• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

     • W dniach od 12 do 14 marca uczniowie naszej Szkoły brali udział w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez Ojca Błażeja OFM. Podczas rekolekcjyjnych spotkań dzieci uczestniczyły we Mszy św. połączonej z nauką wielkopostną, na której ojciec rekolekcjonista głosił " Co czynić by stać się dobrym człowiekiem". W trakcie rekolekcji uczniowie mogli przystąpić do spowiedzi i uczestniczyć w drodze Krzyżowej. W przeżywaniu wielkopostnycvh rozważań pomogła schola, która swoim śpiewem ubogacała rekolekcyjne nabożeństwa. Ojcu Błażejowi serdeczne Bóg zapłać za wygłoszenie owocnej nauki.

     • PROGRAM " PEN PALS'

     • Uczniowie klas VI oraz VII uczestniczą w programie „PEN PALS” polegającym na wymianie maili pomiędzy uczniami z innych państw na całym świecie. Program składa się z serii listów w których uczniowie poznają swojego rówieśnika poprzez listy w których dzielą się informacjami na swój temat, swojej szkoły, rodziny jak również miejsca z którego pochodzą.  Jak na razie uczniowie napisali swoje pierwsze listy oraz cześć z nich otrzymała już swoje pierwsze odpowiedzi.Mamy nadzieję ze w najbliższym czasie pozostali uczestnicy programu dostaną listy od nowych kolegów i koleżanek.

     • DZIEŃ PEŁEN CIEKAWYCH PRZEŻYĆ

     •   W dniu 16 marca uczniowie klas I- VII udali się do Szczawnicy, aby uczestniczyć w projekcji filmu " Cudowny chłopiec". Film opowiada o chłopcu, który nazywa się Auggie i od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec pragnie udowodnić kolegom, że piękno jest w człowieku, a nie w wyglądzie zewnętrznym. Po obejrzeniu filmu uczniowie klas I- III udali się do Biblioteki Miejskiej w Szczawnicy w ramach zajęć z programowania. Z kolei uczniowie klas IV- VII w ramach obchodów 670 rocznicy nadania praw miejskich Krościenku nad Dunajcem obejrzeli wystawę w siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego pt: " Dziewolscy herbu de Dziuli w Krościenku, Tylce i Grywałdzie". Pani Dorota Zborowska- pracownik edukacyjny Pienińskiego Parku Narodowego w sposób interesujący przedstawiła uczniom dzieje rodu Dziewolskich na tle wydarzeń historycznych XIX i XX wieku.

       

     • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

     • W dniu 6 marca br. na terenie Gminy Krościenko nad Dunajcem przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
      W eliminacjach tych wzięło udział dziewięcioro uczniów klas I-VI szkół podstawowych, dwanaścioro uczniów klas VII szkół podstawowych i II-III gimnazjum oraz czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwycięzców eliminacji na szczeblu szkolnym.

      Komisję egzaminacyjną powołał Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu,
      a przewodniczył jej mł. bryg. Bartosz Worwa. W wyniku rozgrywek finałowych
      w poszczególnych grupach wiekowych, wyłoniono następujących laureatów:

       

      Grupa I

      1. Krzysztof Górecki – Szkoła Podstawowa w Krośnicy

      2. Kamila Królczyk – Szkoła Podstawowa w Grywałdzie

      3. Agnieszka Krężel – Szkoła Podstawowa w Krośnicy

       

      Grupa II

      1. Dawid Oleś – Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n.D.

      2. Filip Czerwiec – Szkoła Podstawowa nr 1 w Krościenku n.D.

      3. Katarzyna Józefczyk – Szkoła Podstawowa w Grywałdzie

       

      Grupa III

      1. Sylwia Ptak – L.O. w Krościenku n.D.

      2. Marta Niezgoda – L.O. w Krościenku n.D.

      3. Jakub Kordeczka – L.O. w Krościenku n.D.

       

      Do eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 6 kwietnia 2018r. w Nowym Targu zakwalifikowali się z grupy I – Krzysztof Górecki i Kamila Królczyk, z grupy II – Dawid Oleś i Filip Czerwiec oraz z grupy III – Sylwia Ptak i Marta Niezgoda.

       

      Organizatorami eliminacji gminnych był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Krościenku n.D. oraz Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem. Nagrody ufundowali również Pieniński Park Narodowy oraz Nadleśnictwo Krościenko n.D.

       

      Wszystkim laureatom, a szczególnie Krzysiowi Góreckiemu  serdecznie gratulujemy!!!

     • BEZPIECZNY CZAS W SIECI

     •             W Naszej Szkole prowadzona jest akcja pn. „Bezpieczny czas w sieci” w ramach międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który w tym roku przypadł 6.02.2018 r.

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

      Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

      DBI ma na celu:

      • przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
      •  zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania.

       

      Zapraszamy Rodziców do udziału w kursie e-learningowym Bezpiecznie Tu i Tam, w zakresie odpowiedzialnego korzystania z sieci.

      informacje_dla_rodzicow.docx 

      Elementarz_dla_rodzicow.pdf

      Elementarz_dla_dzieci.pdf

      Poradnik_dla_rodzicow.pdf

       

       

     • REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH

     • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019 będzie trwać od 5 – 27 marca 2018 roku.

        Do oddziałów przedszkolnych i klasy I w Szkole Podstawowej w Krośnicy wnioski należy składać w Sekretariacie Szkoły w Krośnicy, ul. Ojca Leona 1.

      Informacje dotyczące rekrutacji oraz pliki do pobrania umieszczone są w zakładce "REKRUTACJA"

     • ZABAWA KARNAWAŁOWA

     •    Uwieńczeniem ciężkiej nauki w I półroczu nasi uczniowie zasłużyli sobie  chwilę rozrywki w postaci balu karnawałowego, który odbył się na sali gimnastycznej naszej szkoły w dniu 6 lutego. Swoją zabawę rozpoczęły młodsze klasy 0-III , którym przedstawiono zasady bezpieczeństwa, a następnie życzono im udanego balu. Na sali  zaroiło się od księżniczek, rycerzy, piłkarzy, Spidermanów, piratów, kowbojów, wróżek, aniołków i innych postaci bajkowych, którzy w tanecznym kroku podrygiwali w takt dziecięcych rytmów . Podczas zabawy uczniowie mogli uczestniczyć w różnych konkursach, a zwycięzcy nagradzani byli słodkościami jak i gromkimi brawami. Każda klasa otrzymała pyszny poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców. Można śmiało powiedzieć, że wszyscy uczniowie bawili się wyśmienicie na tegorocznym balu.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

     •   23 stycznia 2018r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszych szkolnych progach drogie Babcie i Dziadziusiów, z którymi , jak co roku, świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie z klas  I –III oraz  dzieci  z oddziałów przedszkolnych przygotowali piękny program artystyczny, ukazując zgromadzonym gościom swoje talenty.  Recytując  wiersze oraz śpiewając piosenki  wnuczęta wyraziły ogromną miłość i wdzięczność  swoim  Dziadkom.  Po życzeniach i uściskach wszyscy włączyli się w śpiew kolęd, do których na skrzypcach przygrywał pan Daniel Delimata.

     • WYWIADÓWKA

     • WYWIADÓWKA PO I PÓŁROCZU ODBĘDZIE SIĘ 31. 01. 2018r.

      DLA KLAS: I- III godz.16:00

      DLA KLAS: IV-VII godz: 16:30

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW!!!

     • PRZEDSTAWIENIA PROFILAKTYCZNE-TEATR KURTYNA

     • 11 stycznia uczniowie naszej Szkoły mieli przyjemność obejrzeć 2 przedstawienia profilaktyczne pt. „Tu rządzi kot” (klasy I-III) oraz „Możesz odkryć siebie (klasy IV-VII) zaprezentowane przez aktorów z Teatru Kurtyna z Krakowa.

      Tematyka spektakli dotyczyła profilaktyki zachowań ryzykownych (uzależnienia od alkoholu, narkotyków, bezpieczne korzystanie z Internetu) oraz kształtowaniu postaw społecznych.

      Dzieciom bardzo podobały się przedstawienia, oglądały je z ogromnym zainteresowaniem.

     • XLII PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

     •   

      Dnia 11 stycznia 2017 r. odbyły się Gminne Eliminacje do XLII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Z naszej Szkoły wzięło w nich udział 6 uczniów w trzech grupach wiekowych: kl. 0- III i kl. IV- VI oraz VII.

      Kategoria recytatorów kl 0-III

      I miejsce- Zuzanna Rusnak kl. II

      Kategoria recytatorów kl. IV- VI

      I miejsce- Alicja Jaworska, kl. VI

      II miejsce- Krzysztof Górecki, kl. IVa

      III miejsce- Maciej Wójcik, kl. V

      Kategoria recytatorów kl. VII i gimnazjum

      II miejsce Aleksandra Salamon, kl. VII.

      Do finału, który odbędzie się 08 lutego 2018 roku zakwalifikowali się: Zuzanna Rusnak, Alicja Jaworska, Krzysztof Górecki oraz Aleksandra Salamon.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

       

     • JASEŁKA

     •   Nasz szkolny katecheta ksiądz Mariusz Gomoliszek przygotował w tym roku jasełka z uczniami klasy piątej i szóstej. Scenariusz był bardzo ciekawy. Nawiązywał do miejsca Narodzonego Jezusa we współczesnym świecie.

     • KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY

     •   Jak co roku w Szkole został ogłoszony konkurs na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy.

      Część stoików zostanie ofiarowana wraz ze świątecznymi życzeniami osobom chorym i samotnym z Krośnicy, a część zostanie sprzedana przez wolontariuszy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla podopiecznego Fundacji A. Worwy- p. Andrzeja Tkaczyka.

     • WIECZÓR KOLĘD

     •   19 grudnia, po raz pierwszy w naszej Szkole, odbył się Wieczór kolęd. Zgromadził on całą społeczność szkolną oraz mieszkańców Krośnicy i Hałuszowej.

                  Przybyli goście mogli wysłuchać występów dzieci, które przygotowały repertuar na ten wieczór. Każda klasa, począwszy od oddziałów zerowych aż do najstarszej młodzieży szkolnej, zaprezentowała kolędę bądź scenkę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia.

                  Mogliśmy również podziwiać utalentowanych muzycznie uczniów, którzy indywidualną grą na instrumentach uświetnili ten wieczór.

      Ten wyjątkowy czas umilała nam kapela góralska pana Daniela Delimaty. Wspólnie zaśpiewane kolędy, pozwoliły poczuć świąteczny klimat.

                  Na zakończenie wieczoru pani dyrektor złożyła  najserdeczniejsze życzenia rodzicom, pracownikom, nauczycielom, uczniom oraz wszystkim gościom. Połamaliśmy się również opłatkiem. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Krośnicy za liczne przybycie.

      Wieczorem kolęd zakończyliśmy również akcję charytatywną „Świeczka na stół wigilijny- dar dla Andrzeja”, którą we współpracy z Fundacją im. A.Worwy w Nowym Targu prowadzili  wolontariusze z naszej Szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie naszej akcji. Udało nam się zebrać 4170,24 zł.

     • WARSZTATY TECHNIKĄ DECOUPAGE

     • Uczniowie z klas III – VII wraz z chętnymi rodzicami wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Ewę Majerczak. Wykorzystując technikę – decoupage -  wykonywali przepiękne świąteczne ozdoby. Część własnoręcznie ozdobionych świec uczniowie przekazali do rozprowadzenia w ramach akcji ”Świeca na stół wigilijny - dar dla Andrzeja” prowadzonej przez szkolny wolontariat we współpracy z Fundacją A. Worwy w Nowym Targu.

     • ZAPRASZAMY NA WIECZÓR KOLĘD

     • Pani Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy zapraszaja Mieszkańców na I WIECZÓR KOLĘD, który odbędzie się we wtorek 19 grudnia o godzinie 17: 00         w Sali Gimnastycznej naszej Szkoły.

      Serdecznie zapraszamy!!!

      W trakcie wieczoru będzie możliwość zakupu świątecznej świeczki w ramach akcji charytatywnej prowadzonej przez wolontariuszy naszej Szkoły " ŚWIECZKA NA STÓŁ WIGILIJNY- DAR DLA ANDRZEJA".

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.