanego konkursu było motywowanie  uczniów  do poznania życia i twórczości patrona szkoły– Jana Brzechwy. Ważnym aspektem była również współpraca naszej Szkoły z  sąsiednimi placówkami.

   

 • "ZIELONY DZIEŃ"

  "ZIELONY DZIEŃ"

  Dnia 20.11.2019 maluszki z klasy 0b  obchodziły " Zielony Dzień " , podczas którego na dzieci czekało wiele przeżyć i atrakcji. Wszystkie dzieci tego dnia przyszły ubrane  na zielono i zaczęły się  poszukiwania koloru zielonego w przedszkolnym otoczeniu .  Mieliśmy wiele zabaw muzycznych i ruchowych związane  z kolorem zielonym. Dzieci wykonały mnóstwo prac plastycznych  kolorem zielonym. Budowaliśmy w czterech grupach z zielonych klocków zagrody dla zwierząt. Próbowaliśmy zielonego owocu"Kiwi" który bardzo dzieciom smakował . Kulminacyjnym punktem było zrobienie  przez dzieci jak najciekawszej zielonej kanapki , każda kanapka wyglądała znakomicie. To był wyjątkowy dzień w oddziale przedszkolnym . Było wesoło , smacznie i zielono.A. Siedlarczyk.

   

 • SZKOLNE SAFARI

  SZKOLNE SAFARI

  20 września 2019 r. naszą Szkołę odwiedził Krystian „ Wild” Tyrański – podróżnik, prezenter radiowy Polskiego Radia Dzieciom, twórca projektu „ Szkolne Safari”, miłośnik dzikiej przyrody. W swojej prezentacji przedstawił uczniom główne założenia projektu oraz relacje z działań podjętych w roku poprzednim. Szkolne Safari to edukacyjna przygoda dla dzieci szkolnych przybliżająca dziką przyrodę chronioną w parkach narodowych. Dzieci ze szkół podstawowych w Polsce, w Szwecji i w Tanzanii wyruszają na odkrywcze safari do parków narodowych, poznają przyrodnicze piękno swoich krajów i dzielą się nim przygotowując różnego rodzaju prezentacje. W swojej klasie zakładają Dziką Bazę i nawiązują relację z innym szkołami. Dodatkowo dzieci zbierają fundusze by na wyprawę do parku narodowego pojechali uczniowie z uboższych rejonów świata. Edukacyjnej przygodzie towarzyszy: National Geographic Kids, Polskie Radio Dzieciom, Fundacja Dzieci Afryki. Patronat honorowy projektu: Polskie Parki Narodowe.

  W tym roku do projektu  dołączą uczniowie klasy II i VIb naszej Szkoły. Pierwsze działanie to wyprawa do Pienińskiego Parku Narodowego!!!

   

  Szkolne Safari w Pienińskim Parku Narodowym

           Dnia 16 października 2019r. klasa II, w ramach realizowanego projektu „Szkolne Safari”, uczestniczyła w wyprawie do Pienińskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili zamek  w Czorsztynie, obejrzeli wystawę w pawilonie PPN przy hali Majerz , poznali wiele ciekawostek dotyczących fauny i flory Pienin, podziwiali malowniczy krajobraz naszego regionu.

   

  SZKOLNE_SAFARI_2019-2020_PRZEWODNIK.pdf

 • 101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Z okazji 101-szej Rocznicy Odzyskania Niepodległości klasa VIA z wychowawczynią P. Joanną Noworolnik przygotowali występ słowno muzyczny. Obraz i nastrój tamtych czasów przybliżaly wiersze i pieśni patriotyczne.

 • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ- 101 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

  REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ- 101 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

  Po raz kolejny Szkoła wzięła udział w akcji „ Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej, dlatego  8 listopada  2019 roku o godzinie 11. 11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Po odśpiewaniu hymnu delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą 100- lecie Odzyskania Niepodległości.

   

 • ZAELEKTRYZOWANI

  ZAELEKTRYZOWANI

  Zarówno fizyka  jak i chemia to nie tylko przedmioty, których trzeba się uczyć w szkole, ale przede wszystkim to wiedza praktyczna, która przydaje się nam na co dzień. Dziś 5  listopada 2019 r. naszą Szkołę odwiedziła grupa animatorów - „Zaelektryzowani” z Lublina. Panowie przybliżyli nam tajniki fizyki i chemii w prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla uczniów klas młodszych jak i  starszych. Podczas lekcji animatorzy zaprezentowali efektowne eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi (wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego). Uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa latający balon na ciepłe powietrze, wytwarzanie wodoru. Najbardziej podobały się dzieciom doświadczenia związane z helem ( zmiana głosu) oraz z ciekłym azotem. Mamy nadzieję, że przedstawione przez Panów eksperymenty zaciekawiły uczniów i sprawiły, że nauka fizyki i chemii będzie dla nich czystą przyjemnością, a nie obowiązkiem.

  tekst: Katarzyna Kramarczyk

 • CHODZIĆ KAŻDY MOŻE!

  CHODZIĆ KAŻDY MOŻE!

  26 października wybraliśmy się na marsz z kijkami. Technika nordic walking ma bardzo wiele zalet. Wpływa korzystnie na ręce, ramiona i górną część tułowia. Wzmacnia też mięśnie pleców i pomaga się zrelaksować.

  Przed wyjściem na spacer Pani Dyrektor przeprowadziła rozgrzewkę oraz zaprezentowała technikę chodzenia z kijkami. Następnie wyruszyliśmy w kierunku góry Wdżar. Kiedy dotarliśmy na szczyt, mogliśmy zaobserwować piękne widoki, które dodatkowo upiększała opadająca mgła.

              Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz Pani Bogumile Węgrzyniak za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

   

  Gabriela Kubicz

 • URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

  URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

  Dnia 5 listopada 2019roku klasy 0A i 0B oraz klasa I zorganizowały Urodziny Kubusia Puchatka połaczone z Dniem Misia. Dzieci przyniosły swoje przytulanki o których chętnie opowiadały. Obejrzały fragment bajki pt. " Przygody Kubusia Puchatka". Po bajce odbyła się dyskusja na temat bohaterów, a następnie został zorganizowany konkurs plastyczny różnymi technikami. Na koniec Kubuś Puchatek rozdał wszystkim słodkie niespodzianki.

 • ZAWODY SPORTOWE

  ZAWODY SPORTOWE

   

  W IGRZYSKACH DZIECI POWIATU NOWOTARSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW NASZA DRUŻYNA ZAJĘŁA I MIEJSCE!!!
  KRZYSZTOF GÓRECKI  Z KLASY VI A UZYSKAŁ TYTUŁ NAJLEPSZEGO ZAEWODNIKA IGRZYSK DZIECI POWIATU NOWOTARSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW.

  GRATULACJE!!!

  HALOWA PIŁKA NOŻNA

  KLAS 7-8 CHŁOPCY

   

  Chłopcy z klas 7-8 reprezentowali naszą Szkołę w Igrzyskach młodzieży szkolnej na szczeblu powiatowym. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów grających z podziałem na 2 grupy.   Mecze rozgrywane były 2 x 8 minut. Uczniowie SP Krośnica w swojej grupie zwyciężyli dwa mecze w rozmiarach 2;1 zajmując miejsce w półfinale. Po zaciętym boju i emocjonującej końcówce meczu wygrywamy 2;1 meldując się w finale. W ostatnim meczu turnieju przegrywamy 5;1 z SP 11 w Nowym Targu. Pomimo porażki jest to świetny wynik. Wielkie gratulacje !!!

   

  Skład zespołu: Kamil Hryc, Bartłomiej Ligas, Łukasz Branaś, Mateusz Sobczak, Jakub Jaworski, Jakub Górecki, Filip Wolski.

   

  Więcej informacji na temat zawodów na stronie:

  https://pck.nowotarski.org.pl/gimnazjada-komunikaty/1406/igrzyska-mlodziezy-szkolnej-powiatu-nowotarskiego-w-halowej-pilce-noznej-chlopcow

   

  PIŁKA KOSZYKOWA

  6.11.2019

  Szkoła Podstawowa w Krośnicy była gospodarzem gminnych eliminacji klas 7-8 dla dziewcząt i chłopców w koszykówce. W zawodach uczestniczyły szkoły: SP  Grywałd, SP nr 1 Krościenko n.D oraz SP Krośnica. System rozgrywek „ każdy z każdym”. Mecz trwał 4 kwarty po 5 minut. Spotkania były bardzo zacięte i obfitowały w wiele zwrotów sytuacji.

   

  Klasyfikacja końcowa:

  Kategoria chłopców:

  1 miejsce: SP Grywałd

  2 miejsce: SP Krośnica

  3 miejsce: SP nr 1 Krościenko n.D

   

  Kategoria dziewcząt:

  1 miejsce: SP Grywałd

  2 miejsce: SP nr 1 Krościenko n.D

  3 miejsce: SP Krośnica

   

   

   

  GMINNA PIŁKA NOŻNA HALOWA

  KLAS 4-6

   

  Rok szkolny 2019/2020 rozpoczynamy od zawodów w piłkę nożna halową klas 4-6. Reprezentanci chłopców i dziewczyn naszej Szkoły 3.10.2019r pojechali do SP nr. 2 w Krościenku n.D.
  Po zaciętych meczach ze Szkołami z naszej gminy dziewczyny zdobyły 4 miejsce a chłopcy zajmując pierwszą lokatę wywalczyli sobie prawo gry na rozgrywkach Ośrodka Pieniny które odbywać się będą w Niedzicy.

  GMINNA PIŁKA NOŻNA HALOWA

  KLAS 7-8

                  W Szkole Podstawowej nr. 2 w Krościenku n.D odbyły się zawody w piłkę nożna halową dla klas starszych. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny spisali się świetnie zwyciężając w swoich kategoriach i zdobywając awans na zawody Ośrodka Pieniny które odbędą się na hali sportowej w Maniowach.

  IGRZYSKA DZIECI

  KLASY 4-6

   

                  Na hali sportowej w Niedzicy odbył się turniej Ośrodka Pieniny w piłce nożnej halowej chłopców. Na zawody stawiły się reprezentacje szkół:

  SP Sromowce Niżne

  SP Krośnica

  SP Szczawnica

  SP Ochotnica Skrodne

  SP Frydman

  Po rozegraniu meczów systemem „ każdy z każdym” nasi chłopcy ulokowali się na 2 miejscu i awansowali na zawody powiatowe.

   

  Skład: Krzysztof Górecki, Kacper Pyter, Kamil Śliwiński, Patryk Wolski, Michał Ponicki, Szymon Kołek, Dawid Siedlarczyk, Przemysław Gruca.

  IGRZYSKA MŁODZIEZY SZKOLNEJ

  KLASY 7-8

   

                  Na hali sportowej w Maniowach odbył się turniej Ośrodka Pieniny w piłce nożnej halowej chłopców. Reprezentacje szkół rozgrywały swoje mecze systemem „ każdy z każdym”. Chłopaki w składzie: Mateusz Sobczak, Kamil Hryc, Łukasz Barnaś, Bartłomiej Ligas, Jakub Jaworski, Filip Wolski, Jakub Górecki.

   

  Zespoły biorące udział w turnieju:

  SP Łapsze Niżne

  SP Krośnica

  SP Tylmanowa Zawodzie

  SP Maniowy

  SP Szczawnica

  Po rozegraniu wszystkich spotkań : 3 wygrane, 1 remis, chłopcy zdobyli 1 miejsce. Daje im to możliwość gry na zawodach powiatowych. Dodatkową nagrodą najlepszego zawodnika turnieju został Jakub Jaworski.

   

  IGRZYSKA MŁODZIEZY SZKOLNEJ

  KLASY 7-8

   

                  Na hali sportowej w Maniowach odbył się turniej Ośrodka Pieniny w piłce nożnej halowej dziewcząt. Reprezentacje szkół rozgrywały swoje mecze systemem „ każdy z każdym”. Dziewczyny w składzie: Alicja Jaworska, Kinga Bąk, Aleksandra Bochnak, Gabriela Kubicz, Łucja Kacperek, Weronika Kowalczyk, Barbara Wojcik, Gabriela Ziemianek.

   

  Zespoły biorące udział w turnieju:

  SP Niedzica

  SP Krośnica

  SP Tylmanowa

  SP Sromowce Niżne

  Po rozegraniu wszystkich spotkań : 1 wygrana, 1 remis, 1 porażka dziewczyny zdobyły 3 miejsce. Dodatkową nagrodą najlepszego zawodnika turnieju została Barbara Wójcik.

 • X SZCZAWNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

  X SZCZAWNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

  plakat.pdf

   

   

 • "BEZPIECZNIKI TAURONA.WŁĄCZ DLA DOBRA DZIECKA"

  "BEZPIECZNIKI TAURONA.WŁĄCZ DLA DOBRA DZIECKA"

  W dniu 23 października br. w naszej Szkole odbyła się interaktywna lekcja w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka". To program skierowany do uczniów szkół podstawowych. Uczniowie dzięki interaktywnej zabawie oraz interesującym eksperymentom mogli dowiedzieć się z jakich źródeł  można pozyskać prąd, jak bezpiecznie korzystać z prądu oraz jakie są zagrożenia z nim związane.

  Po ciekawej lekcji uczniowie udali się na boisko szkolne, gdzie można było pooglądać sprzęt pogotowia energetycznego, a uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega praca energetyka.

 • NAJMŁODSI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

  NAJMŁODSI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

  Dnia 18.10. 2019r. najłmłodsi uczniowie odwiedzili Remizę OSP w Krośnicy. Dzieci zapoznały się z nowoczesnym sprzętem strażackim i miały możliwość wsiąść do wozu. Każde dziecko mogło poczuć się jak prwadziwy strażak i uruchomić samodzielnie wąż strażacki. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest rola strażaków i na czym polega ich praca.

 • SZKOŁA MA NOWYCH CZYTELNIKÓW!!!

  SZKOŁA MA NOWYCH CZYTELNIKÓW!!!

  W poniedziałek 21 października w poczet czytelników biblioteki szkolnej przyjętych zostało 20 pierwszoklasistów. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej. Zajęcia biblioteczne zostały wzbogacone o liczne quizy związane ze znajomością literatury dziecięcej. Nowi użytkownicy biblioteki złożyli ślubowanie czytelnicze oraz otrzymali karty biblioteczne, a następnie pani bibliotekarka pasowała każdego ucznia na czytelnika naszej biblioteki. Na pamiątkę ślubowania nasi pierwszoklasiści otrzymali książeczki oraz zakładki do książek.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat

Galeria zdjęć