• BĄDŹMY POSZUKIWACZAMI AUTORYTETU

     • Szanowni Rodzice!

      Uczniowie klas: IV- VI naszej Szkoły przystępują do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Bądźmy poszukiwaczami autorytetuorganizowanej przez Fundację Wspomagającą Wychowanie „Archezja”.

      Uczniowie będą uczestniczyli w warsztatach na zajęciach z wychowawcą, w czasie których zostaną omówione definicje autorytetu, jego kluczowe cechy oraz zachowania świadczące o postawie autorytetu. Poznają korzyści wynikające z relacji z autorytetem oraz konsekwencje braku relacji z nim.

      Celem programu jest to, aby uczniowie potrafili podzielić się refleksjami na temat cech autorytetu, szczególnie w sytuacji trudnej, ryzykownej, wymagającej opanowania emocji oraz by postanawiali dążyć do tego, by być autorytetem dla innych.

      Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kampanii na stronie: https://autorytet.org/

       

     • I SZKOLNY WIECZÓR SPORTOWY

     •  

              W imieniu Samorządu Uczniowskiego bardzo dziękuję uczniom z klas IV-VIII za przybycie na pierwszy wieczór sportowy, który odbył się 20.11.2018 r. Graliśmy w piłkę nożną. Była super zabawa!

      Dziękuję również naszym wspaniałym opiekunom: p. Alicji Mące i p. Krzysztofowi Czubiakowi za opiekę.

      Mam nadzieję, że się Wam wszystkim podobało!! J J

      Tekst: Alicja Jaworska – przewodnicząca SU

      Zdjęcia: Arch.Szkoły

     • ZAJĘCIA Z PPN-ŚLADAMI RODZINY DZIEWOLSKICH

     •   W dniach 9 listopada i 27 listopada uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Pieniński Park Narodowy w Krościenku nad Dunajcem związanych z historią rodu Dziewolskich. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia wystawy czasowej i wysłuchania prelekcji pracownika Pienińskiego Parku Narodowego na temat historii i znaczenia rodziny Dziewolskich w Krościenku nad Dunajcem i Grywałdzie. Następnie uczestnicy warsztatów udali się na spacer uliczkami Krościenka w poszukiwaniu „ śladów” rodziny Dziewolskich. Trasa wiodła głównie obok architektonicznych  „ pomników” związanych z dawnymi właścicielami Krościenka, jak na przykład willa „Hanka” , pensjonat „Luna”, a zakończyła się na starym cmentarzu, gdzie znajduje się grobowiec rodziny Dziewolskich.

     • AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

     •   Piętnastego listopada 2018 roku w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klas siódmej i ósmej. W tym roku podczas uroczystości panował szczególnie podniosły nastrój, gdyż świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólne świętowanie stało się okazją do podsumowania wszelkich działań i konkursów, które miały miejsce w naszej Szkole w ramach  obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

     • IX MASOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

     • W związku z tegorocznymi obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę wystartowaliśmy w biegach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr. 1           w Szczawnicy. Reprezentanci naszej Szkoły wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, klasy IV-V oraz VI -VII. Zawody były organizowane w sobotę 10.11.2018 roku przy promenadzie wokół rzeki Gracjarek. Wszystkim 20 zawodnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i chęć uczestnictwa w takiej formie aktywności fizycznej.

     • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ- 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

     • Nasza Szkoła wzięła udział w akcji „ Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej, dlatego  w piątek 9 listopada  2018 roku o godzinie 11. 11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

     • SELFIE Z NIEPODLEGŁĄ- 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

     • W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy  V b  wzięli udział w konkursie fotograficznym „ Selfie z Niepodległą”. Ideą konkursu było pokazanie różnorodnych znaczeń, skojarzeń i wieloznaczności słowa Polska. Każdy uczeń mógł zgłosić tylko jedno zdjęcie, do którego dołączył krótki opis zdjęcia, komentarz wyjaśniający wybór motywu fotograficznego. Oprawę graficzną posteru „ Selfie z Niepodległą” wykonała bezpłatnie Agencja Reklamowa  Creativ  z Krośnicy, której serdecznie dziękujemy.

     • WYWIADÓWKA

     • Dnia 22 listopada 2018 roku odbędzie się wywiadówka.

      klasy: I-III godz. 16:00

      klasy: IV- VIII godz. 16: 30

      Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy!!!

     • MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY- 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

     • W dniu Narodowego Święta Niepodległości  uczestniczyliśmy  w mszy świętej w intencji Ojczyzny. Uczniowie z klasy VIII wraz z wychowawcą przygotowali uroczystą oprawę, odśpiewali pieśni  patriotyczne, a po zakończonej liturgii rozdali wiernym przygotowane flagi.

     • KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH- 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

     •   W czwartek 8 listopada 2018 roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowanym  w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgodnie z regulaminem konkursu każda klasa zaprezentowała tylko jedną pieśń. Poziom wykonania i interpretacji tekstów był tak wyrównany, że jury zdecydowało przyznać cztery wyróżnienia dla klas: V b, VI, II i IV, a wszystkim uczestnikom konkursu wręczyć dyplomy za udział oraz słodycze, które ufundowała Rada Rodziców

     • KONKURS" OGRZEWANIE W PRZYSZŁOŚCI"

     •   8 listopada w naszej Szkole odbyło się wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie " Ogrzewanie w przyszłości". Celem konkursu była promocja ograniczenia niskiej emisji i ochrona środowiska, a organizatorem Urząd Gminy w Krościenku nad Dunajcem. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac. Wszystkim biorącym udział serdecznie gratulujemy.

     • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

     • Na początku listopada uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno – wychowawczych na temat przemocy i uzależnień od alkoholu, narkotyków, papierosów i dopalaczy. Głównym celem było pokazanie dzieciom do czego może doprowadzić stosowanie używek i negatywne zachowanie względem drugiego człowieka.

      Dziękujemy aktorom Impresariatu Artystycznego TeArt z Krakowa za przeprowadzenie warsztatów.

       

     • TULIPANY NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI.

     •   Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości  uczniowie klas 0 a i I posadzili na rabatce szkolnej białe i czerwone tulipany. Za kilka miesięcy  ucieszy nas widok wiosennych kwiatów w narodowych barwach.

     • KARTKI Z ŻYCZENIAMI DLA STULATKI- 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     •   Z okazji 100. rocznicy  odzyskania przez Polskę Niepodległości nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie  „Kartki z życzeniami dla Stulatki”. Przygotowali piękne karty, na których zapisali swoje życzenia kierowane do Ojczyzny. Prace uczniów prezentowane będą na szkolnym korytarzu przez cały listopad. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się dnia 15.11.2018 roku.

     • KONKURS WIEDZY O POLSCE- 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • Dnia 12. 10. 2018 r. odbył się w naszej Szkole Konkurs Wiedzy o Polsce w ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości.

      W konkursie brały udział klasy II i III. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z dziejami naszego kraju. Wykazali się dużą wiedzą.

      Oto zwycięzcy: I miejsce- Franciszek Wojtaszek z klasy III, II miejsce- Antoni Kundziarz z klasy II, III miejsce - Jakub Ziemianek z klasy II.

       

     • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ 2018/2019

     •   12 października dzieci z klasy I zostały  przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy. Z tej okazji przygotowały dla Rodziców oraz kolegów z klas I – III krótki program artystyczny. Po uroczystym  ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów  na uczniów.  Pierwszakom życzymy, aby nauka w naszej Szkole była dla nich wspaniałą przygodą, przeżywaną  wspólnie z najlepszymi przyjaciółmi.

     • PRÓBNA EWAKUACJA

     •    W dniu  30 października 2018 r. odbyła się próbna ewakuacja w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy. Celem ewakuacji było sprawdzenie znajomości zasad postępowania        w sytuacji alarmu związanego z realnym zagrożeniem w budynku szkolnym oraz praktyczne wdrożenie do sprawnego działania zgodnego z przepisami (instrukcją przeciwpożarową)

       Z budynku szkoły ( w czasie trwania przerwy) sprawnie ewakuowano 170 uczniów z klas: 0- VIII   i 18 osób dorosłych pod czujnym okiem druhów z miejscowej OSP. Po zakończonej ewakuacji strażacy zapoznali uczniów ze sprzętem gaśniczym , omówili i zaprezentowali działanie defibrylatora oraz przedstawili ubranie ochronne, specjalne do zadań ratowniczo- gaśniczych.

      Serdeczne podziękowania dla p. Naczelnika OSP Krośnica M. Markota oraz wszystkich druhów miejscowej OSP za pomoc             w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji, cenne wskazówki, prelekcję i pokaz dla całej szkolnej społeczności.

     • WYJAZDY DO KINA, TEATRU, MUZEUM W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

     • Dnia 16 października uczniowie klas IV, Va, Vb i VI udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, gdzie aktorzy z Teatru Cracovia zaprezentowali musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Wspaniałe widowisko, doskonała gra aktorska, scenografia i świetnie dobrana muzyka sprawiły, że spektakl bardzo podobał się widzom.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W dniu 18. 09. 2018 r. klasy VII i VIII obejrzały w kinie Helios w Nowym Sączu  film " Dywizjon 303'

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     •   12.X.2018r. w naszej Szkole obchodziliśmy święto z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa szósta przedstawiała krótką scenkę dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas uroczystości wszystkim obecnym pracownikom zostały wręczone kwiaty oraz serca ,  przygotowane przez Panią Marię Cepuch. Za przygotowanie akademii dziękujemy klasie szóstej, opiekunowi Samorządu Uczniowskiego i Pani Marii Cepuch.

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.