• WIELKI SUKCES SPORTOWY
     • WIELKI SUKCES SPORTOWY

     • Chłopaki z klasy piątej, szóstej A i B sprawili nie lada niespodziankę na zawodach powiatowych,  które odbyły się w Niedzicy. Zespół po bardzo wyrównanej rywalizacji w rzutach karnych zapewnił sobie mistrzostwo powiatu. Tytuł dawał naszym uczniom prawo do reprezentowania powiatu nowotarskiego w zawodach rejonowych.

      Skład zespołu:

      1. Patryk Wolski
      2. Michał Ponicki
      3. Przemysław Gruca
      4. Dawid Siedlarczyk
      5. Szymon Kołek
      6. Kacper Pyter
      7. Krzysztof Górecki
      8. Kamil Śliwński
      9. Partyk Rajczak

       

      Na turniej drużyna SP Krośnica pojechała w niezmienionym składzie. W półfinałach wojewódzkich rywalizowali mistrzowie powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego oraz myślenickiego. Zawody odbyły się na hali Gorce w Nowym Targu w dniu 5.11.2019r. Rywalizacja odbywała się systemem „ każdy z każdym”.  Po zwycięstwie i porażce w ostatnim meczu chłopcy walczyli z szkołą ze Stryszawy. Zwycięstwo dawało awans do finałów wojewódzkich.  Po zaciętym boju spotkanie zakończyło się remisem, który dawał nam w ostatecznym rozrachunku drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy chłopakom, gdyż jest to najlepszy wynik w historii sportu Szkoły Podstawowej w Krośnicy.

       

      Dokładne wyniki znajdują się pod adresem:

      https://pck.nowotarski.org.pl/igrzyska-komunikaty/1410/polfinal-wojewodzki-halowa-pilka-nozna-chlopcow-igrzyska-dzieci

    • WYJAZD DO KRĘGIELNI
     • WYJAZD DO KRĘGIELNI

     • Tuż przed feriami w piątek 24.01.2020. klasa VIa oraz klasa VII z wychowawcami wybrały się na mikołajkowy wyjazd do kręgielni. Po trzech lekcjach wyjechaliśmy autobusem do restauracji Szklarnia w Gołkowicach Dolnych. Tam uczniowie przez dwie godziny mogli doskonalić swoje umiejętności gry w kręgle, a niektórzy spróbować jej po raz pierwszy. Na miejscu skorzystaliśmy też z usług restauracji. Czas upłynął nam w sympatycznej atmosferze na wzajemnej rywalizacji i dobrej zabawie.

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEWODNIKA
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEWODNIKA

     • Uczniowie klasy 6b wzięli udział  w akcji charytatywnej Przewodnicy PTTK Dzieciom 2020 SZLAKAMI JANA PAWŁA II w ramach Małopolskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika. Ze względu na niezbyt dobre warunki pogodowe 11 lutego 2020 roku zamiast pieszej wędrówki odbyła się wycieczka autokarowa do Starego Sącza, gdzie uczniowie zwiedzili klasztor zakonu klarysek oraz Ołtarz Papieski i Muzeum Jana Pawła II. Następnie wszyscy udali się do Krościenka nad Dunajcem, gdzie mieli okazję skosztować wody mineralnej ze źródeł „Stefan” i „Michalina”. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta na Kopiej Górce ( Centrum Ruchu Światło - Życie), podczas której uczniowie poznali niektóre fakty z niezwykle interesującej biografii księdza Franciszka Blachnickiego.

      Dziękujemy panu Andrzejowi Sprochowi i panu Jakubowi Wolskiemu- przewodnikom PTTK Krościenko nad Dunajcem.

    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • Dnia 24 stycznia br. w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie z Babciami i Dziadkami przygotowały klasy 0, a także klasy I, II i III. Program artystyczny ubogaciły wiersze, piosenki, tańce i  przedstawienie, w którym uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Nasi kochani Dziadkowie mogli również zaprezentować swoje zdolności taneczne i wokalne - tańcząc walca oraz śpiewając kolędy. Po uroczystej akademii obecni Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane upominki.

     • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

     •  

      „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.   (F. Edwards)

                  Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się dobrem z innymi.

      Wieczorem Kolęd zakończyliśmy akcję charytatywną, którą prowadzili wolontariusze z naszej Szkoły. Naszym głównym celem było pozyskanie funduszy na rehabilitację dla podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy- pana Andrzeja.  Nasze działania polegały na przygotowaniu i sprzedaży stroików i ozdób świątecznych. Akcję rozpoczęliśmy już w listopadzie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele wykonali wtedy ozdoby. Wolontariusze sprzedawali je podczas spotkania z rodzicami oraz w trakcie V Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej.

                  Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie naszej akcji. Udało nam się zebrać  6 319, 20 zł.

       

       

       

    • POPULARYZACJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NASZEJ SZKOLE
     • POPULARYZACJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

     •  

      15.01.2020r. dwie uczennice z naszej Szkoły Julia Wolska z klasy VIb oraz Kinga Bąk z klasy VII wzięły udział w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”. Konkurs odbył się w Miejskim Ośrodka Kultury w Szczawnicy w sali kinowej. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z Ochotnicy Dolnej, Krościenka, Szczawnicy, Tylmanowej, Łącka i Nowego Targu. Uczestnicy konkursu zaprezentowali piosenki świąteczne w języku niemieckim i angielskim.

      Klasa V w ramach zajęć rozwijających kreatywność wzięła udział w wymianie listów napisanych w języku angielskim. Każdy uczeń wymienia listy z jedną osobą również z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Osieczanach (k. Myślenic). Uczniowie dostrzegają, że języka obcego uczymy się jako narzędzia komunikacji z innymi ludźmi, uczą się tworzyć wypowiedzi pisemne, które są bardzo ważne na egzaminie ósmoklasisty. Projekt spotkał się z dużym zaangażowaniem ze strony piątoklasistów, dlatego będzie kontynuowany w drugim półroczu roku szkolnego.

      Uczniowie klasy VIa oraz VII przygotowali wystawę prac plastycznych pt. Picture Dictionary (Słownik obrazkowy). Prace przedstawiają definicje angielskich słów w formie obrazowej, rysunkowej. Są ciekawe, pomysłowe, estetycznie wykonane, a ich przekaz zrozumieją nawet najmłodsi.
      J. Noworolnik

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.