• KARNAWAŁ
     • KARNAWAŁ

     • W tym roku ze względu na panującą pandemię karnawał w naszej szkole przebiegł inaczej niż zazwyczaj. Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w tańcach, zabawach z chustą animacyjną i wielu konkursach. Drugoklasiści spróbowali swoich sił w nauce tańca współczesnego. Natomiast trzecioklasiści zakończenie karnawału uwieńczyli nauką narodowego tańca - poloneza.

      Nasi milusińscy z oddziałów przedszkolnych przebrani w piękne stroje karnawałowe dali upust swojej energii podczas radosnych tańców i licznych konkursów. Także nasi drodzy rodzice zrobili uczniom niespodziankę przygotowując dla nich słodki poczęstunek.

    • XV EDYCJA PROGRAMU INSTA. LING
     • XV EDYCJA PROGRAMU INSTA. LING

     • W styczniu zakończyła się XV edycja programu Insta.Ling - skuteczna nauka słówek. Nasza szkoła właśnie otrzymała złoty certyfikat jakości kształcenia języka angielskiego w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling w semestrze zimowym roku szkolnego 2020/2021. Dziękujemy rodzicom za wspieranie uczniów w czasie trwania programu. Obecnie bierzemy udział w XVI edycji trwającej do czerwca 2021r.

    • WIECZÓR KOLĘD
     • WIECZÓR KOLĘD

     • Uczniowie klasy III przygotowali filmowy wieczór kolęd, który obejrzeli wspólnie z Rodzicami dnia 22 grudnia 2020r. W programie słowno – muzycznym mogliśmy usłyszeć kolędy, nie tylko w wykonaniu wokalnym, ale również grane na instrumentach przez dzieci i Rodziców. Uczniowie recytowali  fragmenty wierszy o tematyce bożonarodzeniowej autorstwa m. in ks. Jana Twardowskiego, W. Chotomskiej oraz T. Kubiaka.

    • BARWY ZIMY- KONKURS PLASTYCZNY
     • BARWY ZIMY- KONKURS PLASTYCZNY

     •      Uczniowie klasy 4-7 wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Barwy zimy”.

      Technika prac była dowolna. Wśród nagrodzonych znalazły się obrazki wykonane  farbami, kredkami, wyklejane papierem kolorowym i bibułą.

       

      W kategorii klas 4-5 nagrody otrzymują:

      Franciszek Wojtaszek kl. 5

      Amelia Jandura kl. 4

      Filip Hamerski kl. 4

      Aleksandra Wojtaszek kl. 4

      Milena Pichniarczyk kl. 4

       

      W kategorii klas 6-7 nagrodzono prace następujących uczniów:

      Magdaleny Jankowskiej kl. 7a

      Magdaleny Oleksy kl. 6

      Gabrieli Jankowskiej kl. 7a

      Gabrieli Góreckiej kl. 7 a

      Katarzyny Wojtaszek kl. 7 b

       

       

               Każda z nagrodzonych osób otrzyma pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Radę Rodziców.

       

       

      Gratulujemy.

    • MIKOŁAJ W SZKOLE
     • MIKOŁAJ W SZKOLE

     • …Człap, człap, człap, człap, słychać już, Święty Mikołaj jest tuż, tuż…”

         Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu szkoły. Od samego rana w oddziałach przedszkolnych panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego Mikołaja. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane, a także założyły czerwone, mikołajowe czapeczki oraz inne świąteczne gadżety.

      Długo oczekiwany gość przybył do naszej szkoły w poniedziałek, 7 grudnia. Został powitany gromkimi brawami. Na wstępie dzieci zaskoczyły Świętego, wręczając mu prezent z okazji jego Imienin, a także zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Mikołaj bardzo dziękował za pamięć, piękne wiersze i piosenki. Z chęcią poczęstował się ciepłym mlekiem oraz pierniczkami, a marchewki i mandarynki zabrał dla reniferów oraz swoich pomocników – elfów. Każdy grzeczny przedszkolak dostał piękny prezent i miał szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem.

      W ten poniedziałkowy dzień na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

      Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc Mikołajowi w przygotowaniu paczek oraz Panu Krzysztofowi za wykonanie profesjonalnych, pamiątkowych zdjęć.

    • ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY
     • ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY

     • SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA BRZECHWY W KROŚNICY

      ZAPRASZA DO UDZIAŁU

      W KONKURSIE 

      "ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY"

       

       Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły

      Prace podpisane (imię, nazwisko i klasa) należy składać do dnia 18 grudnia (tj. piątek)

      w Kościele p.w. Józefa Robotnika w Krośnicy u O. Mariusza Gomoliszka.

       

      Dnia 20 grudnia (tj. niedziela) stroiki będzie można zakupić

      podczas kiermaszu Bożonarodzeniowego.

       

      Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc rodzinie,

       która ucierpiała w wyniku pożaru.

       

      Wyniki konkursu będą umieszczone na stronie internetowej szkoły.

       

       

       

    • BARBÓRKA W KLASIE DRUGIEJ
     • BARBÓRKA W KLASIE DRUGIEJ

     • 4 grudnia swe święto obchodzą górnicy. Z okazji nadchodzącego święta górników uczniowie klasy 2 podczas zdalnych zajęć mieli okazję obejrzeć  film przedstawiający ciężką i niebezpieczną pracę górników, dowiedzieć się jak powstał węgiel, i że czapka górnicza to czako. Dzieci poznały postać patronki górników – św. Barbarę i dowiedziały się, że święto górników nazywane jest także Barbórką. Podczas zajęć technicznych uczniowie wykonali czapki górnicze.

      Wszystkim górnikom życzymy wszystkiego najlepszego: niech  Św.  Barbara strzeże Was każdego dnia.

    • CZARODZIEJSKI DZIEŃ
     • CZARODZIEJSKI DZIEŃ

     • Jest taki czas w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb...Od wieków w noc Świętego Andrzeja w domach odbywały się najróżniejsze obrzędy, które odkrywały przyszłość panien i kawalerów.
      Nie mogło być inaczej w Krośnicy! W piątek ,27 listopada, przedszkolaki kultywując tradycję losowały wróżby, przelewały wosk i poznały symbole magicznej wiedzy.
      Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają się oderwać od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji.
      Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego czarodziejskiego dnia!

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.