• OFERTA STACJI NARCIARSKIEJ POLANA SOSNY

     • Opłata za karnet ( z własnym sprzętem i bez opieki instruktora)

      CODZIENNIE

      9: 00- 11: 00- 10 zł

      17: 00- 20: 00- 10 zł

      W celu skorzystania z oferty wystarczy zgłosić się do kasy biletowej z aktualną legitymacją szkolną.

     • DZIŚ RODZI SIĘ BÓG- MIŁOŚĆ

     • „W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec, zapraszamy do refleksji nad tajemnicą narodzin KRÓLA, który jest MIŁOŚCIĄ.

      Dziś niebo się otwiera.

      Dziś Bóg człowiekiem się staje.

      Dziś rodzi się BÓG – MIŁOŚĆ. „ – z tekstu tegorocznych jasełek

       

      Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio, później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie. Sama nazwa jasełka pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. Zwyczaj ten przyjął się także w naszej szkole, a jasełka w wykonaniu dzieci z klasy ósmej wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, w który także pomógł nas wprowadzić Mały Książe jako jeden z bohaterów. Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko.

      Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie.

       

      O. Mariusz OCD

     • NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC

     • Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem, dlatego w naszej Szkole ogłoszono konkurs na najładniejszy i najbardziej oryginalny różaniec. Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały, a pomysłowość i oryginalność różańców sprawiła, że ciężko było wybrać zwycięzców. Ostatecznie najlepsze miejsca zdobyli:

      1.      Gabriela Kubicz

      2.      Szymon Kołek

      3.      Gabriela Jankowska

      Dodatkowo wyróżnienie otrzymał Robert Kowalczyk.

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.