• PRZERWA NA CZYTANIE
     • PRZERWA NA CZYTANIE

     • 20 października 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pod tytułem "Przerwa na czytanie". Akcja ta odbywa się już po raz siódmy i jej celem jest w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest miłe, może być zabawą i sprawiać przyjemność. Do tej pory we wszystkich edycjach brało udział 684 151 osób! Z racji sprzyjającej pogody nasza przerwa na czytanie odbywała się na szkolnym podwórku, natomiast dla najmłodszych utworzono strefę czytania, w której starsze dziewczyny czytały najmłodszym dzieciom z naszej szkoły.

    • PRÓBNA EWAKUACJA
     • PRÓBNA EWAKUACJA

     • 19 października w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną.

      Celem tych ćwiczeń było uświadomienie uczniom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. Strażacy sprawdzili budynek, zwracając uwagę czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w razie ewakuacji. Następnie strażacy podziękowali za sprawnie przeprowadzoną ewakuację i zostawili dla uczniów słodki upominek.

    • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
     • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

     • Tematem przewodnim dla uczniów klas 4-8 była profilaktyka uzależnień. Prowadzący przekazali uczniom wiedzę na temat szkodliwości środków uzależniających: narkotyków, alkoholu, dopalaczy, e-papierosów oraz ich wpływu na organizm człowieka. Policjanci omówili również inne ważne zagadnienia: cyberprzemoc, zasady bezpiecznego korzystania z internetu, zaufanie i ostrożność w kontaktach z użytkownikami mediów społecznościowych, odpowiedzialność prawną nieletnich. Prowadzący podkreślali wartość kompetencji społecznych i kontaktów międzyludzkich, zachęcali młodzież do aktywnego spędzania czasu, uprawiania sportu i zdrowego trybu życia.M

      Młodsi uczniowie dowiedzieli się o pracy policjantów. Mogli oglądnąć strój policyjny, narzędzia pracy policjanta.

      Dowiedzieli się o właściwym zachowaniu na drodze i przejściu dla pieszych.

    • WYCIECZKA DO REMIZY OSP W KROŚNICY
     • WYCIECZKA DO REMIZY OSP W KROŚNICY

     • Aby przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka, 13 października dzieci z przedszkola i klas pierwszych wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośnicy.

      Celem wycieczki  było:

      •    zapoznanie z pracą strażaka,

      •    wzbogacenie wiedzy na temat bezpiecznego zachowania się w domu , szkole czy przedszkolu,

      •    uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,

      •    przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

      Wyprawa wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci.

      W trakcie  spotkania  panowie strażacy zaprezentowali dzieciom  sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły telefon do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu i  odzieży ochronnej używanej  w akcjach ratowniczo-gaśniczych .Ponadto oglądały wozy strażackie,  poznały wyposażenie

      i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Dużą  atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają do gaszenia pożarów.

      Serdeczne podziękowania składamy Panu Góreckiemu, Czechowskiemu i Hrycowi za organizacje spotkania.

    • ZAJĘCIA W PPN
     • ZAJĘCIA W PPN

     • 13.10.2022r. w piękny, jesienny dzień klasa VI wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez Pieniński Park Narodowy. Uczniowie pod opieką nauczycieli i pracownika Parku zdobyli Sokolicę w Pieninach. W trakcie zajęć terenowych mieli okazję poznać cele i zasady ochrony przyrody w parku narodowym, walory przyrodnicze, krajobrazowe i charakterystykę ekosystemów Pienińskiego Parku Narodowego. Przez cały czas trwania wycieczki uczniowie mogli podziwiać malownicze, jesienne krajobrazy swojego regionu.

    • SPORTOWE SUKCESY
     • SPORTOWE SUKCESY

     • Halowa piłka nożna

       

      Pierwsze międzyszkolne zawody z udziałem naszej Szkoły w roku szkolnym 2022/2023 zostały rozegrane na szczeblu gminnym z halowej piłki nożnej. Rywalizowali uczniowie klas 4-6 w kategorii chłopców i dziewcząt, a zawody odbyły się w SP nr 2 w Krościenku n. D.  Po emocjonujących meczach drużyny chłopców oraz dziewcząt zajęły pierwsze miejsca i zakwalifikowały się do turnieju Ośrodka Pieniny. Dodatkowo Emilia Salamon i Jakub Ziemianek zostali wybrani najlepszymi zawodnikami turnieju w swoich kategoriach. Serdecznie gratulujemy.

       

      Halowa piłka nożna Ośrodka Pieniny

      Turniej dziewcząt odbył się 11 października na hali w Niedzicy. Rywalizowały najlepsze drużyny z poszczególnych gmin. W turnieju grały: SP Tylmanowa, SP Frydman, SP Maniowy oraz SP Krośnica. Po trudnych meczach (przeciwniczki wysoko zawiesiły poprzeczkę) nasze dziewczyny ostatecznie zajęły czwarte miejsce.

      Następnego dnia na tym samym obiekcie rywalizowali chłopcy. W turnieju brały udział: SP Tylmanowa – Zawodzie, SP Frydman, SP Szlachtowa, SP Maniowy oraz SP Krośnica. Zawody rozgrywane były systemem: każdy z każdym. Po zaciętych meczach nasza drużyna odniosła TRZY zwycięstwa i jeden remis, co ostatecznie dało im zwycięstwo w całym turnieju. Dzięki takiemu wynikowi nasz drużyna oraz SP Maniowy awansowały do turnieju powiatowego. Serdecznie gratulujemy!

    • 51 RAJD " SZLAKAMI PARTYZANTÓW"
     • 51 RAJD " SZLAKAMI PARTYZANTÓW"

     • 15 września członkowie SKKT im. Józefa Gąsiora oraz chętni uczniowie z klasy VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w 51 Rajdzie „Szlakami Partyzantów” do Ochotnicy Dolnej. Rajd ten organizowany jest przez Oddział Pieniński PTTK w Krościenku nad Dunajcem.

      Celem rajdu było uczczenie 78. rocznicy „Krwawej Wigilii” w Ochotnicy Dolnej oraz pamięci uczestników walk partyzanckich z niemieckim najeźdźcą na Podhalu, a także pomordowanych mieszkańców Ochotnicy.

      Uczniom na szlaku towarzyszyły opiekunki koła - pani Alicja Mąka oraz pani Katarzyna Bochnak – przewodnik beskidzki.

      Dzień spędzony w górach na pieszej wędrówce dał możliwość aktywnego wypoczynku, kontaktu z przyrodą, a także pozwolił poszerzyć wiedzę historyczną na temat działań partyzanckich  i tragicznych wydarzeń „Krwawej Wigilii”. Był to również czas na swobodne rozmowy, dzielenie się spostrzeżeniami - integrację grupy.

     • DZIEŃ CHŁOPAKA

     • W Dniu Chłopaka,
      wszystkim Chłopakom,
      jeszcze raz
      wszystkiego co
      najlepsze:
      mnóstwa radości,
      zdrowia, szczęścia
      i pomyślności!

       

      Samorząd Uczniowski

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.