Nawigacja

 • BICIE REKORDU - UCZYMY SIĘ NIEŚĆ POMOC

  BICIE REKORDU - UCZYMY SIĘ NIEŚĆ POMOC - Obrazek 1  16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji 50 uczniów naszej Szkoły wraz z nauczycielami przystąpiło do bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez jak najwiekszą liczbę osób w ciągu 30 minut. Bicie rekordu ma zasięg ogólnopolski. Zostało zainicjowane przez WOŚP w 2013 roku. Odbywa się w ramach programu edukacyjnego " Ratujemy i Uczymy Ratować".

  Akcja w naszej Szkole, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęła sie o godzinie 12: 00. Została poprzedzona krótkim przypomnieniem w jaki sposób ratować ludzkie życie i jak ta umiejętność jest ważna..

  Uczniowie i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem brali udział w akcji.

 • ZAWODY W PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ IV-VI

  ZAWODY W PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ IV-VI - Obrazek 1 Dnia 4. 10. 2018 r. nasza Szkoła uczestniczyła w eliminacjach gminnych piłki nożnej halowej.Chłopcy i dziewczyny z klas IV-VI rywalizowali z reprezentantami szkół z Krościenka n.D oraz ze szkoły w Grywałdzie. Dziewczyny zajęły III miejsce, a chłopcy I i reprezentowali naszą gminę w zawodach Ośrodka Pieniny w tej dyscyplinie. Zawody te odbyły się w Niedzicy w dniu 15. 10 2018 r. Po zaciętych pojedynkach z drużynami z ościennych gmin nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

 • ZAWODY SZKOLNE PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ VII-VIII

  Po raz pierwszy nasza Szkoła uczestniczyła w Szkolnych Zawodach Piłki Nożnej Halowej VII-VIII. Chłopcy i dziewczyny rywalizowali w eliminacjach gminnych ze szkołami z Grywałdu i Krościenka nr 2 z oddziałem gimnazjalnym.Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym „  na hali sportowej w Tylce. Zwycięzca awansował do zawodów Ośrodka Pieniny. Chłopcy i dziewczęta z naszej szkoły zajęli III miejsce.

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 1

 • KONKURS WIEDZY O POLSCE

  KONKURS WIEDZY O POLSCE - Obrazek 1 Dnia 12. 10. 2018 r. odbył się w naszej Szkole Konkurs Wiedzy o Polsce w ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości.

  W konkursie brały udział klasy II i III. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z dziejami naszego kraju. Wykazali się dużą wiedzą.

  Oto zwycięzcy: I miejsce- Franciszek Wojtaszek z klasy III, II miejsce- Antoni Kundziarz z klasy II, III miejsce - Jakub Ziemianek z klasy II.

   

 • XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS IM. JANA PAWŁA II W SZLACHTOWEJ

  XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS IM. JANA PAWŁA II W SZLACHTOWEJ - Obrazek 1

  Dnia 08.10.2018 r. odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs im. Jana Pawła II w Szlachtowej.  Naszą Szkołę w kategorii recytatorskiej reprezentowali uczniowie: Aleksandra Bochnak, Gabriela Kubicz, Maciej Wójcik, Barbara Wójcik oraz Zuzanna Zachwieja.

  Pierwsze miejsce w kategorii recytatorskiej klas IV- VI zajęła Gabriela Kubicz, która zaprezentowała wiersz Heleny Wolskiej  pt. „Ojczyzna”. Serdecznie gratulujemy!

 • SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

  SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM - Obrazek 1 Dnia 5. 10. 2018 r. najmłodsi uczniowie Szkoły mieli okazję odwiedzić Remizę OSP w Krośnicy. Przedstawiciel straży pożarnej opowiedział dzieciom o swojej niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy. dzieci mogły osobiście zobaczyć sprzęt używany w różnych akcjach oraz wejść do wozu strażackiego.

 • KONKURS " OGRZEWANIE W PRZYSZŁOŚCI"

 • KONKURS " EKOLOGICZNY WĘGIEL"

  ekologiczny_wegiel-_plakat.pdf                                                

    Regulamin_(ekogroszek).pdf

 • WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019

  WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019 - Obrazek 1

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 1W piątek 22 czerwca  odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018, w której wzięli udział zaproszeni goście: Wójt gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Pani kierownik Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół, Rodzice, Pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie naszej Szkoły. Program artystyczny akademii przygotowany przez uczniów klasy 4b zyskał uznanie wśród widowni, a szczególny aplauz zyskał odtwórca sparafrazowanej piosenki Kabaretu Starszych PanówAddio, moja szkoło, addio ulubiona, przez długie dwa miesiące o tobie będę śnił…

 • DZIEŃ RODZINY

  DZIEŃ RODZINY - Obrazek 1Sobota 2 czerwca była okazją do spotkania się społeczności szkolnej jak i społeczności lokalnej. Organizatorzy z Krośnickiego Stowarzyszenia Wierchy postanowili połączyć trzy ważne dni : Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka w jeden  jako Festyn Rodziny, by można było go spędzić wspólnie z całymi rodzinami. Niestety pogoda tego dnia nam nie dopisała, ale to nie przeszkodziło uczestnikom w dobrej zabawie. Wszystkich zgromadzonych gości przywitał Komitet Organizacyjny który zaprosił do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez najmłodszych uczniów naszej Szkoły. Uczniowie z klas 0-III zaprezentowali wiersze i piosenki, występy muzyczne, życzenia , które dedykowane były dla mam i tatusiów. Dzieci, które w ciągu roku szkolnego uczęszczały na zajęcia taneczne, przedstawiły swoje tańce. Występy dla ukochanych rodziców uświetnił również zespół Góralski oraz Romski, który zaprezentował na nowo wybudowanej scenie swoje pieśni                      i tańce. Po części artystycznej, uczniowie zostali poczęstowani słodyczami, a dorośli udali się do stoisk, gdzie można było delektować się pysznymi wypiekami, wypić kawę lub herbatę jak również zakupić ręcznie wykonane ozdoby przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy. Dziękujemy wszystkim organizatorom i obecnym na festynie.

 • WIEŻA EIFFLA i POKAZ MODY FRANCUSKIEJ NA LEKCJI GEOGRAFII

  WIEŻA EIFFLA i POKAZ MODY FRANCUSKIEJ NA LEKCJI GEOGRAFII - Obrazek 1

  W dniu 20 czerwca uczniowie klasy VII pod opieką pani Wiesławy Dolańskiej „zabrali” swoich nauczycieli oraz koleżanki i kolegów ze szkoły na krótką podróż Francji.

  Młodzież zaproszonym gościom zaprezentowała walory przyrodnicze, turystyczne        i kulinarne Francji. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz mody, na którym można było zobaczyć najnowsze trendy letniego sezonu.

  Na zakończenie podróży można było sprawdzić swoją wiedzę o Francji, uczestnicząc w konkursie i otrzymać słodką nagrodę.

  Podróż do Francji pozwoliła w sposób ciekawy i atrakcyjny przyswoić uczniom wiedzę dotyczącą tego, tak pięknego kraju.

   

  Wiesława Dolańska

 • SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

  SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ - Obrazek 1

  16.06.2018 odbył się pierwszy szkolny konkurs piosenki angielskiej. Uczennice zaprezentowały utwory swoich ulubionych wykonawców prezentując przy tym duży talent artystyczny. Jury przy ocenie zwracało szczególną uwagę na poprawną wymowę słów, ogólną prezentacje oraz strój. Uczestniczkom  serdecznie gratulujemy talentu estradowego i życzymy powodzenia w kolejnej edycji już za rok.

   

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS " BRZECHWA BAWI I UCZY"

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS " BRZECHWA BAWI I UCZY" - Obrazek 1

  Dnia 08 czerwca 2018r. w naszej Szkole odbył się międzygminny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy. W tym roku brali w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 i 2 z Krościenka nad Dunajcem oraz Grywałdu.

  Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiem i twórczością Jana Brzechwy. W drugiej recytowali wybrane wiersze. Zawodnicy zostali przydzieleni do właściwej kategorii wiekowej ( dzieci młodsze: klasy I- III oraz starsze IV-VI). Uczniowie rywalizowali w trzech grupach. W każdej z nich znalazł się przedstawiciel z innej szkoły.

  Konkurs przebiegał w czterech etapach. W pierwszym, uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące znajomości utworów Jana Brzechwy. W drugim odgadywali kto był autorem cytowanych słów. Dużo radości sprawił dzieciom etap trzeci, w   którym wszyscy uczestnicy wraz z publicznością śpiewali fragmenty piosenek, a zadaniem każdej drużyny było odgadnięcie dalszych słów utworu. W ostatniej rundzie grupa, która zachowała najwięcej szans miała możliwość wyznaczania zespołu udzielającego odpowiedzi na kolejne pytania.

  Głównym celem organizowanego konkursu było motywowanie  uczniów  do poznania życia i twórczości patrona szkoły– Jana Brzechwy. Ważnym aspektem była również współpraca naszej Szkoły z  sąsiednimi placówkami.

   

 • NASZE PIERWSZE PRAWO JAZDY

  NASZE PIERWSZE PRAWO JAZDY - Obrazek 1  

  13 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IV a i IV b przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części: Pierwszej teoretycznej, której celem było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem oraz drugiej praktycznej, w której uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze. Gratulując uczniom pomyślnego zdania egzaminu Funkcjonariusz Policji Komendy Powiatowej w Nowym Targu wręczył wszystkim rowerzystom odblaskowe opaski. Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwali Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem –sierż. sztab. Wanda Plewa i asp. sztab. Krzysztof Dolański oraz nauczycielka techniki Aleksandra Adamczyk.

 • BIEG PO ZDROWIE

  Uczniowie klas czwartych zakończyli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt.„ Bieg po zdrowie”. W czasie trwania programu (od marca do końca maja 2018 r.) uczniowie nabywali wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów i  podstawowe umiejętności w zakresie asertywnego zachowania. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w programie, a najbardziej podobało im się przeprowadzanie wywiadu z osobami niepalącymi oraz tworzenie komiksu zawierającego porady dotyczące umiejętności odmawiania palenia papierosów.

 • POETYCKIE ABECADŁO

  POETYCKIE ABECADŁO - Obrazek 1    Dnia 29 maja odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski „ Poetyckie Abecadło” dla klas I-III. W  jury zasiadały: P. Krystyna Błażusiak, P. Magdalena Talar oraz P. Barbara Bielawska- Sosna. Mali uczestnicy konkursu pięknie przygotowali się zaprezentowania wierszy znanych poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Małgorzaty Strzałkowskiej oraz innych twórców dziecięcej poezji. Między recytacją poszczególnych uczestników, uczniowie z widowni odpowiadali na pytania związane ze znanymi wierszami. Widownia również nie próżnowała. Oprócz nagradzania gromkimi brawami występujących, w przerwach dzieci odpowiadały na pytania związane z treściami różnych wierszy Po zakończonej rywalizacji Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim recytatorom i wręczyła im nagrody książkowe oraz dyplomy.  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

 • LEKTURY INACZEJ

  LEKTURY INACZEJ - Obrazek 1   Na zajęciach z języka polskiego uczniowie klasy V z Panią Bogumiłą Węgrzyniak przygotowali scenki teatralne na motywach lektury  Ania z Zielonego Wzgórza. Opracowali piękną  scenografię, kostiumy, dokonali podziału na role. Przedstawienie lektury w tak atrakcyjnej formie z pewnością zachęciło innych  uczniów do zapoznania się z dalszymi losami Ani Shirley.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat, fax
  0-18-265-01-90 dyrektor Szkoły

Galeria zdjęć