• WIECZÓR KOLĘD
     • WIECZÓR KOLĘD

     • Uczniowie klasy III przygotowali filmowy wieczór kolęd, który obejrzeli wspólnie z Rodzicami dnia 22 grudnia 2020r. W programie słowno – muzycznym mogliśmy usłyszeć kolędy, nie tylko w wykonaniu wokalnym, ale również grane na instrumentach przez dzieci i Rodziców. Uczniowie recytowali  fragmenty wierszy o tematyce bożonarodzeniowej autorstwa m. in ks. Jana Twardowskiego, W. Chotomskiej oraz T. Kubiaka.

    • BARWY ZIMY- KONKURS PLASTYCZNY
     • BARWY ZIMY- KONKURS PLASTYCZNY

     •      Uczniowie klasy 4-7 wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Barwy zimy”.

      Technika prac była dowolna. Wśród nagrodzonych znalazły się obrazki wykonane  farbami, kredkami, wyklejane papierem kolorowym i bibułą.

       

      W kategorii klas 4-5 nagrody otrzymują:

      Franciszek Wojtaszek kl. 5

      Amelia Jandura kl. 4

      Filip Hamerski kl. 4

      Aleksandra Wojtaszek kl. 4

      Milena Pichniarczyk kl. 4

       

      W kategorii klas 6-7 nagrodzono prace następujących uczniów:

      Magdaleny Jankowskiej kl. 7a

      Magdaleny Oleksy kl. 6

      Gabrieli Jankowskiej kl. 7a

      Gabrieli Góreckiej kl. 7 a

      Katarzyny Wojtaszek kl. 7 b

       

       

               Każda z nagrodzonych osób otrzyma pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Radę Rodziców.

       

       

      Gratulujemy.

    • MIKOŁAJ W SZKOLE
     • MIKOŁAJ W SZKOLE

     • …Człap, człap, człap, człap, słychać już, Święty Mikołaj jest tuż, tuż…”

         Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu szkoły. Od samego rana w oddziałach przedszkolnych panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego Mikołaja. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane, a także założyły czerwone, mikołajowe czapeczki oraz inne świąteczne gadżety.

      Długo oczekiwany gość przybył do naszej szkoły w poniedziałek, 7 grudnia. Został powitany gromkimi brawami. Na wstępie dzieci zaskoczyły Świętego, wręczając mu prezent z okazji jego Imienin, a także zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Mikołaj bardzo dziękował za pamięć, piękne wiersze i piosenki. Z chęcią poczęstował się ciepłym mlekiem oraz pierniczkami, a marchewki i mandarynki zabrał dla reniferów oraz swoich pomocników – elfów. Każdy grzeczny przedszkolak dostał piękny prezent i miał szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem.

      W ten poniedziałkowy dzień na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

      Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc Mikołajowi w przygotowaniu paczek oraz Panu Krzysztofowi za wykonanie profesjonalnych, pamiątkowych zdjęć.

    • ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY
     • ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY

     • SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA BRZECHWY W KROŚNICY

      ZAPRASZA DO UDZIAŁU

      W KONKURSIE 

      "ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY"

       

       Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły

      Prace podpisane (imię, nazwisko i klasa) należy składać do dnia 18 grudnia (tj. piątek)

      w Kościele p.w. Józefa Robotnika w Krośnicy u O. Mariusza Gomoliszka.

       

      Dnia 20 grudnia (tj. niedziela) stroiki będzie można zakupić

      podczas kiermaszu Bożonarodzeniowego.

       

      Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc rodzinie,

       która ucierpiała w wyniku pożaru.

       

      Wyniki konkursu będą umieszczone na stronie internetowej szkoły.

       

       

       

    • BARBÓRKA W KLASIE DRUGIEJ
     • BARBÓRKA W KLASIE DRUGIEJ

     • 4 grudnia swe święto obchodzą górnicy. Z okazji nadchodzącego święta górników uczniowie klasy 2 podczas zdalnych zajęć mieli okazję obejrzeć  film przedstawiający ciężką i niebezpieczną pracę górników, dowiedzieć się jak powstał węgiel, i że czapka górnicza to czako. Dzieci poznały postać patronki górników – św. Barbarę i dowiedziały się, że święto górników nazywane jest także Barbórką. Podczas zajęć technicznych uczniowie wykonali czapki górnicze.

      Wszystkim górnikom życzymy wszystkiego najlepszego: niech  Św.  Barbara strzeże Was każdego dnia.

    • CZARODZIEJSKI DZIEŃ
     • CZARODZIEJSKI DZIEŃ

     • Jest taki czas w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb...Od wieków w noc Świętego Andrzeja w domach odbywały się najróżniejsze obrzędy, które odkrywały przyszłość panien i kawalerów.
      Nie mogło być inaczej w Krośnicy! W piątek ,27 listopada, przedszkolaki kultywując tradycję losowały wróżby, przelewały wosk i poznały symbole magicznej wiedzy.
      Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają się oderwać od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji.
      Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego czarodziejskiego dnia!

    • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • 25 listopada uczniowie oddziałów przedszkolnych świętowali Dzień Pluszowego Misia . Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoich pluszowych ulubieńców. Poznawały przygody misiów z różnych bajek. Dzieci uczyły się piosenki o „Misiu”, wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, oglądały urywek bajki „ Miś Uszatek”.
      Misiowych opowieści , zagadek, i radości nie było końca.
      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tego wydarzenia!

    • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2020/2021
     • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2020/2021

     • Każde dziecko rozpoczynające naukę w I klasie czeka z wielką niecierpliwością na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. To ważne wydarzenie w naszej szkole miało miejsce w dniu 6 listopada 2020r. Uczniowie poznali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole. Uczyli się wierszyków, piosenek i tańców. Tradycyjnie aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Bochnak. Pierwszoklasiści zostali obdarowani przygotowanymi przez Radę Rodziców oraz klasę III upominkami. Uroczystość pasowania była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich pierwszoklasistów. Życzymy im radosnych chwil spędzonych w szkole, dobrych wyników w nauce oraz wspaniałych koleżanek i kolegów.                                                                                                                                                                                         

    • OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
     • OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     • 11 LISTOPADA to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. Z tej okazji uczniowie klasy VIIa przygotowali akademię online, którą wszyscy uczniowie obejrzą w czasie zajęć z wychowawcami. W dniu 10.11.20. o godzinie 11.11. wzięliśmy również udział w narodowym śpiewaniu hymnu. Do świętowania przyłączyli się też najmłodsi przedstawiciele naszej Szkoły.

       

    • PASOWANIE NA CZYTELNIKA
     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

     •  Dnia 04.11.2020r do grona czytelników biblioteki szkolnej zostali włączeni uczniowie klasy I. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy rozwiązywali zagadki i zadania dzięki czemu mogli odkrywać kolejne ciekawe miejsca w bibliotece. Uczniowie dowiedzieli się także czego nie należy robić z książkami. Złożyli uroczyste przyrzeczenie i zapoznali się z regulaminem biblioteki. Pożyczyli pierwszą lekturę, która sprawiła im wielką radość.                                                                                                                                                                                                                                                         

    • AKADEMIA MAŁEGO TURYSTY
     • AKADEMIA MAŁEGO TURYSTY

     • 15 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach, które zostały zorganizowane przez ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w ramach programu „Akademia Małego Turysty”. Projekt ten jest skierowany do uczniów w wieku 10-19 lat i obejmuje realizację zajęć teoretycznych i praktycznych dotyczących bezpieczeństwa w górach, a także wycieczkę w teren z elementami zajęć praktycznych.

      Najpierw uczestniczyliśmy w warsztatach, które ratownicy prowadzili w szkole. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy przygotować ekwipunek na górskie wycieczki. Ratownicy przeprowadzili również kurs udzielania pierwszej pomocy.  18 września wyruszyliśmy na Lubań.

     • ZDALNA SZKOŁA i ZDALNA SZKOŁA+

     • patronat.pdf

      Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy otrzymała 3 laptopy wraz z oprogramowaniem WIN10 oraz 9 tabletów w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”. W ramach drugiej edycji programu „Zdalna szkoła+” szkoła otrzymała 7 zestawów: laptop z oprogramowaniem Windows 10 oraz Microsoft Office Standard, mysz, słuchawki z mikrofonem.

      Gmina Krościenko nad Dunajcem, na zakup sprzętu komputerowego w ramach programu „Zdalna szkoła” pozyskała 60.000,00 zł, natomiast w ramach programu „Zdalna szkoła+” kwotę 95.000,00 zł. Obydwa projekty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Pozyskane środki pozwoliły  zakupić łącznie 51 nowych notebooków z oprogramowaniem WIN 10; 20 tabletów; 28 słuchawek; 28 myszek, 25 programów Microsoft Office oraz 2 programy antywirusowe. Zakupiony sprzęt będzie służyć uczniom do zdalnych lekcji oraz
      w pracowniach szkolnych. Notebooki i tablety posiadają rekomendowane parametry techniczne sprzętu do prowadzenia lekcji w modelu zdalnym.


     • DOMOWE ZASADY EKRANOWE

     • Nasza Szkoła bierze udział w Kampanii „Domowe Zasady Ekranowe” promującą zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie stanowiły one zagrożenia dla relacji rodzinnych, rozwoju dzieci i zdrowia domowników.

      Żeby wykorzystywane świadomie i z umiarem były pozytywnym dodatkiem do rodzinnego życia, a nie jego centralnym punktem.

      https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

      Zachęcamy do zapoznania się z zasadami korzystania z telefonów, tabletów i komputerów!!

      Nasza_Szkola_bierze_udzial_w_Kampanii.pdf

       

       

       

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.