• POETYCKIE ABECADŁO

     •     Dnia 29 maja odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski „ Poetyckie Abecadło” dla klas I-III. W  jury zasiadały: P. Krystyna Błażusiak, P. Magdalena Talar oraz P. Barbara Bielawska- Sosna. Mali uczestnicy konkursu pięknie przygotowali się zaprezentowania wierszy znanych poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Małgorzaty Strzałkowskiej oraz innych twórców dziecięcej poezji. Między recytacją poszczególnych uczestników, uczniowie z widowni odpowiadali na pytania związane ze znanymi wierszami. Widownia również nie próżnowała. Oprócz nagradzania gromkimi brawami występujących, w przerwach dzieci odpowiadały na pytania związane z treściami różnych wierszy Po zakończonej rywalizacji Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim recytatorom i wręczyła im nagrody książkowe oraz dyplomy.  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

     • LEKTURY INACZEJ

     •    Na zajęciach z języka polskiego uczniowie klasy V z Panią Bogumiłą Węgrzyniak przygotowali scenki teatralne na motywach lektury  Ania z Zielonego Wzgórza. Opracowali piękną  scenografię, kostiumy, dokonali podziału na role. Przedstawienie lektury w tak atrakcyjnej formie z pewnością zachęciło innych  uczniów do zapoznania się z dalszymi losami Ani Shirley.

     • DZIEŃ NAUKI

     • 23 maja uczniowie z klasy siódmej uczestniczyli w Dniu Nauki organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem.  Mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami z takich dziedzin jak: biologia, chemia, gastronomia, informatyka, astronomia, geografia, fizyka oraz poznać ofertę edukacyjną szkoły.

     • "DAJ WŁOS"- AKCJA CHARYTATYWNA

     •   Uczennice naszej Szkoły: Łucja Kacperek, Alicja Jaworska, Barbara Wójcik, Karolina Jandura, Oliwia Chlipała i Zuzanna Zachwieja wzięły udział w akcji charytatywnej „Daj Włos!” organizowanej przez Fundację Rak and Roll. Dziewczyny postanowiły oddać włosy na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Fundacja za darmo rozda je kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

      Dziękujemy obsłudze Salonu Fryzjerskiego „Julia” w Szczawnicy za miłą i profesjonalną obsługę oraz rodzicom i opiekunom za pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu.

     • GDZIE BYLIŚMY, CO ZOBACZYLIŚMY...- WYCIECZKI 2017/ 2018

     •   KLASY: I i II

      Dnia 8 maja uczniowie klasy I i II byli na wycieczce w Rabce Zdroju.    W ramach wycieczki mali turyści zwiedzali Muzeum Górali i Zbójników, a następnie brali udział  w grze polegającej na poszukiwaniu zbójnickiego skarbu.

      Po udanych zajęciach w muzeum uczniowie udali się do Parku Rozrywki Rabkoland gdzie zjedli smaczny obiad a potem  korzystali z różnych atrakcji między innymi : karuzel, domu odwróconego do góry nogami, wystawy krzywych luster, Muzeum Orderu Uśmiechu, autek, kolejek szynowych i Małpiego Gaju.

       

      KLASA VI

      W dniach 9-11. 04. klasa szósta była na wycieczce w Warszawie.

      Uczniowie zwiedzili : Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy, Stare Miasto, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik, Sejm RP, Zamek na Wodzie i Park Łazienkowski, Pałac w Wilanowie i Lotnisko Okęcie.

       

      KLASA IV B

      W ramach wycieczki klasowej uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Od ziarna do chleba” organizowanych przez Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach i dużo radości sprawiało im młócenie zboża cepami, mielenie ziarna na żarnach czy wreszcie wyrabianie ciasta na moskaliki. Na koniec była degustacja upieczonych bułeczek i prawdziwej kawy zbożowej.

      KLASA VII

      W dniach 04/05 czerwca uczniowie klasy VII udali się na wycieczkę klasową do Górskiego Ośrodka Szkolno- Wypoczynkowego „ Pod Durbaszką”.  Na terenie schroniska mieli możliwość korzystania z boiska do siatkówki i koszykówki.  W drodze powrotnej zdobyli kolejny szczyt- Wysoką. Po trudach wędrówki mogli odpocząć w Szałasie Bukowinki.

     • II Gminny Konkurs Języka Angielskiego

     • 16.05.2018 w naszej Szkole odbyła się już druga edycja konkursu językowego "Easy English" organizowanego przez szkoły podstawowe z naszej gminy. Do drugiego etapu zakwalifikowano łącznie 42 osoby, z czterech szkół, które pokonały swoich rówieśników podczas eliminacji szkolnych. Podczas etapu gminnego uczniowie zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, gramatyki, komunikacji oraz rozumienia tekstów pisanych. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu która odbędzie się już za rok.

     • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     •   Uczniowie klasy VI z Panią polonistką Barbarą Bielawską - Sosna przygotowali program artystyczny z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Był król Stanisław August Poniatowski, caryca Katarzyna i inne postaci mające wpływ na przebieg tamtych wydarzeń.Na zakończenie programu był quiz wiedzy o okolicznościach uchwalenia Konstytucji.

     • KONKURS CZYTELNICZY

     •       

      24 maja 2018 r. odbył się w Szkole coroczny konkurs czytelniczy "Super Czytelnik".

      Brali w nim udział uczniowie klas: I, II, III. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości lektur, zachęcanie do czytelnictwa, rozwijanie zdrowej rywalizacji oraz stworzenie możliwości odniesienia sukcesu. 

      Zwycięzcami konkursu zostali:

      Klasa I

      I miejsce- Aleksandra Wojtaszek

      II miejsce- Jakub Ziemianek

      III miejsce- Wiktoria Sas

      Klasa II

      I miejsce- Franciszek Wojtaszek

      II miejsce- Kornel Wolski

      III miejsce- Zuzanna Rusnak

      Klasa III:

      I miejsce- Hubert Mszanik

      II miejsce- Anna Kundziarz

      III miejsce- Alicja Bańka

      Wszystkim gratulujemy znajomości lektur!!!

       

     • ZAWODY SPORTOWE

     • MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

      Na stadionie klubu sportowego SKS Sokolica Krościenko nad Dunajcem rozegrano coroczny turniej w którym brało udział aż osiem zespołów szkół podstawowych: trzy z naszej gminy i po jednej z ościennych gmin. Uczestnikami byli chłopcy z klas V i młodsi. Na boiskach rywalizowały drużyny w dwóch grupach. Nasza Szkoła zajęła VI miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!!

      MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ

      KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

      11.06.2018r.

      W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku zostały rozegrane zawody,  w których uczestniczyli uczniowie klas V Szkół Podstawowych z Krośnicy, Krościenka  i Szczawnicy. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami siatkarskimi,  a poziom był wysoki. Nagrody w postaci pucharów i medali sponsorowało Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.  Nasza Szkoła zajęła trzecie miejsce!!

       

      Mini piłka nożna

                      Tuż przed długim weekendem majowym w naszej Gminie odbyły się zawody w mini piłkę nożną. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, a ze względu na kiepskie warunki pogodowe graliśmy na sali gimnastycznej w budynku gimnazjum. Rezprezentacja chłopców naszej Szkoły zwyciężyła ogrywając przeciwników z Krościenka n.D i Grywałdu. Dzięki temu zwycięstwu zakwalifikowała się do turnieju na szczeblu ośrodka Pieniny.

      Mini piłka nożna

      Ośrodek Pieniny

      7 maja na orliku w Maniowach został rozegrany drugi etap zawodów w mini piłkę nożną. Do turnieju zakwalifikowały się drużyny chłopców: Ochotnicy, Łapsze niżne, Kluszkowce, Szczwnicy i Krośnicy.

      Wyniki:

      1m. Ochotnica

      2m. Szczawnica

      3m. Łapsze niżne

      4m. Kluszkowce

      5m. Krośnica

                  Pomimo nie za dobrego miejsca nasi chłopcy bardzo dobrze wypadli na tle przeciwników rozgrywając bardzo wyrównane pojedynki. Gra wyglądała bardzo dobrze, jedyne czego brakowało to skuteczności w sytuacjach podbramkowych.  Dowodzi tego fakt, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Hryc z klasy VI.

       

      Czwórbój lekkoatletyczny

      W czwartek 29 kwietnia odbyły się gminne zawody z lekkiej atletyki. Nasza Szkoła reprezentowana przez uczniów klas IV – VI pojechała do Krościenka nad Dunajcem. Drużyny chłopców i dziewcząt zajęły drugie miejsca.

      Konkurencje czwórboju:

      1. Skok w dal
      2. Rzut piłeczką palantową
      3. Bieg na 60 metrów
      4. Bieg długi ( chłopcy 1000m, dziewczyny 600m.)

       

       

     • DZIEŃ ZIEMI

     •  Dnia  23 kwietnia obchodziliśmy w Szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie  przygotowali plakaty,  transparenty i hasła o ochronie środowiska.  Obchody rozpoczęły się od dźwięków piosenki przygotowanej przez przedszkolaków. Następnie przedstawiciele klas młodszych i starszych zasadzili przed Szkołą ozdobne krzewy. Później wszyscy ubrani w barwy Ziemi,  uczniowie  oraz nauczyciele,  wyruszyli w pochodzie przez wieś niosąc plakaty, wykrzykując hasła i śpiewając.  Niektórzy zaopatrzeni w ochronne rękawice i jednorazowe worki zbierali napotkane na drodze przemarszu śmieci. Towarzyszyła nam piękna,  słoneczna pogodai radość z piękna otaczającego nas świata. 

     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     •   W ramach szkolnej akcji „Bezpieczny czas w Sieci” jako podsumowanie podjętych działań, uczniowie:

      - przygotowali gazetki o tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu;

      - uczestniczyli w kursie-learningowy „3...2...1... Internet”;

      - prezentacja multimedialna „Dekalog Internauty”;

      - zaśpiewali piosenki, opowiedzieli wierszyki a uczniowie klasy VII przygotowali przedstawienie
      pt: „Bezpieczny Internet”;

      Mamy nadzieje, że omawiane treści pomogą uczniom w rozważnym i odpowiedzialnym korzystaniu
      z Internetu. Zachowanie bezpieczeństwa w Sieci jest najważniejsze!!

       

      Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu wychowawcom i uczniom J J

     • WYWIADÓWKA ŚRÓDROCZNA

     • Szanowni Rodzice!!!

      W dniu 26. 04. 2018 roku o godzinie 16: 00 (dla klas: I-III) i  o 16: 30 (dla klas: IV- VII)           w naszej Szkole odbędzie się wywiadówka śródroczna. Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy.

     • SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

     • Tegoroczny turniej tenisa stołowego w naszej Szkole odbył się w większym gronie. Do zawodów przystąpili uczniowie klas: IVa, IVb, V, VI, VII.  Rywalizacja odbywała się systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów w kategoriach chłopców i dziewcząt.

      Wyniki:

      Kategoria chłopcy:

      1. Kamil Hryc
      2. Michał Ponicki
      3. Jakub Ganske

      Kategoria dziewczyny:

      1. Agnieszka Krężel
      2. Weronika Kubicz
      3. Aleksandra Salamon
     • MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

     •   W tym roku po raz pierwszy został rozegrany turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach brały udział klasy: IVa, IVb, V, VI, VII. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”. Drużyna składała się z dziewcząt i chłopców jednej klasy.  Organizatorem zawodów była klasa V w ramach projektu: „Trzymaj formę”. Fundatorem pucharu przechodniego jest Dyrektor Szkoły.

      Wyniki turnieju:

      1. Klasa VI
      2. Klasa V
      3. Klasa VII
      4. Klasa IVb
      5. Klasa IVa
     • NOC SÓW

     • Noc Sów odbyła się 23 marca o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy. Naszym przewodnikiem była Pani Ewa Siedlarczyk. Przez pierwsze dwie godziny poznawaliśmy najważniejsze informacje dotyczące sów i rysowaliśmy je. Poznaliśmy również wiele ciekawostek na ich temat. Kiedy nadeszła godzina 20:00 ubraliśmy się ciepło, zapaliliśmy latarki i poszliśmy do lasu. W drodze udało nam się ujrzeć sarny!

      Spotkanie zakończyliśmy o godzinie 21.00. Było bardzo ekscytująco, ale niestety nie udało nam się usłyszeć żadnej sowy. Mamy nadzieję, że następnym razem nam się uda.

      Uczestniczki Nocy Sów:

      Zuzanna Zachwieja i Aleksandra Salamon.

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW- ZDROWIE DZIECKA

     • Instytut Ochrony Zdrowia realizuje obecnie, na zlecenie Ministra Zdrowia, badanie przesiewowe uczniów szkół podstawowych i średnich pod kątem występowania chorób alergicznych. Badanie zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Badanie jest częścią Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

      Badanie jest całkowicie nieinwazyjne, polega na wypełnieniu ankiety. Specjalnie skonstruowany algorytm po zakończeniu ankiety podliczy wyniki badania dla konkretnej osoby - prawdopodobieństwo występowanie alergicznego nieżytu nosa i astmy oskrzelowej u badanego. Badanie nie zastępuje lekarza w jego pracy, ale znacznie ją ułatwia i przyspiesza diagnostykę.

      Badanie mieści się na stronie internetowej: http://malergia.pl w zakładce "Test Alergiczny". Strona oferuje również wyszukiwarkę konsultacji alergicznych, tak by każdy, kto podejrzewa alergię u swojego dziecka mógł wybrać dogodne miejsce i termin, znając czas oczekiwania w każdej poradni. 

     • TWOJE ŻYCIE TO TWOJE DECYZJE- WARSZTATY

     •   W dniu 5 marca uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pn. „TWOJE ŻYCIE TO TWOJE DECYZJE” - profilaktyka uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze) prowadzonych przez profesjonalnego trenera z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

      Celem warsztatów było:

      - Zdobycie wiedzy i umiejętności przez uczniów, pozwalającej na świadome zachowanie abstynencji w wieku młodzieńczym.

      - Uświadomienie młodym ludziom jak ważne w życiu jest podejmowanie dobrych decyzji.

      - Uświadomienie, że uzależnienie to choroba, która stopniowo przejmuje władzę nad człowiekiem, zmienia jego system wartości.

      - Kształtowanie postawy asertywnej.

                  Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w warsztatach.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.