Nawigacja

 • PRZEDSTAWIENIA PROFILAKTYCZNE-TEATR KURTYNA

  11 stycznia uczniowie naszej Szkoły mieli przyjemność obejrzeć 2 przedstawienia profilaktyczne pt. „Tu rządzi kot” (klasy I-III) oraz „Możesz odkryć siebie (klasy IV-VII) zaprezentowane przez aktorów z Teatru Kurtyna z Krakowa.

  Tematyka spektakli dotyczyła profilaktyki zachowań ryzykownych (uzależnienia od alkoholu, narkotyków, bezpieczne korzystanie z Internetu) oraz kształtowaniu postaw społecznych.

  Dzieciom bardzo podobały się przedstawienia, oglądały je z ogromnym zainteresowaniem.

 • XLII PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY

    

  Dnia 11 stycznia 2017 r. odbyły się Gminne Eliminacje do XLII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Z naszej Szkoły wzięło w nich udział 6 uczniów w trzech grupach wiekowych: kl. 0- III i kl. IV- VI oraz VII.

  Kategoria recytatorów kl 0-III

  I miejsce- Zuzanna Rusnak kl. II

  Kategoria recytatorów kl. IV- VI

  I miejsce- Alicja Jaworska, kl. VI

  II miejsce- Krzysztof Górecki, kl. IVa

  III miejsce- Maciej Wójcik, kl. V

  Kategoria recytatorów kl. VII i gimnazjum

  II miejsce Aleksandra Salamon, kl. VII.

  Do finału, który odbędzie się 08 lutego 2018 roku zakwalifikowali się: Zuzanna Rusnak, Alicja Jaworska, Krzysztof Górecki oraz Aleksandra Salamon.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

   

 • JASEŁKA

    Nasz szkolny katecheta ksiądz Mariusz Gomoliszek przygotował w tym roku jasełka z uczniami klasy piątej i szóstej. Scenariusz był bardzo ciekawy. Nawiązywał do miejsca Narodzonego Jezusa we współczesnym świecie.

 • KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY

    Jak co roku w Szkole został ogłoszony konkurs na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy.

  Część stoików zostanie ofiarowana wraz ze świątecznymi życzeniami osobom chorym i samotnym z Krośnicy, a część zostanie sprzedana przez wolontariuszy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla podopiecznego Fundacji A. Worwy- p. Andrzeja Tkaczyka.

 • WIECZÓR KOLĘD

    19 grudnia, po raz pierwszy w naszej Szkole, odbył się Wieczór kolęd. Zgromadził on całą społeczność szkolną oraz mieszkańców Krośnicy i Hałuszowej.

              Przybyli goście mogli wysłuchać występów dzieci, które przygotowały repertuar na ten wieczór. Każda klasa, począwszy od oddziałów zerowych aż do najstarszej młodzieży szkolnej, zaprezentowała kolędę bądź scenkę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia.

              Mogliśmy również podziwiać utalentowanych muzycznie uczniów, którzy indywidualną grą na instrumentach uświetnili ten wieczór.

  Ten wyjątkowy czas umilała nam kapela góralska pana Daniela Delimaty. Wspólnie zaśpiewane kolędy, pozwoliły poczuć świąteczny klimat.

              Na zakończenie wieczoru pani dyrektor złożyła  najserdeczniejsze życzenia rodzicom, pracownikom, nauczycielom, uczniom oraz wszystkim gościom. Połamaliśmy się również opłatkiem. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Krośnicy za liczne przybycie.

  Wieczorem kolęd zakończyliśmy również akcję charytatywną „Świeczka na stół wigilijny- dar dla Andrzeja”, którą we współpracy z Fundacją im. A.Worwy w Nowym Targu prowadzili  wolontariusze z naszej Szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie naszej akcji. Udało nam się zebrać 4170,24 zł.

 • WARSZTATY TECHNIKĄ DECOUPAGE

  Uczniowie z klas III – VII wraz z chętnymi rodzicami wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Ewę Majerczak. Wykorzystując technikę – decoupage -  wykonywali przepiękne świąteczne ozdoby. Część własnoręcznie ozdobionych świec uczniowie przekazali do rozprowadzenia w ramach akcji ”Świeca na stół wigilijny - dar dla Andrzeja” prowadzonej przez szkolny wolontariat we współpracy z Fundacją A. Worwy w Nowym Targu.

 • ZAPRASZAMY NA WIECZÓR KOLĘD

  Pani Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy zapraszaja Mieszkańców na I WIECZÓR KOLĘD, który odbędzie się we wtorek 19 grudnia o godzinie 17: 00         w Sali Gimnastycznej naszej Szkoły.

  Serdecznie zapraszamy!!!

  W trakcie wieczoru będzie możliwość zakupu świątecznej świeczki w ramach akcji charytatywnej prowadzonej przez wolontariuszy naszej Szkoły " ŚWIECZKA NA STÓŁ WIGILIJNY- DAR DLA ANDRZEJA".

 • MIKOŁAJKI

    Jak co roku, 6 grudnia zawitał w Szkole św. Mikołaj. Młodszym dzieciom przyniósł prezenty, a starszym zafundował wyjazd do kina.

 • UCZYMY SIĘ MALOWAĆ

   

  Dnia 11 grudnia uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w zajęciach plastycznych przygotowanych przez P. Natalię Jandurę. Podczas lekcji dzieci uczyły się malować pastelami.

   

 • W KRAINIE ZABAW

  Dnia 6 grudnia uczniowie klasy drugiej na zaproszenie Św. Mikołaja udali się do krainy zabaw KOLOROWO w Krościenku n. D.  Na uczniów czekało wiele atrakcji i poczęstunek.

 • AKCJA CHARYTATYWNA DLA CHORYCH DZIECI

   

  "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."    Jan Paweł II

  Nasza Szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej Zbiórka dla dzieci z oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie- Prokocimiu, organizowanej za pośrednictwem jednego z  portali społecznościowych. Organizatorkami całej akcji były panie Agnieszka Kołodziej i Kinga Sarapata z Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Samorząd Uczniowski przygotował  plakaty informacyjne oraz pomógł w przygotowaniu paczek do wysłania. Zbieraliśmy chusteczki, prześcieradła, pampersy, pościele, kredki, malowanki, zeszyty, długopisy, poduszki i wiele innych przydatnych rzeczy, które wykorzystają mali pacjenci z oddziału. Udało nam się zgromadzić trzy pełne kartony. Do naszych paczek dołączyliśmy również wykonane przez uczniów aniołki z najlepszymi życzeniami świątecznymi dla kolegów i koleżanek z Prokocimia.

  Serdecznie dziękujemy nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom za udział w akcji.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Dnia 24 listopada klasa 0B obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ulubionego pluszaka, by z nim się bawić i uczyć.

 • ANDRZEJKOWYCH WRÓŻB CZAR

    Uczniowie młodszych klas świętowali andrzejki, podczas których poznali tradycje wróżb andrzejkowych ,a następnie podczas zabawy wśród salw śmiechu  odgadywali swoją przyszłość. Były wróżby z butami, z symbolami, nakłuwanie serc z imionami dziewczynek i chłopców oraz losowanie przyszłych zawodów. Wszystkie zabawy budziły mnóstwo emocji i radości.

 • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE- SZKODLIWOŚĆ UZALEŻNIEŃ

  30 listopada odwiedzili nasza Szkołę aktorzy z Teatru Maska z Krakowa prezentując spektakle profilaktyczne pt. „Na końcu świata... Przygody Misia i Kacpra Pirata” (dla uczniów I-III) oraz „Niwelator problemów” (dla uczniów IV-VII).

  Celem przedstawień było zwrócenie uwagi na problem picia alkoholu i zażywania narkotyków oraz uwrażliwienie uczniów na wartość przyjaźni i tolerancji.

 • SZKOLNY WOLONTARIAT

  W dniu 23 listopada rozpoczęliśmy Akcję „Świeczka na stół wigilijny- dar dla Andrzeja”- we współpracy z Fundacją im. A.Worwy w Nowym Targu. Wolontariusze z naszej Szkoły rozprowadzają świeczki wykonane techniką decoupage oraz ozdoby świąteczne. Akcja będzie trwać do 19 grudnia 2017 r. Zachęcamy do pomagania!!!

  W  dniu 29.11.2017r.- gościliśmy p. Elżbietę Nowak  z Fundacji im. A. Worwy w Nowym Targu.        Pani Elżbieta jest członkiem zarządu Fundacji i sama pracuje jako wolontariusz od wielu lat.

  W swoim wystąpieniu  opowiedziała o działalności Fundacji ,przybliżyła  uczniom ideę wolontariatu    i zachęcała do pracy na rzecz osób chorych i potrzebujących.

  Uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali prelekcji, zadawali pytania-byli  bardzo aktywni.

 • KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

    

  Dnia 29 listopada w naszej Szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego, popularyzacja pieśni patriotycznych, umacnianie świadomości narodowej oraz umożliwienie prezentacji umiejętności uczniów.

  W konkursie wzięło udział 23 wykonawców z klas III- VII. Jury oceniło występy uczestników w czterech kategoriach: dobór repertuaru, staranność i dokładność wykonania, interpretacja piosenki oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Wyniki konkursu: I miejsce- Anna Kundziarz z kl. III

  II miejsce- duet Oliwia Chlipała i Weronika Kubicz z kl. VI

  III miejsce- Kinga Bąk z kl. V.

  Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 • CYFROWOBEZPIECZNI

     Dnia 23 listopada odbyło się w naszej Szkole spotkanie dla rodziców w ramach działań projektowych „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”. W czasie spotkania przeprowadzono działania edukacyjne poświęcone edukacji dotyczącej bezpieczeństwa cyfrowego .

   

   

  800- 100-100- telefon prowadzony przez FUNDACJĘ DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ

  Telefon czynny od poniedziałku do piątku               w godzinach 12.00-15.00

  pomoc@800100100.pl

   

 • "SŁODKIE WARSZTATY"

    20 listopada uczniowie klasy III uczestniczyli w wycieczce do zakładu produkcji ciasteczek w Łapszach Niżnych. Dzieci  zwiedzały zakład produkcyjny, gdzie poznały kolejne etapy produkcji ciasteczek. Najwięcej radości sprawiły uczniom warsztaty, w czasie których samodzielnie przygotowywali i ozdabiali pierniczki. Słodkie wypieki  wyglądały przepięknie bardzo wszystkim smakowały.

 • KLASY W NARODOWYCH BARWACH

    

  Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszą dekorację sali lekcyjnej przygotowaną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Opiekunowie i uczniowie wszystkich klas wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem.

  Zdobienia sal zostały ocenione przez jury w kategoriach: pomysłowość, samodzielność wykonania, pracochłonność oraz estetyka wykonania.

  Konkurs wygrała klasa piąta.

                                                                                                                                                                                                                   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat, fax
  0-18-265-01-90 dyrektor Szkoły

Galeria zdjęć