• "POZNAJEMY MAŁOPOLSKĘ"

• 4 października klasy IV, VI, VII wybrały się na wycieczkę do Krynicy Zdrój i Muszyny. Mnóstwo miejsc udało się nam zobaczyć i odwiedzić, min. wieżę widokową w Krynicy oraz centrum  tego miasta. W Muszynie mieliśmy okazję odpocząć chwilkę w ogrodach sensorycznych, a w Powroźniku posłuchać ciekawej historii o tamtejszej cerkwi.

Pogoda była piękna, bardzo słoneczna, więc humory wszystkim dopisywały

• ZAJĘCIA W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

• 28 września 2021r. klasa 8a uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Pienińskim Parku Narodowym. Zajęcia prowadzone były w terenie przez pracownika Parku i obejmowały wejście na Czertezik (772 m n.p.m.) w Pieninach. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe wiadomości o gatunkach drzew iglastych i liściastych. Poznali też rzadkie, ciekawe rośliny spotykane tylko na terenie Parku, np. chryzantemę Zawadzkiego. Mieli okazję zaobserwować jelenia, gronostaja i lecący klucz żurawi. Poznali też główne zasady zachowania się na terenie parku narodowego i ciekawostki związane z ochroną przyrody. Zajęcia były bardzo interesujące i przydatne, a piękna, jesienna aura sprawiła, że wyjście było przyjemne i atrakcyjne widokowo.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• 21 września 2021r. uczniowie klas VII i VIIIa wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Uczniowie bardzo się zaangażowali i ochoczo zabrali się za zbieranie śmieci w najbliższej okolicy szkoły. Udało nam się zebrać kilka worków śmieci w krótkim czasie, co świadczy o tym, że jest to bardzo ważna i potrzebna inicjatywa.

Pamiętajmy! Dbajmy o czystość naszej planety!