Nawigacja

 • WIEŻA EIFFLA i POKAZ MODY FRANCUSKIEJ NA LEKCJI GEOGRAFII

  WIEŻA EIFFLA i POKAZ MODY FRANCUSKIEJ NA LEKCJI GEOGRAFII - Obrazek 1

 • SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

  SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ - Obrazek 1

  16.06.2018 odbył się pierwszy szkolny konkurs piosenki angielskiej. Uczennice zaprezentowały utwory swoich ulubionych wykonawców prezentując przy tym duży talent artystyczny. Jury przy ocenie zwracało szczególną uwagę na poprawną wymowę słów, ogólną prezentacje oraz strój. Uczestniczkom  serdecznie gratulujemy talentu estradowego i życzymy powodzenia w kolejnej edycji już za rok.

   

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS " BRZECHWA BAWI I UCZY"

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS " BRZECHWA BAWI I UCZY" - Obrazek 1

 • NASZE PIERWSZE PRAWO JAZDY

  NASZE PIERWSZE PRAWO JAZDY - Obrazek 1  

  13 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IV a i IV b przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części: Pierwszej teoretycznej, której celem było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem oraz drugiej praktycznej, w której uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze. Gratulując uczniom pomyślnego zdania egzaminu Funkcjonariusz Policji Komendy Powiatowej w Nowym Targu wręczył wszystkim rowerzystom odblaskowe opaski. Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwali Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem –sierż. sztab. Wanda Plewa i asp. sztab. Krzysztof Dolański oraz nauczycielka techniki Aleksandra Adamczyk.

 • PODRĘCZNIKI DLA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  W roku szkolnym 2018/2019 w oddziałach przedszkolnych obowiązują podręczniki:

   0A : " Kolorowy start z plusem" (niebieski), autor: Wiesława Żaba- Żabińska

  0B: " OLek i Ada", poziomy: czterolatki A+, pięciolatki B, wyd. MAC.

 • BIEG PO ZDROWIE

  Uczniowie klas czwartych zakończyli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt.„ Bieg po zdrowie”. W czasie trwania programu (od marca do końca maja 2018 r.) uczniowie nabywali wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów i  podstawowe umiejętności w zakresie asertywnego zachowania. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w programie, a najbardziej podobało im się przeprowadzanie wywiadu z osobami niepalącymi oraz tworzenie komiksu zawierającego porady dotyczące umiejętności odmawiania palenia papierosów.

 • POETYCKIE ABECADŁO

  POETYCKIE ABECADŁO - Obrazek 1    Dnia 29 maja odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski „ Poetyckie Abecadło” dla klas I-III. W  jury zasiadały: P. Krystyna Błażusiak, P. Magdalena Talar oraz P. Barbara Bielawska- Sosna. Mali uczestnicy konkursu pięknie przygotowali się zaprezentowania wierszy znanych poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Małgorzaty Strzałkowskiej oraz innych twórców dziecięcej poezji. Między recytacją poszczególnych uczestników, uczniowie z widowni odpowiadali na pytania związane ze znanymi wierszami. Widownia również nie próżnowała. Oprócz nagradzania gromkimi brawami występujących, w przerwach dzieci odpowiadały na pytania związane z treściami różnych wierszy Po zakończonej rywalizacji Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim recytatorom i wręczyła im nagrody książkowe oraz dyplomy.  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

 • LEKTURY INACZEJ

  LEKTURY INACZEJ - Obrazek 1   Na zajęciach z języka polskiego uczniowie klasy V z Panią Bogumiłą Węgrzyniak przygotowali scenki teatralne na motywach lektury  Ania z Zielonego Wzgórza. Opracowali piękną  scenografię, kostiumy, dokonali podziału na role. Przedstawienie lektury w tak atrakcyjnej formie z pewnością zachęciło innych  uczniów do zapoznania się z dalszymi losami Ani Shirley.

 • DZIEŃ NAUKI

  DZIEŃ NAUKI - Obrazek 123 maja uczniowie z klasy siódmej uczestniczyli w Dniu Nauki organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem.  Mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami z takich dziedzin jak: biologia, chemia, gastronomia, informatyka, astronomia, geografia, fizyka oraz poznać ofertę edukacyjną szkoły.

 • "DAJ WŁOS"- AKCJA CHARYTATYWNA

  "DAJ WŁOS"- AKCJA CHARYTATYWNA - Obrazek 1  Uczennice naszej Szkoły: Łucja Kacperek, Alicja Jaworska, Barbara Wójcik, Karolina Jandura, Oliwia Chlipała i Zuzanna Zachwieja wzięły udział w akcji charytatywnej „Daj Włos!” organizowanej przez Fundację Rak and Roll. Dziewczyny postanowiły oddać włosy na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Fundacja za darmo rozda je kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

  Dziękujemy obsłudze Salonu Fryzjerskiego „Julia” w Szczawnicy za miłą i profesjonalną obsługę oraz rodzicom i opiekunom za pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu.

 • GDZIE BYLIŚMY, CO ZOBACZYLIŚMY...- WYCIECZKI 2017/ 2018

  GDZIE BYLIŚMY, CO ZOBACZYLIŚMY...- WYCIECZKI 2017/ 2018 - Obrazek 1  KLASY: I i II

  Dnia 8 maja uczniowie klasy I i II byli na wycieczce w Rabce Zdroju.    W ramach wycieczki mali turyści zwiedzali Muzeum Górali i Zbójników, a następnie brali udział  w grze polegającej na poszukiwaniu zbójnickiego skarbu.

  Po udanych zajęciach w muzeum uczniowie udali się do Parku Rozrywki Rabkoland gdzie zjedli smaczny obiad a potem  korzystali z różnych atrakcji między innymi : karuzel, domu odwróconego do góry nogami, wystawy krzywych luster, Muzeum Orderu Uśmiechu, autek, kolejek szynowych i Małpiego Gaju.

   

  KLASA VI

  W dniach 9-11. 04. klasa szósta była na wycieczce w Warszawie.

  Uczniowie zwiedzili : Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy, Stare Miasto, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik, Sejm RP, Zamek na Wodzie i Park Łazienkowski, Pałac w Wilanowie i Lotnisko Okęcie.

   

  KLASA IV B

  W ramach wycieczki klasowej uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Od ziarna do chleba” organizowanych przez Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach i dużo radości sprawiało im młócenie zboża cepami, mielenie ziarna na żarnach czy wreszcie wyrabianie ciasta na moskaliki. Na koniec była degustacja upieczonych bułeczek i prawdziwej kawy zbożowej.

 • II Gminny Konkurs Języka Angielskiego

  II Gminny Konkurs Języka Angielskiego - Obrazek 116.05.2018 w naszej Szkole odbyła się już druga edycja konkursu językowego "Easy English" organizowanego przez szkoły podstawowe z naszej gminy. Do drugiego etapu zakwalifikowano łącznie 42 osoby, z czterech szkół, które pokonały swoich rówieśników podczas eliminacji szkolnych. Podczas etapu gminnego uczniowie zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, gramatyki, komunikacji oraz rozumienia tekstów pisanych. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu która odbędzie się już za rok.

 • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - Obrazek 1  Uczniowie klasy VI z Panią polonistką Barbarą Bielawską - Sosna przygotowali program artystyczny z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Był król Stanisław August Poniatowski, caryca Katarzyna i inne postaci mające wpływ na przebieg tamtych wydarzeń.Na zakończenie programu był quiz wiedzy o okolicznościach uchwalenia Konstytucji.

 • KONKURS CZYTELNICZY

  KONKURS CZYTELNICZY - Obrazek 1      

  24 maja 2018 r. odbył się w Szkole coroczny konkurs czytelniczy "Super Czytelnik".

  Brali w nim udział uczniowie klas: I, II, III. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości lektur, zachęcanie do czytelnictwa, rozwijanie zdrowej rywalizacji oraz stworzenie możliwości odniesienia sukcesu. 

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  Klasa I

  I miejsce- Aleksandra Wojtaszek

  II miejsce- Jakub Ziemianek

  III miejsce- Wiktoria Sas

  Klasa II

  I miejsce- Franciszek Wojtaszek

  II miejsce- Kornel Wolski

  III miejsce- Zuzanna Rusnak

  Klasa III:

  I miejsce- Hubert Mszanik

  II miejsce- Anna Kundziarz

  III miejsce- Alicja Bańka

  Wszystkim gratulujemy znajomości lektur!!!

   

 • MIĘDZYGIMNAZJALNY POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW JANA PAWŁA II

  Uczennice klasy siódmej naszej  Szkoły: Oliwia Chlipała i Zuzanna Zachwieja zajęły czwarte miejsce                                                           w XV Międzygimnazjalnym Powiatowym Konkursie Recytatorskim Utworów Jana Pawła II, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem. 

  http://gimnazjumkroscienko.pl/aktualnosci/1001-xv-miedzygimnazjalny-powiatowy-konkurs-recytatorski-utworow-jana-pawla-ii

 • ZAWODY SPORTOWE

  MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

  Na stadionie klubu sportowego SKS Sokolica Krościenko nad Dunajcem rozegrano coroczny turniej w którym brało udział aż osiem zespołów szkół podstawowych: trzy z naszej gminy i po jednej z ościennych gmin. Uczestnikami byli chłopcy z klas V i młodsi. Na boiskach rywalizowały drużyny w dwóch grupach. Nasza Szkoła zajęła VI miejsce.

  Serdecznie gratulujemy!!

  MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ

  KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

  11.06.2018r.

  W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku zostały rozegrane zawody,  w których uczestniczyli uczniowie klas V Szkół Podstawowych z Krośnicy, Krościenka  i Szczawnicy. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami siatkarskimi,  a poziom był wysoki. Nagrody w postaci pucharów i medali sponsorowało Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.  Nasza Szkoła zajęła trzecie miejsce!!

   

  Mini piłka nożna

                  Tuż przed długim weekendem majowym w naszej Gminie odbyły się zawody w mini piłkę nożną. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, a ze względu na kiepskie warunki pogodowe graliśmy na sali gimnastycznej w budynku gimnazjum. Rezprezentacja chłopców naszej Szkoły zwyciężyła ogrywając przeciwników z Krościenka n.D i Grywałdu. Dzięki temu zwycięstwu zakwalifikowała się do turnieju na szczeblu ośrodka Pieniny.

  Mini piłka nożna

  Ośrodek Pieniny

  7 maja na orliku w Maniowach został rozegrany drugi etap zawodów w mini piłkę nożną. Do turnieju zakwalifikowały się drużyny chłopców: Ochotnicy, Łapsze niżne, Kluszkowce, Szczwnicy i Krośnicy.

  Wyniki:

  1m. Ochotnica

  2m. Szczawnica

  3m. Łapsze niżne

  4m. Kluszkowce

  5m. Krośnica

              Pomimo nie za dobrego miejsca nasi chłopcy bardzo dobrze wypadli na tle przeciwników rozgrywając bardzo wyrównane pojedynki. Gra wyglądała bardzo dobrze, jedyne czego brakowało to skuteczności w sytuacjach podbramkowych.  Dowodzi tego fakt, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Hryc z klasy VI.

   

  Czwórbój lekkoatletyczny

  W czwartek 29 kwietnia odbyły się gminne zawody z lekkiej atletyki. Nasza Szkoła reprezentowana przez uczniów klas IV – VI pojechała do Krościenka nad Dunajcem. Drużyny chłopców i dziewcząt zajęły drugie miejsca.

  Konkurencje czwórboju:

  1. Skok w dal
  2. Rzut piłeczką palantową
  3. Bieg na 60 metrów
  4. Bieg długi ( chłopcy 1000m, dziewczyny 600m.)

   

   

 • LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  Lista w zakładce "REKRUTACJA"

 • DZIEŃ ZIEMI

  DZIEŃ ZIEMI - Obrazek 1 Dnia  23 kwietnia obchodziliśmy w Szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie  przygotowali plakaty,  transparenty i hasła o ochronie środowiska.  Obchody rozpoczęły się od dźwięków piosenki przygotowanej przez przedszkolaków. Następnie przedstawiciele klas młodszych i starszych zasadzili przed Szkołą ozdobne krzewy. Później wszyscy ubrani w barwy Ziemi,  uczniowie  oraz nauczyciele,  wyruszyli w pochodzie przez wieś niosąc plakaty, wykrzykując hasła i śpiewając.  Niektórzy zaopatrzeni w ochronne rękawice i jednorazowe worki zbierali napotkane na drodze przemarszu śmieci. Towarzyszyła nam piękna,  słoneczna pogodai radość z piękna otaczającego nas świata. 

 • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

    DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - Obrazek 1W ramach szkolnej akcji „Bezpieczny czas w Sieci” jako podsumowanie podjętych działań, uczniowie:

  - przygotowali gazetki o tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu;

  - uczestniczyli w kursie-learningowy „3...2...1... Internet”;

  - prezentacja multimedialna „Dekalog Internauty”;

  - zaśpiewali piosenki, opowiedzieli wierszyki a uczniowie klasy VII przygotowali przedstawienie
  pt: „Bezpieczny Internet”;

  Mamy nadzieje, że omawiane treści pomogą uczniom w rozważnym i odpowiedzialnym korzystaniu
  z Internetu. Zachowanie bezpieczeństwa w Sieci jest najważniejsze!!

   

  Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu wychowawcom i uczniom J J

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat, fax
  0-18-265-01-90 dyrektor Szkoły

Galeria zdjęć