Nawigacja

 • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

     13 października był w naszej Szkole dniem wyjątkowym. Tego dnia odbyło się pasowanie na uczniów 24 pierwszoklasistów. Zgodnie z tradycją dzieci musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami.Gdy składały śubowanie, były bardzo przejęte. Na zakończenie nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz pomysłowe zakładki wykonane przez klasę trzecią. W radosnym nastroju udali się do swojej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 • PRÓBNA EWAKUACJA

    

  W dniu 12 października 2017r. odbyła się próbna ewakuacja w Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy  w Krośnicy. Celem ewakuacji było sprawdzenie znajomości zasad postępowania w sytuacji alarmu związanego z realnym zagrożeniem w budynku szkolnym oraz praktyczne wdrożenie do sprawnego działania zgodnego z przepisami ( instrukcją przeciwpożarową).

  Z budynku szkoły  sprawnie ewakuowano 162 uczniów z kl. 0-VII i 18 osób dorosłych pod czujnym okiem druhów z miejscowej OSP.                                                                              Po zakończonej ewakuacji strażacy zapoznali uczniów ze sprzętem gaśniczym, omówili             i zaprezentowali ubranie ochronne, specjalne do działań ratowniczo- gaśniczych.  Całość  prezentacji zakończono słodkościami dla wszystkich uczniów.

  Serdeczne podziękowania dla p. Komendanta Gminnej OSP P. Olesia, p. Naczelnika OSP Krośnica   M. Markota ,p. Prezesa                K. Góreckiego  oraz wszystkich druhów miejscowej OSP za pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji, cenne wskazówki , prelekcję i pokaz dla całej społeczności naszej szkoły.

 • ZAJĘCIA W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

  6 października uczniowie z klasy VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Będę właścicielem lasu” prowadzonych przez pracownika Pienińskiego Parku Narodowego. 

 • GMINNA HALOWA PIŁKA NOŻNA

  GMINNA HALOWA PIŁKA NOŻNA

   

  Dnia 9.10.2017 odbyły się gminne zawody w halową piłkę nożną. Na Sali w Grywałdzie  rywalizowały  3 szkoły podstawowe z: Krościenka n.D, Grywałdu i Krośnicy.  Drużyny które wygrały w swojej kategorii awansowały na szczebel ośrodka Szczawnica. 

  Wyniki :

  Kategoria dziewczyny :

  I miejsce – SP Krośnica

  II miejsce – SP Krościenko n.D

  III miejsce – SP Grywałd

   

  Kategoria chłopcy:

  I miejsce – SP Grywałd

  II miejsce – SP Krośnica

  III miejsce – SP Krościenko n.D

   

  GRATULACJE!!!

  Lista naszych zawodników:              

  Chłopcy :

  1. Kamil Hryc
  2. Bartłomiej Ligas
  3. Łukasz Barnaś
  4. Cyprian Potoczak
  5. Jakub Jaworski
  6. Kacper Pyter
  7. Patryk Wolski

   

   

  Dziewczyny:

  1. Alicja Jaworska
  2. Gabriela Zieminek
  3. Weronika Hamerska
  4. Łucja Kacperek
  5. Gabriela Kubicz
  6. Weronika Kowalczyk
  7. Aleksandra Bochnak

   

 • RAJD SZLAKAMI PARTYZANTÓW

  Dnia 28 września uczniowie z klas szóstej i siódmej uczestniczyli w 47. Rajdzie Szlakami Partyzantów zorganizowanym przez Pieniński Oddział PTTK w Krościenku n. D. W Ochotnicy Dolnej odbył się również konkurs piosenki patriotycznej, w którym nasi uczniowie wzięli udział.

 • GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

     

  6 września odbył się pierwszy z cyklu czterech  spotkań  o puchar Wójta Gminy Krościenko n.D. W rozgrywkach biorą udział uczniowie podzieleni  na  trzy kategorie: młodsze klasy  I-IV, starsze klasy V-VII  i dziewczęta. Następne spotkanie w ramach turnieju przy piłce odbędzie się 4 października. Wójt Jan Dyda gratulując zawodnikom, zaznaczył, że cieszy go udział tak licznej grupy zawodników oraz gra dziewcząt w piłkę nożną.

  WYNIKI

  Grupa chłopców starszych:

  Grywałd-Krościenko nr 1     3:0

  Krościenko nr 2-Krośnica    1:0

  Grywałd-Krościenko nr 2     3:0

  Krościenko nr 1-Krośnica     1:1

  Grywałd – Krośnica  5:0

  Krościenko nr 1-Krościenko nr 2 1:1

   

  I miejsce -Grywałd

  II miejsce -Krościenko nr 2

  III miejsce -Krościenko nr 1

  IV miejsce -Krośnica

   

  Grupa chłopców młodszych:

  Grywałd-Krościenko nr 1  0:1

  Krościenko nr 2-Krośnica 0:5

  Grywałd -Krościenko nr 2 7:0

  Krościenko nr 1-Krośnica 1:1

  Grywałd-Krośnica 1:1

  Krościenko nr 1-Krościenko nr 2 2:0.

   

  I miejsce -Krościenko nr 1

  II miejsce-Grywałd

  II miejsce -Krośnica

  IV miejsce-Krościenko nr 2

  Grupa dziewcząt:

  Grywałd – Krościenko nr 1 0:0

  Krościenko nr 2- Krośnica 0:1

  Grywałd-Krościenko nr 2 2:0

  Krościenko nr 1 – Krośnica  1:0

  Grywałd – Krośnica 2:0

  Krościenko nr 1-Krościenko nr 2 1:0

   

  I miejsce – Grywałd

  I miejsce-Krościenko nr 1

  III miejsce -Krośnica

  IV miejsce-Krościenko

   

  II Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem

  4 pażdziernika odbyła się druga edycja cyklu turniejów o Puchar Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem. 12 drużyn uczniów szkół podstawowych z terenu gminy spotkało się na hali sportowej gimnazjum. To pierwsze tego typu zawody   organizowane przez Wójta Gminy i kluby sportowe z jesienną i planowaną jeszcze na wiosnę  serią  rozgrywek. Rozpoczynając rozgrywki Ryszard Wojtarowicz Zastępca Wójta wspominał swoje czasy gry w piłkę, zaznaczając jednak, że wtedy dziewczęta nie uprawiały tego sportu, życzył zawodnikom sportowej rywalizacji,  bez kontuzji. Zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i ambicją sportową co przełożyło się na wysoki poziom sportowy zawodów.

   

  Wyniki rozgrywek:

   

  kategoria chłopców- starszych

  I miejsce Grywałd

  I miejsce Krościenko nr 2

  III miejsce Krościenko nr 1

  IV miejsce  Krośnica  

  Kategoria chłopców-młodszych

  I miejsce Krośnica

  II miejsce Grywałd

  II miejsce Krościenko nr 1

  IV miejsce Krościenko nr 2

  Kategoria dziewcząt

  I miejsce Grywałd

  II miejsce Krościenko nr 1

  II miejsce Krośnica

  IV miejsce Krościenko nr 2

   

              

 • PRZEDSZKOLAKI UCZĄ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA

                                                                                                               W ramach współpracy z rodzicami dnia 20 września w oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z policjantem- rodzicem jednego przedszkolaka. Najmłodsi uczniowie naszej Szkoły zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Zobaczyli mundur i sprzęt policyjny. Zadawali pytania, na które pan policjant ciekawie i zrozumiale odpowiadał.

 • CYFROWOBEZPIECZNI

    Nasza Szkoła bierze udział w projekcie "Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa "https://www.cyfrowobezpieczni.pl/ W ramach projektu dnia 19. 09. 2017 roku odbył się Szkolny Dzień Cyfrowego Bezpieczeństwa. Prowadząca- pani A. Nycz przeprowadziła spotkanie z Dyrektorem, nauczycielami i uczniami, oraz warsztaty z klasami: IV- VI. Dnia 28 września 2017 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie rodziców na którym P. Dyrektor przedstawiła zebranym najważniejsze zagadnienia związane z organizacją roku szkolnego 2017/2018. Rodzice zostali także poinformowani o prowadzonym w naszej szkole projekcie pt ."Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa". Celem programu jest ukazanie cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jak również wiedza oraz świadomość uczniów,  nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z wykorzystaniem  Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

 • ZACHĘCAMY DO BIEGANIA I POMAGANIA

    III BIEG PO ODDECH W ZAKOPANEM- dla chorych na mukowiscydozę.

   Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej!

 • PRZED WAKACJAMI- CO WARTO WIEDZIEĆ?

  Bezpieczny wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży- informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej

  https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/przed-wakacjami-co-warto-wiedziec-bezpieczny.html

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

                                                               

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

  23 czerwca 2017 roku w naszej Szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W tym dniu zebraliśmy się, aby podsumować efekty całorocznej pracy dydaktyczno- wychowawczej. W przyszłym roku szkolnym czeka nas wiele zmian. Zgodnie z reformą systemu edukacji po wakacjach spotkamy się w 8-letniej szkole podstawowej.

  Uczniowie z klasy szóstej przygotowali program artystyczny. Mieliśmy okazję obejrzeć wakacyjny pokaz mody, który poprowadzili Maksymilian i Oliwia. Ogromną niespodzianką był również taniec szóstoklasistów wykonany specjalnie dla naszych nauczycieli.

   Na zakończenie prowadzący podziękowali nauczycielom za ich wysiłek oraz życzyli dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom Szkoły, zaproszonym gościom, koleżankom oraz kolegom słonecznych i pięknych wakacji.

 • NA TROPACH PRZYRODY

    Jak co roku uczniowie klasy IV, V, VI wzięli udział w szkolnym konkursie przyrodniczym  „Na tropach przyrody”, który składał się z 3 etapów.

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  Kl. IV

  1. Marta Siedlarczyk
  2. Jakub Górecki
  3. Weronika Kowalczyk
  4. Gabriela Kubicz

  Kl. V

  1. Zuzanna Kaleta
  2. Marcin Wojtaszek, Agnieszka Siedlarczyk
  3. Gabriela Ziemianek

  Kl. VI

  1. Szymon Górecki, Weronika Kubicz
  2. Maksymilian Kowalczyk,  Oliwia Chlipała
  3. Jakub Ganske
 • ONLINE Z KUALA LUMPUR

  W dniu 20 czerwca 2017 r. uczniowie naszej Szkoły obejrzeli prezentacjię o Malezji – życiu codziennym, kulturze, zwyczajach, regionalnym jedzeniu, itd. Po prezentacji nastąpiło połączenie online z Kuala Lumpur (stolica Malezji), w czasie której uczniowie między innymi zobaczyli piękną panoramę miasta aż z 34 piętra!!!

  Dziękujemy p. Joannie za przygotowanie ciekawej prezentacji, bezpośredni przekaz i odpowiedzi na wiele nurtujących pytań o tak odległym dla nas kraju.

 • INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH

  Informujemy, że podręczniki dla uczniów klas I – VII są darmowe. Uczniowie otrzymają je na początku roku szkolnego – we wrześniu.                                

  Rodzice będą musieli zakupić tylko podręczniki do religii oraz dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

  Sześciolatki 0A- " Kolorowy Start z Plusem" ( pakiet niebieski) autor: Wiesława Żaba- Żabińska

  Pięciolatki 0B- "Tropiciele. Pięciolatki" wyd. WSiP

  Religia- „Kocham dobrego Boga” - ćwiczenia wyd. Jedność

  Język angielski- Here’s Patch the Puppy 1, Joy Morris and Joanne Lamsden wyd.MacMillan

 • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego odbywa się w dniach 20 -26 czerwca 2017 roku.

 • WIANKI

  17 czerwca uczniowie naszej Szkoły brali udział w  obchodach Nocy Świętojańskiej. W tym roku wydarzenie, które zorganizowane zostało przez Gminę Krościenko n.D dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Uczniowie zaprezentowali program artystyczny oraz wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy wianek.

  Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na http://www.pieninyinfo.pl/aktualnosci/noc-swietojanska-wianki-na-dunajcu-w-kroscienku-5863.

 • "BRZECHWA BAWI I UCZY"

  Dnia 13 czerwca 2017r. w naszej Szkole odbył się organizowany corocznie, międzygminny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy. W tym roku brali w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej z Krościenka nad Dunajcem , Kluszkowiec oraz Grywałdu.

  Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiem i twórczością Jana Brzechwy. W drugiej recytowali wybrane wiersze. Zawodnicy zostali przydzieleni do właściwej kategorii wiekowej ( dzieci młodsze: klasy I- III oraz starsze IV-VI). Uczniowie rywalizowali w trzech grupach. W każdej z nich znalazł się przedstawiciel z innej szkoły.

  Konkurs przebiegał w czterech etapach. W pierwszym, uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące znajomości utworów Jana Brzechwy. W drugim odgadywali kto był autorem cytowanych słów. Dużo radości sprawił dzieciom etap trzeci, w   którym wszyscy uczestnicy wraz z publicznością śpiewali fragmenty piosenek, a zadaniem każdej drużyny było odgadnięcie dalszych słów utworu. W ostatniej rundzie grupa, która zachowała najwięcej szans miała możliwość wyznaczania zespołu udzielającego odpowiedzi na kolejne pytania.

  Głównym celem organizowanego konkursu było motywowanie  uczniów  do poznania życia i twórczości patrona szkoły– Jana Brzechwy. Ważnym aspektem była również współpraca naszej Szkoły z  sąsiednimi placówkami.

 • ZAWODY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

  W Krościenku dnia 8 czerwca odbyły się zawody w mini piłce siatkowej o Puchar Dyrektora PCK w Nowym Targu. Kategoria wiekowa klasy piąte i młodsi. W turnieju wzięły udział drużyny z Szczawnicy, Grywałdu, Krośnicy i Krościenka. Mecze rozgrywały się do dwóch wygranych setów. W pierwszym secie grały dziewczyny a w drugim chłopcy. Jeśli rozgrywany był  trzeci set w skład drużyny wchodziły 2 dziewczyny i 2 chłopców. Puchary i medale ufundowało Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Nasza drużyna zdobyła II miejsce. Gratulacje!!

  Skład drużyny:

  Chłopcy

  1. Kamil Hryc
  2. Bartłomiej Ligas
  3. Łukasz Barnaś
  4. Mateusz Sobczak

  Dziewczyny:

  1. Alicja Jaworska
  2. Oliwia Hryc
  3. Gabriela Zieminek
  4. Agnieszka Krężel
 • PROJEKT EDUKACYJNY " CZYSTA MAŁOPOLSKA"- IV EDYCJA

  W tym roku szkolnym nasza Szkoła uczestniczyła w IV edycji projektu edukacyjnego " Czysta Małopolska" organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.W ramach tego projektu STASIU WOJTASZEK z oddziału przedszkolnego 0A został finalistą etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego " Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska"

  GRATULUJEMY!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat, fax
  0-18-265-01-90 dyrektor Szkoły
  0-666-812-004

Galeria zdjęć