• KONKURS PLASTYCZNY " PODPATRZONE U MISTRZA"

     • Rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny „Podpatrzone u Mistrza”.  Polegał on na skopiowaniu dzieł malarzy prymitywistów. Do wyboru były obrazy m.in. Henri Rousseaou, Nikifora, Tomasza Pietrzaka  i Teofila Ociepki.

      Trzy równorzędne nagrody otrzymują:

      Zuzanna Kaleta, Milena Jaworska i Marcin Wojtaszek z klasy VII.

      Upominki ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

       

     • WYSTĘP ZESPOŁU UKRAIŃSKIEGO" ZBRUCZ"

     •   W dniu 7 marca  uczniowie mogli obejrzeć wspaniały występ ukraińskiego zespołu „ Zbrucz” z Tarnopola Grupa artystów z Ukrainy zaprezentowała składankę tańców: ukraińskich, romskich oraz akrobatycznych. W przerwach soliści zespołu prezentowali instrumenty i utwory ukraińskiego folkloru ludowego, jak również popularne piosenki polskie. Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez uczniów i pracowników naszej Szkoły w entuzjastyczny sposób.

       

     • LEKCJA W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

     •   Dnia 12 marca klasa siódma uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Pieniński Park Narodowy. Tytuł zajęć to: " Będę gospodarzem gminy".  Zajęcia odbywały się w siedzibie PPN oraz w terenie, gdzie uczniowie poznawali elementy krajobrazu oraz dawną i współczesną architekturę wyrózniającą region pieniński.

     • ZABAWA KARNAWAŁOWA

     • Czwartek 28 lutego był dla dzieci naszej Szkoły wyjątkowym dniem. Nie tylko dlatego, że był to, Tłusty Czwartek, ale także, że dla dzieci z oddziałów zerowych i klas I-III zorganizowano bal karnawałowy.  Sala gimnastyczna, która została pięknie udekorowana w balony i bibuły zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, wróżek, czarodziejów, rycerzy, kowbojów, syrenek, motylków i innych postaci z bajek.

      W  tym roku, w prowadzeniu balu pomogli nam rodzice, którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Przy rytmach skocznej muzyki uczniowie mogli potańczyć ze swoimi koleżankami i kolegami, jak również z rodzicami i nauczycielami.  Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez panie nauczycielki i rodziców. W trakcie balu wszystkie klasy udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców (oczywiście nie zabrakło w nim pysznych pączków!).

      Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu poczęstunku   jak i prowadzeniu balu.

      Katarzyna Kramarczyk

      Po południu miał miejsce bal karnawałowy dla dzieci starszych i młodzieży ze Szkoły.

       

     • MINI PIŁKA SIATKOWA

     • Dziewczyny z klasy szóstej wygrywając eliminacje gminne w mini siatkówce wzięły udział w zawodach Ośrodka Pieniny. Turniej rozgrywany był 21 lutego w Szkole Podstawowej nr. 1 w Krościenku n.D. Pięć drużyn reprezentowało okoliczne gminy. Dziewczyny po zaciętym boju i wielkich emocjach zajęły drugie miejsce i awansowały do zawodów powiatowych które odbywać się będą w naszej szkole. Wielkie gratulacje i powodzenia w następnym etapie!

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.