• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• Dnia 20.10.21 r. przyjaciółmi naszej szkolnej biblioteki stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników przyjętych zostało 14 uczniów. Bibliotekę w tym dniu odwiedziły też dwa krasnoludki, które przygotowały zagadki i różne ciekawe zadania związane z książką. Uczniowie wysłuchali próśb książki, oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie. Zapoznali się z regulaminem naszej szkolnej biblioteki, oraz wypożyczyli pierwszą książkę.

• W NIBYLANDII

• 25 października przedszkolaki oraz klasa 2 wybrały się do Sali Zabaw Nibylandia w Łącku.  Już w autokarze dopisywały nam świetne humory, a dzieci z podekscytowania nie mogły doczekać się miejsca docelowego. Po pysznym śniadaniu przyszedł czas na zabawę- szaleństwom nie było końca! Pod koniec dnia dzieci wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach dotyczących jesiennego lasu i własnoręcznie wykonały Las w słoiku, który przywiozły ze sobą . Wracając do szkoły dzieci już nie mogły doczekać się kolejnych wyjazdów!

• KREDKOBRANIE

• „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. (Jan Paweł II)

Nasza Szkoła przyłączyła się do IV ogólnopolskiej akcji charytatywnej pt. Kredkobranie, organizowanej przez Krakowską Fundację Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem Korzenie. Celem było zebranie darów  w postaci: kredek, ołówków, zeszytów, piórników, długopisów i innych przyborów szkolnych oraz akcesoriów plastycznych dla polskich dzieci i młodzieży mieszkających na terenie dawnych Kresów. Zebrane dary trafią do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie i Ukrainie. Przybory i akcesoria plastyczne uczniowie mogli przynosić do 30 września do szkoły. Udało nam się zebrać 217 pomocy szkolnych, które zostały wysłane do fundacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za wsparcie akcji.

• "PICTURE DICTIONARY"

• Po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczno-językowy dla klas I-IV pt. "Picture Dictionary." Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy plastycznej oddającej znaczenie danego słowa w języku angielskim za pomocą ilustracji, np. słowo COFFEE jest ułożone z ziarenek kawy. Komisja oceniała: zgodność z regulaminem i tematyką konkursu, poprawność językową, pomysłowość, kreatywność, estetykę prac.
            Uczniowie złożyli 13 prac. Wszystkie z nich zachwyciły komisję konkursową, która miała trudny orzech do zgryzienia rozstrzygając konkurs. Nasi uczniowie oraz ich rodzice wykazali się ogromną kreatywnością i pracowitością w przygotowaniu prac.
            Wyniki konkursu:
            I miejsce - Wiktoria Tokarczyk z klasy III
            II miejsce - Wiktor Bąk z klasy II
            Wyróżnienie: Adam Delimata z klasy IV i Jakub Wolski z klasy III.
            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz upominki.
            Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

• PRÓBNA EWAKUACJA

• 19 października 2021 r. odbyły się ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji.

Z budynku szkoły sprawnie ewakuowano 162 uczniów i 20 osób dorosłych pod czujnym okiem druhów z miejscowej OSP.

Po zakończonej ewakuacji zarówno strażacy jak i pani Dyrektor zwrócili uwagę na konieczność  i ważność ćwiczeń związanych z ewakuacją.

Dziękujemy serdecznie strażakom z OSP Krośnica!!!

• "ODKRYWAMY  MAŁOPOLSKĘ"
          • "ODKRYWAMY MAŁOPOLSKĘ"

• 4 października klasy IV, VI, VII wybrały się na wycieczkę do Krynicy Zdrój i Muszyny. Mnóstwo miejsc udało się nam zobaczyć i odwiedzić, min. wieżę widokową w Krynicy oraz centrum  tego miasta. W Muszynie mieliśmy okazję odpocząć chwilkę w ogrodach sensorycznych, a w Powroźniku posłuchać ciekawej historii o tamtejszej cerkwi.

Pogoda była piękna, bardzo słoneczna, więc humory wszystkim dopisywały

Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu" Odkrywamy Małopolskę" i sfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Gminę Krościenko nad Dunajcem.

• ZAJĘCIA W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

• 28 września 2021r. klasa 8a uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Pienińskim Parku Narodowym. Zajęcia prowadzone były w terenie przez pracownika Parku i obejmowały wejście na Czertezik (772 m n.p.m.) w Pieninach. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe wiadomości o gatunkach drzew iglastych i liściastych. Poznali też rzadkie, ciekawe rośliny spotykane tylko na terenie Parku, np. chryzantemę Zawadzkiego. Mieli okazję zaobserwować jelenia, gronostaja i lecący klucz żurawi. Poznali też główne zasady zachowania się na terenie parku narodowego i ciekawostki związane z ochroną przyrody. Zajęcia były bardzo interesujące i przydatne, a piękna, jesienna aura sprawiła, że wyjście było przyjemne i atrakcyjne widokowo.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• 21 września 2021r. uczniowie klas VII i VIIIa wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Uczniowie bardzo się zaangażowali i ochoczo zabrali się za zbieranie śmieci w najbliższej okolicy szkoły. Udało nam się zebrać kilka worków śmieci w krótkim czasie, co świadczy o tym, że jest to bardzo ważna i potrzebna inicjatywa.

Pamiętajmy! Dbajmy o czystość naszej planety!