Nawigacja

 • WYWIADÓWKA

  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NA PIERWSZĄ W TYM ROKU SZKOLNYM WYWIADÓWKĘ

  w dniu 26 września 2018 roku o godzinie 16:00.

 • WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019

  WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019 - Obrazek 1

 • PODRĘCZNIKI DLA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  W roku szkolnym 2018/2019 w oddziałach przedszkolnych obowiązują podręczniki:

   0A : " Kolorowy start z plusem" (niebieski), autor: Wiesława Żaba- Żabińska

  0B: " OLek i Ada", poziomy: czterolatki A+, pięciolatki B, wyd. MAC.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 1W piątek 22 czerwca  odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018, w której wzięli udział zaproszeni goście: Wójt gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Pani kierownik Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół, Rodzice, Pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie naszej Szkoły. Program artystyczny akademii przygotowany przez uczniów klasy 4b zyskał uznanie wśród widowni, a szczególny aplauz zyskał odtwórca sparafrazowanej piosenki Kabaretu Starszych PanówAddio, moja szkoło, addio ulubiona, przez długie dwa miesiące o tobie będę śnił…

 • DZIEŃ RODZINY

  DZIEŃ RODZINY - Obrazek 1Sobota 2 czerwca była okazją do spotkania się społeczności szkolnej jak i społeczności lokalnej. Organizatorzy z Krośnickiego Stowarzyszenia Wierchy postanowili połączyć trzy ważne dni : Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka w jeden  jako Festyn Rodziny, by można było go spędzić wspólnie z całymi rodzinami. Niestety pogoda tego dnia nam nie dopisała, ale to nie przeszkodziło uczestnikom w dobrej zabawie. Wszystkich zgromadzonych gości przywitał Komitet Organizacyjny który zaprosił do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez najmłodszych uczniów naszej Szkoły. Uczniowie z klas 0-III zaprezentowali wiersze i piosenki, występy muzyczne, życzenia , które dedykowane były dla mam i tatusiów. Dzieci, które w ciągu roku szkolnego uczęszczały na zajęcia taneczne, przedstawiły swoje tańce. Występy dla ukochanych rodziców uświetnił również zespół Góralski oraz Romski, który zaprezentował na nowo wybudowanej scenie swoje pieśni                      i tańce. Po części artystycznej, uczniowie zostali poczęstowani słodyczami, a dorośli udali się do stoisk, gdzie można było delektować się pysznymi wypiekami, wypić kawę lub herbatę jak również zakupić ręcznie wykonane ozdoby przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy. Dziękujemy wszystkim organizatorom i obecnym na festynie.

 • WIEŻA EIFFLA i POKAZ MODY FRANCUSKIEJ NA LEKCJI GEOGRAFII

  WIEŻA EIFFLA i POKAZ MODY FRANCUSKIEJ NA LEKCJI GEOGRAFII - Obrazek 1

  W dniu 20 czerwca uczniowie klasy VII pod opieką pani Wiesławy Dolańskiej „zabrali” swoich nauczycieli oraz koleżanki i kolegów ze szkoły na krótką podróż Francji.

  Młodzież zaproszonym gościom zaprezentowała walory przyrodnicze, turystyczne        i kulinarne Francji. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz mody, na którym można było zobaczyć najnowsze trendy letniego sezonu.

  Na zakończenie podróży można było sprawdzić swoją wiedzę o Francji, uczestnicząc w konkursie i otrzymać słodką nagrodę.

  Podróż do Francji pozwoliła w sposób ciekawy i atrakcyjny przyswoić uczniom wiedzę dotyczącą tego, tak pięknego kraju.

   

  Wiesława Dolańska

 • SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

  SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ - Obrazek 1

  16.06.2018 odbył się pierwszy szkolny konkurs piosenki angielskiej. Uczennice zaprezentowały utwory swoich ulubionych wykonawców prezentując przy tym duży talent artystyczny. Jury przy ocenie zwracało szczególną uwagę na poprawną wymowę słów, ogólną prezentacje oraz strój. Uczestniczkom  serdecznie gratulujemy talentu estradowego i życzymy powodzenia w kolejnej edycji już za rok.

   

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS " BRZECHWA BAWI I UCZY"

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS " BRZECHWA BAWI I UCZY" - Obrazek 1

  Dnia 08 czerwca 2018r. w naszej Szkole odbył się międzygminny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy. W tym roku brali w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 i 2 z Krościenka nad Dunajcem oraz Grywałdu.

  Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiem i twórczością Jana Brzechwy. W drugiej recytowali wybrane wiersze. Zawodnicy zostali przydzieleni do właściwej kategorii wiekowej ( dzieci młodsze: klasy I- III oraz starsze IV-VI). Uczniowie rywalizowali w trzech grupach. W każdej z nich znalazł się przedstawiciel z innej szkoły.

  Konkurs przebiegał w czterech etapach. W pierwszym, uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące znajomości utworów Jana Brzechwy. W drugim odgadywali kto był autorem cytowanych słów. Dużo radości sprawił dzieciom etap trzeci, w   którym wszyscy uczestnicy wraz z publicznością śpiewali fragmenty piosenek, a zadaniem każdej drużyny było odgadnięcie dalszych słów utworu. W ostatniej rundzie grupa, która zachowała najwięcej szans miała możliwość wyznaczania zespołu udzielającego odpowiedzi na kolejne pytania.

  Głównym celem organizowanego konkursu było motywowanie  uczniów  do poznania życia i twórczości patrona szkoły– Jana Brzechwy. Ważnym aspektem była również współpraca naszej Szkoły z  sąsiednimi placówkami.

   

 • NASZE PIERWSZE PRAWO JAZDY

  NASZE PIERWSZE PRAWO JAZDY - Obrazek 1  

  13 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IV a i IV b przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części: Pierwszej teoretycznej, której celem było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem oraz drugiej praktycznej, w której uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze. Gratulując uczniom pomyślnego zdania egzaminu Funkcjonariusz Policji Komendy Powiatowej w Nowym Targu wręczył wszystkim rowerzystom odblaskowe opaski. Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwali Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem –sierż. sztab. Wanda Plewa i asp. sztab. Krzysztof Dolański oraz nauczycielka techniki Aleksandra Adamczyk.

 • BIEG PO ZDROWIE

  Uczniowie klas czwartych zakończyli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt.„ Bieg po zdrowie”. W czasie trwania programu (od marca do końca maja 2018 r.) uczniowie nabywali wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów i  podstawowe umiejętności w zakresie asertywnego zachowania. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w programie, a najbardziej podobało im się przeprowadzanie wywiadu z osobami niepalącymi oraz tworzenie komiksu zawierającego porady dotyczące umiejętności odmawiania palenia papierosów.

 • POETYCKIE ABECADŁO

  POETYCKIE ABECADŁO - Obrazek 1    Dnia 29 maja odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski „ Poetyckie Abecadło” dla klas I-III. W  jury zasiadały: P. Krystyna Błażusiak, P. Magdalena Talar oraz P. Barbara Bielawska- Sosna. Mali uczestnicy konkursu pięknie przygotowali się zaprezentowania wierszy znanych poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Małgorzaty Strzałkowskiej oraz innych twórców dziecięcej poezji. Między recytacją poszczególnych uczestników, uczniowie z widowni odpowiadali na pytania związane ze znanymi wierszami. Widownia również nie próżnowała. Oprócz nagradzania gromkimi brawami występujących, w przerwach dzieci odpowiadały na pytania związane z treściami różnych wierszy Po zakończonej rywalizacji Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim recytatorom i wręczyła im nagrody książkowe oraz dyplomy.  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

 • LEKTURY INACZEJ

  LEKTURY INACZEJ - Obrazek 1   Na zajęciach z języka polskiego uczniowie klasy V z Panią Bogumiłą Węgrzyniak przygotowali scenki teatralne na motywach lektury  Ania z Zielonego Wzgórza. Opracowali piękną  scenografię, kostiumy, dokonali podziału na role. Przedstawienie lektury w tak atrakcyjnej formie z pewnością zachęciło innych  uczniów do zapoznania się z dalszymi losami Ani Shirley.

 • DZIEŃ NAUKI

  DZIEŃ NAUKI - Obrazek 123 maja uczniowie z klasy siódmej uczestniczyli w Dniu Nauki organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem.  Mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami z takich dziedzin jak: biologia, chemia, gastronomia, informatyka, astronomia, geografia, fizyka oraz poznać ofertę edukacyjną szkoły.

 • "DAJ WŁOS"- AKCJA CHARYTATYWNA

  "DAJ WŁOS"- AKCJA CHARYTATYWNA - Obrazek 1  Uczennice naszej Szkoły: Łucja Kacperek, Alicja Jaworska, Barbara Wójcik, Karolina Jandura, Oliwia Chlipała i Zuzanna Zachwieja wzięły udział w akcji charytatywnej „Daj Włos!” organizowanej przez Fundację Rak and Roll. Dziewczyny postanowiły oddać włosy na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Fundacja za darmo rozda je kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

  Dziękujemy obsłudze Salonu Fryzjerskiego „Julia” w Szczawnicy za miłą i profesjonalną obsługę oraz rodzicom i opiekunom za pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu.

 • GDZIE BYLIŚMY, CO ZOBACZYLIŚMY...- WYCIECZKI 2017/ 2018

  GDZIE BYLIŚMY, CO ZOBACZYLIŚMY...- WYCIECZKI 2017/ 2018 - Obrazek 1  KLASY: I i II

  Dnia 8 maja uczniowie klasy I i II byli na wycieczce w Rabce Zdroju.    W ramach wycieczki mali turyści zwiedzali Muzeum Górali i Zbójników, a następnie brali udział  w grze polegającej na poszukiwaniu zbójnickiego skarbu.

  Po udanych zajęciach w muzeum uczniowie udali się do Parku Rozrywki Rabkoland gdzie zjedli smaczny obiad a potem  korzystali z różnych atrakcji między innymi : karuzel, domu odwróconego do góry nogami, wystawy krzywych luster, Muzeum Orderu Uśmiechu, autek, kolejek szynowych i Małpiego Gaju.

   

  KLASA VI

  W dniach 9-11. 04. klasa szósta była na wycieczce w Warszawie.

  Uczniowie zwiedzili : Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy, Stare Miasto, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik, Sejm RP, Zamek na Wodzie i Park Łazienkowski, Pałac w Wilanowie i Lotnisko Okęcie.

   

  KLASA IV B

  W ramach wycieczki klasowej uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Od ziarna do chleba” organizowanych przez Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach i dużo radości sprawiało im młócenie zboża cepami, mielenie ziarna na żarnach czy wreszcie wyrabianie ciasta na moskaliki. Na koniec była degustacja upieczonych bułeczek i prawdziwej kawy zbożowej.

  KLASA VII

  W dniach 04/05 czerwca uczniowie klasy VII udali się na wycieczkę klasową do Górskiego Ośrodka Szkolno- Wypoczynkowego „ Pod Durbaszką”.  Na terenie schroniska mieli możliwość korzystania z boiska do siatkówki i koszykówki.  W drodze powrotnej zdobyli kolejny szczyt- Wysoką. Po trudach wędrówki mogli odpocząć w Szałasie Bukowinki.

 • II Gminny Konkurs Języka Angielskiego

  II Gminny Konkurs Języka Angielskiego - Obrazek 116.05.2018 w naszej Szkole odbyła się już druga edycja konkursu językowego "Easy English" organizowanego przez szkoły podstawowe z naszej gminy. Do drugiego etapu zakwalifikowano łącznie 42 osoby, z czterech szkół, które pokonały swoich rówieśników podczas eliminacji szkolnych. Podczas etapu gminnego uczniowie zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, gramatyki, komunikacji oraz rozumienia tekstów pisanych. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu która odbędzie się już za rok.

 • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - Obrazek 1  Uczniowie klasy VI z Panią polonistką Barbarą Bielawską - Sosna przygotowali program artystyczny z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Był król Stanisław August Poniatowski, caryca Katarzyna i inne postaci mające wpływ na przebieg tamtych wydarzeń.Na zakończenie programu był quiz wiedzy o okolicznościach uchwalenia Konstytucji.

 • KONKURS CZYTELNICZY

  KONKURS CZYTELNICZY - Obrazek 1      

  24 maja 2018 r. odbył się w Szkole coroczny konkurs czytelniczy "Super Czytelnik".

  Brali w nim udział uczniowie klas: I, II, III. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości lektur, zachęcanie do czytelnictwa, rozwijanie zdrowej rywalizacji oraz stworzenie możliwości odniesienia sukcesu. 

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  Klasa I

  I miejsce- Aleksandra Wojtaszek

  II miejsce- Jakub Ziemianek

  III miejsce- Wiktoria Sas

  Klasa II

  I miejsce- Franciszek Wojtaszek

  II miejsce- Kornel Wolski

  III miejsce- Zuzanna Rusnak

  Klasa III:

  I miejsce- Hubert Mszanik

  II miejsce- Anna Kundziarz

  III miejsce- Alicja Bańka

  Wszystkim gratulujemy znajomości lektur!!!

   

 • MIĘDZYGIMNAZJALNY POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW JANA PAWŁA II

  Uczennice klasy siódmej naszej  Szkoły: Oliwia Chlipała i Zuzanna Zachwieja zajęły czwarte miejsce                                                           w XV Międzygimnazjalnym Powiatowym Konkursie Recytatorskim Utworów Jana Pawła II, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem. 

  http://gimnazjumkroscienko.pl/aktualnosci/1001-xv-miedzygimnazjalny-powiatowy-konkurs-recytatorski-utworow-jana-pawla-ii

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat, fax
  0-18-265-01-90 dyrektor Szkoły

Galeria zdjęć