• WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

     • Na początku listopada uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno – wychowawczych na temat przemocy i uzależnień od alkoholu, narkotyków, papierosów i dopalaczy. Głównym celem było pokazanie dzieciom do czego może doprowadzić stosowanie używek i negatywne zachowanie względem drugiego człowieka.

      Dziękujemy aktorom Impresariatu Artystycznego TeArt z Krakowa za przeprowadzenie warsztatów.

       

     • TULIPANY NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI.

     •   Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości  uczniowie klas 0 a i I posadzili na rabatce szkolnej białe i czerwone tulipany. Za kilka miesięcy  ucieszy nas widok wiosennych kwiatów w narodowych barwach.

     • KARTKI Z ŻYCZENIAMI DLA STULATKI- 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     •   Z okazji 100. rocznicy  odzyskania przez Polskę Niepodległości nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie  „Kartki z życzeniami dla Stulatki”. Przygotowali piękne karty, na których zapisali swoje życzenia kierowane do Ojczyzny. Prace uczniów prezentowane będą na szkolnym korytarzu przez cały listopad. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się dnia 15.11.2018 roku.

     • KONKURS WIEDZY O POLSCE- 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • Dnia 12. 10. 2018 r. odbył się w naszej Szkole Konkurs Wiedzy o Polsce w ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości.

      W konkursie brały udział klasy II i III. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z dziejami naszego kraju. Wykazali się dużą wiedzą.

      Oto zwycięzcy: I miejsce- Franciszek Wojtaszek z klasy III, II miejsce- Antoni Kundziarz z klasy II, III miejsce - Jakub Ziemianek z klasy II.

       

     • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ 2018/2019

     •   12 października dzieci z klasy I zostały  przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy. Z tej okazji przygotowały dla Rodziców oraz kolegów z klas I – III krótki program artystyczny. Po uroczystym  ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów  na uczniów.  Pierwszakom życzymy, aby nauka w naszej Szkole była dla nich wspaniałą przygodą, przeżywaną  wspólnie z najlepszymi przyjaciółmi.

     • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

     • W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  uczniowie klasy I oraz odziałów przedszkolnych będą systematycznie słuchać książek czytanych przez pracowników Szkoły, Rodziców oraz starszych kolegów.

      W październiku gościła w klasie bibliotekarka szkolna - Pani Krystyna Błażusiak, która zachęcała dzieci do codziennych spotkań z lekturą. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali czytanego opowiadania o przygodach leśnych zwierząt.

       Z dużym  zaangażowaniem włączyli się do akcji również Rodzice uczniów, którzy czytali swoim pociechom fragmenty książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek”. Z kolejnymi  przygodami sympatycznego niedźwiadka Wojtka zapoznawali dzieci: Pani Barbara Tkaczyk, Pan Daniel Delimata oraz Pani Agata Sas.

     • PRÓBNA EWAKUACJA

     •    W dniu  30 października 2018 r. odbyła się próbna ewakuacja w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy. Celem ewakuacji było sprawdzenie znajomości zasad postępowania        w sytuacji alarmu związanego z realnym zagrożeniem w budynku szkolnym oraz praktyczne wdrożenie do sprawnego działania zgodnego z przepisami (instrukcją przeciwpożarową)

       Z budynku szkoły ( w czasie trwania przerwy) sprawnie ewakuowano 170 uczniów z klas: 0- VIII   i 18 osób dorosłych pod czujnym okiem druhów z miejscowej OSP. Po zakończonej ewakuacji strażacy zapoznali uczniów ze sprzętem gaśniczym , omówili i zaprezentowali działanie defibrylatora oraz przedstawili ubranie ochronne, specjalne do zadań ratowniczo- gaśniczych.

      Serdeczne podziękowania dla p. Naczelnika OSP Krośnica M. Markota oraz wszystkich druhów miejscowej OSP za pomoc             w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji, cenne wskazówki, prelekcję i pokaz dla całej szkolnej społeczności.

     • WYJAZDY DO KINA, TEATRU, MUZEUM W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

     • Dnia 16 października uczniowie klas IV, Va, Vb i VI udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, gdzie aktorzy z Teatru Cracovia zaprezentowali musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Wspaniałe widowisko, doskonała gra aktorska, scenografia i świetnie dobrana muzyka sprawiły, że spektakl bardzo podobał się widzom.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W dniu 18. 09. 2018 r. klasy VII i VIII obejrzały w kinie Helios w Nowym Sączu  film " Dywizjon 303'

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

     • Dnia 18 października do BIblioteki Szkolnej w naszej Szkole zostali zaproszeni uczniowie klasy pierwszej. W obecności wychowawczyni p. Magdaleny Talar i bibliotekarki p. Krystyny Błażusiak zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki i pożyczyli pierwszą książkę. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak należy o nie dbać. Zapoznały się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Odgadywali również bajkowe zagadki, które sprawdzały znajomość baśni i bajek. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać książki i korzystać z mądrości i rad z płynących z nich.

      Celem tej uroczystości było zachęcenie uczniów do częstego odwiedzania biblioteki i rozwijania umiejętności czytania.

     • BICIE REKORDU - UCZYMY SIĘ NIEŚĆ POMOC

     •   16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji 50 uczniów naszej Szkoły wraz z nauczycielami przystąpiło do bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez jak najwiekszą liczbę osób w ciągu 30 minut. Bicie rekordu ma zasięg ogólnopolski. Zostało zainicjowane przez WOŚP w 2013 roku. Odbywa się w ramach programu edukacyjnego " Ratujemy i Uczymy Ratować".

      Akcja w naszej Szkole, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęła sie o godzinie 12: 00. Została poprzedzona krótkim przypomnieniem w jaki sposób ratować ludzkie życie i jak ta umiejętność jest ważna..

      Uczniowie i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem brali udział w akcji.

     • ZAWODY W PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ IV-VI

     • Dnia 4. 10. 2018 r. nasza Szkoła uczestniczyła w eliminacjach gminnych piłki nożnej halowej.Chłopcy i dziewczyny z klas IV-VI rywalizowali z reprezentantami szkół z Krościenka n.D oraz ze szkoły w Grywałdzie. Dziewczyny zajęły III miejsce, a chłopcy I i reprezentowali naszą gminę w zawodach Ośrodka Pieniny w tej dyscyplinie. Zawody te odbyły się w Niedzicy w dniu 15. 10 2018 r. Po zaciętych pojedynkach z drużynami z ościennych gmin nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

     • ZAWODY SZKOLNE PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ VII-VIII

     • Po raz pierwszy nasza Szkoła uczestniczyła w Szkolnych Zawodach Piłki Nożnej Halowej VII-VIII. Chłopcy i dziewczyny rywalizowali w eliminacjach gminnych ze szkołami z Grywałdu i Krościenka nr 2 z oddziałem gimnazjalnym.Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym „  na hali sportowej w Tylce. Zwycięzca awansował do zawodów Ośrodka Pieniny. Chłopcy i dziewczęta z naszej szkoły zajęli III miejsce.

       

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     •   12.X.2018r. w naszej Szkole obchodziliśmy święto z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa szósta przedstawiała krótką scenkę dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas uroczystości wszystkim obecnym pracownikom zostały wręczone kwiaty oraz serca ,  przygotowane przez Panią Marię Cepuch. Za przygotowanie akademii dziękujemy klasie szóstej, opiekunowi Samorządu Uczniowskiego i Pani Marii Cepuch.

     • XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS IM. JANA PAWŁA II W SZLACHTOWEJ

     • Dnia 08.10.2018 r. odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs im. Jana Pawła II w Szlachtowej.  Naszą Szkołę w kategorii recytatorskiej reprezentowali uczniowie: Aleksandra Bochnak, Gabriela Kubicz, Maciej Wójcik, Barbara Wójcik oraz Zuzanna Zachwieja.

      Pierwsze miejsce w kategorii recytatorskiej klas IV- VI zajęła Gabriela Kubicz, która zaprezentowała wiersz Heleny Wolskiej  pt. „Ojczyzna”. Serdecznie gratulujemy!

     • SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

     • Dnia 5. 10. 2018 r. najmłodsi uczniowie Szkoły mieli okazję odwiedzić Remizę OSP w Krośnicy. Przedstawiciel straży pożarnej opowiedział dzieciom o swojej niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy. dzieci mogły osobiście zobaczyć sprzęt używany w różnych akcjach oraz wejść do wozu strażackiego.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

     • W piątek 22 czerwca  odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018, w której wzięli udział zaproszeni goście: Wójt gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Pani kierownik Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół, Rodzice, Pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie naszej Szkoły. Program artystyczny akademii przygotowany przez uczniów klasy 4b zyskał uznanie wśród widowni, a szczególny aplauz zyskał odtwórca sparafrazowanej piosenki Kabaretu Starszych PanówAddio, moja szkoło, addio ulubiona, przez długie dwa miesiące o tobie będę śnił…

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.