Nawigacja

 • PRZED WAKACJAMI- CO WARTO WIEDZIEĆ?

  Bezpieczny wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży- informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej

  https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/przed-wakacjami-co-warto-wiedziec-bezpieczny.html

 • INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH

  Informujemy, że podręczniki dla uczniów klas I – VII są darmowe. Uczniowie otrzymają je na początku roku szkolnego – we wrześniu.                                

  Rodzice będą musieli zakupić tylko podręczniki do religii oraz dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

  Sześciolatki 0A- " Kolorowy Start z Plusem" ( pakiet niebieski) autor: Wiesława Żaba- Żabińska

  Pięciolatki 0B- "Tropiciele. Pięciolatki" wyd. WSiP

  Religia- „Kocham dobrego Boga” - ćwiczenia wyd. Jedność

  Język angielski- Here’s Patch the Puppy 1, Joy Morris and Joanne Lamsden wyd.MacMillan

 • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego odbywa się w dniach 20 -26 czerwca 2017 roku.

 • WIANKI

  17 czerwca uczniowie naszej Szkoły brali udział w  obchodach Nocy Świętojańskiej. W tym roku wydarzenie, które zorganizowane zostało przez Gminę Krościenko n.D dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Uczniowie zaprezentowali program artystyczny oraz wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy wianek.

  Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na http://www.pieninyinfo.pl/aktualnosci/noc-swietojanska-wianki-na-dunajcu-w-kroscienku-5863.

 • "BRZECHWA BAWI I UCZY"

  Dnia 13 czerwca 2017r. w naszej Szkole odbył się organizowany corocznie, międzygminny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy. W tym roku brali w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej z Krościenka nad Dunajcem , Kluszkowiec oraz Grywałdu.

  Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiem i twórczością Jana Brzechwy. W drugiej recytowali wybrane wiersze. Zawodnicy zostali przydzieleni do właściwej kategorii wiekowej ( dzieci młodsze: klasy I- III oraz starsze IV-VI). Uczniowie rywalizowali w trzech grupach. W każdej z nich znalazł się przedstawiciel z innej szkoły.

  Konkurs przebiegał w czterech etapach. W pierwszym, uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące znajomości utworów Jana Brzechwy. W drugim odgadywali kto był autorem cytowanych słów. Dużo radości sprawił dzieciom etap trzeci, w   którym wszyscy uczestnicy wraz z publicznością śpiewali fragmenty piosenek, a zadaniem każdej drużyny było odgadnięcie dalszych słów utworu. W ostatniej rundzie grupa, która zachowała najwięcej szans miała możliwość wyznaczania zespołu udzielającego odpowiedzi na kolejne pytania.

  Głównym celem organizowanego konkursu było motywowanie  uczniów  do poznania życia i twórczości patrona szkoły– Jana Brzechwy. Ważnym aspektem była również współpraca naszej Szkoły z  sąsiednimi placówkami.

 • ZAWODY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

  W Krościenku dnia 8 czerwca odbyły się zawody w mini piłce siatkowej o Puchar Dyrektora PCK w Nowym Targu. Kategoria wiekowa klasy piąte i młodsi. W turnieju wzięły udział drużyny z Szczawnicy, Grywałdu, Krośnicy i Krościenka. Mecze rozgrywały się do dwóch wygranych setów. W pierwszym secie grały dziewczyny a w drugim chłopcy. Jeśli rozgrywany był  trzeci set w skład drużyny wchodziły 2 dziewczyny i 2 chłopców. Puchary i medale ufundowało Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Nasza drużyna zdobyła II miejsce. Gratulacje!!

  Skład drużyny:

  Chłopcy

  1. Kamil Hryc
  2. Bartłomiej Ligas
  3. Łukasz Barnaś
  4. Mateusz Sobczak

  Dziewczyny:

  1. Alicja Jaworska
  2. Oliwia Hryc
  3. Gabriela Zieminek
  4. Agnieszka Krężel
 • PROJEKT EDUKACYJNY " CZYSTA MAŁOPOLSKA"- IV EDYCJA

  W tym roku szkolnym nasza Szkoła uczestniczyła w IV edycji projektu edukacyjnego " Czysta Małopolska" organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.W ramach tego projektu STASIU WOJTASZEK z oddziału przedszkolnego 0A został finalistą etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego " Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska"

  GRATULUJEMY!!!

 • "LAS POD MIKROSKOPEM"

  W konkursie poetyckim " LAS POD MIKROSKOPEM" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Krościenko nad Dunajcem uczennica klasy IV naszej Szkoły Kinga Bąk zajęła III miejsce.

  Serdeczne gratulacje!!!

 • SPOTKANIE Z AKIKO MIWA

  7 czerwca uczniowie z klasy VI i V odwiedzili Panią AKIKO MIWA – Japonkę mieszkającą  w Gorcach. Wyprawę rozpoczęli od zwiedzenia drewnianego, pochodzącego   z XV wieku kościoła w Harklowej,  a następnie po pokonaniu około 3 kilometrów piękną, leśną drogą dotarli na osiedle Ariake, do pensjonatu Akiko. Pani Akiko przywitała wszystkich bardzo serdecznie i zaprosiła do wspólnej japońskiej gimnastyki. Następnie tłumaczyła strukturę pisma japońskiego, zaprezentowała kimono oraz sposób jego zakładania.

   Uczniowie mieli również możliwość przygotowania „dobrego tuszu”  i zapisania swoich imion w języku japońskim. Na koniec wszyscy zasiedli do pięknie przygotowanego stołu  z tradycyjnymi japońskimi potrawami.

   Był to czas na naukę posługiwania się pałeczkami, zadawanie pytań, swobodne rozmowy, a nawet wspólny śpiew.

  Było ciepło, swojsko, rodzinnie.

 • POETYCKIE ABECADŁO

  Dnia 6 czerwca 2017 roku odbył się IV Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas młodszych. W składzie jury zasiadały: Pani Dyrektor, Pani Magdalena Talar i Pani Krystyna Błażusiak.

  Uczestnicy konkursu pięknie recytowali wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Małgorzaty Strzałkowskiej oraz innych twórców poezji dziecięcej.

  Widownia również nie próżnowała. Oprócz nagradzania gromkimi brawami występujących, w przerwach dzieci odpowiadały na pytania związane z treściami różnych wierszy

  Po podliczeniu przez jury punktacji w kryteriach:

  za przedstawienie się,

  za prezencję,

  za opanowanie pamięciowe

  i recytację

  zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali:

  w klasie I – Zuzia Rusnak,

  w klasie II- Hubert Mszanik,

  w klasie III a- Oliwier Wojtaszek,

  w klasie III b- Antek Markot.

  Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim deklamującym, podkreślając wysoki poziom recytacji wszystkich uczestników.

  Nagrody książkowe i dyplomy bardzo ucieszyły dzieci, które od razu zapowiedziały udział w przyszłorocznej edycji konkursu.

  Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.

 • DZIEŃ DZIECKA

  Dzień Dziecka w tym roku obchodzony był w plenerze, na górze Wdżar.  Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek: kiełbaski z grila i napoje. Wszyscy dobrze się bawili i byli bardzo zadowoleni.

 • DZIEŃ MATKI

  30 maja odbyła się w naszej Szkole uroczystość Dnia Matki. Młodsze dzieci przygotowały dla swoich mam program słowno muzyczny, a uczniowie klasy szóstej z Panią Bogumiłą Węgrzyniak piękne przedstawienie pt. " Kopciuszek" w/g Jana Brzechwy.

 • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE " KANGUR 2017"

  W tym roku szkolnym aż czterech uczniów z naszej Szkoły osiągnęło sukces w Międzynarodowym Konkursie " KANGUR 2017".

  W kategorii Maluch kl. 4

  Marta Siedlarczyk otrzymała wynik bardzo dobry.

  Gabriela  Kubicz otrzymała wyróżnienie.

  W kategorii Beniamin kl. 5.

  Kaleta Zuzanna otrzymała wyróżnienie

  Marcin Wojtaszek otrzymał wyróżnienie

 • DZIEŃ ZIEMI

  Jak co roku obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Uczniowie z tej okazji przygotowali plakaty i transparenty o ochronie środowiska. Obchody rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji  przygotowanej przez Panią Katarzynę Kramarczyk i klasę III a.Następnie każda z klas zaśpiewała piosenkę o Ziemi, przyrodzie i środowisku. Później wszyscy wraz z nauczycielami wyruszyli w zielonym pochodzie przez wieś niosąc plakaty i podziwiając piękne,  otaczające nas krajobrazy.

 • PROGNOZA POGODY NA WESOŁO

                                                      Klasa IV na zajęciach z języka polskiego przygotowała pokaz humorystycznej prognozy pogody.

 • KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO„ Easy English”

  18 maja odbył się pierwszy konkurs z języka angielskiego „ Easy English” organizowany przez szkoły podstawowe z naszej Gminy. Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się 10 maja do etapu drugiego przeszli z kl. 4 Marta Siedlarczyk, Gabriela Kubicz, Krystian Tokarczyk, z kl. 5 Bartek Macur, Gabriela Ziemianek, Marcin Wojtaszek oraz z kl. 6 Jakub Ganske, Julia Hamerska, Weronika Kubicz. W kategorii klas piątych nasi uczniowie zajęli dwa pierwsze miejsca – serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

 • "CUKIERKI"- PROGRAM WCZESNEJ PROFILAKTYKI

  W tym roku szkolnym uczniowie klasy II uczestniczyli w programie wczesnej profilaktyki „Cukierki”. Bajka o złym czarodzieju Sopuchu, który częstował zaczarowanymi cukierkami, pozwoliła dzieciom zrozumieć jak ustrzec się przed sięganiem po jakikolwiek środek uzależniający, niebezpieczny i zmieniający świadomość. Zaangażowanie i aktywne uczestniczenie dzieci skutkowało wykonaniem pięknych prac i naprawdę poważnym podejściem do tematu.

  Program realizowany został przez Fundację Homo Homini im. Karola de Foucauld we współpracy z MEN. Zajęcia profilaktyczne prowadziła p. Alicja Mąka.

 • RODZINNE SPOTKANIE Z PPN

   

  Szanowni Państwo,

  Pieniński Park Narodowy zaprasza na Rodzinne Spotkanie z PPN- Dzień Otwarty Life.

  Szczegóły w załączonym zaproszeniu.

  Plakat-zaproszenie_na_21.05.pdf

 • WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

  Dnia 11 maja 2017r. w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów kl. V pod opieką p. Bogumiły Węgrzyniak.

  Uroczysty charakter temu wydarzeniu nadało odśpiewanie hymnu państwowego oraz przybliżenie najważniejszych wydarzeń i osób z tamtych czasów. Wielokrotnie podkreślano także istotę uchwalonej w 1791 roku ustawy, która stała się przełomową nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Pięknie wykonane pieśni patriotyczne umilały czas wszystkim zgromadzonym.

 • LISTA PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  W dniu 10. 05. 2017 roku w budynku Szkoły została wywieszona lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy
  ul. Ojca Leona 1
  34- 450 Krościenko n. D.
  NIP: 735-10-27-175
  REGON: 490672398
 • 0-18-265-01-91 sekretariat, fax
  0-18-265-01-90 dyrektor Szkoły
  0-666-812-004

Galeria zdjęć