• PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

     • Dnia 11 grudnia 2018 r. odbyły się Gminne Eliminacje do XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Z naszej Szkoły wzięło w nich udział 11 uczniów w trzech grupach wiekowych: kl. 0- III i kl. IV- VI oraz VII i VIII.

      Kategoria recytatorów kl 0-III

      II miejsce- Zuzanna Rusnak kl. III

      Kategoria recytatorów kl. IV- VI

      I miejsce- Krzysztof Górecki, kl. Va

      II miejsce- Alicja Bańka, kl. IV.

      III miejsce- Maciej Wójcik, kl. VI

      Kategoria gawędziarzy kl. IV-VI

      I miejsce Kinga Bąk, kl. VI

      Kategoria recytatorów kl. VII i VIII

      I miejsce Barbara Wójcik, kl. VII.

      Kategoria gawędziarzy kl. VII i VIII

      I miejsce Aleksandra Salamon, kl. VIII

      II miejsce Alicja Jaworska, kl. VII.

      Do finału, który odbędzie się 10 stycznia 2019 roku zakwalifikowali się: Zuzanna Rusnak, Alicja Jaworska, Krzysztof Górecki, Kinga Bąk, Alicja Bańka, Barbara Wójcik, Aleksandra Salamon.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

       

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     • W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 3 grudnia br. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, asp. sztab. Maciejem Kozłeckim, dzielnicowym rejonu Krościenko n/D, Grywałd i Hałuszowa.

      Prowadzący spotkanie zwracał uwagę na stosowanie się do reguł bezpieczeństwa, jak należy zachować się w drodze do szkoły i powrotu do domu po lekcjach. Przypominał zasady poruszania się po ulicy, przejściu dla pieszych i chodniku. Ponadto, zwrócił uwagę, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Pan policjant takie odblaski podarował każdemu uczniowi.

      Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w domu oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

      Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

      Bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i przeprowadzenie pogadanek dla uczniów.

      .

      Zdj. arch. szkoły

     • MÓJ PIERWSZY ZESZYT - 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

     •   Uczniowie klasy I otrzymali z rąk Pani Dyrektor zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego oraz pamiątkowe ołówki przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • 23 listopada uczniowie klasy I i oddziałów przedszkolnych świętowali Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoich pluszowych ulubieńców i w ich towarzystwie poznawały przygody misiów, będących bohaterami  różnych książek i bajek. Dzieci z przedszkola uczyły się piosenki " Miś", wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, oglądały urywek bajki "Miś Puchatek". Misiowe opowieści, zagadki, kolorowanki, a także przytulanie pluszaków przy misiowej kołysance sprawiły dzieciom wiele radości.

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.