• AKCJA PRZEWODNICY DZIECIOM-WYCIECZKA DO KRAKOWA

• W ramach akcji Przewodnicy Dzieciom członkowie SKKT im. Józefa Gąsiora oraz uczniowie kl. VI wzięli udział w zorganizowanym przez przewodników PTTK Krościenko n. D wyjeździe do Krakowa. Uczniowie zwiedzili Muzeum Lotnictwa oraz zjedli pyszny obiad. Dodatkowo odwiedzili Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema gdzie samodzielnie poznali prawa fizyki i świata przyrody. Opiekunowie grupy: Katarzyna Bochnak i Alicja Mąka

• PIERWSZE PRAWO JAZDY- KARTA ROWEROWA

• 21 czerwca 2022 roku odbył się egzamin na kartę  rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie kasy czwartej. Egzamin  składał się z dwóch części.
                        Pierwsza część - testowa sprawdzała znajomość znaków i przepisów drogowych, jak również zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktażu udzielania pierwszej pomocy, zarówno pieszym, jak i rowerzystom udzieliła pani Stanisława Ciesielka – dyplomowana pielęgniarka w środowisku nauczania i wychowania.

Druga praktyczna część egzaminu poległa na sprawdzeniu  umiejętności poruszania się rowerem, a w szczególności wykonania slalomu między przeszkodami czy zatrzymania się
            w wyznaczonym miejscu.

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom pierwszego „prawa jazdy” serdecznie gratuluję!

Aleksandra Adamczyk