• ŚWIĘTO IRLANDII

• Z okazji Święta Irlandii obchodzonego 17 marca uczniowie klas I-V przygotowali wspaniałe prace plastyczne przedstawiające symbole Irlandii i Wielkiej Brytanii. Tego dnia do szkoły założyliśmy zielone stroje, a klasa III na zajęciach z języka angielskiego zapoznała się z kulturą i tradycjami tego kraju.Św. Patryk jest najbardziej znanym patronem Irlandii. Legenda głosi, że sprowadził chrześcijaństwo na wyspę i uwolnił kraj od węży. 17 marca uznawane jest za datę śmierci świętego i obchodzone jest w Irlandii od około 1500 lat. Obecnie święto to jest obchodzone nie tylko w Irlandii, lecz także w wielu miejscach na całym świecie.

• VIII RAJD ŚLADAMI PARTYZANTÓW NA PRZEŁĘCZ PRZYSŁOP

• 24 lutego 2023 r. członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego wzięli udział                      w VIII „Rajdzie Śladami Partyzantów” na Przełęcz Przysłop. Celem rajdu było upamiętnienie wydarzeń z 21 lutego 1944 r. – potyczki partyzantów AK z niemieckim oddziałem. Trasa rajdu przedstawiała się następująco: Plac Dietla - Bacówka pod Bereśnikiem – Dzwonkówka – Przełęcz Przysłop – Zajazd Czarda ( zakończenie rajdu).Uczestnikom na trasie towarzyszyły opiekunki koła – P. Alicja Mąka i P. Katarzyna Bochnak.

• KREATYWNA BIOLOGIA I PRZYRODA

• Uczniowie klasy IV stworzyli modele układu pokarmowego człowieka z wykorzystaniem wszystkiego, co znaleźli w domu ( wstążki, kable, piłeczki, włóczka, tkanina…) - wykazali się przy tym ogromną kreatywnością i artystycznym podejściem do tematu. Wykonanie modeli było poprzedzone dokładnym omówieniem budowy i roli poszczególnych elementów układu pokarmowego.

Natomiast uczniowie klasy V wykonali piękne modele wybranych komórek – roślinnej zwierzęcej, bakteryjnej. Do ich wykonania wykorzystali różne materiały: plastelinę, styropian, masę solną, folię…

Uczniom gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.

• KONKURS PLASTYCZNY "KTO TU RZĄDZI"

•      Katarzyna Wolska, uczennica klasy V , uzyskała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”  organizowanym  corocznie przez Szkołę Podstawową w Bańskiej Niżnej. W rywalizacji wzięło udział  146 prac z 37 placówek szkolnych i przedszkolnych zlokalizowanych w małych miejscowościach. Podczas uroczystego podsumowania konkursu Kasia otrzymała pamiątkowy dyplom i drobne upominki.

• OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

• Szanowni Państwo!

Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z rozpoczęciem drugiego semestru realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.