• MIKOŁAJ W SZKOLE
     • MIKOŁAJ W SZKOLE

     • …Człap, człap, człap, człap, słychać już, Święty Mikołaj jest tuż, tuż…”

         Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu szkoły. Od samego rana w oddziałach przedszkolnych panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego Mikołaja. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane, a także założyły czerwone, mikołajowe czapeczki oraz inne świąteczne gadżety.

      Długo oczekiwany gość przybył do naszej szkoły w poniedziałek, 7 grudnia. Został powitany gromkimi brawami. Na wstępie dzieci zaskoczyły Świętego, wręczając mu prezent z okazji jego Imienin, a także zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Mikołaj bardzo dziękował za pamięć, piękne wiersze i piosenki. Z chęcią poczęstował się ciepłym mlekiem oraz pierniczkami, a marchewki i mandarynki zabrał dla reniferów oraz swoich pomocników – elfów. Każdy grzeczny przedszkolak dostał piękny prezent i miał szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem.

      W ten poniedziałkowy dzień na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

      Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc Mikołajowi w przygotowaniu paczek oraz Panu Krzysztofowi za wykonanie profesjonalnych, pamiątkowych zdjęć.

    • ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY
     • ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY

     • SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA BRZECHWY W KROŚNICY

      ZAPRASZA DO UDZIAŁU

      W KONKURSIE 

      "ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY"

       

       Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły

      Prace podpisane (imię, nazwisko i klasa) należy składać do dnia 18 grudnia (tj. piątek)

      w Kościele p.w. Józefa Robotnika w Krośnicy u O. Mariusza Gomoliszka.

       

      Dnia 20 grudnia (tj. niedziela) stroiki będzie można zakupić

      podczas kiermaszu Bożonarodzeniowego.

       

      Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc rodzinie,

       która ucierpiała w wyniku pożaru.

       

      Wyniki konkursu będą umieszczone na stronie internetowej szkoły.

       

       

       

    • BARBÓRKA W KLASIE DRUGIEJ
     • BARBÓRKA W KLASIE DRUGIEJ

     • 4 grudnia swe święto obchodzą górnicy. Z okazji nadchodzącego święta górników uczniowie klasy 2 podczas zdalnych zajęć mieli okazję obejrzeć  film przedstawiający ciężką i niebezpieczną pracę górników, dowiedzieć się jak powstał węgiel, i że czapka górnicza to czako. Dzieci poznały postać patronki górników – św. Barbarę i dowiedziały się, że święto górników nazywane jest także Barbórką. Podczas zajęć technicznych uczniowie wykonali czapki górnicze.

      Wszystkim górnikom życzymy wszystkiego najlepszego: niech  Św.  Barbara strzeże Was każdego dnia.

    • CZARODZIEJSKI DZIEŃ
     • CZARODZIEJSKI DZIEŃ

     • Jest taki czas w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb...Od wieków w noc Świętego Andrzeja w domach odbywały się najróżniejsze obrzędy, które odkrywały przyszłość panien i kawalerów.
      Nie mogło być inaczej w Krośnicy! W piątek ,27 listopada, przedszkolaki kultywując tradycję losowały wróżby, przelewały wosk i poznały symbole magicznej wiedzy.
      Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają się oderwać od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji.
      Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego czarodziejskiego dnia!

    • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • 25 listopada uczniowie oddziałów przedszkolnych świętowali Dzień Pluszowego Misia . Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoich pluszowych ulubieńców. Poznawały przygody misiów z różnych bajek. Dzieci uczyły się piosenki o „Misiu”, wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, oglądały urywek bajki „ Miś Uszatek”.
      Misiowych opowieści , zagadek, i radości nie było końca.
      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tego wydarzenia!

    • AKADEMIA MAŁEGO TURYSTY
     • AKADEMIA MAŁEGO TURYSTY

     • 15 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach, które zostały zorganizowane przez ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w ramach programu „Akademia Małego Turysty”. Projekt ten jest skierowany do uczniów w wieku 10-19 lat i obejmuje realizację zajęć teoretycznych i praktycznych dotyczących bezpieczeństwa w górach, a także wycieczkę w teren z elementami zajęć praktycznych.

      Najpierw uczestniczyliśmy w warsztatach, które ratownicy prowadzili w szkole. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy przygotować ekwipunek na górskie wycieczki. Ratownicy przeprowadzili również kurs udzielania pierwszej pomocy.  18 września wyruszyliśmy na Lubań.

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.