• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • 1 lutego 2019r. w naszej Szkole  została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Program artystyczny przygotowały przedszkolaki oraz uczniowie klas I –III.  Licznie przybyli Dziadkowie podziwiali występy swoich wnuków, którzy w wierszach i piosenkach wyrażali im swoją ogromną miłość i wdzięczność . Dzieci złożyły swoim  kochanym Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia i  podarowały własnoręcznie wykonane upominki.

     • OFERTA STACJI NARCIARSKIEJ POLANA SOSNY

     • Opłata za karnet ( z własnym sprzętem i bez opieki instruktora)

      CODZIENNIE

      9: 00- 11: 00- 10 zł

      17: 00- 20: 00- 10 zł

      W celu skorzystania z oferty wystarczy zgłosić się do kasy biletowej z aktualną legitymacją szkolną.

     • DZIŚ RODZI SIĘ BÓG- MIŁOŚĆ

     • „W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec, zapraszamy do refleksji nad tajemnicą narodzin KRÓLA, który jest MIŁOŚCIĄ.

      Dziś niebo się otwiera.

      Dziś Bóg człowiekiem się staje.

      Dziś rodzi się BÓG – MIŁOŚĆ. „ – z tekstu tegorocznych jasełek

       

      Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio, później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie. Sama nazwa jasełka pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. Zwyczaj ten przyjął się także w naszej szkole, a jasełka w wykonaniu dzieci z klasy ósmej wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, w który także pomógł nas wprowadzić Mały Książe jako jeden z bohaterów. Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko.

      Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie.

       

      O. Mariusz OCD

     • "NADZIEJA PRZYCHODZI DO CZŁOWIEKA WRAZ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM"

     • Wieczorem kolęd zakończyliśmy akcję charytatywną- " Kiermasz ozdób świątecznych" dla podopiecznego Fundacji im. A. Worwy- pana Andrzeja prowadzoną przez wolontariuszy z naszej Szkoły.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie właczyli się w naszą akcję.

      Udało nam się zebrać 5432,05 zł!!

     • PATRIOTYCZNIE I ŚWIĄTECZNIE

     • Swoistym podsumowaniem wszystkich obchodów związanych z uczczeniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było odsłonięcie tablicy okolicznościowej upamiętniającej to ważne wydarzenie w historii Polski. Uroczystość ta  odbyła się 19 grudnia  2018 roku na terenie naszej Szkoły. Odsłonięcia dokonali Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem, przedstawiciel rodziny Wolskich – fundatorów tablicy, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Poświęcenia tablicy dokonał katecheta w Krośnicy. Z kolei Pani Dyrektor wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym nawiązała do cytatu umieszczonego na tablicy pamiątkowej, że „ Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo.”

      Następnie wszyscy zebrani, a więc zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły oraz mieszkańcy Krośnicy udali się do hali gimnastycznej, w której odbył się już po raz drugi Wieczór Kolęd. W tym roku motywem przewodnim uroczystości była fascynacja góralskim folklorem, a główny temat przedstawienia „ Na polanie stoi sopka” doskonale  wprowadził wszystkich w klimat kultury podhalańskiej. Nastrój ten spotęgowały występy taneczne  uczniów (ubranych  w regionalne stroje ludowe) przy akompaniamencie lokalnych zespołów góralskich. Na zakończenie zaproszeni goście: Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Pani Kierownik Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół złożyli wszystkim życzenia bożonarodzeniowe, natomiast Pani Dyrektor podziękowała zebranym za udział w uroczystości i życzyła wszystkim rodzinnego świętowania  słowami współczesnej kolędy „ To juz pora na Wilijom, to juz cas…”

     • PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

     • Dnia 11 grudnia 2018 r. odbyły się Gminne Eliminacje do XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Z naszej Szkoły wzięło w nich udział 11 uczniów w trzech grupach wiekowych: kl. 0- III i kl. IV- VI oraz VII i VIII.

      Kategoria recytatorów kl 0-III

      II miejsce- Zuzanna Rusnak kl. III

      Kategoria recytatorów kl. IV- VI

      I miejsce- Krzysztof Górecki, kl. Va

      II miejsce- Alicja Bańka, kl. IV.

      III miejsce- Maciej Wójcik, kl. VI

      Kategoria gawędziarzy kl. IV-VI

      I miejsce Kinga Bąk, kl. VI

      Kategoria recytatorów kl. VII i VIII

      I miejsce Barbara Wójcik, kl. VII.

      Kategoria gawędziarzy kl. VII i VIII

      I miejsce Aleksandra Salamon, kl. VIII

      II miejsce Alicja Jaworska, kl. VII.

      Do finału, który odbędzie się 10 stycznia 2019 roku zakwalifikowali się: Zuzanna Rusnak, Alicja Jaworska, Krzysztof Górecki, Kinga Bąk, Alicja Bańka, Barbara Wójcik, Aleksandra Salamon.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

       

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     • W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 3 grudnia br. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, asp. sztab. Maciejem Kozłeckim, dzielnicowym rejonu Krościenko n/D, Grywałd i Hałuszowa.

      Prowadzący spotkanie zwracał uwagę na stosowanie się do reguł bezpieczeństwa, jak należy zachować się w drodze do szkoły i powrotu do domu po lekcjach. Przypominał zasady poruszania się po ulicy, przejściu dla pieszych i chodniku. Ponadto, zwrócił uwagę, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Pan policjant takie odblaski podarował każdemu uczniowi.

      Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w domu oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

      Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

      Bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i przeprowadzenie pogadanek dla uczniów.

      .

      Zdj. arch. szkoły

     • MÓJ PIERWSZY ZESZYT - 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

     •   Uczniowie klasy I otrzymali z rąk Pani Dyrektor zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego oraz pamiątkowe ołówki przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • 23 listopada uczniowie klasy I i oddziałów przedszkolnych świętowali Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoich pluszowych ulubieńców i w ich towarzystwie poznawały przygody misiów, będących bohaterami  różnych książek i bajek. Dzieci z przedszkola uczyły się piosenki " Miś", wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, oglądały urywek bajki "Miś Puchatek". Misiowe opowieści, zagadki, kolorowanki, a także przytulanie pluszaków przy misiowej kołysance sprawiły dzieciom wiele radości.

     • BĄDŹMY POSZUKIWACZAMI AUTORYTETU

     • Szanowni Rodzice!

      Uczniowie klas: IV- VI naszej Szkoły przystępują do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Bądźmy poszukiwaczami autorytetuorganizowanej przez Fundację Wspomagającą Wychowanie „Archezja”.

      Uczniowie będą uczestniczyli w warsztatach na zajęciach z wychowawcą, w czasie których zostaną omówione definicje autorytetu, jego kluczowe cechy oraz zachowania świadczące o postawie autorytetu. Poznają korzyści wynikające z relacji z autorytetem oraz konsekwencje braku relacji z nim.

      Celem programu jest to, aby uczniowie potrafili podzielić się refleksjami na temat cech autorytetu, szczególnie w sytuacji trudnej, ryzykownej, wymagającej opanowania emocji oraz by postanawiali dążyć do tego, by być autorytetem dla innych.

      Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kampanii na stronie: https://autorytet.org/

       

     • I SZKOLNY WIECZÓR SPORTOWY

     •  

              W imieniu Samorządu Uczniowskiego bardzo dziękuję uczniom z klas IV-VIII za przybycie na pierwszy wieczór sportowy, który odbył się 20.11.2018 r. Graliśmy w piłkę nożną. Była super zabawa!

      Dziękuję również naszym wspaniałym opiekunom: p. Alicji Mące i p. Krzysztofowi Czubiakowi za opiekę.

      Mam nadzieję, że się Wam wszystkim podobało!! J J

      Tekst: Alicja Jaworska – przewodnicząca SU

      Zdjęcia: Arch.Szkoły

     • NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC

     • Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem, dlatego w naszej Szkole ogłoszono konkurs na najładniejszy i najbardziej oryginalny różaniec. Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały, a pomysłowość i oryginalność różańców sprawiła, że ciężko było wybrać zwycięzców. Ostatecznie najlepsze miejsca zdobyli:

      1.      Gabriela Kubicz

      2.      Szymon Kołek

      3.      Gabriela Jankowska

      Dodatkowo wyróżnienie otrzymał Robert Kowalczyk.

     • ZAJĘCIA Z PPN-ŚLADAMI RODZINY DZIEWOLSKICH

     •   W dniach 9 listopada i 27 listopada uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Pieniński Park Narodowy w Krościenku nad Dunajcem związanych z historią rodu Dziewolskich. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia wystawy czasowej i wysłuchania prelekcji pracownika Pienińskiego Parku Narodowego na temat historii i znaczenia rodziny Dziewolskich w Krościenku nad Dunajcem i Grywałdzie. Następnie uczestnicy warsztatów udali się na spacer uliczkami Krościenka w poszukiwaniu „ śladów” rodziny Dziewolskich. Trasa wiodła głównie obok architektonicznych  „ pomników” związanych z dawnymi właścicielami Krościenka, jak na przykład willa „Hanka” , pensjonat „Luna”, a zakończyła się na starym cmentarzu, gdzie znajduje się grobowiec rodziny Dziewolskich.

     • AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

     •   Piętnastego listopada 2018 roku w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klas siódmej i ósmej. W tym roku podczas uroczystości panował szczególnie podniosły nastrój, gdyż świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólne świętowanie stało się okazją do podsumowania wszelkich działań i konkursów, które miały miejsce w naszej Szkole w ramach  obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

     • IX MASOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

     • W związku z tegorocznymi obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę wystartowaliśmy w biegach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr. 1           w Szczawnicy. Reprezentanci naszej Szkoły wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, klasy IV-V oraz VI -VII. Zawody były organizowane w sobotę 10.11.2018 roku przy promenadzie wokół rzeki Gracjarek. Wszystkim 20 zawodnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i chęć uczestnictwa w takiej formie aktywności fizycznej.

     • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ- 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

     • Nasza Szkoła wzięła udział w akcji „ Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej, dlatego  w piątek 9 listopada  2018 roku o godzinie 11. 11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

     • SELFIE Z NIEPODLEGŁĄ- 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

     • W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy  V b  wzięli udział w konkursie fotograficznym „ Selfie z Niepodległą”. Ideą konkursu było pokazanie różnorodnych znaczeń, skojarzeń i wieloznaczności słowa Polska. Każdy uczeń mógł zgłosić tylko jedno zdjęcie, do którego dołączył krótki opis zdjęcia, komentarz wyjaśniający wybór motywu fotograficznego. Oprawę graficzną posteru „ Selfie z Niepodległą” wykonała bezpłatnie Agencja Reklamowa  Creativ  z Krośnicy, której serdecznie dziękujemy.

     • WYWIADÓWKA

     • Dnia 22 listopada 2018 roku odbędzie się wywiadówka.

      klasy: I-III godz. 16:00

      klasy: IV- VIII godz. 16: 30

      Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy!!!

     • MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY- 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

     • W dniu Narodowego Święta Niepodległości  uczestniczyliśmy  w mszy świętej w intencji Ojczyzny. Uczniowie z klasy VIII wraz z wychowawcą przygotowali uroczystą oprawę, odśpiewali pieśni  patriotyczne, a po zakończonej liturgii rozdali wiernym przygotowane flagi.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.