• KONKURS PLASTYCZNY " PODPATRZONE U MISTRZA"

• Rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny „Podpatrzone u Mistrza”.  Polegał on na skopiowaniu dzieł malarzy prymitywistów. Do wyboru były obrazy m.in. Henri Rousseaou, Nikifora, Tomasza Pietrzaka  i Teofila Ociepki.

Trzy równorzędne nagrody otrzymują:

Zuzanna Kaleta, Milena Jaworska i Marcin Wojtaszek z klasy VII.

Upominki ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

• WYSTĘP ZESPOŁU UKRAIŃSKIEGO" ZBRUCZ"

•   W dniu 7 marca  uczniowie mogli obejrzeć wspaniały występ ukraińskiego zespołu „ Zbrucz” z Tarnopola Grupa artystów z Ukrainy zaprezentowała składankę tańców: ukraińskich, romskich oraz akrobatycznych. W przerwach soliści zespołu prezentowali instrumenty i utwory ukraińskiego folkloru ludowego, jak również popularne piosenki polskie. Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez uczniów i pracowników naszej Szkoły w entuzjastyczny sposób.

• LEKCJA W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

•   Dnia 12 marca klasa siódma uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Pieniński Park Narodowy. Tytuł zajęć to: " Będę gospodarzem gminy".  Zajęcia odbywały się w siedzibie PPN oraz w terenie, gdzie uczniowie poznawali elementy krajobrazu oraz dawną i współczesną architekturę wyrózniającą region pieniński.

• ZABAWA KARNAWAŁOWA

• Czwartek 28 lutego był dla dzieci naszej Szkoły wyjątkowym dniem. Nie tylko dlatego, że był to, Tłusty Czwartek, ale także, że dla dzieci z oddziałów zerowych i klas I-III zorganizowano bal karnawałowy.  Sala gimnastyczna, która została pięknie udekorowana w balony i bibuły zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, wróżek, czarodziejów, rycerzy, kowbojów, syrenek, motylków i innych postaci z bajek.

W  tym roku, w prowadzeniu balu pomogli nam rodzice, którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Przy rytmach skocznej muzyki uczniowie mogli potańczyć ze swoimi koleżankami i kolegami, jak również z rodzicami i nauczycielami.  Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez panie nauczycielki i rodziców. W trakcie balu wszystkie klasy udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców (oczywiście nie zabrakło w nim pysznych pączków!).

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu poczęstunku   jak i prowadzeniu balu.

Katarzyna Kramarczyk

Po południu miał miejsce bal karnawałowy dla dzieci starszych i młodzieży ze Szkoły.

• MINI PIŁKA SIATKOWA

• Dziewczyny z klasy szóstej wygrywając eliminacje gminne w mini siatkówce wzięły udział w zawodach Ośrodka Pieniny. Turniej rozgrywany był 21 lutego w Szkole Podstawowej nr. 1 w Krościenku n.D. Pięć drużyn reprezentowało okoliczne gminy. Dziewczyny po zaciętym boju i wielkich emocjach zajęły drugie miejsce i awansowały do zawodów powiatowych które odbywać się będą w naszej szkole. Wielkie gratulacje i powodzenia w następnym etapie!