• KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW JANA PAWŁA II

•  Alicja Bańka i Hubert Mszanik z klasy 8 wzięli udział w XVIII Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie Recytatorskim Utworów Jana Pawła II zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem. Uczniowie pięknie recytowali fragmenty " Tryptyku rzymskiego" Jana Pawła II.  Hubert zdobył wyróżnienie, natomiast Alicja zajęła  trzecie miejsce w konkursie. Gratulujemy recytatorom, gdyż poziom konkursu był niezwykle wysoki. Organizatorzy zaprosili uczestników konkursu na uroczyste rozdanie nagród w Dniu Święta Szkoły  - 18 maja 2023 r.

• WYCIECZKA KLASY IV DO ZAKOPANEGO

26 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy 4 wraz z opiekunami i przewodnikiem udali się na wycieczkę klasową do Zakopanego. Pierwszym punktem wycieczki był wjazd koleją linową na Gubałówkę (1123 m n.p.m.), z której uczniowie podziwiali panoramę miasta i Tatr. Następnie spacerując słynnymi Krupówkami udaliśmy się do Parku Iluzji, gdzie uczniowie doświadczali niezwykłych i niezapomnianych wrażeń iluzorycznych. Kolejnym punktem naszej wycieczki była skocznia narciarska Wielka Krokiew i pozostałe mniejsze skocznie. Stąd przeszliśmy do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Sala Odkryć tego muzeum zaskoczyła nas różnorodnością interaktywnych ćwiczeń, zabaw i gier, dzięki którym mogliśmy poznawać tatrzańską przyrodę i kulturę, ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość. Każdy znalazł tu coś dla siebie, a dzięki nowoczesnym technologiom treści były przyswajane w ciekawy i łatwy sposób. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa.

• XX JUBILEUSZOWY KONKURS " BRZECHWA BAWI I UCZY"

• W tym roku mija dwadzieścia lat, kiedy po raz pierwszy nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs „Brzechwa bawi i uczy”. Przez te wszystkie lata konkurs cieszył się powodzeniem wśród uczniów sąsiednich szkół podstawowych, gdyż zawsze towarzyszyła mu dobra zabawa oraz integracja międzyszkolna. Podobnie jak w poprzednich latach, konkurs składał się z dwóch części: recytatorskiej i konkursu drużynowego z wiedzy ogólnej na temat życia i twórczości Jana Brzechwy – patrona naszej szkoły. W  naszym konkursie nie było przegranych, gdyż w każdej drużynie byli przedstawiciele wszystkich  szkół, a poszczególne drużyny zajęły pierwsze, drugie, trzecie lub czwarte miejsce.  Każdy z uczestników otrzymał nagrody, ufundowane przez Fundację Dzieci Pienin, za co chcielibyśmy serdecznie podziękować. Należy zauważyć, że uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością twórczości autora Kaczki Dziwaczki. Gratulujemy zwycięzcom  i zapraszamy za rok!

• WYMIANA KARTEK WIELKANOCNYCH

• Tradycyjnie z okazji Świąt Wielkanocnych klasa 6 wzięła udział w wymianie kartek w języku angielskim. Uczniowie własnoręcznie przygotowali piękne kartki, które wysłaliśmy rówieśnikom ze Szkoły Podstawowej w Osieczanach i z niecierpliwością oczekiwali na kartki od nich. Życzenia napisaliśmy w języku angielskim. W kulturze brytyjskiej tradycja wysyłania kartek na różne okazje jest wciąż żywa i kultywowana.

• WESOŁEGO ALLELUJA!!!

• Niech te Święta będą pełne nadziei, wiary i miłości.

Serdecznych spotkań przy wielkanocnym stole,

rodzinnych wzruszeń i pokoju

życzy Społeczność Szkoły Podstawowej  im. Jana Brzechwy w Krośnicy.