• ŚWIĘTO IRLANDII
     • ŚWIĘTO IRLANDII

     • Z okazji Święta Irlandii obchodzonego 17 marca uczniowie klas I-V przygotowali wspaniałe prace plastyczne przedstawiające symbole Irlandii i Wielkiej Brytanii. Tego dnia do szkoły założyliśmy zielone stroje, a klasa III na zajęciach z języka angielskiego zapoznała się z kulturą i tradycjami tego kraju.Św. Patryk jest najbardziej znanym patronem Irlandii. Legenda głosi, że sprowadził chrześcijaństwo na wyspę i uwolnił kraj od węży. 17 marca uznawane jest za datę śmierci świętego i obchodzone jest w Irlandii od około 1500 lat. Obecnie święto to jest obchodzone nie tylko w Irlandii, lecz także w wielu miejscach na całym świecie.

    • VIII RAJD ŚLADAMI PARTYZANTÓW NA PRZEŁĘCZ PRZYSŁOP
     • VIII RAJD ŚLADAMI PARTYZANTÓW NA PRZEŁĘCZ PRZYSŁOP

     • 24 lutego 2023 r. członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego wzięli udział                      w VIII „Rajdzie Śladami Partyzantów” na Przełęcz Przysłop. Celem rajdu było upamiętnienie wydarzeń z 21 lutego 1944 r. – potyczki partyzantów AK z niemieckim oddziałem. Trasa rajdu przedstawiała się następująco: Plac Dietla - Bacówka pod Bereśnikiem – Dzwonkówka – Przełęcz Przysłop – Zajazd Czarda ( zakończenie rajdu).Uczestnikom na trasie towarzyszyły opiekunki koła – P. Alicja Mąka i P. Katarzyna Bochnak.

    • KREATYWNA BIOLOGIA I PRZYRODA
     • KREATYWNA BIOLOGIA I PRZYRODA

     • Uczniowie klasy IV stworzyli modele układu pokarmowego człowieka z wykorzystaniem wszystkiego, co znaleźli w domu ( wstążki, kable, piłeczki, włóczka, tkanina…) - wykazali się przy tym ogromną kreatywnością i artystycznym podejściem do tematu. Wykonanie modeli było poprzedzone dokładnym omówieniem budowy i roli poszczególnych elementów układu pokarmowego.

      Natomiast uczniowie klasy V wykonali piękne modele wybranych komórek – roślinnej zwierzęcej, bakteryjnej. Do ich wykonania wykorzystali różne materiały: plastelinę, styropian, masę solną, folię…

      Uczniom gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.

     • KONKURS PLASTYCZNY "KTO TU RZĄDZI"

     •      Katarzyna Wolska, uczennica klasy V , uzyskała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”  organizowanym  corocznie przez Szkołę Podstawową w Bańskiej Niżnej. W rywalizacji wzięło udział  146 prac z 37 placówek szkolnych i przedszkolnych zlokalizowanych w małych miejscowościach. Podczas uroczystego podsumowania konkursu Kasia otrzymała pamiątkowy dyplom i drobne upominki.

     • OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

     • Szanowni Państwo!

      Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

      Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z rozpoczęciem drugiego semestru realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.