Nawigacja

 • II Gminny Konkurs Języka Angielskiego

  II Gminny Konkurs Języka Angielskiego - Obrazek 1

 • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - Obrazek 1  Uczniowie klasy VI z Panią polonistką Barbarą Bielawską - Sosna przygotowali program artystyczny z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Był król Stanisław August Poniatowski, caryca Katarzyna i inne postaci mające wpływ na przebieg tamtych wydarzeń.Na zakończenie programu był quiz wiedzy o okolicznościach uchwalenia Konstytucji.

 • MIĘDZYGIMNAZJALNY POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW JANA PAWŁA II

  Uczennice klasy siódmej naszej  Szkoły: Oliwia Chlipała i Zuzanna Zachwieja zajęły czwarte miejsce                                                           w XV Międzygimnazjalnym Powiatowym Konkursie Recytatorskim Utworów Jana Pawła II, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem. 

  http://gimnazjumkroscienko.pl/aktualnosci/1001-xv-miedzygimnazjalny-powiatowy-konkurs-recytatorski-utworow-jana-pawla-ii

 • KONKURS CZYTELNICZY

  KONKURS CZYTELNICZY - Obrazek 1      

  24 maja 2018 r. odbył się w Szkole coroczny konkurs czytelniczy "Super Czytelnik".

  Brali w nim udział uczniowie klas: I, II, III. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości lektur, zachęcanie do czytelnictwa, rozwijanie zdrowej rywalizacji oraz stworzenie możliwości odniesienia sukcesu. 

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  Klasa I

  I miejsce- Aleksandra Wojtaszek

  II miejsce- Jakub Ziemianek

  III miejsce- Wiktoria Sas

  Klasa II

  I miejsce- Franciszek Wojtaszek

  II miejsce- Kornel Wolski

  III miejsce- Zuzanna Rusnak

  Klasa III:

  I miejsce- Hubert Mszanik

  II miejsce- Anna Kundziarz

  III miejsce- Alicja Bańka

  Wszystkim gratulujemy znajomości lektur!!!

   

 • LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  Lista w zakładce "REKRUTACJA"

 • DZIEŃ ZIEMI

  DZIEŃ ZIEMI - Obrazek 1 Dnia  23 kwietnia obchodziliśmy w Szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie  przygotowali plakaty,  transparenty i hasła o ochronie środowiska.  Obchody rozpoczęły się od dźwięków piosenki przygotowanej przez przedszkolaków. Następnie przedstawiciele klas młodszych i starszych zasadzili przed Szkołą ozdobne krzewy. Później wszyscy ubrani w barwy Ziemi,  uczniowie  oraz nauczyciele,  wyruszyli w pochodzie przez wieś niosąc plakaty, wykrzykując hasła i śpiewając.  Niektórzy zaopatrzeni w ochronne rękawice i jednorazowe worki zbierali napotkane na drodze przemarszu śmieci. Towarzyszyła nam piękna,  słoneczna pogodai radość z piękna otaczającego nas świata. 

 • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

    DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - Obrazek 1W ramach szkolnej akcji „Bezpieczny czas w Sieci” jako podsumowanie podjętych działań, uczniowie:

  - przygotowali gazetki o tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu;

  - uczestniczyli w kursie-learningowy „3...2...1... Internet”;

  - prezentacja multimedialna „Dekalog Internauty”;

  - zaśpiewali piosenki, opowiedzieli wierszyki a uczniowie klasy VII przygotowali przedstawienie
  pt: „Bezpieczny Internet”;

  Mamy nadzieje, że omawiane treści pomogą uczniom w rozważnym i odpowiedzialnym korzystaniu
  z Internetu. Zachowanie bezpieczeństwa w Sieci jest najważniejsze!!

   

  Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu wychowawcom i uczniom J J

 • WYWIADÓWKA ŚRÓDROCZNA

  Szanowni Rodzice!!!

  W dniu 26. 04. 2018 roku o godzinie 16: 00 (dla klas: I-III) i  o 16: 30 (dla klas: IV- VII)           w naszej Szkole odbędzie się wywiadówka śródroczna. Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy.

 • LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA 2018/2019

  Informacja w zakładce "REKRUTACJA"

 • SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

  SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - Obrazek 1Tegoroczny turniej tenisa stołowego w naszej Szkole odbył się w większym gronie. Do zawodów przystąpili uczniowie klas: IVa, IVb, V, VI, VII.  Rywalizacja odbywała się systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów w kategoriach chłopców i dziewcząt.

  Wyniki:

  Kategoria chłopcy:

  1. Kamil Hryc
  2. Michał Ponicki
  3. Jakub Ganske

  Kategoria dziewczyny:

  1. Agnieszka Krężel
  2. Weronika Kubicz
  3. Aleksandra Salamon
 • MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

  MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY - Obrazek 1  W tym roku po raz pierwszy został rozegrany turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach brały udział klasy: IVa, IVb, V, VI, VII. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”. Drużyna składała się z dziewcząt i chłopców jednej klasy.  Organizatorem zawodów była klasa V w ramach projektu: „Trzymaj formę”. Fundatorem pucharu przechodniego jest Dyrektor Szkoły.

  Wyniki turnieju:

  1. Klasa VI
  2. Klasa V
  3. Klasa VII
  4. Klasa IVb
  5. Klasa IVa
 • NOC SÓW

  NOC SÓW - Obrazek 1 Noc Sów odbyła się 23 marca o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy. Naszym przewodnikiem była Pani Ewa Siedlarczyk. Przez pierwsze dwie godziny poznawaliśmy najważniejsze informacje dotyczące sów i rysowaliśmy je. Poznaliśmy również wiele ciekawostek na ich temat. Kiedy nadeszła godzina 20:00 ubraliśmy się ciepło, zapaliliśmy latarki i poszliśmy do lasu. W drodze udało nam się ujrzeć sarny!

  Spotkanie zakończyliśmy o godzinie 21.00. Było bardzo ekscytująco, ale niestety nie udało nam się usłyszeć żadnej sowy. Mamy nadzieję, że następnym razem nam się uda.

  Uczestniczki Nocy Sów:

  Zuzanna Zachwieja i Aleksandra Salamon.

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW- ZDROWIE DZIECKA

  Instytut Ochrony Zdrowia realizuje obecnie, na zlecenie Ministra Zdrowia, badanie przesiewowe uczniów szkół podstawowych i średnich pod kątem występowania chorób alergicznych. Badanie zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Badanie jest częścią Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

  Badanie jest całkowicie nieinwazyjne, polega na wypełnieniu ankiety. Specjalnie skonstruowany algorytm po zakończeniu ankiety podliczy wyniki badania dla konkretnej osoby - prawdopodobieństwo występowanie alergicznego nieżytu nosa i astmy oskrzelowej u badanego. Badanie nie zastępuje lekarza w jego pracy, ale znacznie ją ułatwia i przyspiesza diagnostykę.

  Badanie mieści się na stronie internetowej: http://malergia.pl w zakładce "Test Alergiczny". Strona oferuje również wyszukiwarkę konsultacji alergicznych, tak by każdy, kto podejrzewa alergię u swojego dziecka mógł wybrać dogodne miejsce i termin, znając czas oczekiwania w każdej poradni. 

 • TWOJE ŻYCIE TO TWOJE DECYZJE- WARSZTATY

  TWOJE ŻYCIE TO TWOJE DECYZJE- WARSZTATY - Obrazek 1  W dniu 5 marca uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pn. „TWOJE ŻYCIE TO TWOJE DECYZJE” - profilaktyka uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze) prowadzonych przez profesjonalnego trenera z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

  Celem warsztatów było:

  - Zdobycie wiedzy i umiejętności przez uczniów, pozwalającej na świadome zachowanie abstynencji w wieku młodzieńczym.

  - Uświadomienie młodym ludziom jak ważne w życiu jest podejmowanie dobrych decyzji.

  - Uświadomienie, że uzależnienie to choroba, która stopniowo przejmuje władzę nad człowiekiem, zmienia jego system wartości.

  - Kształtowanie postawy asertywnej.

              Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w warsztatach.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - Obrazek 1W dniach od 12 do 14 marca uczniowie naszej Szkoły brali udział w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez Ojca Błażeja OFM. Podczas rekolekcjyjnych spotkań dzieci uczestniczyły we Mszy św. połączonej z nauką wielkopostną, na której ojciec rekolekcjonista głosił " Co czynić by stać się dobrym człowiekiem". W trakcie rekolekcji uczniowie mogli przystąpić do spowiedzi i uczestniczyć w drodze Krzyżowej. W przeżywaniu wielkopostnycvh rozważań pomogła schola, która swoim śpiewem ubogacała rekolekcyjne nabożeństwa. Ojcu Błażejowi serdeczne Bóg zapłać za wygłoszenie owocnej nauki.

 • PROGRAM " PEN PALS'

  PROGRAM " PEN PALS' - Obrazek 1Uczniowie klas VI oraz VII uczestniczą w programie „PEN PALS” polegającym na wymianie maili pomiędzy uczniami z innych państw na całym świecie. Program składa się z serii listów w których uczniowie poznają swojego rówieśnika poprzez listy w których dzielą się informacjami na swój temat, swojej szkoły, rodziny jak również miejsca z którego pochodzą.  Jak na razie uczniowie napisali swoje pierwsze listy oraz cześć z nich otrzymała już swoje pierwsze odpowiedzi.Mamy nadzieję ze w najbliższym czasie pozostali uczestnicy programu dostaną listy od nowych kolegów i koleżanek.

 • DZIEŃ PEŁEN CIEKAWYCH PRZEŻYĆ

  DZIEŃ PEŁEN CIEKAWYCH PRZEŻYĆ - Obrazek 1  W dniu 16 marca uczniowie klas I- VII udali się do Szczawnicy, aby uczestniczyć w projekcji filmu " Cudowny chłopiec". Film opowiada o chłopcu, który nazywa się Auggie i od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec pragnie udowodnić kolegom, że piękno jest w człowieku, a nie w wyglądzie zewnętrznym. Po obejrzeniu filmu uczniowie klas I- III udali się do Biblioteki Miejskiej w Szczawnicy w ramach zajęć z programowania. Z kolei uczniowie klas IV- VII w ramach obchodów 670 rocznicy nadania praw miejskich Krościenku nad Dunajcem obejrzeli wystawę w siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego pt: " Dziewolscy herbu de Dziuli w Krościenku, Tylce i Grywałdzie". Pani Dorota Zborowska- pracownik edukacyjny Pienińskiego Parku Narodowego w sposób interesujący przedstawiła uczniom dzieje rodu Dziewolskich na tle wydarzeń historycznych XIX i XX wieku.

   

 • BĄDŹ BEZPIECZNY NAD WODĄ I W GÓRACH- akcja informacyjno- edukacyjna

 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - Obrazek 1 W dniu 6 marca br. na terenie Gminy Krościenko nad Dunajcem przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
  W eliminacjach tych wzięło udział dziewięcioro uczniów klas I-VI szkół podstawowych, dwanaścioro uczniów klas VII szkół podstawowych i II-III gimnazjum oraz czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwycięzców eliminacji na szczeblu szkolnym.

  Komisję egzaminacyjną powołał Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu,
  a przewodniczył jej mł. bryg. Bartosz Worwa. W wyniku rozgrywek finałowych
  w poszczególnych grupach wiekowych, wyłoniono następujących laureatów:

   

  Grupa I

  1. Krzysztof Górecki – Szkoła Podstawowa w Krośnicy

  2. Kamila Królczyk – Szkoła Podstawowa w Grywałdzie

  3. Agnieszka Krężel – Szkoła Podstawowa w Krośnicy

   

  Grupa II

  1. Dawid Oleś – Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n.D.

  2. Filip Czerwiec – Szkoła Podstawowa nr 1 w Krościenku n.D.

  3. Katarzyna Józefczyk – Szkoła Podstawowa w Grywałdzie

   

  Grupa III

  1. Sylwia Ptak – L.O. w Krościenku n.D.

  2. Marta Niezgoda – L.O. w Krościenku n.D.

  3. Jakub Kordeczka – L.O. w Krościenku n.D.

   

  Do eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 6 kwietnia 2018r. w Nowym Targu zakwalifikowali się z grupy I – Krzysztof Górecki i Kamila Królczyk, z grupy II – Dawid Oleś i Filip Czerwiec oraz z grupy III – Sylwia Ptak i Marta Niezgoda.

   

  Organizatorami eliminacji gminnych był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Krościenku n.D. oraz Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem. Nagrody ufundowali również Pieniński Park Narodowy oraz Nadleśnictwo Krościenko n.D.

   

  Wszystkim laureatom, a szczególnie Krzysiowi Góreckiemu  serdecznie gratulujemy!!!

 • BEZPIECZNY CZAS W SIECI

              W Naszej Szkole prowadzona jest akcja pn. „Bezpieczny czas w sieci” w ramach międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który w tym roku przypadł 6.02.2018 r.

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

  Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

  DBI ma na celu:

  • przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
  •  zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania.

   

  Zapraszamy Rodziców do udziału w kursie e-learningowym Bezpiecznie Tu i Tam, w zakresie odpowiedzialnego korzystania z sieci.

  informacje_dla_rodzicow.docx 

  Elementarz_dla_rodzicow.pdf

  Elementarz_dla_dzieci.pdf

  Poradnik_dla_rodzicow.pdf

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat, fax
  0-18-265-01-90 dyrektor Szkoły

Galeria zdjęć