Nawigacja

 • DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!!!

  Do sprawnego komunikowania się z uczniami niezbędne są aktualne adresy e-mail.  W związku z tym, zwracamy się z prośbą o podanie aktualnych adresów e-mail uczniów  klas IV – VIII, a jeżeli uczeń nie posiada jeszcze adresu e-mail, prosimy o jego założenie  i poinformowanie o tym wychowawcę klasy przez dziennik elektroniczny.

 • REKRUTACJA TRWA!!!

  W związku z zaistniałą sytuacją, związaną z walką z koronawirusem informuję,    że dokumenty rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 można przesłać elektronicznie  w postaci skanu lub zdjęcia na adres mailowy: spbrzechwa@interia.pl lub wrzucić je   do skrzynki znajdującej się na dolnym korytarzu, tuż przy drzwiach. Przy wyborze  drugiego sposobu – prosimy o kontakt z sekretariatem – tel. 18-265-01-91.

 • UCZ SIĘ I ROZWIJAJ W DOMU

  Drodzy Rodzice i Uczniowie!!!

  Przesyłamy materiały edukacyjne – polecane przez MEN platformy, strony i serwisy internetowe do samodzielnej nauki, rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności.

  NOWE!!! https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

  http://www.matzoo.pl/

  epodreczniki.pl

  Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

  Portal lektury.gov.pl

  Strona Centrum Nauki Kopernik

  Serwis Ninateka

  Serwis Muzykoteka Szkolna

  Serwis Telewizji Polskiej

  Serwis Polskie Radio Dzieciom

   

 • BĄDŹ OSTROŻNY I BEZPIECZNY

  Drodzy Rodzice!

  Apeluję do Państwa, aby Wasze dzieci pozostały w domach  w celu uniknięcia zagrożenia.

  To nie jest czas na spotkania i zabawy w większym gronie – jest to czas kwarantanny społeczeństwa.

  Proszę o wykorzystanie tego czasu na utrwalenie wiadomości, uzupełnienie braków, wykonywanie zadań przesyłanych przez nauczycieli oraz rozwijanie zainteresowań.

  https://gis.gov.pl/a…/apel-glownego-inspektora-sanitarnego/…

 • DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU

  DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU

  W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

  Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

  Materiały można pobrać pod adresem:

  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOLE

           DNIA 13. 03. 2020 BUS  DOWOŻĄCY DZIECI DO SZKOŁY W KROŚNICY  NIE BĘDZIE KURSOWAŁ.

  informacje MEN:

                                   https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

  W związku z informacją przekazaną przez Premiera Mateusza Morawieckiego po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego   od poniedziałku 16 marca do 25 marca 2020 r. wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe oraz kina, muzea i placówki kulturalne zostaną zamknięte.

  W czwartek i piątek (12,13.03.2020r.) nasza Szkoła zapewnia(tylko w szczególnych przypadkach) zajęcia opiekuńcze.

  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy od 16 marca do 25 marca 2020 r. zostanie zamknięta.

  Prosimy o sprawdzanie dziennika elektronicznego Vulcan i strony internetowej szkoły.

  Bardzo prosimy o pozostawienie dzieci w domach!

  Rekolekcje wielkopostne dla dzieci są odwołane.

 • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

        W ramach realizowanego w naszej Szkole projektu „Szkolne Safari” zachęcamy do udziału  w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Warto wziąć udział, gdyż cel akcji jest szlachetny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na sfinansowanie wyprawy dla dzieci ze szkoły podstawowej w Kwamneke (Tanzania) do Parku Narodowego Saadane organizowanej przez Fundację DZIECI AFRYKI. Przygotowane przez Was pisanki będzie można zakupić w trakcie szkolnego kiermaszu świątecznego.

  Pisanki należy oddać wychowawcy klasy w terminie do 2 kwietnia 2020r.

                                                                                                                                                         Organizatorzy:

                                                                                                                                                          klasy II i VIB

                                                                                                                                                      z wychowawcam

 • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

  Pliki  do pobrania dotyczące rekrutacji do klas pierwszych oraz oddziałów i punktów przedszkolnych w gminie Krościenko nad Dunajcem znajdują się w zakładce "REKRUTACJA"

 • APEL DO UCZNIÓW I RODZICÓW

  https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

  UCZNIOWIE I RODZICE !!!

  W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa przekazujemy informacje na temat bezpieczeństwa:

  1. Zachowaj spokój – wszelkie najnowsze ustalenia można znaleźć na stronie GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO I MINISTERSTWA ZDROWIA.

  2. Przestrzegaj podstawowych zasad higieny;

  – często myj ręce ciepłą wodą i mydłem zgodnie z instrukcją,

  – zasłaniaj nos chusteczka higieniczną podczas kichania i usta podczas kasłania – jeśli nie masz chusteczki zasłoń usta i nos rękawem w okolicy powyżej łokcia a nie dłońmi,

  - unikaj kontaktu z osobami, które kichają i kaszlą.

   3. Przeziębione lub chore dzieci pozostawić w domu.

  4. Wszelkie objawy (gorączka, kaszel, trudności z oddychaniem, bóle mięśni) konsultować z lekarzem.

  5.W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń  na infolinie Ministra Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo)

 • SZKOLNE SAFARI

  SZKOLNE SAFARI

  20 września 2019 r. naszą Szkołę odwiedził Krystian „ Wild” Tyrański – podróżnik, prezenter radiowy Polskiego Radia Dzieciom, twórca projektu „ Szkolne Safari”, miłośnik dzikiej przyrody. W swojej prezentacji przedstawił uczniom główne założenia projektu oraz relacje z działań podjętych w roku poprzednim. Szkolne Safari to edukacyjna przygoda dla dzieci szkolnych przybliżająca dziką przyrodę chronioną w parkach narodowych. Dzieci ze szkół podstawowych w Polsce, w Szwecji i w Tanzanii wyruszają na odkrywcze safari do parków narodowych, poznają przyrodnicze piękno swoich krajów i dzielą się nim przygotowując różnego rodzaju prezentacje. W swojej klasie zakładają Dziką Bazę i nawiązują relację z innym szkołami. Dodatkowo dzieci zbierają fundusze by na wyprawę do parku narodowego pojechali uczniowie z uboższych rejonów świata. Edukacyjnej przygodzie towarzyszy: National Geographic Kids, Polskie Radio Dzieciom, Fundacja Dzieci Afryki. Patronat honorowy projektu: Polskie Parki Narodowe.

  W tym roku do projektu  dołączą uczniowie klasy II i VIb naszej Szkoły. Pierwsze działanie to wyprawa do Pienińskiego Parku Narodowego!!!

   

  Szkolne Safari w Pienińskim Parku Narodowym

           Dnia 16 października 2019r. klasa II, w ramach realizowanego projektu „Szkolne Safari”, uczestniczyła w wyprawie do Pienińskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili zamek  w Czorsztynie, obejrzeli wystawę w pawilonie PPN przy hali Majerz , poznali wiele ciekawostek dotyczących fauny i flory Pienin, podziwiali malowniczy krajobraz naszego regionu.

   

  SZKOLNE_SAFARI_2019-2020_PRZEWODNIK.pdf

 • KANGUR MATEMATYCZNY

  Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY został przeniesiony na dzień 16 kwietnia 2020 roku.

 • IX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

  IX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

  Dnia 06.03.2020 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku nad Dunajcem odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klas VI-VIII: Gabriela Górecka, Marta Siedlarczyk oraz Marcin Wojtaszek.

              Marta Siedlarczyk z kl. VII zajęła drugie miejsce.

              Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

 • WIELKI SUKCES SPORTOWY

  WIELKI SUKCES SPORTOWY

  Chłopaki z klasy piątej, szóstej A i B sprawili nie lada niespodziankę na zawodach powiatowych,  które odbyły się w Niedzicy. Zespół po bardzo wyrównanej rywalizacji w rzutach karnych zapewnił sobie mistrzostwo powiatu. Tytuł dawał naszym uczniom prawo do reprezentowania powiatu nowotarskiego w zawodach rejonowych.

  Skład zespołu:

  1. Patryk Wolski
  2. Michał Ponicki
  3. Przemysław Gruca
  4. Dawid Siedlarczyk
  5. Szymon Kołek
  6. Kacper Pyter
  7. Krzysztof Górecki
  8. Kamil Śliwński
  9. Partyk Rajczak

   

  Na turniej drużyna SP Krośnica pojechała w niezmienionym składzie. W półfinałach wojewódzkich rywalizowali mistrzowie powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego oraz myślenickiego. Zawody odbyły się na hali Gorce w Nowym Targu w dniu 5.11.2019r. Rywalizacja odbywała się systemem „ każdy z każdym”.  Po zwycięstwie i porażce w ostatnim meczu chłopcy walczyli z szkołą ze Stryszawy. Zwycięstwo dawało awans do finałów wojewódzkich.  Po zaciętym boju spotkanie zakończyło się remisem, który dawał nam w ostatecznym rozrachunku drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy chłopakom, gdyż jest to najlepszy wynik w historii sportu Szkoły Podstawowej w Krośnicy.

   

  Dokładne wyniki znajdują się pod adresem:

  https://pck.nowotarski.org.pl/igrzyska-komunikaty/1410/polfinal-wojewodzki-halowa-pilka-nozna-chlopcow-igrzyska-dzieci

 • KARNAWAŁ 2020

  KARNAWAŁ 2020

  20 lutego uczniowie bawili się na zabawach karnawałowych. Wszystkim dopisywały świetne humory. Młodsi przebrani byli za postaci z różnych bajek i kreskówek. Rodzice jak zwykle przygotowali posiłek.

 • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM- ALPY

  SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM- ALPY

  Po raz kolejny 14 lutego naszą Szkołę odwiedził podróznik, który za każdym razem odkrywa przed nami nowe zakątki świata. Tym razem starsi i młodsi uczniowie usłyszeli o Alpach.

 • WYJAZD DO KRĘGIELNI

  WYJAZD DO KRĘGIELNI

  Tuż przed feriami w piątek 24.01.2020. klasa VIa oraz klasa VII z wychowawcami wybrały się na mikołajkowy wyjazd do kręgielni. Po trzech lekcjach wyjechaliśmy autobusem do restauracji Szklarnia w Gołkowicach Dolnych. Tam uczniowie przez dwie godziny mogli doskonalić swoje umiejętności gry w kręgle, a niektórzy spróbować jej po raz pierwszy. Na miejscu skorzystaliśmy też z usług restauracji. Czas upłynął nam w sympatycznej atmosferze na wzajemnej rywalizacji i dobrej zabawie.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEWODNIKA

   MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEWODNIKA

  Uczniowie klasy 6b wzięli udział  w akcji charytatywnej Przewodnicy PTTK Dzieciom 2020 SZLAKAMI JANA PAWŁA II w ramach Małopolskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika. Ze względu na niezbyt dobre warunki pogodowe 11 lutego 2020 roku zamiast pieszej wędrówki odbyła się wycieczka autokarowa do Starego Sącza, gdzie uczniowie zwiedzili klasztor zakonu klarysek oraz Ołtarz Papieski i Muzeum Jana Pawła II. Następnie wszyscy udali się do Krościenka nad Dunajcem, gdzie mieli okazję skosztować wody mineralnej ze źródeł „Stefan” i „Michalina”. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta na Kopiej Górce ( Centrum Ruchu Światło - Życie), podczas której uczniowie poznali niektóre fakty z niezwykle interesującej biografii księdza Franciszka Blachnickiego.

  Dziękujemy panu Andrzejowi Sprochowi i panu Jakubowi Wolskiemu- przewodnikom PTTK Krościenko nad Dunajcem.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Dnia 24 stycznia br. w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie z Babciami i Dziadkami przygotowały klasy 0, a także klasy I, II i III. Program artystyczny ubogaciły wiersze, piosenki, tańce i  przedstawienie, w którym uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Nasi kochani Dziadkowie mogli również zaprezentować swoje zdolności taneczne i wokalne - tańcząc walca oraz śpiewając kolędy. Po uroczystej akademii obecni Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane upominki.

 • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

   

  „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.   (F. Edwards)

              Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się dobrem z innymi.

  Wieczorem Kolęd zakończyliśmy akcję charytatywną, którą prowadzili wolontariusze z naszej Szkoły. Naszym głównym celem było pozyskanie funduszy na rehabilitację dla podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy- pana Andrzeja.  Nasze działania polegały na przygotowaniu i sprzedaży stroików i ozdób świątecznych. Akcję rozpoczęliśmy już w listopadzie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele wykonali wtedy ozdoby. Wolontariusze sprzedawali je podczas spotkania z rodzicami oraz w trakcie V Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej.

              Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie naszej akcji. Udało nam się zebrać  6 319, 20 zł.

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat

Galeria zdjęć