• FERIE ZIMOWE!!!

• Drodzy Uczniowie!

Z okazji rozpoczynających się 17.01.2022 r. ferii zimowych, życzymy Wam bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Pamiętajcie o bezpieczeństwie własnym oraz osób towarzyszących. Mamy nadzieję, że z nową energią i zapałem wrócimy do zajęć po feriach.

Dyrekcja i Nauczyciele.

• "PIERWSZE ABECADŁO"

• Pani Dyrektor wręczyła uczniom klasy pierwszej wyprawki czytelnicze w ramach kampanii społecznej " Mała książka- wielki człowiek", którą po raz kolejny przeprowadził Instytut Książki. Instytut ten wraz z nauczycielami zaprasza pierwszoklasistów do " odbycia" niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania i składania liter co prowadzi do samodzielnego czytania ciekawych książek

• SZKOLNE JASEŁKA

• Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej Szkoły przedstawili jasełka. Nad przygotowaniem przedstawienia czuwali: ksiądz katecheta, Pani Maria Cepuch oraz Pani Katarzyna Kramarczyk.

Uczniowie zachwycili wszystkich grą aktorską. Jasełka były piękne. Opowiadały historię narodzenia Pana Jezusa od  momentu Zwiastowania.

Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

• PODSUMOWANIE AKCJI "PRZERWA NA CZYTANIE"

• Szkoła Podstawowa w Krośnicy otrzymała podziękowanie za udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". W wydarzeniu wzięło udział aż 1867 placówek z Polski i świata. Został ustanowiony nowy rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 tysięcy 568 osób. Mamy nadzieję, że za rok znów weźmiemy udział w tej ważnej i potrzebnej inicjatywie.