• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

     •               W okresie od 22 maja  do 2 czerwca br. będzie przeprowadzone  postępowanie uzupełniające do oddziału przedszkolnego (z wyjątkiem dni 23-25 maja 2023r. , w których odbywać się będzie egzamin klas ósmych).

                  Wypełnione wnioski prosimy składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 – 15.00.

    • PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE W KROŚCIENKU
     • PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE W KROŚCIENKU

     • 12 maja przedszkolaki odwiedziły Gminna Publiczna Bibliotekę w Krościenku nad Dunajcem. Panie bibliotekarki przygotowały ciekawe zajęcia oraz atrakcje, zaprezentowały teatrzyk p.t. "Jas i Małgosia ". Następnym punktem wycieczki była restauracja Przełom ,gdzie dzieci zapoznały się z tajnikami pracy kelnera oraz kucharza, zwiedziły każdy zakamarek sali oraz restauracyjnej kuchni , a na koniec dzięki uprzejmości właścicieli zjadły przepyszny posiłek. Zwieńczeniem tego słonecznego dnia koniecznie musiały być lody !

    • SZKOLNY KONKURS" MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO"
     • SZKOLNY KONKURS" MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

     • 23 marca 2023r. uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Szkolnym Konkursie Mistrz Języka Angielskiego "Master of English". Celem konkursu było wyłonienie jednej osoby z każdej klasy wyróżniającej się talentem językowym. W konkursie wzięło udział 31 uczestników. Uczniowie pisali test, dostosowany do poziomu danej klasy, sprawdzający wiadomości i umiejętności w zakresie gramatyki, słownictwa, środków i funkcji językowych z języka angielskiego. Mistrzami naszej szkoły zostali:- klasa IV: Wiktoria Tokarczyk,- klasa V: Oliwier Guziński,- klasa VI: Emilia Pietraszek,- klasa VII: Franciszek Wojtaszek,- klasa VIII: Damian Kubicz.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy w czasie apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

    • 3 MAJA-NASZE NARODOWE ŚWIĘTO
     • 3 MAJA-NASZE NARODOWE ŚWIĘTO

     • Jak co roku w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji. Uczniowie klasy szóstej przygotowali wydanie wiadomości z 3 maja 1791 roku. Pojawiły się więc relacje z przebiegu obrad  Sejmu Wielkiego, krótkie wywiady z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim i carycą Katarzyną II. Nie mogło zabraknąć również mniej poważnych tematów, jak wiadomości sportowe oraz prognoza pogody w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Uczniowie przedstawili nawet ówczesną listę przebojów, na której pierwsze miejsce zajął Mazurek Trzeciego Maja.

    • KRAKÓW – WYCIECZKA KLASY V
     • KRAKÓW – WYCIECZKA KLASY V

     • 26 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy V wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę klasową do Krakowa. Pierwszym celem wycieczki był Kopiec Kościuszki – jeden z najsłynniejszych  kopców w Krakowie. Najpierw uczniowie z panią przewodnik zwiedzili w Muzeum Kościuszkowskim wystawę stałą - „ Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”. Następnie wspięli się na Kopiec Kościuszki skąd mogli podziwiać piękną panoramę Krakowa.Drugim celem był CEL – Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport i zajęcia –„ Ścieżka pasażera oraz taras widokowy”. Uczniowie poznali tajemnice podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. Dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo – przylotowa pasażera. Wraz z panią instruktor odwiedzili również taras widokowy gdzie najwięcej emocji wzbudził lądujący    i startujący samolot. Na zakończenie zajęć najaktywniejsi uczniowie mogli skorzystać z symulatora lotu. Wizyta na lotnisku była częścią zajęć kształtujących kreatywność w klasie V – podróży po świecie.

    • WYCIECZKA CZŁONKÓW SKKT W RAMACH AKCJI                                      „ PRZEWODNICY DZIECIOM
     • WYCIECZKA CZŁONKÓW SKKT W RAMACH AKCJI „ PRZEWODNICY DZIECIOM

     •  28 kwietnia 2023r. uczniowie należący do SKKT przy PTTK Krościenko n. D. już po raz kolejny uczestniczyli w wycieczce w ramach akcji „ Przewodnicy dzieciom”. W tym roku trasa prowadziła do Woli Kroguleckiej gdzie czekała na nich bardzo ciekawa prelekcja na temat form ochrony przyrody, fauny i flory Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz życia pszczół. Następnie wraz z pracownikami Popradzkiego Centrum Edukacyjnego udaliśmy się na punkt widokowy - „ Ślimak” i dalej ścieżką przyrodniczą „ Het na Hore bez Skole, czyli gdzieś w górę przez kamienie” do Rytra. Kolejnym punktem na trasie był Stary Sącz  i Leśne Molo na Miejskiej Górze – kładka zawieszona wśród drzew, spektakularny widok ze Starym Sączem na pierwszym planie oraz szklane kule gdzie można było prześledzić cykl życiowy kumaka górskiego. Opiekę uczniom zapewniały opiekunki koła p. Alicja Mąka i Katarzyna Bochnak. Dziękujemy p. Andrzejowi S. i Jakubowi W. – przewodnikom PTTK Krościenko n.D. za organizację wycieczki i mnóstwo ciekawych informacji.

    • XXV KONKURS WIEDZY O PIENINACH
     • XXV KONKURS WIEDZY O PIENINACH

     • W Szkole Podstawowej w Sromowcach Niżnych 27 kwietnia 2023r. odbył się XXV Konkurs Wiedzy o Pieninach. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, geograficznych, historycznych i etnograficznych związanych z regionem Pienin. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie kl. III – V i kl. VI – VIII. Naszą Szkołę reprezentowała czwórka uczestników. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą na temat Pienin. Trzecie miejsce w młodszej grupie zdobył Jakub Mężyk, tuż za podium, bo na czwartym miejscu uplasował się Bartłomiej Kowalczyk. W starszej grupie, po dogrywce czwarte miejsce zajęła Anna Kundziarz. Wysokie miejsce w swojej kategorii zajął również Patryk Rajczak. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie wraz z opiekunami mieli przyjemność poznać  pochodzącego ze Sromowiec Wyżnych - Pana Miłosza Pierwołę - podróżnika, działacza humanitarnego, fotografa i wysłuchać jego relacji z podróży po świecie.

      Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy ogromnej wiedzy, ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki.

    • II POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ                IM. MARII I LECHA KACZYŃSKICH W PODSARNIU
     • II POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII I LECHA KACZYŃSKICH W PODSARNIU

     • 17 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Podsarniu odbył się II Powiatowy Konkurs Ekologiczny zorganizowany w tym roku pod hasłem: „Ekologia i ochrona środowiska                     w małopolskich parkach narodowych jest nam bliska”. Do rywalizacji stanęło 32 uczniów               z powiatu nowotarskiego wyłonionych wcześniej  w eliminacjach szkolnych. Nasza uczennica, Anna Kundziarz, zajęła piąte miejsce. Serdecznie Ani gratulujemy.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali sadzonki drzew od Pana Nadleśniczego Józefa Oskwarka z Nadleśnictwa Nowy Targ. Pan Tomasz Urbaniec przedstawiciel Babiogórskiego Parku Narodowego, przeprowadził prelekcję na temat fauny i flory Babiogórskiego PN. Nagrody zostały ufundowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Lasy Państwowe.

    • KONKURS CZYTELNICZY " SUPER CZYTELNIK"
     • KONKURS CZYTELNICZY " SUPER CZYTELNIK"

     • W dniu 26.IV.23r w naszej szkole odbył się coroczny konkurs czytelniczy pt: " Super Czytelnik". Celem tego konkursu jest przede wszystkim promowanie czytelnictwa, zwłaszcza lektur wśród uczniów klas I-III. Uczniowie biorący udział wykazali się dużą wiedzą ze znajomości lektur z danej klasy.                                                             W tym roku "Super Czytelnikami" zostali: 

      Klasa IA

      I miejsce- Krystian Golonka

      II miejsce-  Bartosz Jaworski

      III miejsce-   Eliza Klimczak

       

      Klasa I B

      I miejsce-  Kinga Rusin, Stanisław Tokarczyk

      II miejsce-  Mateusz Niemiec

       

      Klasa II

      I miejsce- Aneta Tokarczyk

      II miejsce- Alicja Bratkowska

      III miejsce- Aleksandra Wojtaszek

       

      Klasa III

      I miejsce- Patryk Babiak

      II miejsce- Dominika Koterba

      III miejsce- Wiktor Bąk

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!                                                                                         

       

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.