• AKCJA "GÓRA GROSZA"
     • AKCJA "GÓRA GROSZA"

     • W Naszej Szkole organizowana jest akcja charytatywna „GÓRA GROSZA”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną poprzez realizację programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu rodzinnego lub tworzenie miejsc, w których będą mogły spokojnie dorastać.

      Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w szkołach i przedszkolach w całej Polsce od dnia 02 listopada 2021 do dnia 31 grudnia 2021 r.

      Zbiórki będą odbywały się w każdej klasie do klasowych puszek oznaczonych logiem „Góra grosza” do 22.12.2022r.

       

      Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce!

    • DLA NIEPODLEGŁEJ
     • DLA NIEPODLEGŁEJ

     • 11 listopada 2021 r. świętowaliśmy 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Obchody Święta Niepodległości w naszej Szkole rozpoczęły się w środę 10.11.2021 r.

      O  godzinie 11.11 wspólnie wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu" i odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego na dziedzińcu szkolnym. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod pamiątkową tablicą ufundowaną z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

      Następnie na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas VIII a, VIII b, VII, VI oraz V przygotowali inscenizację słowno-muzyczną przedstawiającą historię walki o Niepodległość naszej Ojczyzny. Swój wkład w uroczyste obchody święta mieli też najmłodsi - grupa przedszkolna, która pod opieką p. Kingi Huzy przygotowała wiersz i piosenki. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Katarzyna Bochnak, która przypomniała uczniom sens i cel obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz złożyła podziękowania nauczycielom, pracownikom i uczniom za przygotowanie akademii z dbałością o każdy szczegół.

      W czwartek 11.11.2021 r. delegacja uczniów z klas ósmych ze Sztandarem Szkoły wzięła udział w uroczystych, gminnych obchodach Święta Niepodległości w Krościenku n. D. O godz. 8.00. odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, a po niej uroczysty przemarsz ulicami Krościenka i złożenie kwiatów w miejscach pamięci. Uroczystość zakończyła się na starym zabytkowym cmentarzu, gdzie odczytany został Niepodległościowy Apel Pamięci.

                                                                                                                                      Joanna Noworolnik.

    • " BRZECHWA BAWI I UCZY"
     • " BRZECHWA BAWI I UCZY"

     • Tradycją naszej Szkoły stało się coroczne spotkanie uczniów klas II -VII ze szkół podstawowych Gminy Krościenko nad Dunajcem na Gminnym Konkursie „Brzechwa bawi i uczy”. Każdego roku w drużynowych zmaganiach konkursowych uczestniczą także uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach. Również w tym roku szkolnym nie zabrakło chętnych, aby poznać twórczość patrona naszej Szkoły - Jana Brzechwy. 29 października 2021 r drużyny złożone z uczniów z każdej ze szkół rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące znajomości treści wierszy poety, a następnie wzięli udział w quizie interaktywnym. W ostatniej części konkursu uczniowie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie. Jury wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali nagrody książkowe.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

      Dziękujemy fundatorom nagród: Radzie Rodziców oraz Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

    • "CZYTAM Z KLASĄ-lekturki spod chmurki"
     • "CZYTAM Z KLASĄ-lekturki spod chmurki"

     • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.  W ramach projektu dzieci poznają kilka ciekawych lektur, które wybiorą wspólnie z wychowawcą. Realizując poszczególne moduły projektu uczniowie zdobędą wiedzę na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody, będą uczestniczyli w ciekawych działaniach plastyczno – technicznych oraz zabawach związanych z przeczytaną książką. Uzupełnią również specjalnie przygotowany lekturnik.

    • "PRZERWA NA CZYTANIE"
     • "PRZERWA NA CZYTANIE"

     • W naszej Szkole dnia 4 listopada 2021r miała miejsce akcja pt: "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu". Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród uczniów, pokazanie im, że czytanie jest ciekawe, zachęcanie uczniów do sięgania po książki w każdej sytuacji i  w każdym miejscu.                                 W tym  dniu na korytarzach można było zobaczyć uczniów czytających ulubione książki.                                  W akcji wzięli udział młodsi i starsi uczniowie, nauczyciele oraz Pani Dyrektor Szkoły. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchały bajeczek czytanych przez swoje panie.

       

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • „Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”

      – Eliza Orzeszkowa

       

      Dnia 14 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Edukacji Narodowej zwanym również Dniem Nauczyciela. O godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas I -VIII uczęszczających do Świetlicy szkolnej. Poprzez recytację, śpiew i krótki skecz uczniowie zaprezentowali swoje talenty oraz złożyli życzenia Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom Szkoły.

       

    • PORZĄDKOWANIE GROBÓW
     • PORZĄDKOWANIE GROBÓW

     •  29 października wolontariusze z klas: VI, VII i  VIII  wzięli udział w porządkowaniu Cmentarza w Krośnicy. Uczniowie uzbrojeni w miotły, grabie, szmatki i miski z zapałem zabrali się do pracy. Sprzątali teren cmentarza.  Grabili, wyrywali chwasty, szczególnie  wokół grobu Ojca Leona.

       Na koniec dzieci zapaliły znicze upamiętniając tych,  którzy odeszli.

    • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
     • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

     • 14 października 2021 r. dzieci z klasy I złożyły uroczyste ślubowanie i zostały przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy. W tym ważnym dniu towarzyszyli im Rodzice, dla których pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny. Nie zabrakło również powitalnych niespodzianek dla naszych pierwszaków, o które zatroszczyli się Rodzice oraz uczniowie klasy III.

    • "PIERWSZE PRAWO JAZDY"
     • "PIERWSZE PRAWO JAZDY"

     •  

                  20 października 2021 roku odbył się egzamin na kartę  rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie kasy piątej i szóstej. Egzamin  składał się z dwóch części.
                  Pierwsza część - testowa, sprawdzała znajomość znaków i przepisów drogowych, jak również zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktażu udzielania pierwszej pomocy, zarówno pieszym, jak i rowerzystom udzieliła pani Stanisława Ciesielka – dyplomowana pielęgniarka w środowisku nauczania i wychowania.

                  Druga praktyczna część egzaminu poległa na sprawdzeniu  umiejętności poruszania się rowerem, a w szczególności wykonania slalomu między przeszkodami czy zatrzymania się
      w miejscu wyznaczonym.


                  Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem egzaminu czuwały: asp. D. Kowalczyk
      z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz J. Klimczak

       i A. Adamczyk.

       
                  Wszystkim szczęśliwym posiadaczom pierwszego „prawa jazdy” serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                 J. Klimczak, A. Adamczyk.

     • WYJAZD UCZNIÓW KLAS I- III DO KINA

     • 12 października 2021r. uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. W kinie „Tatry” w Nowym Targu dzieci z zainteresowaniem obejrzały film pt. „Mała Wielka Stopa 2. W rodzinie siła”. Wszystkim spodobała się opowieść o dzielnej rodzinie ruszającej na ratunek zagrożonym zwierzętom mieszkającym w rezerwacie przyrodniczym. Ogromna radość towarzyszyła uczniom nie tylko w czasie pobytu w kinie, ale również w trakcie podróży autobusem. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejny wspólny wyjazd.

       

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.