• OBCHODY DNIA DZIECKA
     • OBCHODY DNIA DZIECKA

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaczęli obchody Dnia Dziecka od zjedzenia pysznych lodów , które ufundował Pan Stanisław Tkaczyk. Następnie pełni energii udaliśmy się na krótki spacer,aby rozpocząć zabawę na pikniku , który wraz z pomocą innych mam zorganizowała Pani Joanna Jandura Rusin . Zabawy nie było końca , niczego nam nie brakowało , wszyscy bezpiecznie i z uśmiechem na ustach wróciliśmy do szkoły.

      Klasy pierwsze udały się na zajęcia do biblioteki w Szczawnicy. Zapoznały się z pracą bibliotekarki, poznały rozmaite książki i zapoznały się z postacią Mikołaja Kopernika. Wspólnie wykonali prace plastyczno-przestrzenne w postaci makiety układu słonecznego. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z    interesujących zajęć.
       

      Klasy II i III pojechały do Pienińskiego Muzeum do Szlachtowej. Poznały historie św. Kingi, stroje i zwyczaje góralskie. Samodzielnie wykonali swoje tabliczki i nadali nazwy  jakie mieli dawniej mieszkańcy Szczawnicy na domach. Następnie z klasą Ia i Ib spacerkiem promenadą wzdłuż Grajcarka udali się na pyszne lody. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

      Starsi uczniowie bawili się na Sali Gimnastycznej.Uczestniczyli w różnorodnych grach zręcznościowych i rozgrywkach sportowych.

    • PIERWSZE PRAWO JAZDY-KARTA ROWEROWA
     • PIERWSZE PRAWO JAZDY-KARTA ROWEROWA

     • 6 czerwca 2022 roku odbył się egzamin na kartę  rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie kasy czwartej. Egzamin  składał się z dwóch części.
                  Pierwsza część - testowa sprawdzała znajomość znaków i przepisów drogowych, jak również zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktażu udzielania pierwszej pomocy, zarówno pieszym, jak i rowerzystom udzieliła pani Stanisława Ciesielka – dyplomowana pielęgniarka w środowisku nauczania i wychowania.

                  Druga praktyczna część egzaminu poległa na sprawdzeniu  umiejętności poruszania się rowerem, a w szczególności wykonania slalomu między przeszkodami czy zatrzymania się
      w wyznaczonym miejscu.

                  Wszystkim szczęśliwym posiadaczom pierwszego „prawa jazdy” serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                
                                                                                                                                Aleksandra Adamczyk

      Joanna Klimczak

    • NASI UCZNIOWIE NA MIĘDZYGMINNYM DNIU TALENTÓW
     • NASI UCZNIOWIE NA MIĘDZYGMINNYM DNIU TALENTÓW

     •       W VII Międzygminnym Dniu Talentów organizowanym przez Szkołę Podstawową  nr 1 oraz Centrum Kultury i Promocji  w  Krościenku wzięli udział uczeniowie naszej Szkoły: Oliwia Bielawska, Antoni Kundziarz, Igor Wolski, Konrad Siedlarczyk z klasy VI oraz Katarzyna Wolska z klasy V. Oliwia za prace plastyczne, a Antek , Konrad i Igor za wykonanie instrumentalne piosenek otrzymali wyróżnienie.

    • KONKURS " POETYCKIE ABECADŁO"
     • KONKURS " POETYCKIE ABECADŁO"

     • Dnia 31.05.2023r. w naszej szkole odbył się konkurs pt. "Poetyckie Abecadło". Dzieci pięknie recytowały wybrane przez siebie wiersze. 

      W klasie IA

      I miejsce zdobył Jakub Babiak 

      II miejsce zdobył Sebastian Koterba

      II miejsce zdobył Krzysztof Kołek 

      W klasie IB 

      I miejsce zdobyła Anita Tylecka

      II miejsce zdobyła Zuzanna Węgrzyniak

      III miejsce zdobyła Maria Wójcik

      W klasie II

      I miejsce zdobyła Emilia Mężyk 

      II miejsce zdobyła Alicja Bratkowska

      III miejsce zdobyła Aneta Tokarczyk

      W klasie III

      I miejsce zdobyła Lena Klimczak

      II miejsce zdobył Kacper Duda

      III miejsce zdobyła Jowita Nowaczyk

      Wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy!!!!!

       
       

    • WYCIECZKA KLASY SIÓDMEJ
     • WYCIECZKA KLASY SIÓDMEJ

     • 15 maja uczniowie klasy siódmej wzięli udział w wycieczce, której jednym z celów było poznanie malowniczych zakątków Sądecczyzny. Zwiedzanie rozpoczęliśmy  od Kościoła
      św. Pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu, następnym punktem przystankowym była Elektrownia Wodna w Rożnowie. Z Rożnowa pojechaliśmy do Bartkowej, z której wypłynęliśmy
      w rejs po Jeziorze Rożnowskim. Wycieczkę zakończyliśmy grilując kiełbaski w Jamnej.
      W godzinach wieczornych wróciliśmy do Krośnicy.

       
       

    • WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY" MATKA W OCZACH DZIECKA"
     • WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY" MATKA W OCZACH DZIECKA"

     •        Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w 47 Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Matka w oczach dziecka”. Na konkurs ten wpłynęło 719 prac plastycznych  z 47 szkół z terenu  całego województwa. Emilia Klag z klasy V zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

     • BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW HPV

     • Dzień dobry,

      Szanowni Państwo,

       Informuję, że 1 czerwca ruszają bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla 12 i 13-latków. HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka, który odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe. Przed zakażeniem HPV może uchronić szczepionka. Szczepienie jest najskuteczniejsze, jeśli nastąpi przed potencjalnym narażeniem na zakażenie HPV, do którego dochodzi głównie drogą kontaktów seksualnych. Powszechny program bezpłatnych szczepień przeciw HPV jest skierowany do dziewcząt
      i chłopców w wieku 12 i 13 lat (urodzonych od 1 stycznia 2010 r. do ukończenia 14. roku życia).

      Szczepienia ratują życie. Są ważne na każdym etapie życia. Teraz, kiedy młode pokolenie zwraca uwagę na ekologię i zdrowy tryb życia, naszym zadaniem jest uwrażliwić ich w jak najszerszym aspekcie również na działania dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych.

      Zachęcamy do zapoznania się z materiałami kampanii i udostępnienia ich w Państwa placówkach, na stronach internetowych i obsługiwanych przez Państwa mediach społecznościowych.

      Więcej informacji w załącznikach

       Z poważaniem

       Monika Koźlak
      Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu

       

       

       

       

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.