• MINI PIŁKA SIATKOWA

     •   W naszej Szkole odbyły się zawody powiatowe z mini piłki siatkowej dziewcząt. W rozgrywkach brało udział sześć szkół z powiatu nowotarskiego. po zaciętej walce dziewczyny zostały sklasyfikowane na piątej pozycji.

     • SZKOLENIE Z ZAKRESU PROFILAKTYKI I PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII

     •   25 kwietnia w naszej Szkole odbyło się szkolenie z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania narkomanii dla nauczycieli i rodziców. Szkolenie było przeprowadzobe przez przedstawiciela Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w ramach kampani pt." Narkotyki i dopalacze zabijają"przy użyciu tzw. "walizki edukacyjnej".

     • XXIV KONKURS WIEDZY O PIENINACH

     • 25 kietnia w Szkole Podstawowej w Sromowcach Niżnych odbyła się XXIV edycja " Konkursu Wiedzy o Pieninach". Naszą Szkołę reprezentowały dwie uczennice: Kinga i Gabrysia.

      W części przyrodniczo- geograficznej Gabrysia zajęła II miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!

       

     • ALICJA W KRAINIE CZARÓW

     •   Na lekcji języka polskiego uczniowie z klasy Va uczestniczyli w niezwykłym castingu do spektaklu pt. Alicja w Krainie Czarów. Uczestnicy tego wydarzenia najpierw wybrali ulubionego bohatera z omawianej lektury, potem przygotowali wspaniałe kostiumy oraz charakteryzacje. Do zadań aktora należało również opracowanie krótkiej prezentacji bohatera.

     • KLASA VA NA WARSZTATACH W PPN

     • Dnia 27 marca klasa Va uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Pieniński Park Narodowy. Tytuł zajęć to:"Mieszkam w Pieninach". Zajęcia odbywały się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Uczniowie obserwowali otaczającą ich przyrodę na Hali Majerz i poznawali elementy krajobrazu, które można tam zobaczyć. Następnie przeszli na zamek w Czorsztynie, gdzie pracownik parku bardzo ciekawie opowiadał o historii zamku i roślinności spotykanej na terenie PPN.

       

     • FESTIWAL ZAWODÓW

     • Dnia 22 marca uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w Festiwalu Zawodów w Krakowie. Każdy uczestnik mógł zapoznać się z dostępną ofertą zawodów na rynku pracy oraz skorzystać z pomocy doradców zawodowych.

      Szkolny Punkt Informacji i  Kariery (SPInKA) współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  działa w naszej Szkole w ramach  projektu pod nazwą Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II. „SPInKa” to miejsce, w którym można przygotować plan rozwoju własnej kariery zawodowej i dalszej edukacji. Jest prowadzony przez doradcę zawodowego p. Joannę Pyrdoł.        

      tekst: Bogumiła Węgrzyniak

     • KONKURS PLASTYCZNY " PODPATRZONE U MISTRZA"

     • Rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny „Podpatrzone u Mistrza”.  Polegał on na skopiowaniu dzieł malarzy prymitywistów. Do wyboru były obrazy m.in. Henri Rousseaou, Nikifora, Tomasza Pietrzaka  i Teofila Ociepki.

      Trzy równorzędne nagrody otrzymują:

      Zuzanna Kaleta, Milena Jaworska i Marcin Wojtaszek z klasy VII.

      Upominki ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

       

     • WYSTĘP ZESPOŁU UKRAIŃSKIEGO" ZBRUCZ"

     •   W dniu 7 marca  uczniowie mogli obejrzeć wspaniały występ ukraińskiego zespołu „ Zbrucz” z Tarnopola Grupa artystów z Ukrainy zaprezentowała składankę tańców: ukraińskich, romskich oraz akrobatycznych. W przerwach soliści zespołu prezentowali instrumenty i utwory ukraińskiego folkloru ludowego, jak również popularne piosenki polskie. Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez uczniów i pracowników naszej Szkoły w entuzjastyczny sposób.

       

     • LEKCJA W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

     •   Dnia 12 marca klasa siódma uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Pieniński Park Narodowy. Tytuł zajęć to: " Będę gospodarzem gminy".  Zajęcia odbywały się w siedzibie PPN oraz w terenie, gdzie uczniowie poznawali elementy krajobrazu oraz dawną i współczesną architekturę wyrózniającą region pieniński.

     • DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH I PLACÓWEK

     • Dnia 08.02.2019 roku uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą uczestniczyli w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zobaczyć sale lekcyjne oraz wziąć udział w konkursach  „ Hoteliada” oraz „ Zasmakuj Japonii”. Uczestniczyli również w praktycznym kursie udzielania pierwszej pomocy.

     • ZABAWA KARNAWAŁOWA

     • Czwartek 28 lutego był dla dzieci naszej Szkoły wyjątkowym dniem. Nie tylko dlatego, że był to, Tłusty Czwartek, ale także, że dla dzieci z oddziałów zerowych i klas I-III zorganizowano bal karnawałowy.  Sala gimnastyczna, która została pięknie udekorowana w balony i bibuły zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, wróżek, czarodziejów, rycerzy, kowbojów, syrenek, motylków i innych postaci z bajek.

      W  tym roku, w prowadzeniu balu pomogli nam rodzice, którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Przy rytmach skocznej muzyki uczniowie mogli potańczyć ze swoimi koleżankami i kolegami, jak również z rodzicami i nauczycielami.  Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez panie nauczycielki i rodziców. W trakcie balu wszystkie klasy udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców (oczywiście nie zabrakło w nim pysznych pączków!).

      Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu poczęstunku   jak i prowadzeniu balu.

      Katarzyna Kramarczyk

      Po południu miał miejsce bal karnawałowy dla dzieci starszych i młodzieży ze Szkoły.

       

     • MINI PIŁKA SIATKOWA

     • Dziewczyny z klasy szóstej wygrywając eliminacje gminne w mini siatkówce wzięły udział w zawodach Ośrodka Pieniny. Turniej rozgrywany był 21 lutego w Szkole Podstawowej nr. 1 w Krościenku n.D. Pięć drużyn reprezentowało okoliczne gminy. Dziewczyny po zaciętym boju i wielkich emocjach zajęły drugie miejsce i awansowały do zawodów powiatowych które odbywać się będą w naszej szkole. Wielkie gratulacje i powodzenia w następnym etapie!

     • NIECODZIENNA LEKCJA PRZYRODY

     •   Dnia 19 lutego 2019 roku klasę IV odwiedziła pani A. Marut- Kundziarz- lekarz kardiolog. W bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom zagadnienia związane z budową i funkcjonowaniem układu krążenia. Uczniowie byli bardzo aktywni- odpowiadali i sami zadawali mnóstwo pytań. Mieli również okazję posłuchać bicia serca za pomocą stetoskopu.

      DZIĘKUJEMY.

     • "NOWE SZATY KRÓLA"

     •   W piątek 15 lutego do naszej Szkoły zawitał teatrzyk kukiełkowy - "Teatr każdej sztuki". Uczniowie obejrzeli interesującą i wesołą interpretację baśni H.CH.Andersena  „Nowe szaty Króla”.  Przygody dwóch cudzoziemców, którzy swoim sprytem i przebiegłością wytknęli królowi  i jego dworowi próżność i głupotę bardzo spodobały się małym widzom. Uczniowie klas 0-III gromkimi brawami nagrodzili pracę aktorów.

       

     • REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH, PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM NA ROK SZKOLNY 2019/2020

     • SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ DOKUMENTY DO POBRANIA W ZAKŁADCE " REKRUTACJA"

      Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020 
      będzie trwać od 11 – 29 marca 2019 roku.

      Kryteria i zasady rekrutacji – dokumenty do pobrania:

      1. Terminy dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do klas I.
      2. Terminy dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych.
      3. Kryteria rekrutacji do klas I szkół podstawowych.
      4. Kryteria rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych.

      Wnioski wraz z oświadczeniami można pobrać w sekretariatach lub ze stron internetowych poszczególnych szkół.

      Wypełnione wnioski należy złożyć odpowiednio:

      1. Do oddziałów przedszkolnych, punktu przedszkolnego i klasy I w Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku wnioski należy składać w sekretariacie szkoły, ul. Pienińska 2.
      2. Do oddziałów przedszkolnych i klasy I w Szkole Podstawowej w Grywałdzie wnioski należy składać w sekretariacie szkoły w Grywałdzie, ul. Szkolna 29.
      3. Do oddziałów przedszkolnych i klasy I w Szkole Podstawowej w Krośnicy wnioski należy składać w sekretariacie szkoły w Krośnicy, ul. Ojca Leona 1.
      4. Do punktu przedszkolnego (w którym realizowany jest również obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dla dzieci 6-letnich)  i klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku n.D wnioski należy składać w sekretariacie szkoły ul. Biały Potok 1.

       Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariatach poszczególnych szkół:

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Krościenku nad Dunajcem -tel. 18/262-30-70

       

      Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n.D – tel. 18/262-38-15

       

      Szkoła Podstawowa w Grywałdzie - tel. 18/262-38-23

       

      Szkoła Podstawowa w Krośnicy - tel. 18/265-01-91

       

       

      Kierownik ZEAS

      Agata Sobkowiak

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.