Nawigacja

 • OFERTA STACJI NARCIARSKIEJ POLANA SOSNY

  Opłata za karnet ( z własnym sprzętem i bez opieki instruktora)

  CODZIENNIE

  9: 00- 11: 00- 10 zł

  17: 00- 20: 00- 10 zł

  W celu skorzystania z oferty wystarczy zgłosić się do kasy biletowej z aktualną legitymacją szkolną.

 • WYWIADÓWKA PO I PÓŁROCZU

  Wywiadówka po I półroczu odbędzie się                                                                                                                       dnia 31 stycznia 2019 roku ( czwartek).

  Dla klas I- III o godz. 16: 00.

  Dla klas IV- VIII o godz. 16: 30.

  Zapraszamy wszystkich Rodziców!!!

 • "NADZIEJA PRZYCHODZI DO CZŁOWIEKA WRAZ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM"

  Wieczorem kolęd zakończyliśmy akcję charytatywną- " Kiermasz ozdób świątecznych" dla podopiecznego Fundacji im. A. Wowry- pana Andrzeja prowadzoną przez wolontariuszy z naszej Szkoły.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie właczyli się w naszą akcję.

  Udało nam się zebrać 5432,05 zł!!

 • PATRIOTYCZNIE I ŚWIĄTECZNIE

  PATRIOTYCZNIE I ŚWIĄTECZNIE - Obrazek 1PATRIOTYCZNIE I ŚWIĄTECZNIE - Obrazek 2Swoistym podsumowaniem wszystkich obchodów związanych z uczczeniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było odsłonięcie tablicy okolicznościowej upamiętniającej to ważne wydarzenie w historii Polski. Uroczystość ta  odbyła się 19 grudnia  2018 roku na terenie naszej Szkoły. Odsłonięcia dokonali Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem, przedstawiciel rodziny Wolskich – fundatorów tablicy, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Poświęcenia tablicy dokonał katecheta w Krośnicy. Z kolei Pani Dyrektor wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym nawiązała do cytatu umieszczonego na tablicy pamiątkowej, że „ Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo.”

  Następnie wszyscy zebrani, a więc zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły oraz mieszkańcy Krośnicy udali się do hali gimnastycznej, w której odbył się już po raz drugi Wieczór Kolęd. W tym roku motywem przewodnim uroczystości była fascynacja góralskim folklorem, a główny temat przedstawienia „ Na polanie stoi sopka” doskonale  wprowadził wszystkich w klimat kultury podhalańskiej. Nastrój ten spotęgowały występy taneczne  uczniów (ubranych  w regionalne stroje ludowe) przy akompaniamencie lokalnych zespołów góralskich. Na zakończenie zaproszeni goście: Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Pani Kierownik Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół złożyli wszystkim życzenia bożonarodzeniowe, natomiast Pani Dyrektor podziękowała zebranym za udział w uroczystości i życzyła wszystkim rodzinnego świętowania  słowami współczesnej kolędy „ To juz pora na Wilijom, to juz cas…”

 • PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

  PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY - Obrazek 1Dnia 11 grudnia 2018 r. odbyły się Gminne Eliminacje do XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Z naszej Szkoły wzięło w nich udział 11 uczniów w trzech grupach wiekowych: kl. 0- III i kl. IV- VI oraz VII i VIII.

  Kategoria recytatorów kl 0-III

  II miejsce- Zuzanna Rusnak kl. III

  Kategoria recytatorów kl. IV- VI

  I miejsce- Krzysztof Górecki, kl. Va

  II miejsce- Alicja Bańka, kl. IV.

  III miejsce- Maciej Wójcik, kl. VI

  Kategoria gawędziarzy kl. IV-VI

  I miejsce Kinga Bąk, kl. VI

  Kategoria recytatorów kl. VII i VIII

  I miejsce Barbara Wójcik, kl. VII.

  Kategoria gawędziarzy kl. VII i VIII

  I miejsce Aleksandra Salamon, kl. VIII

  II miejsce Alicja Jaworska, kl. VII.

  Do finału, który odbędzie się 10 stycznia 2019 roku zakwalifikowali się: Zuzanna Rusnak, Alicja Jaworska, Krzysztof Górecki, Kinga Bąk, Alicja Bańka, Barbara Wójcik, Aleksandra Salamon.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

   

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM - Obrazek 1

  W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 3 grudnia br. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, asp. sztab. Maciejem Kozłeckim, dzielnicowym rejonu Krościenko n/D, Grywałd i Hałuszowa.

  Prowadzący spotkanie zwracał uwagę na stosowanie się do reguł bezpieczeństwa, jak należy zachować się w drodze do szkoły i powrotu do domu po lekcjach. Przypominał zasady poruszania się po ulicy, przejściu dla pieszych i chodniku. Ponadto, zwrócił uwagę, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Pan policjant takie odblaski podarował każdemu uczniowi.

  Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w domu oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

  Bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i przeprowadzenie pogadanek dla uczniów.

  .

  Zdj. arch. szkoły

 • MÓJ PIERWSZY ZESZYT - 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

  MÓJ PIERWSZY ZESZYT - 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1  Uczniowie klasy I otrzymali z rąk Pani Dyrektor zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego oraz pamiątkowe ołówki przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - Obrazek 123 listopada uczniowie klasy I i oddziałów przedszkolnych świętowali Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoich pluszowych ulubieńców i w ich towarzystwie poznawały przygody misiów, będących bohaterami  różnych książek i bajek. Dzieci z przedszkola uczyły się piosenki " Miś", wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, oglądały urywek bajki "Miś Puchatek". Misiowe opowieści, zagadki, kolorowanki, a także przytulanie pluszaków przy misiowej kołysance sprawiły dzieciom wiele radości.

 • BĄDŹMY POSZUKIWACZAMI AUTORYTETU