• NIECODZIENNA LEKCJA PRZYRODY

     •   Dnia 19 lutego 2019 roku klasę IV odwiedziła pani A. Marut- Kundziarz- lekarz kardiolog. W bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom zagadnienia związane z budową i funkcjonowaniem układu krążenia. Uczniowie byli bardzo aktywni- odpowiadali i sami zadawali mnóstwo pytań. Mieli również okazję posłuchać bicia serca za pomocą stetoskopu.

      DZIĘKUJEMY.

     • "NOWE SZATY KRÓLA"

     •   W piątek 15 lutego do naszej Szkoły zawitał teatrzyk kukiełkowy - "Teatr każdej sztuki". Uczniowie obejrzeli interesującą i wesołą interpretację baśni H.CH.Andersena  „Nowe szaty Króla”.  Przygody dwóch cudzoziemców, którzy swoim sprytem i przebiegłością wytknęli królowi  i jego dworowi próżność i głupotę bardzo spodobały się małym widzom. Uczniowie klas 0-III gromkimi brawami nagrodzili pracę aktorów.

       

     • REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH, PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM NA ROK SZKOLNY 2019/2020

     • SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ DOKUMENTY DO POBRANIA W ZAKŁADCE " REKRUTACJA"

      Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020 
      będzie trwać od 11 – 29 marca 2019 roku.

      Kryteria i zasady rekrutacji – dokumenty do pobrania:

      1. Terminy dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do klas I.
      2. Terminy dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych.
      3. Kryteria rekrutacji do klas I szkół podstawowych.
      4. Kryteria rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych.

      Wnioski wraz z oświadczeniami można pobrać w sekretariatach lub ze stron internetowych poszczególnych szkół.

      Wypełnione wnioski należy złożyć odpowiednio:

      1. Do oddziałów przedszkolnych, punktu przedszkolnego i klasy I w Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku wnioski należy składać w sekretariacie szkoły, ul. Pienińska 2.
      2. Do oddziałów przedszkolnych i klasy I w Szkole Podstawowej w Grywałdzie wnioski należy składać w sekretariacie szkoły w Grywałdzie, ul. Szkolna 29.
      3. Do oddziałów przedszkolnych i klasy I w Szkole Podstawowej w Krośnicy wnioski należy składać w sekretariacie szkoły w Krośnicy, ul. Ojca Leona 1.
      4. Do punktu przedszkolnego (w którym realizowany jest również obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dla dzieci 6-letnich)  i klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku n.D wnioski należy składać w sekretariacie szkoły ul. Biały Potok 1.

       Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariatach poszczególnych szkół:

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Krościenku nad Dunajcem -tel. 18/262-30-70

       

      Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n.D – tel. 18/262-38-15

       

      Szkoła Podstawowa w Grywałdzie - tel. 18/262-38-23

       

      Szkoła Podstawowa w Krośnicy - tel. 18/265-01-91

       

       

      Kierownik ZEAS

      Agata Sobkowiak

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • 1 lutego 2019r. w naszej Szkole  została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Program artystyczny przygotowały przedszkolaki oraz uczniowie klas I –III.  Licznie przybyli Dziadkowie podziwiali występy swoich wnuków, którzy w wierszach i piosenkach wyrażali im swoją ogromną miłość i wdzięczność . Dzieci złożyły swoim  kochanym Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia i  podarowały własnoręcznie wykonane upominki.

     • "NADZIEJA PRZYCHODZI DO CZŁOWIEKA WRAZ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM"

     • Wieczorem kolęd zakończyliśmy akcję charytatywną- " Kiermasz ozdób świątecznych" dla podopiecznego Fundacji im. A. Worwy- pana Andrzeja prowadzoną przez wolontariuszy z naszej Szkoły.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie właczyli się w naszą akcję.

      Udało nam się zebrać 5432,05 zł!!

     • PATRIOTYCZNIE I ŚWIĄTECZNIE

     • Swoistym podsumowaniem wszystkich obchodów związanych z uczczeniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było odsłonięcie tablicy okolicznościowej upamiętniającej to ważne wydarzenie w historii Polski. Uroczystość ta  odbyła się 19 grudnia  2018 roku na terenie naszej Szkoły. Odsłonięcia dokonali Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem, przedstawiciel rodziny Wolskich – fundatorów tablicy, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Poświęcenia tablicy dokonał katecheta w Krośnicy. Z kolei Pani Dyrektor wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym nawiązała do cytatu umieszczonego na tablicy pamiątkowej, że „ Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo.”

      Następnie wszyscy zebrani, a więc zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły oraz mieszkańcy Krośnicy udali się do hali gimnastycznej, w której odbył się już po raz drugi Wieczór Kolęd. W tym roku motywem przewodnim uroczystości była fascynacja góralskim folklorem, a główny temat przedstawienia „ Na polanie stoi sopka” doskonale  wprowadził wszystkich w klimat kultury podhalańskiej. Nastrój ten spotęgowały występy taneczne  uczniów (ubranych  w regionalne stroje ludowe) przy akompaniamencie lokalnych zespołów góralskich. Na zakończenie zaproszeni goście: Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Pani Kierownik Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół złożyli wszystkim życzenia bożonarodzeniowe, natomiast Pani Dyrektor podziękowała zebranym za udział w uroczystości i życzyła wszystkim rodzinnego świętowania  słowami współczesnej kolędy „ To juz pora na Wilijom, to juz cas…”

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.