• 50 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 22 kwietnia

• Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest

"Działanie na rzecz klimatu".

Pamiętaj, że zmieniając codzienne nawyki na bardziej ekologiczne, małymi kroczkami wpływasz na poprawę klimatu!

• DRODZY CZYTELNICY

• Poniżej udostępniamy linki bibliotek, dzięki którym możecie bez wychodzenia z domu czytać /zadane przez nauczycieli/ lektury, a także inne książki rozwijające Wasze pasje i zainteresowania, a przede wszystkim umilające Wam czas spędzony w domu.

WolneLektury.pl
            Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl
            Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl
            Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.
            Masz tę moc - ebook o koronawirusie
            Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?

Polona.pl
            Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe