• XLVI PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

• Czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w gminnych eliminacjach do XLVI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia  - Florka, które odbyły się 11 stycznia bieżącego roku w Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Dwie uczennice z II grupy wiekowej (kl. IV – VI) recytowały  dwa utwory poetyckie pisane gwarą. Z kolei gawędziarze ( z kl. V i VII) recytowali gawędy Kazimierza Przerwy – Tetmajera i Stanisława Krzeptowskiego Białego.  Uczniowie zajęli wysokie miejsca, a troje z nich zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 26 stycznia br. w Białym Dunajcu. Gratulujemy uczestnikom  i życzymy powodzenia   w finale Przeglądu.

• KONKURS ŚWIĄTECZNY

• Grudzień to czas przedświątecznych przygotowań, ale także dekoracji. W szkole odbył się konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową, w którym wzięło udział aż 36 uczniów klas 0-3. Zwycięzcami zostali:

Klasa 0 Sara Malik

Klasa 1 a Sebastian Koterba

Klasa 1 b Iga Szewczyk

Klasa 2 Aneta Tokarczyk

Klasa 3 Ksawery Jaworski.

Ponadto wyróżnienia otrzymali : Anna Murzyn ,Krystian Golonka, Kinga Rusin, Witold Wolski, Wiktor Bąk.Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników zostały wręczone 22.12.2022 r.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

• ŚWIĄTECZNA WYMIANA KARTEK

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia klasa VI kolejny raz wzięła udział w wymianie kartek z życzeniami w języku angielskim ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Osieczanach. Uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki na zajęciach z języka angielskiego.W kulturze brytyjskiej tradycja kupowania i wysyłania kartek świątecznych sięga początków XIX wieku i jest ściśle związana z dobroczynnością, gdyż na ten cel przeznaczony jest dochód ze sprzedawanych kartek. Podczas gdy na świecie rozwój mediów społecznościowych i poczty elektronicznej doprowadził do spadku liczby wysyłanych kartek świątecznych, Brytyjczycy w dalszym ciągu pielęgnują tą piękną tradycję. W brytyjskich domach kartki to ważna część dekoracji świątecznych.