• XLVI PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

     • Czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w gminnych eliminacjach do XLVI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia  - Florka, które odbyły się 11 stycznia bieżącego roku w Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Dwie uczennice z II grupy wiekowej (kl. IV – VI) recytowały  dwa utwory poetyckie pisane gwarą. Z kolei gawędziarze ( z kl. V i VII) recytowali gawędy Kazimierza Przerwy – Tetmajera i Stanisława Krzeptowskiego Białego.  Uczniowie zajęli wysokie miejsca, a troje z nich zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 26 stycznia br. w Białym Dunajcu. Gratulujemy uczestnikom  i życzymy powodzenia   w finale Przeglądu.

    • KONKURS ŚWIĄTECZNY
     • KONKURS ŚWIĄTECZNY

     • Grudzień to czas przedświątecznych przygotowań, ale także dekoracji. W szkole odbył się konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową, w którym wzięło udział aż 36 uczniów klas 0-3. Zwycięzcami zostali:

      Klasa 0 Sara Malik

      Klasa 1 a Sebastian Koterba

      Klasa 1 b Iga Szewczyk

      Klasa 2 Aneta Tokarczyk

      Klasa 3 Ksawery Jaworski.

      Ponadto wyróżnienia otrzymali : Anna Murzyn ,Krystian Golonka, Kinga Rusin, Witold Wolski, Wiktor Bąk.Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników zostały wręczone 22.12.2022 r.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

    • ŚWIĄTECZNA WYMIANA KARTEK
     • ŚWIĄTECZNA WYMIANA KARTEK

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia klasa VI kolejny raz wzięła udział w wymianie kartek z życzeniami w języku angielskim ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Osieczanach. Uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki na zajęciach z języka angielskiego.W kulturze brytyjskiej tradycja kupowania i wysyłania kartek świątecznych sięga początków XIX wieku i jest ściśle związana z dobroczynnością, gdyż na ten cel przeznaczony jest dochód ze sprzedawanych kartek. Podczas gdy na świecie rozwój mediów społecznościowych i poczty elektronicznej doprowadził do spadku liczby wysyłanych kartek świątecznych, Brytyjczycy w dalszym ciągu pielęgnują tą piękną tradycję. W brytyjskich domach kartki to ważna część dekoracji świątecznych.

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.