• WYJAZD DO KRĘGIELNI
     • WYJAZD DO KRĘGIELNI

     • Tuż przed feriami w piątek 24.01.2020. klasa VIa oraz klasa VII z wychowawcami wybrały się na mikołajkowy wyjazd do kręgielni. Po trzech lekcjach wyjechaliśmy autobusem do restauracji Szklarnia w Gołkowicach Dolnych. Tam uczniowie przez dwie godziny mogli doskonalić swoje umiejętności gry w kręgle, a niektórzy spróbować jej po raz pierwszy. Na miejscu skorzystaliśmy też z usług restauracji. Czas upłynął nam w sympatycznej atmosferze na wzajemnej rywalizacji i dobrej zabawie.

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEWODNIKA
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEWODNIKA

     • Uczniowie klasy 6b wzięli udział  w akcji charytatywnej Przewodnicy PTTK Dzieciom 2020 SZLAKAMI JANA PAWŁA II w ramach Małopolskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika. Ze względu na niezbyt dobre warunki pogodowe 11 lutego 2020 roku zamiast pieszej wędrówki odbyła się wycieczka autokarowa do Starego Sącza, gdzie uczniowie zwiedzili klasztor zakonu klarysek oraz Ołtarz Papieski i Muzeum Jana Pawła II. Następnie wszyscy udali się do Krościenka nad Dunajcem, gdzie mieli okazję skosztować wody mineralnej ze źródeł „Stefan” i „Michalina”. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta na Kopiej Górce ( Centrum Ruchu Światło - Życie), podczas której uczniowie poznali niektóre fakty z niezwykle interesującej biografii księdza Franciszka Blachnickiego.

      Dziękujemy panu Andrzejowi Sprochowi i panu Jakubowi Wolskiemu- przewodnikom PTTK Krościenko nad Dunajcem.

    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • Dnia 24 stycznia br. w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie z Babciami i Dziadkami przygotowały klasy 0, a także klasy I, II i III. Program artystyczny ubogaciły wiersze, piosenki, tańce i  przedstawienie, w którym uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Nasi kochani Dziadkowie mogli również zaprezentować swoje zdolności taneczne i wokalne - tańcząc walca oraz śpiewając kolędy. Po uroczystej akademii obecni Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane upominki.

     • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

     •  

      „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.   (F. Edwards)

                  Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się dobrem z innymi.

      Wieczorem Kolęd zakończyliśmy akcję charytatywną, którą prowadzili wolontariusze z naszej Szkoły. Naszym głównym celem było pozyskanie funduszy na rehabilitację dla podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy- pana Andrzeja.  Nasze działania polegały na przygotowaniu i sprzedaży stroików i ozdób świątecznych. Akcję rozpoczęliśmy już w listopadzie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele wykonali wtedy ozdoby. Wolontariusze sprzedawali je podczas spotkania z rodzicami oraz w trakcie V Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej.

                  Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie naszej akcji. Udało nam się zebrać  6 319, 20 zł.

       

       

       

    • POPULARYZACJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NASZEJ SZKOLE
     • POPULARYZACJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

     •  

      15.01.2020r. dwie uczennice z naszej Szkoły Julia Wolska z klasy VIb oraz Kinga Bąk z klasy VII wzięły udział w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”. Konkurs odbył się w Miejskim Ośrodka Kultury w Szczawnicy w sali kinowej. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z Ochotnicy Dolnej, Krościenka, Szczawnicy, Tylmanowej, Łącka i Nowego Targu. Uczestnicy konkursu zaprezentowali piosenki świąteczne w języku niemieckim i angielskim.

      Klasa V w ramach zajęć rozwijających kreatywność wzięła udział w wymianie listów napisanych w języku angielskim. Każdy uczeń wymienia listy z jedną osobą również z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Osieczanach (k. Myślenic). Uczniowie dostrzegają, że języka obcego uczymy się jako narzędzia komunikacji z innymi ludźmi, uczą się tworzyć wypowiedzi pisemne, które są bardzo ważne na egzaminie ósmoklasisty. Projekt spotkał się z dużym zaangażowaniem ze strony piątoklasistów, dlatego będzie kontynuowany w drugim półroczu roku szkolnego.

      Uczniowie klasy VIa oraz VII przygotowali wystawę prac plastycznych pt. Picture Dictionary (Słownik obrazkowy). Prace przedstawiają definicje angielskich słów w formie obrazowej, rysunkowej. Są ciekawe, pomysłowe, estetycznie wykonane, a ich przekaz zrozumieją nawet najmłodsi.
      J. Noworolnik

     • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

     • Gratulujemy ósmoklasistom,  którzy wzięli udział w etapie rejonowym  w konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020 i uzyskali wysokie wyniki.

      Agnieszka Siedlarczyk – Małopolski Konkurs Języka Polskiego

      Zuzanna Kaleta – Małopolski Konkurs Geograficzny

      Marcin Wojtaszek – Małopolski Konkurs Chemiczny i Małopolski Konkurs Matematyczny

      Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu zainteresowań i pasji.

    • SZKOLNE JASEŁKA
     • SZKOLNE JASEŁKA

     •  

      Po raz kolejny ksiądz katecheta uczący w naszej Szkole przygotował jasełka. Sceny z Betlejem oraz z dworu Heroda pięknie zagrali uczniowie klas siódmej i ósmej.

      Po jasełkach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy świąteczny stroik oraz pożegnanie Pana Mieczysława Siedlarczyka- długoletniego pracownika szkoły, który odszedł na emeryturę.

    • III WIECZÓR KOĘD
     • III WIECZÓR KOĘD

     • Tradycją naszej Szkoły stało się już organizowanie Wieczoru Kolęd. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, w zimowy wieczór 18 grudnia mieszkańcy Krośnicy i Hałuszowej mogli uczestniczyć  w III Wieczorze Kolęd. Była to doskonała okazja do posłuchania i włączenia się do śpiewania tradycyjnych kolęd i pastorałek, co stanowiło swoistą uwerturę do głównych obchodów Bożego Narodzenia 2019 roku. Motywem przewodnim III Wieczoru Kolęd było odczytanie fragmentów Ewangelii ilustrujących historię narodzenia Pana Jezusa. Z kolei muzyczne interpretacje  tych wydarzeń przedstawili  uczniowie naszej Szkoły, wykazując się różnorodnymi talentami artystycznymi. Nie mogło zabraknąć również regionalnego akcentu, dlatego podczas                        III Wieczoru Kolęd wystąpili uczniowie naszej Szkoły należący do zespołu góralskiego, który prowadzi Pan Jan Kubik. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła  wszystkim bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia oraz podziękowała za  ofiarność w akcji charytatywnej na rzecz pana Andrzeja.

    • XLIV PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY
     • XLIV PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

     •  

      Dnia 17 grudnia 2019 r. odbyły się Gminne Eliminacje do XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Z naszej Szkoły wzięło w nich udział 8 uczniów w dwóch grupach wiekowych: kl. IV- VI oraz VII i VIII.

      Kategoria recytatorów kl. IV- VI

      I miejsce- Krzysztof Górecki, kl. VIa

      II miejsce- Kacper Pyter, kl. VIa

      III miejsce- Alicja Bańka, kl. V

      Kategoria gawędziarzy kl. VII-VIII

      II miejsce Kinga Bąk, kl. VII

      Kategoria recytatorów kl. VII i VIII

      I miejsce Alicja Jaworska, kl. VIII.

      Do finału, który odbędzie się 23 stycznia 2020 roku, zakwalifikowali się:, Alicja Jaworska, Krzysztof Górecki, Kinga Bąk oraz Kacper Pyter.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

       

       

     • WIECZÓR KOLĘD

     •  

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW KROŚNICY NA WIECZÓR KOLĘD, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE DNIA 18 GRUDNIA O GODZ. 17:00.

      W czasie wieczoru będziemy sprzedawać ozdoby i stroki świąteczne w ramach akcji charytatywnej dla podopiecznego Fundacji A. Worwy- pana Andrzeja.

       

    • MIKOŁAJKI
     • MIKOŁAJKI

     • Mikołajki w naszej Szkole były obchodzone na różne sposoby. Młodsi  uczniowie  mieli okazję zobaczyć              św. Mikołaja, który zawitał do  szkoły. Z kolei uczniowie klas 6b i 8 postanowili iść w ślady świętego i obdarowywali się wzajemnie prezentami. Natomiast uczniowie klas czwartej i piątej pojechali z okazji mikołajek do kina..

       

    • KONKURS "BRZECHWA BAWI I UCZY"
     • KONKURS "BRZECHWA BAWI I UCZY"

     • Dnia 29 listopada 2019r. w naszej Szkole odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy. W tym roku odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 1 z Krościenka nad Dunajcem, Kluszkowiec i Grywałdu.

      Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiem i twórczością Jana Brzechwy. W drugiej recytowali wybrane wiersze. Zawodnicy zostali przydzieleni do właściwej kategorii wiekowej ( dzieci młodsze: klasy I- III oraz starsze IV-VII). Uczniowie rywalizowali w trzech grupach. W każdej z nich znalazł się przedstawiciel z innej szkoły.

      Głównym celem organizowanego konkursu było motywowanie  uczniów  do poznania życia i twórczości patrona szkoły– Jana Brzechwy. Ważnym aspektem była również współpraca naszej Szkoły z  sąsiednimi placówkami.

       

    • "ZIELONY DZIEŃ"
     • "ZIELONY DZIEŃ"

     • Dnia 20.11.2019 maluszki z klasy 0b  obchodziły " Zielony Dzień " , podczas którego na dzieci czekało wiele przeżyć i atrakcji. Wszystkie dzieci tego dnia przyszły ubrane  na zielono i zaczęły się  poszukiwania koloru zielonego w przedszkolnym otoczeniu .  Mieliśmy wiele zabaw muzycznych i ruchowych związane  z kolorem zielonym. Dzieci wykonały mnóstwo prac plastycznych  kolorem zielonym. Budowaliśmy w czterech grupach z zielonych klocków zagrody dla zwierząt. Próbowaliśmy zielonego owocu"Kiwi" który bardzo dzieciom smakował . Kulminacyjnym punktem było zrobienie  przez dzieci jak najciekawszej zielonej kanapki , każda kanapka wyglądała znakomicie. To był wyjątkowy dzień w oddziale przedszkolnym . Było wesoło , smacznie i zielono.A. Siedlarczyk.

       

    • ZAELEKTRYZOWANI
     • ZAELEKTRYZOWANI

     • Zarówno fizyka  jak i chemia to nie tylko przedmioty, których trzeba się uczyć w szkole, ale przede wszystkim to wiedza praktyczna, która przydaje się nam na co dzień. Dziś 5  listopada 2019 r. naszą Szkołę odwiedziła grupa animatorów - „Zaelektryzowani” z Lublina. Panowie przybliżyli nam tajniki fizyki i chemii w prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla uczniów klas młodszych jak i  starszych. Podczas lekcji animatorzy zaprezentowali efektowne eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi (wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego). Uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa latający balon na ciepłe powietrze, wytwarzanie wodoru. Najbardziej podobały się dzieciom doświadczenia związane z helem ( zmiana głosu) oraz z ciekłym azotem. Mamy nadzieję, że przedstawione przez Panów eksperymenty zaciekawiły uczniów i sprawiły, że nauka fizyki i chemii będzie dla nich czystą przyjemnością, a nie obowiązkiem.

      tekst: Katarzyna Kramarczyk

    • CHODZIĆ KAŻDY MOŻE!
     • CHODZIĆ KAŻDY MOŻE!

     • 26 października wybraliśmy się na marsz z kijkami. Technika nordic walking ma bardzo wiele zalet. Wpływa korzystnie na ręce, ramiona i górną część tułowia. Wzmacnia też mięśnie pleców i pomaga się zrelaksować.

      Przed wyjściem na spacer Pani Dyrektor przeprowadziła rozgrzewkę oraz zaprezentowała technikę chodzenia z kijkami. Następnie wyruszyliśmy w kierunku góry Wdżar. Kiedy dotarliśmy na szczyt, mogliśmy zaobserwować piękne widoki, które dodatkowo upiększała opadająca mgła.

                  Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz Pani Bogumile Węgrzyniak za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

       

      Gabriela Kubicz

    • URODZINY KUBUSIA PUCHATKA
     • URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

     • Dnia 5 listopada 2019roku klasy 0A i 0B oraz klasa I zorganizowały Urodziny Kubusia Puchatka połaczone z Dniem Misia. Dzieci przyniosły swoje przytulanki o których chętnie opowiadały. Obejrzały fragment bajki pt. " Przygody Kubusia Puchatka". Po bajce odbyła się dyskusja na temat bohaterów, a następnie został zorganizowany konkurs plastyczny różnymi technikami. Na koniec Kubuś Puchatek rozdał wszystkim słodkie niespodzianki.

    • ZAWODY SPORTOWE
     • ZAWODY SPORTOWE

     •  

      W IGRZYSKACH DZIECI POWIATU NOWOTARSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW NASZA DRUŻYNA ZAJĘŁA I MIEJSCE!!!
      KRZYSZTOF GÓRECKI  Z KLASY VI A UZYSKAŁ TYTUŁ NAJLEPSZEGO ZAEWODNIKA IGRZYSK DZIECI POWIATU NOWOTARSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW.

      GRATULACJE!!!

      HALOWA PIŁKA NOŻNA

      KLAS 7-8 CHŁOPCY

       

      Chłopcy z klas 7-8 reprezentowali naszą Szkołę w Igrzyskach młodzieży szkolnej na szczeblu powiatowym. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów grających z podziałem na 2 grupy.   Mecze rozgrywane były 2 x 8 minut. Uczniowie SP Krośnica w swojej grupie zwyciężyli dwa mecze w rozmiarach 2;1 zajmując miejsce w półfinale. Po zaciętym boju i emocjonującej końcówce meczu wygrywamy 2;1 meldując się w finale. W ostatnim meczu turnieju przegrywamy 5;1 z SP 11 w Nowym Targu. Pomimo porażki jest to świetny wynik. Wielkie gratulacje !!!

       

      Skład zespołu: Kamil Hryc, Bartłomiej Ligas, Łukasz Branaś, Mateusz Sobczak, Jakub Jaworski, Jakub Górecki, Filip Wolski.

       

      Więcej informacji na temat zawodów na stronie:

      https://pck.nowotarski.org.pl/gimnazjada-komunikaty/1406/igrzyska-mlodziezy-szkolnej-powiatu-nowotarskiego-w-halowej-pilce-noznej-chlopcow

       

      PIŁKA KOSZYKOWA

      6.11.2019

      Szkoła Podstawowa w Krośnicy była gospodarzem gminnych eliminacji klas 7-8 dla dziewcząt i chłopców w koszykówce. W zawodach uczestniczyły szkoły: SP  Grywałd, SP nr 1 Krościenko n.D oraz SP Krośnica. System rozgrywek „ każdy z każdym”. Mecz trwał 4 kwarty po 5 minut. Spotkania były bardzo zacięte i obfitowały w wiele zwrotów sytuacji.

       

      Klasyfikacja końcowa:

      Kategoria chłopców:

      1 miejsce: SP Grywałd

      2 miejsce: SP Krośnica

      3 miejsce: SP nr 1 Krościenko n.D

       

      Kategoria dziewcząt:

      1 miejsce: SP Grywałd

      2 miejsce: SP nr 1 Krościenko n.D

      3 miejsce: SP Krośnica

       

       

       

      GMINNA PIŁKA NOŻNA HALOWA

      KLAS 4-6

       

      Rok szkolny 2019/2020 rozpoczynamy od zawodów w piłkę nożna halową klas 4-6. Reprezentanci chłopców i dziewczyn naszej Szkoły 3.10.2019r pojechali do SP nr. 2 w Krościenku n.D.
      Po zaciętych meczach ze Szkołami z naszej gminy dziewczyny zdobyły 4 miejsce a chłopcy zajmując pierwszą lokatę wywalczyli sobie prawo gry na rozgrywkach Ośrodka Pieniny które odbywać się będą w Niedzicy.

      GMINNA PIŁKA NOŻNA HALOWA

      KLAS 7-8

                      W Szkole Podstawowej nr. 2 w Krościenku n.D odbyły się zawody w piłkę nożna halową dla klas starszych. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny spisali się świetnie zwyciężając w swoich kategoriach i zdobywając awans na zawody Ośrodka Pieniny które odbędą się na hali sportowej w Maniowach.

      IGRZYSKA DZIECI

      KLASY 4-6

       

                      Na hali sportowej w Niedzicy odbył się turniej Ośrodka Pieniny w piłce nożnej halowej chłopców. Na zawody stawiły się reprezentacje szkół:

      SP Sromowce Niżne

      SP Krośnica

      SP Szczawnica

      SP Ochotnica Skrodne

      SP Frydman

      Po rozegraniu meczów systemem „ każdy z każdym” nasi chłopcy ulokowali się na 2 miejscu i awansowali na zawody powiatowe.

       

      Skład: Krzysztof Górecki, Kacper Pyter, Kamil Śliwiński, Patryk Wolski, Michał Ponicki, Szymon Kołek, Dawid Siedlarczyk, Przemysław Gruca.

      IGRZYSKA MŁODZIEZY SZKOLNEJ

      KLASY 7-8

       

                      Na hali sportowej w Maniowach odbył się turniej Ośrodka Pieniny w piłce nożnej halowej chłopców. Reprezentacje szkół rozgrywały swoje mecze systemem „ każdy z każdym”. Chłopaki w składzie: Mateusz Sobczak, Kamil Hryc, Łukasz Barnaś, Bartłomiej Ligas, Jakub Jaworski, Filip Wolski, Jakub Górecki.

       

      Zespoły biorące udział w turnieju:

      SP Łapsze Niżne

      SP Krośnica

      SP Tylmanowa Zawodzie

      SP Maniowy

      SP Szczawnica

      Po rozegraniu wszystkich spotkań : 3 wygrane, 1 remis, chłopcy zdobyli 1 miejsce. Daje im to możliwość gry na zawodach powiatowych. Dodatkową nagrodą najlepszego zawodnika turnieju został Jakub Jaworski.

       

      IGRZYSKA MŁODZIEZY SZKOLNEJ

      KLASY 7-8

       

                      Na hali sportowej w Maniowach odbył się turniej Ośrodka Pieniny w piłce nożnej halowej dziewcząt. Reprezentacje szkół rozgrywały swoje mecze systemem „ każdy z każdym”. Dziewczyny w składzie: Alicja Jaworska, Kinga Bąk, Aleksandra Bochnak, Gabriela Kubicz, Łucja Kacperek, Weronika Kowalczyk, Barbara Wojcik, Gabriela Ziemianek.

       

      Zespoły biorące udział w turnieju:

      SP Niedzica

      SP Krośnica

      SP Tylmanowa

      SP Sromowce Niżne

      Po rozegraniu wszystkich spotkań : 1 wygrana, 1 remis, 1 porażka dziewczyny zdobyły 3 miejsce. Dodatkową nagrodą najlepszego zawodnika turnieju została Barbara Wójcik.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.