• "ZIELONY DZIEŃ"

• Dnia 20.11.2019 maluszki z klasy 0b  obchodziły " Zielony Dzień " , podczas którego na dzieci czekało wiele przeżyć i atrakcji. Wszystkie dzieci tego dnia przyszły ubrane  na zielono i zaczęły się  poszukiwania koloru zielonego w przedszkolnym otoczeniu .  Mieliśmy wiele zabaw muzycznych i ruchowych związane  z kolorem zielonym. Dzieci wykonały mnóstwo prac plastycznych  kolorem zielonym. Budowaliśmy w czterech grupach z zielonych klocków zagrody dla zwierząt. Próbowaliśmy zielonego owocu"Kiwi" który bardzo dzieciom smakował . Kulminacyjnym punktem było zrobienie  przez dzieci jak najciekawszej zielonej kanapki , każda kanapka wyglądała znakomicie. To był wyjątkowy dzień w oddziale przedszkolnym . Było wesoło , smacznie i zielono.A. Siedlarczyk.

• ZAELEKTRYZOWANI

• Zarówno fizyka  jak i chemia to nie tylko przedmioty, których trzeba się uczyć w szkole, ale przede wszystkim to wiedza praktyczna, która przydaje się nam na co dzień. Dziś 5  listopada 2019 r. naszą Szkołę odwiedziła grupa animatorów - „Zaelektryzowani” z Lublina. Panowie przybliżyli nam tajniki fizyki i chemii w prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla uczniów klas młodszych jak i  starszych. Podczas lekcji animatorzy zaprezentowali efektowne eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi (wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego). Uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa latający balon na ciepłe powietrze, wytwarzanie wodoru. Najbardziej podobały się dzieciom doświadczenia związane z helem ( zmiana głosu) oraz z ciekłym azotem. Mamy nadzieję, że przedstawione przez Panów eksperymenty zaciekawiły uczniów i sprawiły, że nauka fizyki i chemii będzie dla nich czystą przyjemnością, a nie obowiązkiem.

tekst: Katarzyna Kramarczyk

• CHODZIĆ KAŻDY MOŻE!

• 26 października wybraliśmy się na marsz z kijkami. Technika nordic walking ma bardzo wiele zalet. Wpływa korzystnie na ręce, ramiona i górną część tułowia. Wzmacnia też mięśnie pleców i pomaga się zrelaksować.

Przed wyjściem na spacer Pani Dyrektor przeprowadziła rozgrzewkę oraz zaprezentowała technikę chodzenia z kijkami. Następnie wyruszyliśmy w kierunku góry Wdżar. Kiedy dotarliśmy na szczyt, mogliśmy zaobserwować piękne widoki, które dodatkowo upiększała opadająca mgła.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz Pani Bogumile Węgrzyniak za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Gabriela Kubicz

• URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

• Dnia 5 listopada 2019roku klasy 0A i 0B oraz klasa I zorganizowały Urodziny Kubusia Puchatka połaczone z Dniem Misia. Dzieci przyniosły swoje przytulanki o których chętnie opowiadały. Obejrzały fragment bajki pt. " Przygody Kubusia Puchatka". Po bajce odbyła się dyskusja na temat bohaterów, a następnie został zorganizowany konkurs plastyczny różnymi technikami. Na koniec Kubuś Puchatek rozdał wszystkim słodkie niespodzianki.