• PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

• Dnia 11 grudnia 2018 r. odbyły się Gminne Eliminacje do XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Z naszej Szkoły wzięło w nich udział 11 uczniów w trzech grupach wiekowych: kl. 0- III i kl. IV- VI oraz VII i VIII.

Kategoria recytatorów kl 0-III

II miejsce- Zuzanna Rusnak kl. III

Kategoria recytatorów kl. IV- VI

I miejsce- Krzysztof Górecki, kl. Va

II miejsce- Alicja Bańka, kl. IV.

III miejsce- Maciej Wójcik, kl. VI

Kategoria gawędziarzy kl. IV-VI

I miejsce Kinga Bąk, kl. VI

Kategoria recytatorów kl. VII i VIII

I miejsce Barbara Wójcik, kl. VII.

Kategoria gawędziarzy kl. VII i VIII

I miejsce Aleksandra Salamon, kl. VIII

II miejsce Alicja Jaworska, kl. VII.

Do finału, który odbędzie się 10 stycznia 2019 roku zakwalifikowali się: Zuzanna Rusnak, Alicja Jaworska, Krzysztof Górecki, Kinga Bąk, Alicja Bańka, Barbara Wójcik, Aleksandra Salamon.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 3 grudnia br. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, asp. sztab. Maciejem Kozłeckim, dzielnicowym rejonu Krościenko n/D, Grywałd i Hałuszowa.

Prowadzący spotkanie zwracał uwagę na stosowanie się do reguł bezpieczeństwa, jak należy zachować się w drodze do szkoły i powrotu do domu po lekcjach. Przypominał zasady poruszania się po ulicy, przejściu dla pieszych i chodniku. Ponadto, zwrócił uwagę, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Pan policjant takie odblaski podarował każdemu uczniowi.

Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w domu oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i przeprowadzenie pogadanek dla uczniów.

.

Zdj. arch. szkoły

• MÓJ PIERWSZY ZESZYT - 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 23 listopada uczniowie klasy I i oddziałów przedszkolnych świętowali Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoich pluszowych ulubieńców i w ich towarzystwie poznawały przygody misiów, będących bohaterami  różnych książek i bajek. Dzieci z przedszkola uczyły się piosenki " Miś", wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, oglądały urywek bajki "Miś Puchatek". Misiowe opowieści, zagadki, kolorowanki, a także przytulanie pluszaków przy misiowej kołysance sprawiły dzieciom wiele radości.