• ŻEGNAJ SZKOŁO.....
     • ŻEGNAJ SZKOŁO.....

     • Zakończyliśmy Rok Szkolny 2021/2022 i  pożegnaliśmy 33 tegorocznych ósmoklasistów. Absolwenci przygotowali program artystyczny. W czasie oficjalnej części przekazali Sztandar Szkoły uczniom klasy siódmej. Pani Dyrektor rozdała ósmoklasistom świadectwa oraz listy gratulacyjne dla rodziców wyróżnionych uczniów. Absolwenci podziękowali nauczycielom, pracownikom Szkoły, uczniom za wspóle spędzone lata ,za naukę, a rodzicom za trud wychowania. Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Krościenko n. D -Pan Jan Dyda oraz Kierownik ZEASU- Pani Agata Sobkowiak. Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom gratulacje z okazji pomyślnie zakończonej pracy w minionym roku szkolnym i życząc udanych wakacji zamknęła Rok Szkolny 2021/2022. 

      Po akademii pozostali uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw.

    • DZIEŃ SPORTU
     • DZIEŃ SPORTU

     • W dniu poprzedzającym Zakończenie Roku Szkolnego miał miejsce w Szkole Dzień Sportu.Młodsze dzieci rywalizowały ze sobą na podwórku szkolnym, a starsze na sali gimnastycznej gdzie odbywał sie turniej piłki nożnej i piłki siatkowej. Klasy walczyły o puchar Dyrektora Szkoły. Wszyscy już w wakacyjnym nastroju świetnie się bawili.

    • DZIEŃ RODZINY
     • DZIEŃ RODZINY

     •  

      W dniu 03.06.2022 r. odbyła się akademia z okazji „Dnia Rodziny”, na którą uczniowie zaprosili swoich ukochane mamusie i ukochanych tatusiów. Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych gości.

      Uczniowie klas 0-3 przygotowali uroczystą akademię, aby całym swoim sercem podziękować swoim rodzicom za ogromny dar miłości i troski. Na początku wystąpili uczniowie klas 1-3, którzy zaprezentowali wiersze i zaśpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną i ojcowską miłość, dobroć, cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza. Rodzice oglądali występy z ogromną radością, ale i z łezką wzruszenia. Największy aplauz zebranej widowni wzbudził  występ najmłodszej społeczności naszej szkoły czyli naszych przedszkolaków, którzy zaprezentowali swoje tańce, wierszyki i piosenki. Nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat” dla rodziców oraz  własnoręcznie wykonanych upominków.

       

    • POETYCKIE ABECADŁO
     • POETYCKIE ABECADŁO

     • Dnia 27 maja 2022 r. w naszej Szkole odbył się szkolny konkurs „POETYCKIE ABECADŁO”. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Klasę 1 reprezentowało 3 uczniów,  natomiast klasę 2 i 3 reprezentowało 2 uczniów. Zmagania recytatorów oceniało jury. Konkurs został podsumowany quizem dla oglądających występy deklamatorów. Recytatorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz dyplomami i nagrodami książkowymi, które wręczyła Pani Dyrektor Katarzyna Bochnak.

     • KONKURS PLASTYCZNY " Z WIZYTĄ W ZOO"

     •  

                   Rozstrzygnięto międzyszkolny  konkurs plastyczny pt. „Z wizytą w ZOO”. Udział w nim wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Krośnicy, Kluszkowcach i Maniowach.

      W kategorii  klas IV-V wyróżnienie uzyskali: Katarzyna Wolska z kl. IV, Damian Golonka i Zuzanna Kołek z kl. V.

      W kategorii  klas VI-VII  nagrodę uzyskała Anna Ligas, a wyróżnienie Alicja Bańka, obie z klasy VII.

       

      Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Krośnicy.

       

                                                                                                                          Iwona Regiec

     • "BEZPIECZNI W SIECI"

     • Uczniowie klas 7, 8a i 8b ukończyli realizację projektu edukacyjnego "Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?" zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci w roku szkolnym 2021/202. Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za zachowanie w Internecie, nauczyli się jak reagować, jeśli są ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Poznali też różnice pomiędzy hejtem a konstruktywną krytyką i dowiedzieli się, jak dbać o swój wizerunek w Internecie. Zajęcia uwrażliwiały uczniów na ważne kwestie związane z bezpiecznym poruszaniem się w przestrzeni cyfrowej.

       

    • SPEKTAKL CHARYTATYWNY " TO I OWO BALLADOWO"
     • SPEKTAKL CHARYTATYWNY " TO I OWO BALLADOWO"

     • 15 czerwca 2022r. uczniowie klas 7, 8a i 8b pojechali do Dworku Gościnnego w Szczawnicy, gdzie obejrzeli spektakl "To i owo balladowo" przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy. Dochód ze spektaklu przeznaczono na potrzeby leczenia podopiecznej Fundacji "Dzieci Pienin". Przedstawienie teatralne było oparte na motywach  "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie tematyki trzech ballad: " Świtezianka",  "Świteź" i "Pani Twardowska". Spektakl został bardzo pozytywnie odebrany przez widzów.

    • WYCIECZKA DO ŻYWCA
     • WYCIECZKA DO ŻYWCA


     • Klasa VII wraz z wychowawczynią p. Alicją Mąka i opiekunem p. Katarzyną Bochnak wybrała sie na dwudniową wycieczkę w Beskid Żywiecki w dniach: 30 - 31 maja 2022r.
      Pierwszego dnia wyruszyli żółtym szlakiem na górę Wielka Racza (1 236 m n.p.m.)!! Wyprawa nie sprawiła im żadnej trudności i z łatwością zdobyli szczyt góry.
      Drugiego dnia zwiedzili miasto Żywiec. Udało się wyjechać i zjechać kolejką linową na Górę Żar oraz skorzystać z atrakcji w Parku Linowym "Trollandia". 

      Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć z wycieczki :)

    • WYCIECZKA DO OJCOWA
     • WYCIECZKA DO OJCOWA

     • Dnia 9 czerwca klasa czwarta udała się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.  Na początku wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy  Grotę Łokietka. Następnie ruszyliśmy pieszo szlakiem przez Górę Koronną, gdzie zobaczyliśmy malownicze krajobrazy parku. Obejrzeliśmy ekspozycję przyrodniczą z ciekawymi interaktywnymi wystawami. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Maczuga Herkulesa oraz Zamek w Pieskowej Skale. Mimo niesprzyjających prognoz pogody przez całą wycieczkę towarzyszyło nam słońce.

    • "POZNAJ POLSKĘ"- WYCIECZKA DO SANDOMIERZA
     • "POZNAJ POLSKĘ"- WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

     • Wycieczka klas ósmych do Sandomierza
      W ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę" uczniowie klas ósmych wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Sandomierza w dniach 6-7.06.2022r. Zwiedzanie rozpoczęli od ruin Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, gdzie uczestniczyli również w warsztatach edukacyjnych na temat stroju szlacheckiego. Następnym punktem programu było Stare Miasto w Sandomierzu oraz przejście Podziemną Trasą, a także krótki pokaz rycerskiego rzemiosła w Zbrojowni. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od wizyty w sandomierskim zamku, gdzie odbyła się lekcja edukacyjna pt. "Szachy - niezwykła historia królewskiej gry". Po zajęciach pani przewodnik oprowadziła uczniów po innych zabytkach Sandomierza np. Dom Długosza, Brama Opatowska, wąwóz lessowy, Ucho Igielne. Ósmoklasiści podsumowali swój ostatni wspólny wyjazd jako bardzo udany.

     • NASZE SPORTOWE SUKCESY

     • Zawody czwórbój lekkoatletyczny

       

      W gminnych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym udział wzięli uczniowie z rocznika 2008-2010 w kategorii chłopców i dziewczyn. Turniej został rozegrany w Szkole Podstawowej nr. 1                          w Krościenku n.D. Rywalizacja odbywała się w 4 konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi. Chłopcy i dziewczyny walczyli o indywidualny wynik, ale       o końcowej lokacie decydował wynik zespołu. I tak nasi chłopcy zdobyli w zespole 1 miejsce    i awansowali na zawody ośrodka a dziewczyny zajęły 2 miejsce.

      Indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła Anna Ligas w kategorii dziewczyn, a Kornel Wolski także był pierwszy w kategorii chłopców.

       

      W zawodach ośrodka chłopcy rywalizowali w Maniowach. W turnieju brało udział 5 zespołów. Nasi chłopcy uplasowali się na 3 miejscu, a indywidualnie Kornel Wolski był 3 najlepiej punktującym zawodnikiem.

       

      Wielkie gratulacje dla naszych sportowców:

       

      Składy drużyn:

      Chłopcy:

      1. Kornel Wolski
      2. Mikołaj Greczek
      3. Robert Kowalczyk
      4. Karol Kowalczyk
      5. Antoni Kundziarz
      6. Igor Jaworski

      Dziewczyny:

      1. Anna Ligas
      2. Julia Niemiec
      3. Barbara Kowalczyk
      4. Marta Malik
      5. Zuzanna Rusnak
      6. Martyna JAworska

      Zawody piłka ręczna:

      Uczniowie klas 7-8 wzięli udział w zawodach międzyszkolnych z piłki ręcznej.

      Na szczeblu gminnym, który został rozegrany w naszej szkole, chłopcy rozegrali mecz z zespołem z Grywałdu. Wygrywając  mecz zakwalifikowaliśmy się do zawodów ośrodka Pieniny.

      Następnym etapem, który został rozegrany w Maniowach nasi chłopcy uplasowali się na   2 miejscu, które dało awans na zawody na szczeblu powiatowym. Najlepszym zawodnikiem turnieju został bramkarz Krzysztof Górecki.

      Trzeci etap zawodów został rozegrany w Jabłonce gdzie nasi uczniowie rywalizowali ze szkołami z: Jabłonki, Szaflar, Maniów i Chyżnego. Chłopcy rywalizowali systemem: każdy z każdym. Po zaciętej walce zajęliśmy czwarte miejsce w powiecie. Gratulacje dla naszych uczniów.

      Skład zespołu:

      1. Krzysztof Górecki
      2. Patryk Wolski
      3. Dawid Siedlarczyk
      4. Przemysław Gruca
      5. Kacper Pyter
      6. Sebastian Pyter
      7. Bartłomiej Kołek
      8. Szymon Kołek
      9. Kamil Śliwiński
      10. Dariusz Pichniarczyk
      11. Michał Ponicki

       

       

       

       

    • DZIEŃ DZIECKA U PRZEDSZKOLAKÓW
     • DZIEŃ DZIECKA U PRZEDSZKOLAKÓW

     •  

      1 czerwca to Święto Wszystkich Dzieci! W taki dzień nie mogło być inaczej-piękna pogoda, smakołyki i duuużo dobrej zabawy! Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu wszystkich niespodzianek ;) 

      W poniedziałek, 30 maja, dzięki gościnności Pani Dyrektor Przedszkola "Pienińskie Skrzaty" dzieci z oddziałów przedszkolnych szalały na dmuchańcu, zjadły pyszną watę cukrową i odwiedziły plac zabaw. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i świetnie spędzony czas! 

       

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.