• XLVI PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

     • Czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w gminnych eliminacjach do XLVI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia  - Florka, które odbyły się 11 stycznia bieżącego roku w Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Dwie uczennice z II grupy wiekowej (kl. IV – VI) recytowały  dwa utwory poetyckie pisane gwarą. Z kolei gawędziarze ( z kl. V i VII) recytowali gawędy Kazimierza Przerwy – Tetmajera i Stanisława Krzeptowskiego Białego.  Uczniowie zajęli wysokie miejsca, a troje z nich zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 26 stycznia br. w Białym Dunajcu. Gratulujemy uczestnikom  i życzymy powodzenia   w finale Przeglądu.

    • KONKURS ŚWIĄTECZNY
     • KONKURS ŚWIĄTECZNY

     • Grudzień to czas przedświątecznych przygotowań, ale także dekoracji. W szkole odbył się konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową, w którym wzięło udział aż 36 uczniów klas 0-3. Zwycięzcami zostali:

      Klasa 0 Sara Malik

      Klasa 1 a Sebastian Koterba

      Klasa 1 b Iga Szewczyk

      Klasa 2 Aneta Tokarczyk

      Klasa 3 Ksawery Jaworski.

      Ponadto wyróżnienia otrzymali : Anna Murzyn ,Krystian Golonka, Kinga Rusin, Witold Wolski, Wiktor Bąk.Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników zostały wręczone 22.12.2022 r.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

    • ŚWIĄTECZNA WYMIANA KARTEK
     • ŚWIĄTECZNA WYMIANA KARTEK

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia klasa VI kolejny raz wzięła udział w wymianie kartek z życzeniami w języku angielskim ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Osieczanach. Uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki na zajęciach z języka angielskiego.W kulturze brytyjskiej tradycja kupowania i wysyłania kartek świątecznych sięga początków XIX wieku i jest ściśle związana z dobroczynnością, gdyż na ten cel przeznaczony jest dochód ze sprzedawanych kartek. Podczas gdy na świecie rozwój mediów społecznościowych i poczty elektronicznej doprowadził do spadku liczby wysyłanych kartek świątecznych, Brytyjczycy w dalszym ciągu pielęgnują tą piękną tradycję. W brytyjskich domach kartki to ważna część dekoracji świątecznych.

    • CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC...
     • CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC...

     • W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Pragniemy przeżyć niepowtarzalne świąteczne chwile w miłości, nadziei i pokoju oraz wzajemnej bliskości. W tym wyjątkowym czasie składamy serdeczne życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2023 Roku.

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy

       

       

    • "TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO"
     • "TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO"

     • notatka_i_logo_17.05.2021.pdf

      PROJEKT FUNDACJI SANTANDER „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”

      W ramach projektu Fundacji Santander „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO” na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy została zagospodarowana przestrzeń przyszkolna. Powstał zielony ogród oraz wykonany został mural na jednej ze ścian budynku gospodarczego. Pejzaż przedstawia wieżę widokową na Lubaniu, przypominając o pięknie naszej gminy. Dzięki tej akcji Szkoła, a przede wszystkim uczniowie zyskali nowe miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

      Na realizację projektu Szkoła otrzymała grant w wysokości 3000 zł.

      Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w realizację projektu upiększającego otoczenie Szkoły i służącego całej naszej społeczności.


     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

     • Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym szczególnie myślimy o ludziach samotnych, chorych i potrzebujących. Dlatego też członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, uczniowie klas 0 – 3 oraz Komitet Rodzicielski  Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy przygotowali stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe, które można było zakupić w niedzielę 18 grudnia 2022 roku podczas kiermaszu świątecznego w Krośnicy przy kościele pw. św. Józefa Robotnika. Pozostałe ozdoby i stroiki zostaną przekazane osobom chorym   i samotnym w Krośnicy.

    • SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE
     • SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

     • 15 grudnia Teatr Edukacji i profilaktyki „Maska” z Krakowa przyjechał do naszej szkoły, aby zaprezentować dwa spektakle profilaktyczne dla uczniów klas 0-IV pt. „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości ?” oraz dla uczniów klas V-VIII pt. „Laboratorium życia”. Młodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie promujące czytelnictwo, a starsi mieli okazję zobaczyć spektakl poruszający problem zażywania dopalaczy i picia alkoholu.

    • MIKOŁAJKI
     • MIKOŁAJKI

     • Z okazji mikołajek klasy VI, VII i VIII były w kinie Helios w Nowym Sączu, a klasy  IV i V wybrały się w tym roku  do kręgielni Szklarnia w Gołkowicach Dolnych. Celem wyjazdu było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, aktywne spędzenie czasu, zainteresowanie uczniów ciekawą dyscypliną sportu, a także integracja zespołów klasowych. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Trzy godziny gry minęły bardzo szybko, a w tym czasie uczniowie mogli zjeść pyszną pizzę i inne smakołyki.

    • OBCHODY 104. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
     • OBCHODY 104. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • Społeczność naszej Szkoły uczciła 104. rocznicę odzyskania niepodległości  na różne sposoby. Najpierw 10 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klasy czwartej. Następnie 11 listopada br. poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy wziął udział w gminnych uroczystościach Święta Niepodległości, które miały miejsce w Krościenku nad Dunajcem. Trzecim etapem obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości było zorganizowanie Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbył się w naszej szkole 17 listopada br. Pierwsze miejsce otrzymała klasa 6, której uczniowie wykazali się umiejętnościami gry na różnych instrumentach muzycznych. Drugie miejsce zdobyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, a więc klasa 0, która przygotowała piękny występ do piosenki „ Przybyli ułani pod okienko” Feliksa Gwiżdża. Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy 1a, którzy zaprezentowali piosenkę wojskową z okresu międzywojennego pod tytułem  „Serce w plecaku”. Pozostałe klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gdyż poziom był wysoki i wyrównany. Mamy nadzieję, że konkurs był dla uczniów okazją do przybliżenia historii naszego kraju, manifestowania uczuć patriotycznych i dumy z bycia Polakiem.

    • XXVII POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY " NIEPODLEGŁOŚĆ"
     • XXVII POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY " NIEPODLEGŁOŚĆ"

     •  Rozstrzygnięto XXVII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Niepodległość” organizowany przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

      Nagrody otrzymały: Oliwia Bielawska i Aleksandra Wojtaszek z klasy VI.

      Wśród wyróżnionych znalazła się praca Wiktorii Sas, również uczennicy VI klasy.

      Dziewczynki  uczestniczyły w uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień, obejrzały wystawę, na której zaprezentowano prace nadesłane na konkurs. Otrzymały upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

       

                                                                                                                  Iwona Regiec

    • I NIEPODLEGŁOŚCIOWY MARSZ Z KIJKAMI NA GÓRĘ WDŻAR
     • I NIEPODLEGŁOŚCIOWY MARSZ Z KIJKAMI NA GÓRĘ WDŻAR

     •        11 listopada przedstawiciele Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego im. Józefa Gąsiora postanowili uczcić 104 rocznicę odzyskania niepodległości marszem z kijkami nordic walking na pobliską Górę Wdżar. O godzinie 10.00 wraz z opiekunami – P. Alicją Mąka i p. Katarzyną Bochnak, po krótkim instruktażu z techniki marszu z kijkami wyruszyliśmy na trasę. Początkowo mgła rozpościerająca się wokół nie zapowiadała dobrej widoczności. Na szczyt dotarliśmy ścieżką edukacyjno - przyrodniczą w starych kamieniołomach (Wąwozem Papieskim) mijając po drodze ołtarz papieski oraz szereg tablic informacyjnych, m. in. o historii kamieniołomu oraz faunie i florze okolicy. Po dotarciu na wypłaszczenie pod szczytem czekała nas niespodzianka – zachwycająca panorama Tatr. Uczniowie mieli okazję zrobić piękne zdjęcia wykorzystując gimbal do telefonu oraz aparat (sprzęty zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”). Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że ta inicjatywa powinna być kontynuowana w latach następnych.

    • " W GÓRACH JEST WSZYSTKO CO KOCHAM..."
     • " W GÓRACH JEST WSZYSTKO CO KOCHAM..."

     • „ W górach jest wszystko, co kocham………..”

                                                 / J. Harasymowicz/

              8 listopada uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami – p. Joanną Noworolnik, p. Katarzyną Bochnak oraz p. Krzysztofem Czubiakiem wyruszyli na wycieczkę w Małe Pieniny.

      Górską wędrówkę rozpoczęliśmy w Jaworkach wspinając się niezbyt stromą drogą do Górskiego Ośrodka Szkolno – Wypoczynkowego pod Durbaszką. Po krótkim odpoczynku i posiłku na świeżym powietrzu, podziwiając piękno otaczającej nas przyrody skierowaliśmy się w stronę Wysokiego Wierchu. Towarzyszące nam słońce i błękitne, jesienne niebo oraz niesamowita widoczność pozwoliły cieszyć się pięknymi widokami, których na Wysokim Wierchu nie brakuje. Panorama obejmuje wszystkie strony świata – można podziwiać Tatry, Trzy Korony, Radziejową…

      Po "widokowej uczcie” i odpoczynku tą samą trasą wróciliśmy do Jaworek gdzie czekał na nas autobus.

    • PictureDictionary
     • PictureDictionary

     • W tym roku po raz drugi w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczno-językowy dla klas I-IV              pt. "PictureDictionary." Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy plastycznej oddającej znaczenie danego słowa w języku angielskim za pomocą ilustracji.Komisja oceniała: zgodność z regulaminem i tematyką konkursu, poprawność językową, pomysłowość, kreatywność, estetykę prac.Uczniowie złożyli 19 prac. Wszystkie z nich zachwyciły komisję konkursową, która miała trudny orzech do zgryzienia rozstrzygając konkurs. Nasi uczniowie oraz ich rodzice wykazali się ogromną kreatywnością i pracowitością w przygotowaniu prac.Wyniki konkursu:

      I miejsce - Wiktor Bąk  z klasy III

      II miejsce - Iga Szewczyk z klasy Ib

      III miejsce - Wiktor Wolski z klasy IV

      Wyróżnienia:Krystian Golonka z klasy Ia, Stanisław Tokarczyk z klasy Ib, Witold Wolski z klasy II,   Alicja Janczy z klasy II

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki na akademii z okazji Święta Niepodległości. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

    • SUKCESY SPORTOWE
     • SUKCESY SPORTOWE

     • Uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w zawodach powiatowych, które odbyły się 26 października w Niedzicy. W turnieju wzięło udział 6 zespołów. Mecze rozgrywane były 2x 8 min systemem grupowym, a następnie pucharowym. Chłopaki pomimo trudnego początku świetnie się zaprezentowali i ukończyli turniej jako mistrzowie powiatu.

      Skład zwycięskiego zespołu:

      1. Jakub Ziemianek

      2. Igor Wolski

      3. Damian Golonka

      4. Antoni Kundziarz

      5. Igor Jaworski

      6. Maksymilian Chlipała

      7. Łukasz Siedlarczyk

      8. Kamil Oleksy

      9. Maciej Ziemianek

      10. Wiktor Wolski

       Halowa piłka nożna

       Na Sali naszej Szkoły odbyły się zawody w halową piłkę nożna klas 7-8. Podczas turnieju eliminacyjnego dziewczyny zajęły 2 miejsce, a chłopcy zdobywając pierwsze miejsce zakwalifikowali się na zawody ośrodka Pieniny.

       Igrzyska młodzieży szkolnej odbyły się 28.10.2022 w Maniowach. W zawodach wzięło udział 5 szkół. Mecze trwały 2x8 min, a turniej był rozgrywany systemem: „każdy z każdym”. Bilans 2 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki dał nam 2 miejsce i dzięki temu zakwalifikowaliśmy się do zawodów powiatowych które także odbędą się w Maniowach. Gratulację i powodzenia w następnych rozgrywkach!

       Koszykówka 3x3

       Uczniowie Naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w zawodach w koszykówkę 3x3. Zawody gminne zostały rozegrane na Sali gimnastycznej SP nr. 2 w Krościenku n.D systemem każdy z każdym. Oto wyniki jakie uzyskali nasi uczniowie:

       Kat. chłopcy 4-6: 2 miejsce

       Kat. Dziewczęta 4-6: 1 miejsce

       Kat. Chłopcy 7-8: 2 miejsce

       Kat. Dziewczęta 7-8: 1 miejsce

       Dziewczęta w obu kategoriach uzyskały awans do zawodów ośrodka Pieniny.

       20 Października na Sali gimnastycznej w SP nr. 2 w Krościenku n.D odbyły się zawody ośrodka, w których naszą gminę reprezentowały dziewczyny z klasy 8. Ostatecznie uplasowały się na 2 miejscu i awansowały do zawodów powiatowych.

       Zawody powiatowe odbyły się 27 października w Skawie. Po zaciętych meczach nasze dziewczyny zajęty czwartą lokatę!

       Świetny wynik jak na pierwsze starty w tej dyscyplinie.

       

      PIŁKA KOSZYKOWA

       

      Nasza szkoła była gospodarzem rozgrywek z piłki koszykowej na szczeblu gminnym w Igrzyskach Dzieci oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Wystartowaliśmy we wszystkich kategoriach. Zawody odbywały się w duchu sportowej rywalizacji. Oto wyniki jakie osiągnęła nasi uczniowie. W kategorii klas 4-6 dziewczęta zajęły 3 miejsce, z kolei chłopcy po zaciętym boju ostatecznie uplasowali się na 2 miejscu. W klasach starszych (klasy 7-8) chłopcy zajęli 3 miejsce, a dziewczęta po wyrównanej walce (decydował stosunek koszy zdobytych do straconych) ostatecznie wygrały turniej i awansowały na zawody Ośrodka Pieniny. Gratulujemy wszystkim uczniom którzy reprezentowali Szkołę!

       

      Zawody  Ośrodka „ PIENINY”

                      Dnia 1.12 w Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem odbyły się zawody z piłki koszykowej dziewcząt klas 7-8. W zawodach uczestniczyły drużyny z SP 1 w Szczawnicy, Ochotnica Skrodne, Kacwin, i Maniowy. Po zaciętych pojedynkach i bardzo wyrównanych meczach( o miejscach 3-5 decydowały bezpośrednie pojedynki oraz stosunek koszy zdobytych do straconych) nasza szkoła ostatecznie zajęła 5 miejsce.

      Skład:

      1. Anna Ligas

      2. Anna Kundziarz

      3. Alicja Bańka

      4. Julia Niemiec

      5. Zuzanna Rusnak

      6. Martyna Jaworska

       

      Ostatnie zmagania sportowe uczniów naszej Szkoły!

       

      Mini piłka siatkowa

                  14 marca w Szkole Podstawowej nr. 1 w Krościenku odbyły się gminne zawody chłopców i dziewcząt dla klas 4-6 z mini piłki siatkowej. Uczniowie rozgrywali swoje mecze w do dwóch wygranych setów, przy czym w każdym secie występowała inna czwórka zawodników.  Reprezentacja naszej Szkoły zajęła 2 miejsce w obu kategoriach.

      Gratulujemy!

       

      Piłka ręczna klas 7-8

      Nasza szkoła była gospodarzem zmagań z piłki ręcznej dla starszych klas. Chłopcy i dziewczęta rywalizowały w zawodach gminnych o awans do następnego etapu zawodów. Tym razem byliśmy gościnni dla naszych przeciwników zajmując 2 miejsca w obu kategoriach. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

       

      Piłka ręczna klas 4-6

      Kolejną dyscyplina do rywalizacji w naszej gminie była piłka ręczna dla młodszych klas. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy i dziewczęta. Gospodarzem tej rywalizacji była Szkoła Podstawowa w Grywałdzie. W zawodach uczestniczyły szkoły z Grywałdu, Krośnicy i Krościenka. Po wyrównanej walce toczącej się z duchem gry 1 miejsce wywalczyli chłopcy z naszej Szkoły. Dziewczęta ostatecznie zajęły 2 miejsce. Tym samych chłopcy wywalczyli awans do zawodów Ośrodka Pieniny. Gratulacje!

      Piłka ręczna 4-6

      Kolejnym etapem z piłki ręcznej były zawody Ośrodka Pieniny które odbyły się na hali sportowej w Łapszach Niżnych. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Ochotnicy Dolnej, Maniów oraz Frydmana. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. W każdym meczu musiał zostać wyłoniony zwycięzca w regulaminowym czasie gry lub po rzutach karnych. Chłopcy z naszej szkoły zapewnili sobie 2 miejsce, które daje nam awans do zawodów powiatowych. Serdecznie gratulujemy!

       

    • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE
     • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

     • Do grona naszych czytelników zostały włączone dzieci pięcioletnie z prywatnego przedszkola w Krośnicy. Przedszkolaki odwiedziły naszą szkolną bibliotekę dnia 28.10.2022r w której spotkały bajkowe krasnale. Krasnale te  przedstawiły dzieciom regulamin biblioteki ,opowiedziały  jak należy się zachowywać  podczas spędzania czasu w bibliotece oraz jak należy dbać o książki.  Było wiele zagadek oraz pytań dotyczących bajek  podczas których dzieci otrzymywały słodkości od krasnoludków za dobre odpowiedzi.

      Złożyły uroczyste przyrzeczenie, że "będą dbać o książki, krzywdy zrobić im nie dadzą". Na zakończenie z wielką przyjemności przedszkolaki wypożyczyły sobie książeczki z bajkami.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.