• DZIEŃ SPORTU
     • DZIEŃ SPORTU

     • W dniu poprzedzającym Zakończenie Roku Szkolnego miał miejsce w Szkole Dzień Sportu.Młodsze dzieci rywalizowały ze sobą na podwórku szkolnym, a starsze na sali gimnastycznej gdzie odbywał sie turniej piłki nożnej i piłki siatkowej. Klasy walczyły o puchar Dyrektora Szkoły. Wszyscy już w wakacyjnym nastroju świetnie się bawili.

    • DZIEŃ RODZINY
     • DZIEŃ RODZINY

     •  

      W dniu 03.06.2022 r. odbyła się akademia z okazji „Dnia Rodziny”, na którą uczniowie zaprosili swoich ukochane mamusie i ukochanych tatusiów. Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych gości.

      Uczniowie klas 0-3 przygotowali uroczystą akademię, aby całym swoim sercem podziękować swoim rodzicom za ogromny dar miłości i troski. Na początku wystąpili uczniowie klas 1-3, którzy zaprezentowali wiersze i zaśpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną i ojcowską miłość, dobroć, cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza. Rodzice oglądali występy z ogromną radością, ale i z łezką wzruszenia. Największy aplauz zebranej widowni wzbudził  występ najmłodszej społeczności naszej szkoły czyli naszych przedszkolaków, którzy zaprezentowali swoje tańce, wierszyki i piosenki. Nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat” dla rodziców oraz  własnoręcznie wykonanych upominków.

       

    • POETYCKIE ABECADŁO
     • POETYCKIE ABECADŁO

     • Dnia 27 maja 2022 r. w naszej Szkole odbył się szkolny konkurs „POETYCKIE ABECADŁO”. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Klasę 1 reprezentowało 3 uczniów,  natomiast klasę 2 i 3 reprezentowało 2 uczniów. Zmagania recytatorów oceniało jury. Konkurs został podsumowany quizem dla oglądających występy deklamatorów. Recytatorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz dyplomami i nagrodami książkowymi, które wręczyła Pani Dyrektor Katarzyna Bochnak.

     • KONKURS PLASTYCZNY " Z WIZYTĄ W ZOO"

     •  

                   Rozstrzygnięto międzyszkolny  konkurs plastyczny pt. „Z wizytą w ZOO”. Udział w nim wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Krośnicy, Kluszkowcach i Maniowach.

      W kategorii  klas IV-V wyróżnienie uzyskali: Katarzyna Wolska z kl. IV, Damian Golonka i Zuzanna Kołek z kl. V.

      W kategorii  klas VI-VII  nagrodę uzyskała Anna Ligas, a wyróżnienie Alicja Bańka, obie z klasy VII.

       

      Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Krośnicy.

       

                                                                                                                          Iwona Regiec

     • "BEZPIECZNI W SIECI"

     • Uczniowie klas 7, 8a i 8b ukończyli realizację projektu edukacyjnego "Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?" zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci w roku szkolnym 2021/202. Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za zachowanie w Internecie, nauczyli się jak reagować, jeśli są ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Poznali też różnice pomiędzy hejtem a konstruktywną krytyką i dowiedzieli się, jak dbać o swój wizerunek w Internecie. Zajęcia uwrażliwiały uczniów na ważne kwestie związane z bezpiecznym poruszaniem się w przestrzeni cyfrowej.

       

    • SPEKTAKL CHARYTATYWNY " TO I OWO BALLADOWO"
     • SPEKTAKL CHARYTATYWNY " TO I OWO BALLADOWO"

     • 15 czerwca 2022r. uczniowie klas 7, 8a i 8b pojechali do Dworku Gościnnego w Szczawnicy, gdzie obejrzeli spektakl "To i owo balladowo" przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy. Dochód ze spektaklu przeznaczono na potrzeby leczenia podopiecznej Fundacji "Dzieci Pienin". Przedstawienie teatralne było oparte na motywach  "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie tematyki trzech ballad: " Świtezianka",  "Świteź" i "Pani Twardowska". Spektakl został bardzo pozytywnie odebrany przez widzów.

    • WYCIECZKA DO ŻYWCA
     • WYCIECZKA DO ŻYWCA


     • Klasa VII wraz z wychowawczynią p. Alicją Mąka i opiekunem p. Katarzyną Bochnak wybrała sie na dwudniową wycieczkę w Beskid Żywiecki w dniach: 30 - 31 maja 2022r.
      Pierwszego dnia wyruszyli żółtym szlakiem na górę Wielka Racza (1 236 m n.p.m.)!! Wyprawa nie sprawiła im żadnej trudności i z łatwością zdobyli szczyt góry.
      Drugiego dnia zwiedzili miasto Żywiec. Udało się wyjechać i zjechać kolejką linową na Górę Żar oraz skorzystać z atrakcji w Parku Linowym "Trollandia". 

      Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć z wycieczki :)

    • WYCIECZKA DO OJCOWA
     • WYCIECZKA DO OJCOWA

     • Dnia 9 czerwca klasa czwarta udała się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.  Na początku wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy  Grotę Łokietka. Następnie ruszyliśmy pieszo szlakiem przez Górę Koronną, gdzie zobaczyliśmy malownicze krajobrazy parku. Obejrzeliśmy ekspozycję przyrodniczą z ciekawymi interaktywnymi wystawami. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Maczuga Herkulesa oraz Zamek w Pieskowej Skale. Mimo niesprzyjających prognoz pogody przez całą wycieczkę towarzyszyło nam słońce.

    • "POZNAJ POLSKĘ"- WYCIECZKA DO SANDOMIERZA
     • "POZNAJ POLSKĘ"- WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

     • Wycieczka klas ósmych do Sandomierza
      W ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę" uczniowie klas ósmych wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Sandomierza w dniach 6-7.06.2022r. Zwiedzanie rozpoczęli od ruin Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, gdzie uczestniczyli również w warsztatach edukacyjnych na temat stroju szlacheckiego. Następnym punktem programu było Stare Miasto w Sandomierzu oraz przejście Podziemną Trasą, a także krótki pokaz rycerskiego rzemiosła w Zbrojowni. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od wizyty w sandomierskim zamku, gdzie odbyła się lekcja edukacyjna pt. "Szachy - niezwykła historia królewskiej gry". Po zajęciach pani przewodnik oprowadziła uczniów po innych zabytkach Sandomierza np. Dom Długosza, Brama Opatowska, wąwóz lessowy, Ucho Igielne. Ósmoklasiści podsumowali swój ostatni wspólny wyjazd jako bardzo udany.

     • NASZE SPORTOWE SUKCESY

     • Zawody czwórbój lekkoatletyczny

       

      W gminnych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym udział wzięli uczniowie z rocznika 2008-2010 w kategorii chłopców i dziewczyn. Turniej został rozegrany w Szkole Podstawowej nr. 1                          w Krościenku n.D. Rywalizacja odbywała się w 4 konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi. Chłopcy i dziewczyny walczyli o indywidualny wynik, ale       o końcowej lokacie decydował wynik zespołu. I tak nasi chłopcy zdobyli w zespole 1 miejsce    i awansowali na zawody ośrodka a dziewczyny zajęły 2 miejsce.

      Indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła Anna Ligas w kategorii dziewczyn, a Kornel Wolski także był pierwszy w kategorii chłopców.

       

      W zawodach ośrodka chłopcy rywalizowali w Maniowach. W turnieju brało udział 5 zespołów. Nasi chłopcy uplasowali się na 3 miejscu, a indywidualnie Kornel Wolski był 3 najlepiej punktującym zawodnikiem.

       

      Wielkie gratulacje dla naszych sportowców:

       

      Składy drużyn:

      Chłopcy:

      1. Kornel Wolski
      2. Mikołaj Greczek
      3. Robert Kowalczyk
      4. Karol Kowalczyk
      5. Antoni Kundziarz
      6. Igor Jaworski

      Dziewczyny:

      1. Anna Ligas
      2. Julia Niemiec
      3. Barbara Kowalczyk
      4. Marta Malik
      5. Zuzanna Rusnak
      6. Martyna JAworska

      Zawody piłka ręczna:

      Uczniowie klas 7-8 wzięli udział w zawodach międzyszkolnych z piłki ręcznej.

      Na szczeblu gminnym, który został rozegrany w naszej szkole, chłopcy rozegrali mecz z zespołem z Grywałdu. Wygrywając  mecz zakwalifikowaliśmy się do zawodów ośrodka Pieniny.

      Następnym etapem, który został rozegrany w Maniowach nasi chłopcy uplasowali się na   2 miejscu, które dało awans na zawody na szczeblu powiatowym. Najlepszym zawodnikiem turnieju został bramkarz Krzysztof Górecki.

      Trzeci etap zawodów został rozegrany w Jabłonce gdzie nasi uczniowie rywalizowali ze szkołami z: Jabłonki, Szaflar, Maniów i Chyżnego. Chłopcy rywalizowali systemem: każdy z każdym. Po zaciętej walce zajęliśmy czwarte miejsce w powiecie. Gratulacje dla naszych uczniów.

      Skład zespołu:

      1. Krzysztof Górecki
      2. Patryk Wolski
      3. Dawid Siedlarczyk
      4. Przemysław Gruca
      5. Kacper Pyter
      6. Sebastian Pyter
      7. Bartłomiej Kołek
      8. Szymon Kołek
      9. Kamil Śliwiński
      10. Dariusz Pichniarczyk
      11. Michał Ponicki

       

       

       

       

    • DZIEŃ DZIECKA U PRZEDSZKOLAKÓW
     • DZIEŃ DZIECKA U PRZEDSZKOLAKÓW

     •  

      1 czerwca to Święto Wszystkich Dzieci! W taki dzień nie mogło być inaczej-piękna pogoda, smakołyki i duuużo dobrej zabawy! Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu wszystkich niespodzianek ;) 

      W poniedziałek, 30 maja, dzięki gościnności Pani Dyrektor Przedszkola "Pienińskie Skrzaty" dzieci z oddziałów przedszkolnych szalały na dmuchańcu, zjadły pyszną watę cukrową i odwiedziły plac zabaw. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i świetnie spędzony czas! 

       

    • "POZNAJ POLSKĘ"- WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
     • "POZNAJ POLSKĘ"- WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

     • W ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej byli na dwudniowej wycieczce do Wrocławia w dniach 19 i 20 maja 2022r.

      W trakcie wycieczki zwiedzili: Rynek i uliczki Starego Miasta- Piwnicę Świdnicką, kamieniczki Jasia i Małgosi, Stare Jatki, Wrocławskie krasnale, Ostrów Tumski, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Promenadę Staromiejską.

      Odwiedzili Centrum Wiedzy o Wodzie- Hydropolis oraz wjechali na wieżę widokową Sky Tower skąd podziwiali panoramę Wrocławia.

      W drugim dniu zawiedzali Muzeum Przyrodnicze, Ogród Botaniczny i Panoramę Racławicką.

      Pogoda była wpaniała. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrazeń.

       

       

    • "POZNAJ POLSKĘ"-WYCIECZKA DO STAREGO SĄCZA I BOCHNI
     • "POZNAJ POLSKĘ"-WYCIECZKA DO STAREGO SĄCZA I BOCHNI

     • Dnia 9 maja uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 wraz ze swoimi nauczycielami udali się na wycieczkę do Starego Sącz i Kopalni Soli w Bochni. Wycieczka odbyła się w ramach przedsięwzięcia „ Poznaj Polskę”.

      Tuż po godzinie 8 wyruszyliśmy autokarem do Starego Sącza. Podczas podróży uczniowie usłyszeli legendy związane z postacią Św. Kingi. Po przyjeździe do Starego Sącza zwiedziliśmy zespół staromiejski, a następnie udaliśmy się do klasztoru sióstr Klarysek. Ojciec Mariusz przedstawił nam historię powstania klasztoru oraz opowiedział historię życia i działalności św. Kingi. Następnie wyruszyliśmy w dalszą drogę do Bochni. Podczas podróży mogliśmy podziwiać piękne widoki Beskidu Sądeckiego oraz Beskidu Wyspowego. Po dotarciu do Bochni rozpoczęliśmy zwiedzanie Kopalni Soli.

      Ogromnym przeżyciem dla wszystkich był zjazd do podziemnych korytarzy szybem Cambi. Pod czujnym okiem naszych pań przewodniczek zwiedzaliśmy kopalnię oraz odbyliśmy przejazd podziemną kolejką. Panie przewodniczki w interesujący sposób przybliżały na historię kopalni za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz słuchowisk. Dowiedzieliśmy się o średniowiecznych technikach wydobywczych, pracy górnika, zwyczajach i tradycjach górniczych, jak pozdrawiają się górnicy oraz o codziennym życiu kopalni. Obejrzeliśmy również multimedialne prezentacje pokazujące dawny system wentylacji, pracę wypalaczy metanu, oraz zalanie wodą podziemnych chodników kopalni jak i trawiące ją pożary.  Jednym z ciekawszych miejsc było zwiedzanie dawnej stajni dla koni pracujących pod ziemią. Zachowana niemal w niezmienionym stanie komora zwana dzisiaj komorą Mysiur. Do dzisiejszych czasów zachował się w niej oryginalny żłób, drewniane kaszty i pomosty, na których górnicy wydobywali sól. Zainteresowała nas historia Kuby - ostatniego konia pracującego w bocheńskiej żupie.

      Mieliśmy także okazję spotkać się ze Skarbnikiem bocheńskiej kopalni, który opowiedział nam jak pomagał przez wieki górnikom. Na koniec spotkania otrzymaliśmy od Skarbnika pamiątkowy woreczek ze solą. Kolejną atrakcją było zwiedzanie kaplicy św. Kingi. Zmęczeni trasą i głodni udaliśmy się na obiad. Po smacznym posiłku wyruszyliśmy do największej z podziemnych komór - Ważyn ok. 250 metrów pod powierzchnią ziemi. Tam miło spędziliśmy wolny czas grając w „Zbijaka” i bawiąc się.  Poznawanie solnej krainy było dla nas niesamowitą lekcją historii. Po wyjeździe z kopalni zakupiliśmy pamiątki i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krośnicy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów. Dzięki tej wycieczce poznaliśmy ciekawe miejsca, historię Starego Sącza i Kopalni w Bochni oraz doceniliśmy ciężką pracę górniczej braci.

                     

       

       

       

    • ŚWIĘTOWANIE 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
     • ŚWIĘTOWANIE 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • Społeczność naszej szkoły uczciła 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy wziął udział w gminnych obchodach Święta Konstytucji, które miały miejsce 3 maja bieżącego roku w Krościenku nad Dunajcem. Z kolei uroczysta szkolna akademia odbyła się w naszej sali gimnastycznej w czwartek 5 maja br. Uczniowie klasy VII w widowisku słowno – muzycznym przypomnieli wszystkim zebranym przyczyny, przebieg i skutki uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 Maja. Na koniec w krótkim quizie sprawdzili, co uczniowie zapamiętali na temat tego wydarzenia. Okazało się, że uczniowie brali aktywny udział w akademii i znali wiele faktów z historii Polski z II połowy XVIII wieku.

       

       

    • "SUPER CZYTELNIK"
     • "SUPER CZYTELNIK"

     • W tym roku konkurs pt. : "Super Czytelnik" odbył się 28 kwietnia. Celem tegorocznego konkursu było rozbudzenie zamiłowania do czytania książek, doskonalenie techniki czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz poszerzanie zasobu słownictwa. Laureatami konkursu zostali:                                                                                         
      Klasa I                                                                                                                                       
      1. miejsce   Aleksandra Wojtaszek                                                                                                               
      2. miejsce   Aneta Tokarczyk                                                                                                                           
      3. miejsce   Jan Wolski                                                                                                                                                   
      Klasa II                                                                                                                         
      1.miejsce  Lena Klimczak                                                                                                                               
      2. miejsce  Jakub Jankowski                                                                                                                           
      3. miejsce  Kamila Guzik                                                                                                                                               
      Klasa III                                                                                                                                       
      1. miejsce  Wiktoria Tokarczyk                                                                                                                       
      2.  miejsce  Lena Brzegowska                                                                                                                         
      3. miejsce  Jan Skawski   
                                                                                                                                   
      Wszyscy laureaci wykazali się dużą znajomością lektur z danej klasy.                                                                    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.