• 50 JUBILEUSZOWY RAJD SZLAKAMI PARTYZANTÓW

• Uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w VIII Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej „Kolej na PTTK” oraz 50. Jubileuszowym Rajdzie „Szlakami Partyzantów” do Ochotnicy Dolnej, który odbył się 16 września 2021 roku. Podobnie jak w poprzednich latach nasi uczniowie wystąpili również w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, podczas którego zaśpiewali pieśń „ Przybyli ułani” przy wtórze akordeonu, na którym grał jeden z ósmoklasistów. Tak jak inni uczestnicy przeglądu, nasi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Poza tym uczestnicy rajdu mieli okazję wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów jubileuszowych obchodów. Mogli na przykład obejrzeć wystawę przygotowaną przez Muzeum Armii Krajowej w Krakowie czy posłuchać opowieści o wydarzeniach „Krwawej Wigilii” w 1944 roku. Nie mogło oczywiście zabraknąć wojskowej grochówki, która doskonale oddawała żołnierski klimat uroczystości. Dopisała również aura, gdyż wędrówka szlakiem partyzantów odbyła się w ciepłym słońcu babiego lata.

Mamy nadzieję, że za rok nasza szkoła znów weźmie udział w kolejnym rajdzie.