Nawigacja

 • „ PIERWSZA POMOC- WAŻNA SPRAWA”

  „ PIERWSZA POMOC- WAŻNA SPRAWA”

   

  Już po raz kolejny 16 października uczniowie i nauczyciele Szkoły brali udział w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób w ciągu 30 minut. Akcja organizowana przez Fundację WOŚP rozpoczęła się punktualnie o godz. 12.00 – brało w niej udział 97 osób ( uczniowie, nauczyciele jak również przedstawiciele miejscowej OSP).Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

  16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

 • PRÓBNA EWAKUACJA

  PRÓBNA EWAKUACJA

  16 października 2019 r. odbyła się próbna ewakuacja. Z budynku Szkoły sprawnie ewakuowano 136 uczniów z klas 0 – VIII i 13 osób dorosłych pod czujnym okiem druhów      z miejscowej OSP. Po zakończonej ewakuacji strażacy przeprowadzili krótką pogadankę na temat właściwego zachowania się  podczas opuszczania budynku oraz sprzętu gaśniczego, którego używają w akcjach.   

  Podziękowania dla strażaków z OSP Krośnica!!!

 • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

  ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

  14 października 2019 r. miała miejsce w naszej Szkole uroczystość ślubowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. Pierwszoklasiści z małą tremą zaprezentowali swój program artystyczny. Recytując wiersze, śpiewając piosenki, pijąc sok z cytryny oraz odpowiadając na pytania udowodnili, że zasługują na przyjęcie do grona uczniów. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania w obecności pocztu sztandarowego oraz pasowanie przez Panią Dyrektor na ucznia Szkoły im. Jana Brzechwy w Krośnicy. Do społeczności szkolnej przyjęli pierwszaków także starsi koledzy i koleżanki z klasy III recytując dla nich wiersz oraz wręczając im upominki.  Po ślubowaniu pierwszaki udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Życzymy naszym nowym uczniom samych sukcesów w nauce i wiele radosnych chwil w naszej szkolnej wspólnocie.

 • OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  14 października obchodziliśmy święto uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły. Z tej okazji klasa VIII i VII wraz z Panią Bogumiłą Węgrzyniak przygotowała program artystyczny. Były życzenia dla nauczycieli, pokaz mody nauczycielskiej oraz skecz w wykonaniu uczniów z klasy siódmej.Uczniowie zaśpiewali piosenki przygotowane przez Panią Marię Cepuch.

 • LEKCJE W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

  LEKCJE W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

  Uczniowie naszej Szkoły co roku uczestniczą w zajęciach edukacyjnych dotyczących najbliższego środowiska organizowanych przez Pieniński Park Narodowy.

  Dnia 11 października klasa VIa, a dnia 16 października klasa VIB uczestniczyła w warsztatach:"Będę właścicielem lasu". Zajęcia obejmowały wejście na szczyt Sokolicy z Krościenka n. D. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o drzewach, badaniu ich wieku, lesie i ochronie przyrody w Pienińskim Parku Narodowym.

  27 września klasa VIII brała udział w warsztatach połączonych z wyjściem na Czertez. Temat zajęć" Co to jest park narodowy?"

   

 • SACHEM- CEGIEŁKA DLA ANI

  SACHEM- CEGIEŁKA DLA ANI

  2 października uczniowie naszej Szkoły obejrzeli spektakl teatralny oparty na motywach noweli  Henryka Sienkiewicza „Sachem”, którego akcja przedstawienia rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w niemieckiej osadzie o nazwie Antylopa.. Uczniowie mogli podziwiać występ swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Szczawnicy, którzy bardzo profesjonalnie wcieli się w aktorskie role.

   Dochód z biletów zakupionych przez naszych uczniów został przeznaczony na diagnostykę i leczenie Ani Ligas z  Krościenka n.D.

 • XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS IM. JANA PAWŁA II

  XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS IM. JANA PAWŁA II

  Dnia 25.09.2019 roku odbył się XV Międzyszkolny Konkurs im. Jana Pawła II w Szlachtowej.  Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie: Gabriela Jankowska, Gabriela Górecka, Kacper Pyter, Aleksandra Bochnak, Weronika Hamerska oraz Gabriela Kubicz.

  Gabriela Kubicz zajęła trzecie miejsce w kategorii recytatorskiej klas VII-VIII. Wyróżnienie otrzymał Kacper Pyter z klasy VIa.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

   

 • MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE II

   

   W ramach projektu

  MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE II

  zapraszamy rodziców i uczniów na indywidualne rozmowy, konsultacje

  z doradcą zawodowym:

   

  W poniedziałki  od 23 września 2019r. do 4 listopada 2019r. (oprócz 14.10.2019r.)

  od godziny 12.00 do 13.35

   

   

  miejsce: Szkoła Podstawowa w Krośnicy

 • ROZPOCZYNAMY ROK SZKOLNY 2019/2020

  ROZPOCZYNAMY ROK SZKOLNY 2019/2020

  Wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor powitała wszystkich i życzyła sukcesów i wielu wspaniałych przygód w nowym roku. Uroczystości szkolne poprzedziła msza św. w kościele w Krośnicy.

   

   

 • WYWIADÓWKA

  Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z Rodzicami odbędzie się dnia 26 września 2019 roku.

  Dla klas: I- VIII o godz. 16:00

  Dla klas: 0A i 0B o godz. 15: 30

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 • BEZPIECZNE WAKACJE

 • WITAJCIE WAKACJE,ŻEGNAJ ÓSMA KLASO!

  WITAJCIE WAKACJE,ŻEGNAJ ÓSMA KLASO!

  19 czerwca 2019 roku odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. W tym roku wydarzenie  to miało niezwykły charakter, ponieważ zostało połączone z uroczystością pożegnania ósmoklasistów. W akademii wzięli udział tegoroczni absolwenci, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystej gali nie brakowało chwil wzruszenia i radości. Cała społeczność szkolna pożegnała uczniów klas ósmych, którzy po wakacyjnej przerwie rozpoczną naukę w nowych szkołach.

 • RODZICE DLA DZIECI

  RODZICE DLA DZIECI

  Pod koniec roku szkolnego 2018/2019 rodzice z Rady Rodziców naszej Szkoły oraz LKS Krośnica urządzili dla uczniów imprezę sportowo rekreacyjną przy Remizie OSP w Krośnicy. Pogoda i humory wszystkim dopisywały.  Był poczęstunek, zabawy i rozgrywki sportowe z nagrodami.

 • POKAZY CHEMICZNE-MAGICZNA CHEMIA DLA NAJMŁODSZYCH

  POKAZY CHEMICZNE-MAGICZNA CHEMIA DLA NAJMŁODSZYCH

  Uczniowie klasy 8  pod opieką Pani Anny Biel zorganizowali pokaz doświadczeń chemicznych swoim młodszym kolegom i koleżankom.

  Stosując ogólnodostępne produkty spożywcze i odczynniki chemiczne zaprezentowali doświadczenia wyjaśniające  tajemnicę niektórych, na pozór dziwnych i nienaturalnych zjawisk, pokazali, że kuchnia to doskonały warsztat, w którym można odkryć tajniki nauki. Najmłodsi z zaciekawieniem obserwowali pokaz i aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach. 

   

 • PROGRAM PROFILAKTYCZNY " CUKIERKI"

  PROGRAM PROFILAKTYCZNY " CUKIERKI"

  Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w programie edukacyjno – profilaktycznym „Cukierki”. prowadzonym przez pedagoga szkolnego Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych oraz kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi.

 • DZIEŃ DZIECKA

  DZIEŃ DZIECKA

  Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w organizowanym przez GOPS w Krościenku nad Dunajcem Dniu Dziecka razem z uczniami Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy.

  Dzieci fantastycznie się bawiły! Brały udział w licznych grach, zabawach i konkurencjach.

  Nasi uczniowie zdobyli wiele nagród. Gratulujemy! J

   

 • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

  WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

   

  Uczniowie klas I-III i IV-VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych przez „Impresariat Artystyczny Inspiracja” z Krakowa pt. „Kolczasta przyjaźń” i „Blogerka” dotyczących uzależnień i przemocy rówieśniczej.

   

 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

  EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

   

  4 czerwca 2019 roku uczniowie klasy czwartej przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową, aby móc być posiadaczem pierwszego „prawa jazdy” należało, zgłębić przepisy ruchu drogowego i pozytywnie zaliczyć test teoretyczny. Następnie uczniowie przystąpili do pokonywania toru przeszkód przygotowanego przez Funkcjonariuszy Policji Komedy Powiatowej – Wydziału Ruchu Drogowego w Nowym Targu. Wszystkim zdającym serdecznie gratulujemy! Życzymy bezpiecznej jazdy na jednośladach.

 • NASZA SZKOŁA DLA ZIEMI

  NASZA SZKOŁA DLA ZIEMI

  Dnia 6. 06. 2019 roku obchodziliśmy w Szkole Dzień Ziemi i Dzień Środowiska Naturalnego. Uczniowie przyszli ubrani w barwy Ziemi. Każda klasa zobowiązała się wypełniać przez cały rok drobne postanowienie ratujące naturalne środowisko. Postanowienia zostały umieszczone na szkolnej gazetce i będą przypominać o podjętych decyzjach. Klasa VIII posadziła przed Szkołą ozdobny krzew, co wejdzie do tradycji Szkoły. Krzew będzie przypominać uczniom o latach spędzonych w Szkole i stanowić ładną ozdobę szkolnego podwórka. 

 • POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  Postępowanie uzupełniające do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych trwa od 6. 06. 2019r. do 12. 06. 2019. Pozostałe informacje w zakładce REKRUTACJA.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat

Galeria zdjęć