• KONKURSY O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ

     • regulaminmodernizuj.pdfedukacja.pdf  modernizuj.pdf 

      regulaminedukacja.pdf                                                                                                                                                              W załacznikach zawarta jest informacja o konkursach dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych na terenie gminy Krościenko nad Dunajcem o charakterze edukacyjnym w zakresie niskiej emisji  PT                                       

     • SETNA ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II

     • W tym roku przeżywamy wielkie wydarzenie związane z osobą Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego. To setna rocznica jego urodzin. Jan Paweł II to  jedna z najważniejszych postaci XX wieku, osoba pod każdym względem wybitna i wyjątkowa.

      Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. 

      Niech ta rocznica będzie dla nas okazją do  ponownego sięgnięcia do nauczania Św. Jana Pawła, a Jego życie inspiracją do wielu dobrych zmian w naszym życiu.

    • 50 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 22 kwietnia
     • 50 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 22 kwietnia

     • Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest

      "Działanie na rzecz klimatu".

      Pamiętaj, że zmieniając codzienne nawyki na bardziej ekologiczne, małymi kroczkami wpływasz na poprawę klimatu!

       

     • DRODZY CZYTELNICY

     • Poniżej udostępniamy linki bibliotek, dzięki którym możecie bez wychodzenia z domu czytać /zadane przez nauczycieli/ lektury, a także inne książki rozwijające Wasze pasje i zainteresowania, a przede wszystkim umilające Wam czas spędzony w domu.

      https://biblioteka.pl/artykul/Darmowe-ksiazki-w-internecie/9587

      WolneLektury.pl
      Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.


      Lektury.gov.pl
      Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.


      ChmuraCzytania.pl
      Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.
      Masz tę moc - ebook o koronawirusie
      Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?

      Polona.pl
      Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe

     • DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!!!

     • Do sprawnego komunikowania się z uczniami niezbędne są aktualne adresy e-mail.  W związku z tym, zwracamy się z prośbą o podanie aktualnych adresów e-mail uczniów  klas IV – VIII, a jeżeli uczeń nie posiada jeszcze adresu e-mail, prosimy o jego założenie  i poinformowanie o tym wychowawcę klasy przez dziennik elektroniczny.

    • DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU
     • DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU

     • W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

      Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

      Materiały można pobrać pod adresem:

      https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

     •       W ramach realizowanego w naszej Szkole projektu „Szkolne Safari” zachęcamy do udziału  w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Warto wziąć udział, gdyż cel akcji jest szlachetny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na sfinansowanie wyprawy dla dzieci ze szkoły podstawowej w Kwamneke (Tanzania) do Parku Narodowego Saadane organizowanej przez Fundację DZIECI AFRYKI. Przygotowane przez Was pisanki będzie można zakupić w trakcie szkolnego kiermaszu świątecznego.

      Pisanki należy oddać wychowawcy klasy w terminie do 2 kwietnia 2020r.

                                                                                                                                                             Organizatorzy:

                                                                                                                                                              klasy II i VIB

                                                                                                                                                          z wychowawcam

     • APEL DO UCZNIÓW I RODZICÓW

     • https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

      UCZNIOWIE I RODZICE !!!

      W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa przekazujemy informacje na temat bezpieczeństwa:

      1. Zachowaj spokój – wszelkie najnowsze ustalenia można znaleźć na stronie GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO I MINISTERSTWA ZDROWIA.

      2. Przestrzegaj podstawowych zasad higieny;

      – często myj ręce ciepłą wodą i mydłem zgodnie z instrukcją,

      – zasłaniaj nos chusteczka higieniczną podczas kichania i usta podczas kasłania – jeśli nie masz chusteczki zasłoń usta i nos rękawem w okolicy powyżej łokcia a nie dłońmi,

      - unikaj kontaktu z osobami, które kichają i kaszlą.

       3. Przeziębione lub chore dzieci pozostawić w domu.

      4. Wszelkie objawy (gorączka, kaszel, trudności z oddychaniem, bóle mięśni) konsultować z lekarzem.

      5.W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń  na infolinie Ministra Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo)

    • SZKOLNE SAFARI
     • SZKOLNE SAFARI

     • 20 września 2019 r. naszą Szkołę odwiedził Krystian „ Wild” Tyrański – podróżnik, prezenter radiowy Polskiego Radia Dzieciom, twórca projektu „ Szkolne Safari”, miłośnik dzikiej przyrody. W swojej prezentacji przedstawił uczniom główne założenia projektu oraz relacje z działań podjętych w roku poprzednim. Szkolne Safari to edukacyjna przygoda dla dzieci szkolnych przybliżająca dziką przyrodę chronioną w parkach narodowych. Dzieci ze szkół podstawowych w Polsce, w Szwecji i w Tanzanii wyruszają na odkrywcze safari do parków narodowych, poznają przyrodnicze piękno swoich krajów i dzielą się nim przygotowując różnego rodzaju prezentacje. W swojej klasie zakładają Dziką Bazę i nawiązują relację z innym szkołami. Dodatkowo dzieci zbierają fundusze by na wyprawę do parku narodowego pojechali uczniowie z uboższych rejonów świata. Edukacyjnej przygodzie towarzyszy: National Geographic Kids, Polskie Radio Dzieciom, Fundacja Dzieci Afryki. Patronat honorowy projektu: Polskie Parki Narodowe.

      W tym roku do projektu  dołączą uczniowie klasy II i VIb naszej Szkoły. Pierwsze działanie to wyprawa do Pienińskiego Parku Narodowego!!!

       

      Szkolne Safari w Pienińskim Parku Narodowym

               Dnia 16 października 2019r. klasa II, w ramach realizowanego projektu „Szkolne Safari”, uczestniczyła w wyprawie do Pienińskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili zamek  w Czorsztynie, obejrzeli wystawę w pawilonie PPN przy hali Majerz , poznali wiele ciekawostek dotyczących fauny i flory Pienin, podziwiali malowniczy krajobraz naszego regionu.

       

      SZKOLNE_SAFARI_2019-2020_PRZEWODNIK.pdf

    • IX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
     • IX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     • Dnia 06.03.2020 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku nad Dunajcem odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klas VI-VIII: Gabriela Górecka, Marta Siedlarczyk oraz Marcin Wojtaszek.

                  Marta Siedlarczyk z kl. VII zajęła drugie miejsce.

                  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

    • WIELKI SUKCES SPORTOWY
     • WIELKI SUKCES SPORTOWY

     • Chłopaki z klasy piątej, szóstej A i B sprawili nie lada niespodziankę na zawodach powiatowych,  które odbyły się w Niedzicy. Zespół po bardzo wyrównanej rywalizacji w rzutach karnych zapewnił sobie mistrzostwo powiatu. Tytuł dawał naszym uczniom prawo do reprezentowania powiatu nowotarskiego w zawodach rejonowych.

      Skład zespołu:

      1. Patryk Wolski
      2. Michał Ponicki
      3. Przemysław Gruca
      4. Dawid Siedlarczyk
      5. Szymon Kołek
      6. Kacper Pyter
      7. Krzysztof Górecki
      8. Kamil Śliwński
      9. Partyk Rajczak

       

      Na turniej drużyna SP Krośnica pojechała w niezmienionym składzie. W półfinałach wojewódzkich rywalizowali mistrzowie powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego oraz myślenickiego. Zawody odbyły się na hali Gorce w Nowym Targu w dniu 5.11.2019r. Rywalizacja odbywała się systemem „ każdy z każdym”.  Po zwycięstwie i porażce w ostatnim meczu chłopcy walczyli z szkołą ze Stryszawy. Zwycięstwo dawało awans do finałów wojewódzkich.  Po zaciętym boju spotkanie zakończyło się remisem, który dawał nam w ostatecznym rozrachunku drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy chłopakom, gdyż jest to najlepszy wynik w historii sportu Szkoły Podstawowej w Krośnicy.

       

      Dokładne wyniki znajdują się pod adresem:

      https://pck.nowotarski.org.pl/igrzyska-komunikaty/1410/polfinal-wojewodzki-halowa-pilka-nozna-chlopcow-igrzyska-dzieci

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.