• DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!!!

     • Do sprawnego komunikowania się z uczniami niezbędne są aktualne adresy e-mail.  W związku z tym, zwracamy się z prośbą o podanie aktualnych adresów e-mail uczniów  klas IV – VIII, a jeżeli uczeń nie posiada jeszcze adresu e-mail, prosimy o jego założenie  i poinformowanie o tym wychowawcę klasy przez dziennik elektroniczny.

    • DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU
     • DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU

     • W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

      Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

      Materiały można pobrać pod adresem:

      https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

     •       W ramach realizowanego w naszej Szkole projektu „Szkolne Safari” zachęcamy do udziału  w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Warto wziąć udział, gdyż cel akcji jest szlachetny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na sfinansowanie wyprawy dla dzieci ze szkoły podstawowej w Kwamneke (Tanzania) do Parku Narodowego Saadane organizowanej przez Fundację DZIECI AFRYKI. Przygotowane przez Was pisanki będzie można zakupić w trakcie szkolnego kiermaszu świątecznego.

      Pisanki należy oddać wychowawcy klasy w terminie do 2 kwietnia 2020r.

                                                                                                                                                             Organizatorzy:

                                                                                                                                                              klasy II i VIB

                                                                                                                                                          z wychowawcam

     • APEL DO UCZNIÓW I RODZICÓW

     • https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

      UCZNIOWIE I RODZICE !!!

      W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa przekazujemy informacje na temat bezpieczeństwa:

      1. Zachowaj spokój – wszelkie najnowsze ustalenia można znaleźć na stronie GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO I MINISTERSTWA ZDROWIA.

      2. Przestrzegaj podstawowych zasad higieny;

      – często myj ręce ciepłą wodą i mydłem zgodnie z instrukcją,

      – zasłaniaj nos chusteczka higieniczną podczas kichania i usta podczas kasłania – jeśli nie masz chusteczki zasłoń usta i nos rękawem w okolicy powyżej łokcia a nie dłońmi,

      - unikaj kontaktu z osobami, które kichają i kaszlą.

       3. Przeziębione lub chore dzieci pozostawić w domu.

      4. Wszelkie objawy (gorączka, kaszel, trudności z oddychaniem, bóle mięśni) konsultować z lekarzem.

      5.W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń  na infolinie Ministra Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo)

    • IX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
     • IX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     • Dnia 06.03.2020 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku nad Dunajcem odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klas VI-VIII: Gabriela Górecka, Marta Siedlarczyk oraz Marcin Wojtaszek.

                  Marta Siedlarczyk z kl. VII zajęła drugie miejsce.

                  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.