• NIECODZIENNA LEKCJA PRZYRODY

•   Dnia 19 lutego 2019 roku klasę IV odwiedziła pani A. Marut- Kundziarz- lekarz kardiolog. W bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom zagadnienia związane z budową i funkcjonowaniem układu krążenia. Uczniowie byli bardzo aktywni- odpowiadali i sami zadawali mnóstwo pytań. Mieli również okazję posłuchać bicia serca za pomocą stetoskopu.

DZIĘKUJEMY.

• "NOWE SZATY KRÓLA"

•   W piątek 15 lutego do naszej Szkoły zawitał teatrzyk kukiełkowy - "Teatr każdej sztuki". Uczniowie obejrzeli interesującą i wesołą interpretację baśni H.CH.Andersena  „Nowe szaty Króla”.  Przygody dwóch cudzoziemców, którzy swoim sprytem i przebiegłością wytknęli królowi  i jego dworowi próżność i głupotę bardzo spodobały się małym widzom. Uczniowie klas 0-III gromkimi brawami nagrodzili pracę aktorów.

• REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH, PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM NA ROK SZKOLNY 2019/2020

• SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ DOKUMENTY DO POBRANIA W ZAKŁADCE " REKRUTACJA"

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020
            będzie trwać od 11 – 29 marca 2019 roku.

Kryteria i zasady rekrutacji – dokumenty do pobrania:

1. Terminy dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do klas I.
            2. Terminy dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych.
            3. Kryteria rekrutacji do klas I szkół podstawowych.
            4. Kryteria rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych.

Wnioski wraz z oświadczeniami można pobrać w sekretariatach lub ze stron internetowych poszczególnych szkół.

Wypełnione wnioski należy złożyć odpowiednio:

1. Do oddziałów przedszkolnych, punktu przedszkolnego i klasy I w Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku wnioski należy składać w sekretariacie szkoły, ul. Pienińska 2.
            2. Do oddziałów przedszkolnych i klasy I w Szkole Podstawowej w Grywałdzie wnioski należy składać w sekretariacie szkoły w Grywałdzie, ul. Szkolna 29.
            3. Do oddziałów przedszkolnych i klasy I w Szkole Podstawowej w Krośnicy wnioski należy składać w sekretariacie szkoły w Krośnicy, ul. Ojca Leona 1.
            4. Do punktu przedszkolnego (w którym realizowany jest również obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dla dzieci 6-letnich)  i klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku n.D wnioski należy składać w sekretariacie szkoły ul. Biały Potok 1.

Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariatach poszczególnych szkół:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Krościenku nad Dunajcem -tel. 18/262-30-70

Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n.D – tel. 18/262-38-15

Szkoła Podstawowa w Grywałdzie - tel. 18/262-38-23

Szkoła Podstawowa w Krośnicy - tel. 18/265-01-91

Kierownik ZEAS

Agata Sobkowiak

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• 1 lutego 2019r. w naszej Szkole  została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Program artystyczny przygotowały przedszkolaki oraz uczniowie klas I –III.  Licznie przybyli Dziadkowie podziwiali występy swoich wnuków, którzy w wierszach i piosenkach wyrażali im swoją ogromną miłość i wdzięczność . Dzieci złożyły swoim  kochanym Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia i  podarowały własnoręcznie wykonane upominki.

• "NADZIEJA PRZYCHODZI DO CZŁOWIEKA WRAZ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM"

• Wieczorem kolęd zakończyliśmy akcję charytatywną- " Kiermasz ozdób świątecznych" dla podopiecznego Fundacji im. A. Worwy- pana Andrzeja prowadzoną przez wolontariuszy z naszej Szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie właczyli się w naszą akcję.

Udało nam się zebrać 5432,05 zł!!

• PATRIOTYCZNIE I ŚWIĄTECZNIE

• Swoistym podsumowaniem wszystkich obchodów związanych z uczczeniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było odsłonięcie tablicy okolicznościowej upamiętniającej to ważne wydarzenie w historii Polski. Uroczystość ta  odbyła się 19 grudnia  2018 roku na terenie naszej Szkoły. Odsłonięcia dokonali Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem, przedstawiciel rodziny Wolskich – fundatorów tablicy, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Poświęcenia tablicy dokonał katecheta w Krośnicy. Z kolei Pani Dyrektor wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym nawiązała do cytatu umieszczonego na tablicy pamiątkowej, że „ Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo.”

Następnie wszyscy zebrani, a więc zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły oraz mieszkańcy Krośnicy udali się do hali gimnastycznej, w której odbył się już po raz drugi Wieczór Kolęd. W tym roku motywem przewodnim uroczystości była fascynacja góralskim folklorem, a główny temat przedstawienia „ Na polanie stoi sopka” doskonale  wprowadził wszystkich w klimat kultury podhalańskiej. Nastrój ten spotęgowały występy taneczne  uczniów (ubranych  w regionalne stroje ludowe) przy akompaniamencie lokalnych zespołów góralskich. Na zakończenie zaproszeni goście: Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Pani Kierownik Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół złożyli wszystkim życzenia bożonarodzeniowe, natomiast Pani Dyrektor podziękowała zebranym za udział w uroczystości i życzyła wszystkim rodzinnego świętowania  słowami współczesnej kolędy „ To juz pora na Wilijom, to juz cas…”