• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

     • W piątek 22 czerwca  odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018, w której wzięli udział zaproszeni goście: Wójt gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Pani kierownik Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół, Rodzice, Pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie naszej Szkoły. Program artystyczny akademii przygotowany przez uczniów klasy 4b zyskał uznanie wśród widowni, a szczególny aplauz zyskał odtwórca sparafrazowanej piosenki Kabaretu Starszych PanówAddio, moja szkoło, addio ulubiona, przez długie dwa miesiące o tobie będę śnił…

     • DZIEŃ RODZINY

     • Sobota 2 czerwca była okazją do spotkania się społeczności szkolnej jak i społeczności lokalnej. Organizatorzy z Krośnickiego Stowarzyszenia Wierchy postanowili połączyć trzy ważne dni : Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka w jeden  jako Festyn Rodziny, by można było go spędzić wspólnie z całymi rodzinami. Niestety pogoda tego dnia nam nie dopisała, ale to nie przeszkodziło uczestnikom w dobrej zabawie. Wszystkich zgromadzonych gości przywitał Komitet Organizacyjny który zaprosił do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez najmłodszych uczniów naszej Szkoły. Uczniowie z klas 0-III zaprezentowali wiersze i piosenki, występy muzyczne, życzenia , które dedykowane były dla mam i tatusiów. Dzieci, które w ciągu roku szkolnego uczęszczały na zajęcia taneczne, przedstawiły swoje tańce. Występy dla ukochanych rodziców uświetnił również zespół Góralski oraz Romski, który zaprezentował na nowo wybudowanej scenie swoje pieśni                      i tańce. Po części artystycznej, uczniowie zostali poczęstowani słodyczami, a dorośli udali się do stoisk, gdzie można było delektować się pysznymi wypiekami, wypić kawę lub herbatę jak również zakupić ręcznie wykonane ozdoby przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy. Dziękujemy wszystkim organizatorom i obecnym na festynie.

     • WIEŻA EIFFLA i POKAZ MODY FRANCUSKIEJ NA LEKCJI GEOGRAFII

     • W dniu 20 czerwca uczniowie klasy VII pod opieką pani Wiesławy Dolańskiej „zabrali” swoich nauczycieli oraz koleżanki i kolegów ze szkoły na krótką podróż Francji.

      Młodzież zaproszonym gościom zaprezentowała walory przyrodnicze, turystyczne        i kulinarne Francji. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz mody, na którym można było zobaczyć najnowsze trendy letniego sezonu.

      Na zakończenie podróży można było sprawdzić swoją wiedzę o Francji, uczestnicząc w konkursie i otrzymać słodką nagrodę.

      Podróż do Francji pozwoliła w sposób ciekawy i atrakcyjny przyswoić uczniom wiedzę dotyczącą tego, tak pięknego kraju.

       

      Wiesława Dolańska

     • SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

     • 16.06.2018 odbył się pierwszy szkolny konkurs piosenki angielskiej. Uczennice zaprezentowały utwory swoich ulubionych wykonawców prezentując przy tym duży talent artystyczny. Jury przy ocenie zwracało szczególną uwagę na poprawną wymowę słów, ogólną prezentacje oraz strój. Uczestniczkom  serdecznie gratulujemy talentu estradowego i życzymy powodzenia w kolejnej edycji już za rok.

       

     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS " BRZECHWA BAWI I UCZY"

     • Dnia 08 czerwca 2018r. w naszej Szkole odbył się międzygminny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy. W tym roku brali w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 i 2 z Krościenka nad Dunajcem oraz Grywałdu.

      Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiem i twórczością Jana Brzechwy. W drugiej recytowali wybrane wiersze. Zawodnicy zostali przydzieleni do właściwej kategorii wiekowej ( dzieci młodsze: klasy I- III oraz starsze IV-VI). Uczniowie rywalizowali w trzech grupach. W każdej z nich znalazł się przedstawiciel z innej szkoły.

      Konkurs przebiegał w czterech etapach. W pierwszym, uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące znajomości utworów Jana Brzechwy. W drugim odgadywali kto był autorem cytowanych słów. Dużo radości sprawił dzieciom etap trzeci, w   którym wszyscy uczestnicy wraz z publicznością śpiewali fragmenty piosenek, a zadaniem każdej drużyny było odgadnięcie dalszych słów utworu. W ostatniej rundzie grupa, która zachowała najwięcej szans miała możliwość wyznaczania zespołu udzielającego odpowiedzi na kolejne pytania.

      Głównym celem organizowanego konkursu było motywowanie  uczniów  do poznania życia i twórczości patrona szkoły– Jana Brzechwy. Ważnym aspektem była również współpraca naszej Szkoły z  sąsiednimi placówkami.

       

     • NASZE PIERWSZE PRAWO JAZDY

     •   

      13 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IV a i IV b przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części: Pierwszej teoretycznej, której celem było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem oraz drugiej praktycznej, w której uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze. Gratulując uczniom pomyślnego zdania egzaminu Funkcjonariusz Policji Komendy Powiatowej w Nowym Targu wręczył wszystkim rowerzystom odblaskowe opaski. Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwali Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem –sierż. sztab. Wanda Plewa i asp. sztab. Krzysztof Dolański oraz nauczycielka techniki Aleksandra Adamczyk.

     • BIEG PO ZDROWIE

     • Uczniowie klas czwartych zakończyli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt.„ Bieg po zdrowie”. W czasie trwania programu (od marca do końca maja 2018 r.) uczniowie nabywali wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów i  podstawowe umiejętności w zakresie asertywnego zachowania. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w programie, a najbardziej podobało im się przeprowadzanie wywiadu z osobami niepalącymi oraz tworzenie komiksu zawierającego porady dotyczące umiejętności odmawiania palenia papierosów.

     • POETYCKIE ABECADŁO

     •     Dnia 29 maja odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski „ Poetyckie Abecadło” dla klas I-III. W  jury zasiadały: P. Krystyna Błażusiak, P. Magdalena Talar oraz P. Barbara Bielawska- Sosna. Mali uczestnicy konkursu pięknie przygotowali się zaprezentowania wierszy znanych poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Małgorzaty Strzałkowskiej oraz innych twórców dziecięcej poezji. Między recytacją poszczególnych uczestników, uczniowie z widowni odpowiadali na pytania związane ze znanymi wierszami. Widownia również nie próżnowała. Oprócz nagradzania gromkimi brawami występujących, w przerwach dzieci odpowiadały na pytania związane z treściami różnych wierszy Po zakończonej rywalizacji Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim recytatorom i wręczyła im nagrody książkowe oraz dyplomy.  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

     • LEKTURY INACZEJ

     •    Na zajęciach z języka polskiego uczniowie klasy V z Panią Bogumiłą Węgrzyniak przygotowali scenki teatralne na motywach lektury  Ania z Zielonego Wzgórza. Opracowali piękną  scenografię, kostiumy, dokonali podziału na role. Przedstawienie lektury w tak atrakcyjnej formie z pewnością zachęciło innych  uczniów do zapoznania się z dalszymi losami Ani Shirley.

     • DZIEŃ NAUKI

     • 23 maja uczniowie z klasy siódmej uczestniczyli w Dniu Nauki organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem.  Mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami z takich dziedzin jak: biologia, chemia, gastronomia, informatyka, astronomia, geografia, fizyka oraz poznać ofertę edukacyjną szkoły.

     • "DAJ WŁOS"- AKCJA CHARYTATYWNA

     •   Uczennice naszej Szkoły: Łucja Kacperek, Alicja Jaworska, Barbara Wójcik, Karolina Jandura, Oliwia Chlipała i Zuzanna Zachwieja wzięły udział w akcji charytatywnej „Daj Włos!” organizowanej przez Fundację Rak and Roll. Dziewczyny postanowiły oddać włosy na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Fundacja za darmo rozda je kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

      Dziękujemy obsłudze Salonu Fryzjerskiego „Julia” w Szczawnicy za miłą i profesjonalną obsługę oraz rodzicom i opiekunom za pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu.

     • GDZIE BYLIŚMY, CO ZOBACZYLIŚMY...- WYCIECZKI 2017/ 2018

     •   KLASY: I i II

      Dnia 8 maja uczniowie klasy I i II byli na wycieczce w Rabce Zdroju.    W ramach wycieczki mali turyści zwiedzali Muzeum Górali i Zbójników, a następnie brali udział  w grze polegającej na poszukiwaniu zbójnickiego skarbu.

      Po udanych zajęciach w muzeum uczniowie udali się do Parku Rozrywki Rabkoland gdzie zjedli smaczny obiad a potem  korzystali z różnych atrakcji między innymi : karuzel, domu odwróconego do góry nogami, wystawy krzywych luster, Muzeum Orderu Uśmiechu, autek, kolejek szynowych i Małpiego Gaju.

       

      KLASA VI

      W dniach 9-11. 04. klasa szósta była na wycieczce w Warszawie.

      Uczniowie zwiedzili : Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy, Stare Miasto, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik, Sejm RP, Zamek na Wodzie i Park Łazienkowski, Pałac w Wilanowie i Lotnisko Okęcie.

       

      KLASA IV B

      W ramach wycieczki klasowej uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Od ziarna do chleba” organizowanych przez Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach i dużo radości sprawiało im młócenie zboża cepami, mielenie ziarna na żarnach czy wreszcie wyrabianie ciasta na moskaliki. Na koniec była degustacja upieczonych bułeczek i prawdziwej kawy zbożowej.

      KLASA VII

      W dniach 04/05 czerwca uczniowie klasy VII udali się na wycieczkę klasową do Górskiego Ośrodka Szkolno- Wypoczynkowego „ Pod Durbaszką”.  Na terenie schroniska mieli możliwość korzystania z boiska do siatkówki i koszykówki.  W drodze powrotnej zdobyli kolejny szczyt- Wysoką. Po trudach wędrówki mogli odpocząć w Szałasie Bukowinki.

     • II Gminny Konkurs Języka Angielskiego

     • 16.05.2018 w naszej Szkole odbyła się już druga edycja konkursu językowego "Easy English" organizowanego przez szkoły podstawowe z naszej gminy. Do drugiego etapu zakwalifikowano łącznie 42 osoby, z czterech szkół, które pokonały swoich rówieśników podczas eliminacji szkolnych. Podczas etapu gminnego uczniowie zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, gramatyki, komunikacji oraz rozumienia tekstów pisanych. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu która odbędzie się już za rok.

     • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     •   Uczniowie klasy VI z Panią polonistką Barbarą Bielawską - Sosna przygotowali program artystyczny z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Był król Stanisław August Poniatowski, caryca Katarzyna i inne postaci mające wpływ na przebieg tamtych wydarzeń.Na zakończenie programu był quiz wiedzy o okolicznościach uchwalenia Konstytucji.

     • KONKURS CZYTELNICZY

     •       

      24 maja 2018 r. odbył się w Szkole coroczny konkurs czytelniczy "Super Czytelnik".

      Brali w nim udział uczniowie klas: I, II, III. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości lektur, zachęcanie do czytelnictwa, rozwijanie zdrowej rywalizacji oraz stworzenie możliwości odniesienia sukcesu. 

      Zwycięzcami konkursu zostali:

      Klasa I

      I miejsce- Aleksandra Wojtaszek

      II miejsce- Jakub Ziemianek

      III miejsce- Wiktoria Sas

      Klasa II

      I miejsce- Franciszek Wojtaszek

      II miejsce- Kornel Wolski

      III miejsce- Zuzanna Rusnak

      Klasa III:

      I miejsce- Hubert Mszanik

      II miejsce- Anna Kundziarz

      III miejsce- Alicja Bańka

      Wszystkim gratulujemy znajomości lektur!!!

       

     • ZAWODY SPORTOWE

     • MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

      Na stadionie klubu sportowego SKS Sokolica Krościenko nad Dunajcem rozegrano coroczny turniej w którym brało udział aż osiem zespołów szkół podstawowych: trzy z naszej gminy i po jednej z ościennych gmin. Uczestnikami byli chłopcy z klas V i młodsi. Na boiskach rywalizowały drużyny w dwóch grupach. Nasza Szkoła zajęła VI miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!!

      MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ

      KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

      11.06.2018r.

      W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku zostały rozegrane zawody,  w których uczestniczyli uczniowie klas V Szkół Podstawowych z Krośnicy, Krościenka  i Szczawnicy. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami siatkarskimi,  a poziom był wysoki. Nagrody w postaci pucharów i medali sponsorowało Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.  Nasza Szkoła zajęła trzecie miejsce!!

       

      Mini piłka nożna

                      Tuż przed długim weekendem majowym w naszej Gminie odbyły się zawody w mini piłkę nożną. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, a ze względu na kiepskie warunki pogodowe graliśmy na sali gimnastycznej w budynku gimnazjum. Rezprezentacja chłopców naszej Szkoły zwyciężyła ogrywając przeciwników z Krościenka n.D i Grywałdu. Dzięki temu zwycięstwu zakwalifikowała się do turnieju na szczeblu ośrodka Pieniny.

      Mini piłka nożna

      Ośrodek Pieniny

      7 maja na orliku w Maniowach został rozegrany drugi etap zawodów w mini piłkę nożną. Do turnieju zakwalifikowały się drużyny chłopców: Ochotnicy, Łapsze niżne, Kluszkowce, Szczwnicy i Krośnicy.

      Wyniki:

      1m. Ochotnica

      2m. Szczawnica

      3m. Łapsze niżne

      4m. Kluszkowce

      5m. Krośnica

                  Pomimo nie za dobrego miejsca nasi chłopcy bardzo dobrze wypadli na tle przeciwników rozgrywając bardzo wyrównane pojedynki. Gra wyglądała bardzo dobrze, jedyne czego brakowało to skuteczności w sytuacjach podbramkowych.  Dowodzi tego fakt, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Hryc z klasy VI.

       

      Czwórbój lekkoatletyczny

      W czwartek 29 kwietnia odbyły się gminne zawody z lekkiej atletyki. Nasza Szkoła reprezentowana przez uczniów klas IV – VI pojechała do Krościenka nad Dunajcem. Drużyny chłopców i dziewcząt zajęły drugie miejsca.

      Konkurencje czwórboju:

      1. Skok w dal
      2. Rzut piłeczką palantową
      3. Bieg na 60 metrów
      4. Bieg długi ( chłopcy 1000m, dziewczyny 600m.)

       

       

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.